Vairuotojus įspėja – štai kada keliuose pradės stabdyti ne tik policija

Nuvilnijusi vairuotojų pasipiktinimo banga dėl aplinkosaugininkams suteiktos teisės stabdyti ir tikrinti kiekvieną automobilį privertė Seimą sprendimą koreguoti. Tad žadėti patikrinimai buvo atidėti. Tačiau dabar puse lūpų užsimenama, kada gi bus uždegta žalia šviesa pirmiesiems aplinkosaugininkų reidams keliuose. Pasirodo, tai gali būti pradedama daryti jau nuo rugpjūčio.

Žiniasklaida: daugelio didžiųjų šalies transporto įmonių finansiniai rezultatai pernai prastėjo

Daugelio didžiųjų kelių transporto įmonių pajamos ir ikimokestiniai pelnai pernai mažėjo, dalis dirbo nuostolingai. Šešių iš dešimties didžiausių bendrovių pajamos praėjusiais metais krito, keturių – augo, ketvirtadienį skelbia portalas „Verslo žinios“. Logistikos bendrovės „Everwest Group“ vadovas Pavelas Kvetenas portalui teigė, kad praėję metai visam sektoriui buvo sunkūs, nes traukėsi rinka, o konkurencinė aplinka buvo itin aktyvi – krito pervežimų kainos.
Transportas Prieš 14 val.

Automobiliu pataikė į duobę ir jį apgadino, bet rankų nenuleido – išsikovojo kompensaciją

Keliuose atsivėrusios duobės daliai vairuotojų tampa tarsi slalomo trasa. O jei apvažiuoti duobės nepavyksta, vėliau jiems tenka skaičiuoti šimtus, o kartais ir tūkstančius eurų siekiančius nuostolius. Tačiau tai nereiškia, kad už tai negausite kompensacijos. O nuleisti rankų nereikėtų net ir tada, jei pinigų už patirtus nuostolius jums nesumoka beveik metus.

Lietuvoje iš karto naikins konfiskuotus senesnius automobilius – jų nepardavinės

Sunku patikėti, bet kiekvieną dieną Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) parduoda daugiau kaip po tris iš gyventojų ir įmonių konfiskuotas transporto priemones, kurios yra senesnės nei 20 metų. Nepaisant papildomų pajamų, taip daugiau nebus daroma – transporto priemonės bus iš karto naikinamos.

Iš Vilniaus išsikėlė gyventi į sodybą kaime: nesitikėjo, kad išlaidos taip pasikeis

Nuolat pasigirsta diskusijų, kur gyventi geriau: didmiestyje ar kaime. Vieniems labiau patinka veiksmas ir šurmulys, kitiems – gamta ir ramybė. Vis tik svarbiausias klausimas – kur pragyvenimas yra pigesnis? Daugelis gyventojų yra įsitikinę, kad mažame miestelyje pragyvenimo kaštai yra daug mažesni, mat tiek nekilnojamasis turtas (NT), tiek prekės ar paslaugos yra pigesnės ir kainos nėra tiek užkeltos, kiek, pvz., Vilniuje. Vis tik apie kai kurias išlaidas pagalvoja ne visi.

Kelių eismo taisyklės vėl keičiamos: magistralėse važiuosite kitaip, nauji ženklai ir ištisinės kirtimas

Automagistralėje vasarą leidžiama važiuoti 130 km/h greičiu, tačiau kokį atstumą reikia laikyti iki priekyje važiuojančio automobilio? Dabar saugus atstumas – tik rekomenduojamas, tačiau, priėmus siūlomus Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus, jis bus privalomas. Be to, naujausiose KET pataisose siūloma numatyti, kad tam tikrais atvejais būtų leidžiama kirsti ištisinę juostą. Priėmus Susisiekimo ministerijos siūlomus pakeitimus taip pat atsiras ir naujų kelio ženklų.

