Rusija

 

Rusija XXI a. metė iššūkį Vakarų pasauliui ir išgyvena virsmą į totalitarinę valstybę. Kaimynų nepasirinksi, todėl pateikiame svarbiausias naujienas iš Rusijos, Kaliningrado anklavo ir uzurpuotos Baltarusijos.

Vaizdelis Minske: kol miestas tvino nuo rekordinių liūčių, gelbėtojai repetavo vandens šou

Dėl intensyvaus lietaus Baltarusijos sostinės gatvės pavirto upėmis. 13 val. vietos laiku gelbėtojai užfiksavo 38 užtvindytų važiuojamųjų dalių atvejus. Taip pat nukentėjo namai, požeminės perėjo ir automobilių stovėjimo aikštelės. Minską užgriuvo stipri audra su gūsingu vėju. „Zerkalo“ skelbiama, kad lietus su kruša skandino gatves, o vėjas vietomis siekė 20 m/s greitį.
Rusija Prieš 8 val.

Buvusiam JAV desantininkui dėl su narkotikais susijusių kaltinimų Rusijoje skirta 13 metų kalėjimo bausmė

 Buvęs JAV desantininkas ir roko muzikantas, kuris dėl su narkotikais susijusių kaltinimų buvo prieš metus sulaikytas Rusijoje, ketvirtadienį nuteistas kalėti 13 metų, pranešė Maskvos teismų tarnyba. Miesto Chamovničesko teismas už prekybą uždraustomis narkotinėmis medžiagomis skyrė Michaelui Travisui Leake‘ui „13 metų kalėjimo, bausmę atliekant griežtojo režimo kolonijoje“, platformoje „Telegram“ pranešė teismų tarnyba.
Rusija Prieš 8 val.

Rusijai nepavyksta išlaikyti paslapties: aiškėja, kiek karių neteko nuo karo pradžios

Praėjus kelioms dienoms po to, kai tyrimas atskleidė Rusijos karo aukų skaičių, šalis įslaptino dalį savo mirtingumo duomenų, teigia Rusijos demografas Aleksejus Rakša. Demografas, anksčiau dirbęs Rusijos federalinėje valstybinėje statistikos tarnyboje („Rosstat“), antradienį nustatė, kad „Rosstat“ ištrynė dalį duomenų, kuriuose buvo pateikta išsami informacija apie mirčių skaičių ir mirtingumą dėl išorinių priežasčių.
Rusija Prieš 12 val.

Rusijoje tęsiamas JAV žurnalisto Evano Gershkovichiaus teismo procesas

Ketvirtadienį Rusijoje atsinaujino JAV žurnalisto Evano Gershkovichiaus teismo už uždarų durų procesas. 32 metų žurnalistas teisiamas už šnipinėjimą, jo darbdavys ir Baltieji rūmai kaltinimus vadina suklastotais. Antrasis birželio 26 d. prasidėjusio teismo posėdis surengtas vėlų rytą Uralo mieste Jekaterinburge, naujienų agentūrai AFP sakė teismo atstovas, bet jokios kitos informacijos nesuteikė.
Rusija Prieš 13 val.

Rusijos žiniasklaida rusus ruošia dar 10 metų truksiančiam karui

Rusijos valstybinė žiniasklaida taip suredagavo Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo Dmitrijaus Medvedevo komentarus, kad skambėtų, jog jis pasakė, kad Ukrainos valstybės neliks iki 2034 m. Pasak JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikų, taip Rusijos žiniasklaida ruošia šalies visuomenę ilgalaikiam karui Ukrainoje, žadėdami, kad Rusija savo tikslą – sunaikinti Ukrainos valstybingumą – įgyvendins per dešimt metų.
56 Rusija Prieš 15 val.

