Paklaustas, ar Berlynas per susitikimą Vilniuje prisiims kokį nors naują įsipareigojimą tiekti ginklus Kyjivui, su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs pareigūnas atsakė: „Taip,.. žymų. Labai žymų.“
Daugiau detalių šaltinis nepateikė.
NATO viršūnių susitikimas Vilniuje prasidės antradienį ir truks dvi dienas; jo metu turėtų dominuoti Aljanso reakcijos į Rusijos karą prieš Ukrainą ir Kyjivo siekio įstoti į NATO klausimai.
Atkartodamas kitų svarbių partnerių santūrią poziciją, minimas vokiečių pareigūnas sakė, kad viršūnių susitikime Ukraina neišgirs pakvietimo tapti NATO nare. Komentaras akcentuoja tai, kad Berlynas teikia pirmenybę konkrečiai pagalbai, o ne simboliams.
Tačiau tikimasi, kad lyderiai sutars keturis kartus per metus rengti NATO ir Ukrainos susitikimus siekiant gerinti ir reikšmingai stiprinti ryšius.
Rusijai pernai vasarį pradėjus didelio masto invaziją Ukrainoje, Vokietija atsisakė savo tradicinės pacifistinės pozicijos ir nusiuntė Kyjivui įvairiausių ginklų, nuo oro gynybos sistemų iki artilerijos. Dabar Vokietija pagal Ukrainai tiekiamos ginkluotės kiekį atsilieka tik nuo JAV.
Anksčiau šiais metais Berlynas pradėjo siųsti į Ukrainą pažangius tankus „Leopard“, Kyjivui kelis mėnesius prašius sunkiosios ginkluotės.
Kol kas Vokietijos vyriausybė pristatė Ukrainai 18 „Leopard 2“.
Rusija anksčiau šį mėnesį sakė perėmusi kelis „Leopardus“ ir kelias amerikietiškas kovos mašinas „Bradley“. Maskvos paskelbtame įraše matyti, kaip rusų kariai apžiūri šią techniką.
Ukrainos ir Vokietijos politikai ragina greit atsiųsti kitų tankų.
Tuo metu Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius sakė, kad Berlynas toliau tieks ne tokius pažangius tankus „Leopard 1“ ir kad iki metų pabaigos jų bus nusiųsta daugiau kaip 100.