Keliai neasfaltuoti, bet džiaugiasi, kad žvyrkelius palaisto

Kaip mėgstama sakyti, Lietuva dar niekada taip gerai negyveno, tačiau daugelis šalies žvyrkelių mažai pasikeitė. Vasarą, kai sausa ir ilgesnį laiką nelyja, jie baisiai dulka, ką jau kalbėti apie visus nelygumus ir jų įtaką automobilių važiuoklėms. Kad tą pajustum, nebūtina važiuoti labai toli nuo didmiesčių. Vos už Vilniaus ribų, kur apsigyvenę daug naujakurių, važinėti tenka neasfaltuotais keliais, kurių tiesimui geriausiai gyvenanti Lietuva pinigų taip ir neranda.
Transportas 2024-07-15

„Rail Baltica“ Panevėžyje ketinama tiesti negriaunant sodų namų, paveldo objektų

Tiesiant europinės vėžės geležinkelio linijos „Rail Baltica“ atkarpą Panevėžio apylinkėse bus išsaugoti visi 23 sodų bendrijoje „Šilas“ esantys statiniai.
Transportas 2024-07-15

Išnuomojo automobilį, o tada riebiai iškeikė ir dar prigrasino: įspėja visus neprasidėti

Kaip jaustumėtės, jei užsisakę kokią nors prekę ar paslaugą gautumėte visai ne tai, kas buvo žadėta, išleistumėte trigubai daugiau pinigų, o juos paėmusios įmonės direktorius dar grasintų jus išprievartauti ar „nudaužti nuo vaizdo“? Į tokią situaciją pakliuvo moteris, kuri socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „NEPATIKIMI ASMENYS“ anonimiškai papasakojo, kad iš mažosios bendrijos „ST piramidė“, kurios savininkas ir vadovas yra Saulius Zubė, išsinuomojo automobilį.

Druskininkų savivaldybė parduoda išskirtinį „Audi A8“: įvardijo pradinę kainą

Druskininkų savivaldybė parduoda prabangų „Audi A8“ automobilį. Be to, skelbiama ir pradinė parduodamo automobilio vertė. Portale „evarzytynes.lt“ aukciono būdu parduodamas Druskininkų savivaldybei priklausantis „Audi A8“ limuzino klasės automobilis. „Parduodamas išskirtinis automobilis, turintis savo istoriją, pažįstamas ir kiekvieno druskininkiečio akimis palydimas nuo 2008 metų.

Apgadino paliktą automobilį? Įspėja, kad policija ir draudimas padės ne visada

Rasti savo automobilį subraižytą, įlenktomis durelėmis ar kitaip apgadintą yra viena nemaloniausių situacijų, su kuria susiduria nemažai vairuotojų. Kai kurie kaltininką numano, kitiems tenka vaikytis vėją laukuose. Vis tik kaip elgtis abiem atvejais, siekiant susigrąžinti pinigus už padarytą žalą? Vienas asmuo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino nuotrauka, kurioje matyti, kad stovėjimo aikštelėje vienas automobilis yra itin prigludęs prie jo automobilio.

Nelaukiate žalio signalo ir einate per perėją arba važiuojate dviračiu ar paspirtuku? Įspėja dėl pasekmių

Automobilių vairuotojai net naktį tuščioje sankryžoje paprastai sąžiningai pralaukia raudoną šviesoforo signalą. Tuo metu pėstieji net dieną neretai apsižvalgo ir eina per raudoną, o dviratininkai ir mikrojudumo priemonių naudotojai sulaukę žalios šviesos sėda ir mina, nors turėtų dviračius ar paspirtukus persivesti, jei perėja nėra pažymėta raudonai. Ne ką geresnė situacija ir šaligatviuose.

Stovėdami automobilį paliekate užvestą? Nesakykite, kad neįspėjo – skirs baudą iki 90 eurų

Kelių eismo taisyklėse (KET) aprašoma, kaip skirtingose situacijose turėtų elgtis vairuotojai ar kiti eismo dalyviai. Žmogiška, kad kai kurie reikalavimai iš tiesų gali pasimiršti. Pavyzdžiui, ar pamenate, kad automobilio su užvestu varikliu daugiabučių namų kiemuose geriau nepalikti? Nors kai kurios taisyklės ir pasimiršta, visgi nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Važiuojate poilsiauti? Čia pastačius automobilį – bauda iki 230 eurų

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius ir norint būti kuo arčiau jūros kranto.   Kuršių nerija   Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių.