Rusija įtraukė į ieškomų asmenų sąrašą dar vieną Ukrainos vadą

Rusijos vidaus reikalų ministerija įtraukė į ieškomų asmenų sąrašą Ukrainos sausumos pajėgų štabo viršininko pirmąjį pavaduotoją Ihorį Fiodorovą, pranešė „Current Time“. Duomenų bazėje sakoma, kad jis „ieškomas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį“, informacijos apie pareikštus kaltinimus nėra. Prieš metus, pernai birželį, Rusijos tyrimų komitetas už akių pareiškė I. Fodorovui baudžiamuosius kaltinimus, tačiau taip pat plačiau nekomentavo.
Rusija Prieš 15 val.

Lavrovas ir Nebenzia pateikė skirtingas versijas apie smūgį vaikų ligoninei Kyjive

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas nesuderino su RF  nuolatiniu atstovu Jungtinėse Tautose Vasilijumi Nebenzia propagandinių naratyvų apie vaikų ligoninės „Ochmatdyt“ Kyjive apšaudymą, todėl jie paskelbė skirtingas versijas, kurios prieštarauja viena kitai. Tai „Ukrinform“ korespondentui pareiškė Ukrainos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose Serhijus Kyslycia.
Rusija Prieš 15 val.

Rusijos pajėgų apgultame Charkive įrenginėjamos požeminės mokyklos

Ukrainos šiaurės rytuose esančiame Charkivo mieste, kurį beveik kasdien apšaudo Rusijos pajėgos, bus įrengtos kelios požeminės mokyklos, trečiadienį pranešė miesto pareigūnai. Antras pagal dydį Ukrainos miestas yra vos už kelių dešimčių kilometrų nuo sienos su Rusija, kurios pajėgos nuo invazijos pradžios 2022 metų vasarį Charkivą nuolat apšaudo artilerija.

Pietų Rusijoje dėl karščių sutriko elektros tiekimas

Pietų Rusijoje tvyrant karščiams ir laikinai sustojus vienam branduoliniam reaktoriui, sutriko elektros tiekimas. Rostovo regiono gubernatorius Vasilijus Golubevas platformoje „Telegram“ pranešė, kad vartotojams bus periodiškai kelioms valandoms išjungiama elektra.

Partizanai: rusai Krymo paplūdimiuose įrenginėja gausybę ugnies pozicijų

Laikinai okupuotame Kryme tiesiog miesto paplūdimiuose palei krantą užfiksuota daugybė ugnies pozicijų. Apie tai platformoje „Telegram“ pranešė partizaninis judėjimas „ATEŠ“. „ATEŠ“ agentai pranešė apie daugybę ugnies pozicijų, išdėstytų palei visą krantą tiesiog miesto paplūdimiuose“, – rašoma pranešime.
Rusija 2024-07-17

Rusija ir Ukraina apsikeitė karo belaisviais

Rusija ir Ukraina apsikeitė dešimtimis karo belaisvių, trečiadienį pranešė Maskva ir Kyjivas. Rusijos gynybos ministerijos pranešime socialiniame tinkle „Telegram“ sakoma, kad po derybų namo grįžo 95 į nelaisvę paimti rusų kariai. Paleista tiek pat belaisvių ukrainiečių. Netrukus Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtino šią žinią. „Mes ir toliau grąžiname savo žmones namo. Iš Rusijos nelaisvės paleisti dar 95 gynėjai.
Rusija 2024-07-17

Ukrainoje be žinios dingusiais laikoma apie 42 000 žmonių

Rusijos užpultoje Ukrainoje, Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu apie 42 000 žmonių laikomi dingusiais be žinios. Tai yra ir kariai, ir civiliai. Prieš kurį laiką buvo skelbta, kad dingusiųjų yra 51 000. Šis skaičius sumažėjo, kai buvo rasta apie 4 000 žuvusių karių kūnų ir jie identifikuoti. Be to, nustatyta, kad maždaug 3 000 dingusiais laikytų asmenų yra gyvi, agentūrai „Ukrinform“ Kyjive sakė ministerijos pareigūnas Dmytro Bohatjukas.

Trumpas: „Sakiau Putinui, kad jis niekada neitų į Ukrainą“

Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas pareiškė, kad jam vadovaujant „mums niekada negrėstų karas“ ir jis neleistų Kremliaus vadovui Vladimirui Putinui pradėti karo prieš Ukrainą. Tai jis pareiškė interviu agentūrai „Bloomberg“. D. Trumpas jame dar kartą pasigyrė gerais santykiais su V. Putinu. „Mes su Putinu labai gerai sutarėme, mūsų santykiai labai geri. Mums niekada negrėsė karo pavojus. Jis niekada nebūtų įsiveržęs į Ukrainą.

Trumpas kalba apie sankcijų Rusijai švelninimą ir primena apie bičiulystę su Putinu

Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas svarsto galimybę sušvelninti sankcijas Rusijai, nes tai yra jo plano užbaigti karą Ukrainoje dalis. Tai jis pareiškė interviu agentūrai „Bloomberg“. „Taikydami sankcijas, mes visus atstumiame. Taigi man nepatinka sankcijos. Man jos buvo labai naudingos Irano atveju, bet net ir Irano atveju jos nebuvo tokios reikalingos“, – aiškino D. Trumpas.

Putino paranoja: jo namus saugo 7 oro gynybos sistemos – tai sulaukė kritikos Rusijoje

Ukrainos bepiločių orlaivių smūgiai giliai į Rusijos teritoriją ir toliau daro spaudimą Rusijos priešlėktuvinės gynybos tinklui ir verčia Rusijos karinę vadovybę teikti pirmenybę ribotų priešlėktuvinės gynybos priemonių paskirstymui svarbiems taikiniams dengti. Vienas jų – Vladimiro Putino rezidencija. Apie tai naujausioje savo ataskaitoje rašo JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai.

Lukašenka sako esąs pasirengęs „sureguliuoti“ santykius su Lenkija ir Lietuva

Baltarusiją valdantis Aliaksandras Lukašenka pareiškė esąs pasirengęs „sureguliuoti santykius su Lenkija ir Lietuva, tačiau kol kas nematąs abipusiškumo“, todėl Baltarusija „turi išlikti budri ir pasirengusi gintis šiaurės vakarų ir vakarų kryptimis“. A. Lukašenka tai sakė antradienį Minske per susitikimą su karo akademijų absolventais.

Šimtai tūkstančių gyventojų Rusijoje liko be elektros

Antradienį keliuose Rusijos regionuose bei laikinai okupuotame Kryme be elektros liko šimtai tūkstančių vartotojų, rašo UNIAN. Kai kuriuose regionuose griaudėjo sprogimai. Rusijoje tūkstančiai liko be elektros „Telegram“ kanalas „Astra“ skelbia, kad Rusijos Buriatijoje išsijungė du iš trijų elektrinės blokų, todėl elektros energijos tiekimas nutrūko bent 115 tūkst. vartotojų.

Maskva pareikalavo, kad „Google“ atblokuotų 200 rusiškų jutubo kanalų

Rusija antradienį pareikalavo, kad „Google“ platformoje „YouTube“ atkurtų prieigą prie daugiau nei 200 rusiškų kanalų, kuriuos ši JAV bendrovė užblokavo, nes jie skleidė Kremliaus propagandą – įskaitant ir apie konfliktą Ukrainoje. Oficialūs Rusijos asmenys ir politikai ne kartą grasino blokuoti šią vaizdo įrašų platformą, tačiau kol kas nesiėmė to daryti.

Rusija, vadovavusi JT debatams apie „teisingesnį“ pasaulį, apkaltinta veidmainyste

Ukraina ir dešimtys kitų šalių antradienį apkaltino Rusiją veidmainyste, kai ši pirmininkavo Jungtinių Tautų susitikimui tema, kaip šalys galėtų bendradarbiauti, kad pasaulis taptų teisingesnis. Rusija, 2022 metų vasarį įsiveržusi į Ukrainą ir kariaudama su savo provakarietiška kaimyne, nuolat atakuodama jos civilius taikinius, liepos mėnesį rotacijos tvarka pirmininkauja JT Saugumo Tarybai.