Net su vairuotojo pažymėjimu vairuoti neleis: už naujos tvarkos nepaisymą – baudos

Šiuo metu, net jei vairuotojas turi negaliojančią medicininę sveikatos pažymą, jis vairuoti gali, tačiau po pusmečio ši situacija pasikeis. Nuo kitų metų Lietuvos vairuotojų laukia nauja tvarka – vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su medicininės pažymos galiojimo trukme, rašoma pranešime žiniasklaidai. Šiemet turėjusi įsigalioti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa atidėta metams – iki 2025 m. sausio 1 dienos.

Už greičio viršijimą – 14 tūkst. eurų bauda: dabar lietuviui tenka atidirbinėti užsienyje

Lietuvoje jau siūloma didinti baudas už greičio viršijimą, kadangi jos esą yra per mažos, taigi neefektyvios. Vairuotojų negąsdina 6, 15 ar 30 eurų baudos, tad jie ir toliau pažeidinėja Kelių eismo taisykles. Vis tik prie tokios tvarkos pripratę lietuviai gali gauti skaudžią pamoką važinėdami užsienyje.

Tikrins tuos, kas pilasi pigesnį dyzeliną ir viešins, kas jo gauna

Iš 1,7 mln. Lietuvoje registruotų lengvųjų automobilių net 1,1 mln. arba maždaug du trečdaliai yra varomi dyzelinu. Jų, kaip ir kitų automobilių, vairuotojai, suprantama, ieško būdų, kaip sutaupyti degalams. Vienas iš tokių – piltis ne įprastą, o žymėtą arba vadinamą žaliąjį dyzeliną, kuris šiaip skirtas žemės ūkio veiklai. Taisyklės draudžia žymėtą dyzeliną naudoti ne žemės ūkio veiklai, tačiau neįmanoma sukontroliuoti, kad taip nebūtų daroma.

Greičio viršijimas Lietuvoje: vairuotojai neslepia, jog tai daro nuolatos

Nors greičio viršijimas, rodo policijos duomenys, yra pagrindinė skaudžiausių eismo įvykių priežastis, vairuotojai lietuviai neišsižada šio įpročio, rašoma pranešime spaudai. Draudimo bendrovės „Ergo“ iniciatyva tyrimų kompanijos „Norstat“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad greitį reguliariai arba kartais viršija net 76 proc. Lietuvos vairuotojų, o kas antras (52 proc.) yra už tai baustas.

Automobilis sunaudoja per daug degalų? Vairuotojams paaiškino, kodėl taip nutinka ir ką daryti

Ties automobiliui skirtų išlaidų eilute kiekvienas vairuotojas galėtų įrašyti bent keletą skirtingų punktų: padangos, alyvos keitimas, rūdžių šalinimas. Tačiau žvelgiant iš kasdieninės automobilio eksploatavimo perspektyvos, degalai visada sudaro didžiausią mėnesinių išlaidų dalį.

Nuo pirmadienio eismo pakeitimai magistralėje prie Kauno – prašo kantrybės ir atidumo

Siekiant užtikrinti eismo dalyvių ir kelių darbuotojų saugumą, liepos 8–21 dienomis, laikinai uždaromas Kaune, prie prekybos centro „Mega“ esantis Sargėnų viadukas, praneša „Via Lietuva“. Eismas būtinų remonto darbų metu bus nukreipiamas apylanka per Sargėnų sankryžą, siekiant patogesnio judėjimo – bus panaikintas eismo juostų susiaurinimas.    Šiuo metu atnaujinamas Sargėnų viadukas laikinai uždaromas dėl reikalingų pabaigti statinio sijų remonto darbų.

Automobilių įmonės vadovas kirto elektromobilių savininkams: „Pirkai netinkamą daiktą ir paskui verki“

Lietuvos vairuotojai per lėtai persėdinėja į elektromobilius. Valstybės kontrolė išrašė pylos valdžiai: esą Lietuvos keliais važinėja per mažai elektromobilių, o ir jiems reikalingų įkrovos stotelių keturis kartus mažiau nei turėjo būti pastatyta.