Londonas: Rusija mėgins užkirsti kelią potencialiems šauktiniams išvykti iš šalies

Kremlius siekia užkirsti kelią potencialiems šauktiniams išvykti iš Rusijos, teigiama antradienį britų Gynybos ministerijos paskelbtoje žvalgybos ataskaitoje apie karą Ukrainoje. Ši ataskaita remiasi nepriklausomos Rusijos žiniasklaidos organizacijos „Meduza“ informacija. Rusijos gynybos ministerija esą su Federaline saugumo tarnyba (FST) kuria sistemą dėl keitimosi informacija apie potencialius šauktinius. Tikimasi, kad sistema pradės veikti dar prieš rudeninį šaukimą.

Nuo karo pradžios į užsienį pabėgo daugiau kaip 600 000 rusų

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios, anot žiniasklaidos, į užsienį persikėlė mažiausiai 650 000 rusų. Daugiausiai jų emigravo į Armėniją (110 000), Kazachstaną ir Izraelį (po 80 000), pranešė nepriklausomas portalas „The Bell“. Į šias šalis vizos rusams nereikia. Oficialios Maskvos informacijos apie išvykusiųjų skaičių nėra. „The Bell“ nurodo skaičiavimus atlikęs remdamasis migracijos tarnybų duomenimis. Iš viso esą buvo gauti duomenys iš daugiau kaip 70 šalių.

Papasakojo, kaip saugomas Putinas: kas būtų, jei į jį pasikėsintų?

Buvęs Ukrainos saugumo tarnybos darbuotojas Ivanas Stupakas papasakojo, kaip saugomas Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas, rašo UNIAN. Anot jo, V. Putino apsauga dirba labai kruopščiai. Putino apsauga Saugomos visos V. Putino rezidencijos, jis nuolat stebimas apsaugos. Apsaugos darbuotojai yra tikrinami, visi jie yra ginkluoti. V. Putino kortežą lydi atskiras mikroautobusas, kuriame yra profesionalių šaulių, taip pat yra taktinės paramos grupė.

Kyjivas: rusų dronai vėl perskrido virš Ukrainos Baltarusijos link

Rusų kariniai dronai ir vėl perskrido virš Ukrainos ir nulėkė į Maskvos sąjungininkės Baltarusijos teritoriją, antradienį pranešė Ukrainos ginkluotosios oro pajėgos. Nuo birželio 11 d. jos užfiksavo jau ketvirtą tokį incidentą.

JAV Valstybės departamento pareigūnė: Rusijos režimas neišvengs bausmės už nusikaltimus

Rusijos režimas ir jo aukščiausioji vadovybė neišvengs atsakomybės už savo nusikaltimus Ukrainoje ir kitose šalyse, nors tokia perspektyva šiuo metu ir atrodo itin miglota. Taip video laidai „Elta kampas“ tvirtino JAV Valstybės departamento specialioji ambasadorė tarptautiniam baudžiamajam teisingumui Beth Van Schaack, kuri neseniai lankėsi Lietuvoje.

Orbanas: jei laimės rinkimus, Trumpas iš karto imsis tarpininkavimo pastangų tarp Rusijos ir Ukrainos

JAV kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas, pasak Vengrijos premjero Viktoro Orbano, pergalės rinkimuose atveju pasirengęs iš karto pradėti tarpininkavimą dėl taikos tarp Rusijos ir Ukrainos.

Rusija: ketvirtadienį bus tęsiamas JAV žurnalisto Gershkovicho teismo procesas

Rusijos teismas antradienį pranešė, kad JAV žurnalisto Evano Gershkovicho teismo procesas dėl kaltinimų šnipinėjimu bus pratęstas ketvirtadienį.  Jekaterinburgo miesto apygardos teismas savo interneto svetainėje pranešė, kad kitas uždaras posėdis leidinio „The Wall Street Journal“ žurnalisto byloje prasidės ketvirtadienį 11 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku.  Anksčiau buvo skelbta, kad šis posėdis vyks rugpjūčio 13 dieną.
Rusija 2024-07-16

Kremlius: Rusija turi išsiaiškinti, ką Zelenskis turi omenyje sakydamas „viršūnių susitikimas dėl taikos“

Prieš priimdama bet kokius kvietimus derėtis, Rusija pirmiausia turi išsiaiškinti, ką Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis turi omenyje sakydamas „viršūnių susitikimas dėl taikos“, antradienį pareiškė Kremlius. „Pirmasis viršūnių susitikimas dėl taikos visiškai nebuvo viršūnių susitikimas dėl taikos. Todėl galbūt pirmiausia reikia išsiaiškinti, ką jis turi omenyje“, – stočiai „Zvezda“ sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Taikos derybos: štai ką siūlo Ukraina ir Rusija

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikai išanalizavo Ukrainos ir Rusijos reikalavimus dėl karo nutraukimo ir konstatavo, kad Ukrainos reikalavimai yra pagrįsti, o Rusijos pažeidžia tarptautinę teisę.

Rusijos kibernetinio saugumo bendrovė „Kaspersky“ traukiasi iš JAV

Rusijos kibernetinio saugumo bendrovė „Kaspersky Labs“ informavo „BBC News“, kad palieka JAV. Įmonė tokį žingsnį žengė po to, kai JAV prezidento Joe Bideno administracija uždraudė prekiauti bendrovės programine įranga ir ją platinti.
Rusija 2024-07-16

Košmariškas savaitgalis Baltarusijoje: žuvo 6 žmonės, miestas liko be elektros ir vandens

Savaitgalį Baltarusijos teritorijoje praūžusi audra ne tik pridarė nuostolių, bet ir pražudė net 6 žmones, iš kurių 2 buvo nepilnamečiai. Vietos gelbėjimo tarnybų atstovo teigimu, dėl stipraus vėjo ir lietaus nukentėjo 330 gyvenviečių, užfiksuota daugiau nei 1,2 tūkst. medžių nuvirtimo atvejų, pažeista daugiau nei 700 namų. Dar 15 žmonių, be 6 žuvusiųjų, buvo sužeista. Vaikų stovykloje – skaudi nelaimė Rečicos rajone dėl krentančių medžių buvo sužeisti 7 vaikai. Vienas iš jų mirė.

Drono smūgis Kurske sukėlė milžinišką gaisrą vienoje iš Rusijos gamyklų

Antradienio naktį Rusijos Kursko srityje įvykdyta bepiločio orlaivio ataka. Dėl to vienoje iš Korenevo kaime esančių įmonių kilo didelis gaisras, „Telegram“ pranešė laikinai gubernatoriaus pareigas einantis Aleksejus Smirnovas. Pasak jo, įtariama, kad įmonę atakavęs dronas buvo ukrainietiškas. Gaisras sparčiai išplito „Šiąnakt ukrainiečių dronas numetė sprogstamąjį užtaisą Korenevo žemos įtampos įrenginių gamyklos teritorijoje. Nė vienas iš darbuotojų nenukentėjo.

Latvija ir Vokietija susitarė dėl bendro dronų Ukrainai pirkimo

Latvija ir Vokietija susitarė dėl bendro dronų Ukrainai pirkimo, naujienų agentūrai LETA pranešė latvių Gynybos ministerijos spaudos tarnyba.  Praėjusią savaitę Vašingtone vykusiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Latvija ir Vokietija susitarė glaudžiau bendradarbiauti dronų koalicijoje, siekdamos pristatyti Ukrainai daugiau bepiločių orlaivių.