Už šią vairuotojų gudrybę – bauda iki 10 tūkst. eurų, o žmonės nebijo: „Nemanau, kad čia padarau labai didelį nusikaltimą“

Ne paslaptis, jog neįgalumo pažymėjimą turintiems žmonėms pasistatyti automobilį bet kurioje Lietuvos vietoje nieko nekainuoja. Tačiau atsiranda piktnaudžiaujančių šia lengvata. Vos per kelis mėnesius užfiksuota daugiau nei pusšimtis atvejų, kuomet neteisėtai panaudojami neįgalumą įrodantys pažymėjmai. Pagautieji be baudų neišsisuka.

Policija per kameras Kaune stebės pažeidėjus: bauda bus išrašyta automatiškai

Kauno rajono savivaldybė ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (AVPK), pagal kurią sutarta, kad policija per savivaldybės administruojamas vaizdo kameras galės stebėti rajono erdves.

Oro uostuose palikti ar pamesti lagaminai ir kitas bagažas: parduoda ar naikina? Neapsigaukite

Per Lietuvos oro uostus kiekvieną mėnesį keliauja šimtai tūkstančių gyventojų. Nekeista, kad bent nedidelė dalis jų lagaminų pasimeta arba būna pamiršti. Pavyzdžiui, galbūt žmogus išskrido į labai tolimą užsienį, tačiau užsimiegojęs ar per skubėjimą kur nors oro uoste paliko savo lagaminą, kuris didesnės vertės neturi. Tikėtina, kad tokiu atveju nebūtinai visi savininkai ieškos pasimetusio bagažo.

Nuo pirmadienio uždaromas eismas Sargėnų viaduku Kaune

Nuo pirmadienio dviem savaitėms uždaromas Sargėnų viadukas Kaune, penktadienį pranešė „Via Lietuva“. Eismas viaduku stabdomas dėl sijų remonto, pradėto birželio viduryje – siekiant užbaigti darbus uždaryti tiltą būtina dėl eismo dalyvių ir darbuotojų saugumo. Transporto srautas liepos 8–21 dienomis bus nukreiptas apylanka per Sargėnų sankryžą, o lengvinant eismą juostos bus išplatintos.
Transportas 2024-07-05

Nepaisant Kinijos grąsinimų, ES įvedė didesnius muitus kiniškiems elektromobiliams

Europos Sąjunga paskelbė įvedanti papildomus, iki 38 proc. dydžio muitus Kinijoje pagamintiems elektromobiliams. Tyrimą atlikusi ES tvirtai laikosi pozicijos, jog šis sprendimas buvo priimtas nustačius, jog milžiniškos Kinijos vyriausybės subsidijos gamintojams suteikia nesąžiningą pranašumą. Pagal numatytąsias taisykles, Kinijoje pagamintiems, bet į Europą eksportuojamiems elektromobiliams bus taikomas individualus tarifas.

Atliko tyrimą: paklausė lietuvių kodėl nenori įsigyti elektromobilio

Per pastaruosius keletą metų, elektra varomų transporto priemonių parkas Lietuvoje išaugo keletą kartų. Štai, „Regitros“ duomenimis, palyginus su 2020 m. sausio mėnesiu, elektromobilių skaičius Lietuvoje šiuo metu yra išaugęs daugiau nei 8,5 karto, rašoma „Elektrum Lietuva“ išplatintame pranešime spaudai. Bendrovė norėdama sužinoti Lietuvos vairuotojų požiūrį į elektromobilius, atliko tyrimą, kuriame paaiškėjo, jog 23 proc.

Aukcione už beveik 500 tūkst. eurų parduoti Balsio ežero pakrantėje esantys pastatai

Turto banko aukcione už beveik 500 tūkst. eurų parduoti gyvenamosios ir ūkinės paskirties pastatai Balsio ežero pakrantėje Vilniuje. Bendras statinių plotas sudaro 250 kv. m. Skelbiama, kad pradinė aukciono kaina siekė 303 tūkst. eurų, tačiau didelis aukciono dalyvių susidomėjimas lėmė, kad objektas parduotas kone už perpus didesnę kainą. „Iš viso aukcione dalyvavo 8 asmenys, todėl statymai nesiliovė iki pat aukciono pabaigos.