Rusijos teismas korupcija kaltinamam generolui skyrė namų areštą

Maskvos teismas pirmadienį nurodė skirti namų areštą generolui, kaltinamam korupcija. Tas pats teismas vos prieš kelias savaites buvo nurodęs nepaleisti generolo iš įkalinimo įstaigos.  Generolui majorui Ivanui Popovui 235-osios įgulos karinis teismas skyrė namų areštą mažiausiai iki spalio 11 dienos.

Netoli Vladimiro Putino rūmų – nauja oro gynybos sistema

Netoli Rusijos režimo lyderio Vladimiro Putino rūmų Valdajuje užfiksuota nauja priešlėktuvinės gynybos sistema „Pancir“, rašo „Nexta“. Sistemą galima pamatyti per „Google“ žemėlapius, ji yra matoma iš oro. Prie Putino rūmų pastatyta oro gynybos sistema Manoma, kad bokštas su priešlėktuvinės gynybos sistema „Pancir S1“ šalia V. Putino rezidencijos Valdajuje buvo įrengtas šių metų kovą. Sistema įrengta Riabinovo saloje, už 3,7 km nuo V. Putino rezidencijos.

Vokietija dar kartą atmetė raginimus suteikti Ukrainai naikintuvų

Vokietijos vyriausybė pirmadienį dar kartą atmetė raginimus suteikti Ukrainai naikintuvų, po to, kai centro dešinės Krikščionių demokratų sąjungai atstovaujantis opozicijos lyderis Friedrichas Merzas pareiškė palaikąs šią idėją. Vyriausybės atstovas Steffenas Hebestreitas sakė, kad Ukraina šią vasarą iš partnerių Vakaruose jau ir taip turėtų gauti ne vieną naikintuvą „F-16“, kurių Vokietija neturi. „Nėra prasmės aprūpinti Ukrainą skirtingų rūšių naikintuvais“, – pasakė S. Hebestreit.

Zelenskis: antrajame Ukrainos taikos viršūnių susitikime turėtų dalyvauti Rusija

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad antrajame aukščiausiojo lygio susitikime, kuriuo bus siekiama užtikrinti ilgalaikę taiką su Kremliumi po daugiau nei dvejus metus trunkančio karo, turėtų dalyvauti ir Rusijos atstovai.  „Manau, kad antrajame aukščiausiojo lygio susitikime turėtų dalyvauti Rusijos atstovai“, – Kyjive surengtoje spaudos konferencijoje teigė V. Zelenskis.

Apklausa: tik geras trečdalis ukrainiečių atmeta derybas su Rusija

Rusijos karui Ukrainoje tęsiantis jau daugiau nei dvejus metus, tik geras trečdalis ukrainiečių griežtai atmeta derybas su Kremliumi. Daugiau kaip 40 proc. yra už taikos pokalbius su Rusija, rodo reprezentatyvi apklausa, kurią portalo „Dzerkalo Tižnia“ užsakymu atliko Razumkovo centras. Geras penktadalis respondentų sakė šiuo klausimu nesantys apsisprendę.

Rusija atmetė Putinui grūmojusio šamano prašymą perkelti į kitą psichiatrijos ligoninę

Rusija pirmadienį atmetė vieno Sibiro „šamano“ prašymą perkelti jį iš griežto režimo į bendrąją psichiatrijos ligoninę, pranešė jo advokatas. 55-erių Aleksandrą Gabyševą už prezidento Vladimiro Putino kritiką Rusijos teismas 2021 metų sausį išsiuntė į psichiatrijos ligoninę. Tai padaryta po to, kai šamanu save vadinantis A. Gabyševas ne kartą pabandė iš Jakutijos Rusijos Tolimuosiuose Rytuose pėsčiomis nukeliauti į Kremlių „išvaryti“ Rusijos prezidento.