Marius Skuodis: valstybinių kelių būklę iš esmės pagerintų 1,3 mlrd. eurų

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad valstybinių kelių kokybę iš esmės pagerintų 1,3 mlrd. eurų finansavimas – už tokią sumą pasiūlyta projektų kitiems metams. „Finansų ministerijai ant stalo pateikti projektai tik valstybinių kelių maždaug 1,3 mlrd. eurų sumai. Kas leistų iš esmės pagerinti visą būklę, spręsti tiltų, viadukų klausimus ir panašiai“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė M. Skuodis.

Nusipirko automobilį iš salono, bet džiaugtis ilgai neteko: atstovybė kratosi atsakomybės?

Kiekvienas vairuotojas tikisi, kad jo įsigyta transporto priemonė tarnaus ilgai, o remontui nereikės atidėti savo santaupų. Tačiau ne visi pirkėjai nupirktais automobiliais lieka patenkinti. Net ir tada, kai transporto priemonė perkama iš gamintojo atstovo Lietuvoje.  Apynaujo „Mercedes–Benz“ automobilio pirkimas tapo tikru galvos skausmu ne tik ją įsigijusiai pirkėjai, bet, panašu, ir gamintojo atstovui „Veho Lietuva“. Kaina virš 100 tūkst.

Vilniuje paklotas naujas asfaltas atlaikė vos mėnesį: teisinasi, kad papildomai mokėti nereikės

Dėl prastų kelių Lietuvoje kelininkai ir valdininkai kaltina per menką finansavimą. Tačiau panašu, kad gavę mokesčių mokėtojų pinigų juos leidžia abejotinai. Gyventojai pastebėjo, kad prie Vilniaus geležinkelio ir autobusų stoties žiedo paklotas visiškai naujas asfaltas neatlaikė nė kelių mėnesių. Vienos socialinio tinklo grupės įrašas sulaukė daugybės reakcijų ir komentarų. Gyventojai piktinosi savivaldybės politikais, valdininkais ir kelininkais.

„Maxima“ visam laikui uždaro pirkėjų pamėgtą parduotuvę Kaune

Šeštadienį socialiniuose tinkluose pasklido informacija dėl uždaromų „Maxima“ parduotuvių Kaune. „Facebook“ grupėje „Vilijampolė šiandien“ pasklido informacija, kad nuo liepos 1 dienos uždaroma „Maxima“ parduotuvė, esanti Demokratų gatvėje. „PARDUOTUVĖ UŽDAROMA!! Mieli pirkėjai, Informuojame, kad nuo Liepos 1 d. parduotuvė, adresu Demokratų g. 50, uždaroma VISAM LAIKUI.

„Lietuvos geležinkeliai“ įveda 3-ią klasę keleiviams: galės važiuoti daug pigiau, bet po 6-is

„Lietuvos geležinkeliai“ traukinių maršrute Vilnius–Klaipėda–Vilnius siūlo keliauti pigiau ir įveda trečią klasę, rašoma valstybinės įmonės pranešime žiniasklaidai. Trečios klasės bilietas kelionei iš Vilniaus į Klaipėdą, arba atgal, kainuos 13,60 euro. Esą tai trečdaliu pigiau nei antros klasės bilieto kaina. Trečia klase keliauti bus galima nuo liepos 15 d., o bilietai parduodami nuo liepos 1 d. Iš tiesų šiuo metu galima bilietą iš Vilniaus į Klaipėdą tokia kaina.

Naujų automobilių rinka per metus padidėjo: jų parduota daugiau kaip 16 tūkst.

Preliminariais „AutoTyrimų“ duomenimis, gautais pagal ES reglamentuotą metodiką išanalizavus VĮ „Regitra“ pateiktus pradinius duomenis, 2024 m. birželį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių (M1 ir N1) registravimas smuko 11,0% iki 3ʼ010 vnt. 2023 m. birželį šalyje buvo įregistruoti 3ʼ383 automobiliai. Pagrindinė šio nuosmukio priežastis yra techninė, nes šiemet birželį buvo net 3 darbo dienomis mažiau.
Transportas 2024-07-01

Skelbia, kada pradės dalinti kvietimus elektromobilių įkrovimo stotelėms įsirengti

Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, per šių metų 9 mėnesius dėl valstybės dotacijų įkrovimo privačioms prieigoms įsirengti į agentūrą kreipėsi 510 įmonių. Numatoma, kad gavus sulaukus paramos, tokių prieigų būtų įrengta 2,2 tūkst. Pasak LEA vadovės Agnės Bagočiutės, visai netrukus įmonės ir vėl bus kviečiamos teikti paraiškas.
Transportas 2024-07-01

Sostinės vairuotojams – svarbi žinia: bus ribojamas eismas

Vilniuje antradienį prasideda žinomo televizijos serialo „Sisi“ filmavimai. Jų metu įvairiose miesto dalyse laikinai bus ribojamas eismas, rašo portalas „Made in Vilnius“. Anot portalo, liepos 2 dieną nuo 6–18 val. filmavimai vyks Kairėnų gatvėje, techninį transportą pastatant Gvazdikų gatvėje. Taip pat jau nuo pirmadienio 6 val. iki antradienio d. 18 val. Kairėnų gatvėje bus rezervuotos 25 automobilių stovėjimo vietos. Nuo ketvirtadienio 14.30 iki 22.30 val.
Transportas 2024-07-01

Kaune statys Senamiestį ir Vilijampolę jungiantį dviratininkų ir pėsčiųjų tiltą

Kaune per Nerį bus statomas 312 metrų ilgio dviratininkų ir pėsčiųjų tiltas. Jungtimi tarp Senamiesčio ir Vilijampolės tapsiančio tilto statybas planuojama pradėti kitąmet.   „Ši kadencija dedikuota tiltų statyboms. Simboliškai įkasėme kapsulę Nemuno krante ties Vilijampole, kur netrukus iškils būsimo Kėdainių tilto kolonos. Darbai įsibėgėja tarp Nemuno salos ir Žemosios Fredos. Tiltas per Nerį bus trečiasis.

Aktualu parduodant automobilį: ragina neapsigauti, kitaip galite netekti daugiau pinigų

Seniai pardavėte automobilį, bet vis dar gaunate baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus? O gal senutėlė ir nebevažiuojanti jūsų transporto priemonė pardavus taip ir liko neišregistruota? Tai tik dalis problemų, su kuriomis gali susidurti savo automobilį parduoti nusprendę gyventojai, užkibę ant nesąžiningų pirkėjų jauko, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kelininkai perspėja apie „prakaituojantį“ asfaltą dėl karščių Lietuvos keliuose

Šiomis dienomis kai kuriose Lietuvos vietose fiksuojami daugiamečiai ar net ir absoliutūs oro temperatūros rekordai. Dėl karščių sunku ne tik žmonėms ar gyvūnams. Kaitra daro įtaką ir šalies kelių būklei, kuri daugelyje vietų ji ir taip prasta. Kelininkai pripažįsta, kad kai kuriose vietose pastebėtas „prakaituojantis“ asfaltas. Tačiau tikina, kad bent kol kas didesnių problemų dėl karščių keliuose nėra.

Už 1 klaidą daugiabučio kieme gali tekti susimokėti 1100 eurų: įspėja vairuotojus

Daugiabučių kiemai vairuotojams dažnai tampa tikru galvos skausmu. Vargai ieškant laisvos vietos prisiparkuoti, bet kaip ir bet kur pastatyti kitų gyventojų automobiliai. Padėtį apsunkina ir su avariniu signalu trumpam paliktos kurjerių transporto priemonės ar erdvės prasilenkti trūkumas. Visa tai ne tik kelia nemažai streso ir susierzinimo, bet ir eismo įvykių riziką.