Vakarų Ukrainoje į kariuomenės naujokų ėmimo biurą mesta granata

Ukrainos pareigūnai pirmadienį paskelbė asmens, kuris, kaip įtariama, sviedė granatą į kariuomenės naujokų ėmimo biurą šalies vakaruose, paiešką.  Mobilizacijos įstatymo projektas, kuriuo siekiama papildyti Ukrainos kariuomenės gretas, sukėlė nemažai pykčio ir baimės visuomenėje. Dešimtys kariuomenei tinkamo amžiaus vyrų buvo sulaikyti, kai mėgino nelegaliai pabėgti iš šalies. Už karo prievolininkų šaukimą atsakingi pareigūnai savo ruožtu teigia, kad visuomenės nariai juos įžeidinėja.

Latviai griežti: nebeįsileidžia Baltarusijoje registruotų automobilių

Latvija nuo rytdienos nebeįsileidžia Baltarusijoje įregistruotų automobilių, skelbiama šalies Mokesčių inspekcijos tarnybos tinklapyje. Atsisakius paklusti ir apsisukti atgal į Rusiją ar Baltarusiją tokių automobilių savininkams bus pritaikyta transporto priemonės konfiskacija. Nuo liepo 16-osios Baltarusijoje registruotiems lengviesiems automobiliams bus draudžiama atvykti į Europos Sąjungos teritoriją per Baltarusijos – Latvijos ir Rusijos – Latvijos pasienio patikros punktus.

Britų žvalgyba: praradusi ES rinkas, Rusija didina dujų kainas vidaus rinkoje

Rusijos režimas buvo priverstas padidinti dujų kainas šalyje, nes dėl karo Ukrainoje prarado eksportą į Europos Sąjungą (ES), sakoma atnaujintoje Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos žvalgybos informacijos suvestinėje. „Nuo liepos 1 d. Rusija 11,2 proc. padidino dujų kainas šalyje. Beveik neabejotina, kad taip siekiama padidinti pajamas iš Rusijos vidaus rinkos, sumažėjus gamtinių dujų eksportui į Europą.

Kinija ir Rusija pradėjo bendras karinių jūrų pajėgų pratybas

Kinija ir Rusija sekmadienį pradėjo bendras karinių jūrų pajėgų pratybas Pietų Kinijos uoste, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“. Karinės pratybos pradėtos praėjus kelioms dienoms po to, kai NATO viršūnių susitikimo deklaracijoje Kinija buvo pavadinta „svarbia Rusijos karo prieš Ukrainą įgalintoja“. Trumpame pareiškime Kinijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad abiejų šalių pajėgos neseniai patruliavo vakarinėje ir šiaurinėje Ramiojo vandenyno dalyse, ir teigė, kad ši operacij...

Sulaikytas Rusijos kariškis, įtariamas dviejų tarnybos draugų nužudymu

Rusijos karinė policija sulaikė kontraktininką, kuris, kaip įtariama, liepos 11-osios vakarą nušovė du tarnybos draugus, o dar vieną sužeidė. Apie Rusijos kariškio sulaikymą pirmadienį pranešė „Telegram“ kanalai „Baza“ ir „Shot“, nenurodydami šaltinio. Ši informacija oficialiai dar nepatvirtinta. „Baza“ duomenimis, kariškis buvo sulaikytas RF Belgorodo srities Graivorono rajone. „Shot“ teigia, kad įtariamasis slėpėsi viename iš anksčiau apšaudytų namų. Sulaikymo metu kariškis nesipriešino.

Siaubinga avarija Baltarusijoje: tėvas nesuvaldė automobilio, žuvo pats ir pražudė 5-metį sūnų

Baltarusijoje, susidūrus kaktomuša, žuvo į priešpriešinę eismo juostą išvažiavusiu automobiliu vykę šeimos nariai, įskaitant mažametį. Nelaimė įvyko dėl neatsargaus vairavimo, bandant lenkti krovininį automobilį.

Rusija pranešė numušusi 22 Ukrainos dronus

Naktį Rusija šalies vakaruose ir virš Krymo numušė 22 Ukrainos bepiločius orlaivius, pirmadienį pranešė Maskvos gynybos ministerija. „Praėjusią naktį (...) budinčios oro gynybos sistemos sunaikino ir perėmė 22 nepilotuojamus orlaivius“, – sakoma ministerijos pranešime „Telegram“ kanale. Virš Rusijos pasienio Briansko srities numušta 15 dronų, šeši virš Krymo ir vienas virš Lipecko. Atskirai Kursko gubernatorius pranešė, kad virš šios srities buvo numušti dar trys Ukrainos dronai.

Rusija teigia atrėmusi Ukrainos dronų atakas virš pasienio regiono

Anksti pirmadienį Rusijos pasienio regiono gubernatorius „Telegram“ kanale pranešė, kad Rusijos oro gynyba virš Briansko perėmė ir sunaikino šešis Ukrainos bepiločius orlaivius. Per ataką jokios žalos nepadaryta, aukų nėra, parašė Aleksandras Bogomazas. Apie dar vieną drono ataką pranešta iš Rusijos Lipecko srities, esančios į pietus nuo Maskvos.

Finansinė Putino duobė – spausdina pinigus, didina mokesčius: ekonomistai įspėja, kas gresia

Nuo 2022 m., kai prasidėjo plataus masto invazija į Ukrainą, Rusijos vyriausybė visus savo finansinius išteklius sutelkė finansuoti karą. Kadangi karas yra Kremliaus prioritetas, buvo naudojamos visos priemonės: didesni mokesčiai, valstybiniai fondai, vidaus skolinimasis ir pinigų spausdinimas. Prie Rusijos finansų sistemos vairo stovintys ekonomistai stengėsi kontroliuoti išlaidas, pinigų pasiūlą ir infliaciją.

Rusijos reakcija dėl pasikėsinimo į Trumpą: pasmerkė JAV paramą Kyjivui

Maskva, sekmadienį komentuodama pasikėsinimą į JAV buvusį prezidentą Donaldą Trumpą, pasmerkė paramą Kyjivui ir sakė, kad Jungtinės Valstijos vykdo „neapykantos kurstymo politiką“. Kreipdamasi į „tuos, kurie Jungtinėse Valstijose balsuoja už ginklų tiekimą“ Ukrainai, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pasmerkė paramą Kyjivui, kuri, pasak jos, kursto „išpuolius prieš Rusijos prezidentą“. „Galbūt geriau būtų šiuos pinigus panaudoti Amerikos policijai ir kitoms...

Mūšiai atskleidė kritinę Putino klaidą – mirtiniausią mėnesį neteko po tūkstantį karių per dieną

JAV, Didžiosios Britanijos ir kitų Vakarų žvalgybos agentūrų duomenimis, gegužės mėnuo Rusijos kariuomenei Ukrainoje buvo itin pražūtingas: kasdien buvo sužeista arba žuvo vidutiniškai daugiau nei 1 tūkst. Kremliaus karių. Tačiau nepaisant didelių nuostolių, Rusija per mėnesį įdarbina nuo 25 tūkst. iki 30 tūkst. naujų karių, teigia JAV pareigūnai. Toks kariavimo stilius ne kart buvo prilygintas mėsmalei, o vadai, regis, pamiršta, kad siunčia pėstininkus mirti.

Finansinė Kremliaus afera: vargstantiems nė cento, o už karą palaikančią nuotrauką – po 900 eurų

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios padaugėjo prorusiškos propagandos socialiniuose tinkluose. BBC išsiaiškino, jog Rusijos karo šalininkai gauna dideles pajamas iš reklamos, kai socialiniuose tinkluose skelbia apie karą Ukrainoje, kol skurstantys negauna nė cento.
Į viršų