Kelionė nuomotu automobiliu vilniečiui pabrango 30 kartų: pinigus be sutikimo bandė nuskaičiuoti nuo sąskaitos

Savaime suprantama, kad už svetimo turto sugadinimą atlyginti reikia. Tačiau reikalavimas susimokėti už kito asmens padarytą žalą vien dėl to, kad niekas defekto nepastebėjo, kelia nemenką pasipiktinimą. Taip nutiko Vilniečiui Erikui (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi), kuris tv3.lt portalui papasakojo, kad neatidžiai apžiūrėjo išsinuomotą „Spark“ automobilį, tad nepastebėjo kiauros padangos.

Seimas nepritarė baudoms už neteisėtą privačios parkavimo vietos užėmimą

Seimas nepritarė siūlymui, kad už neteisėtą privačios parkavimo vietos užėmimą būtų numatyta piniginė bauda bei transporto priemonės nuvežimas. Antradienį parlamentarai balsavo prieš tokias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas. Projektą palaikė 31 Seimo narys, prieš buvo 11, susilaikė 50. Prieš šią iniciatyvą pasisakiusi Seimo Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė tikino, kad tai būtų dar vienas praktiškai neveiksiantis draudimas.

Primena keliones autobusais planuoti iš anksto: įvardijo, kurie reisai populiariausi

Keleivių vežėja „Kautra“ įsibėgėjus vasaros kelionių Lietuvoje pikui, pristato populiariausias vasaros kelionių kryptis Lietuvoje. Įmonė siūlo planuoti savo keliones iš anksto, taip iš anksto užsitikrinant vietą autobuse populiariais reisais, rašoma pranešime spaudai.
Transportas 2024-06-25

Aktualu tūkstančiams vairuotojų: „Regitra“ atnaujina svarbų dokumentą

Šių metų liepos 1 d. keisis transporto priemonės registracijos liudijimo forma. Atnaujintoje formoje atsiras Lietuvos herbas – Vytis, nebeliks keleto neaktualių ir perteklinių duomenų, rašoma „Regitros“ pranešime žiniasklaidai. Senojo pavyzdžio registracijos liudijimai liks galioti ir toliau – klientams jų keisti nereikės, o pageidaujantys gauti naująjį liudijimą, jį galės patogiai užsisakyti internetu. Registracijos liudijimo išdavimo kaina nesikeis.

„Regitra“ perspėja apie naujus pokyčius: palies kiekvieną vairuotoją

„Regitra“ griebiasi pokyčių ir ilgina vairuotojų pažymėjimo išdavimo terminą. Be to, užsimenama, ar dėl naujų pakeitimų taip pat keisis ir kainodara. Naujienų portalui tv3.lt „Regitros“ komunikacijos atstovas Lukas Vosylius komentavo, kad nuo šių metų liepos 1 d. „Regitra“ pradės teikti naują paslaugą – išdavinėti vairuotojo kvalifikacijos korteles.

Vairuotojams – pluoštas pakeitimų: policija kviesis asmeniniam pokalbiui, štai kaip tai vyks

Ilgą laiką nekitusios baudos už greičio viršijimą, panašu, jau netrukus gali didėti dvigubai. O, jeigu pažeidėjai prasižengs, pareigūnai juos pasikvies asmeniniam pokalbiui. Tuo metu policijos atstovai įvardija, ko gali tikėtis nusižengusieji tokio pokalbio metu. Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.

Bus parengtos trys alternatyvos dėl Klaipėdos ir europinio geležinkelių tinklo sujungimo

Europos Sąjungos (ES) Tarybai patvirtinus europinės geležinkelio vėžės plėtrą iki Klaipėdos, „Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytoja „LTG Infra“ parengs optimaliausias šios vėžės trasos alternatyvas, galinčias geriausiai atitikti keleivių ir krovinių vežimo poreikius. Apie tai penktadienį Klaipėdoje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje informavo LTG grupės generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

Statomas pirmasis Lietuvoje vandeniliu ir elektra varomas laivas

Vakarų laivų gamyklos (VLG) grupės bendrovė Vakarų Baltijos laivų statykla kartu su Estijos laivų statybos bendrove „Baltic Workboats“ stato pirmąjį Lietuvoje vandeniliu ir elektra varomą laivą.  Laivas už 12,1 mln. eurų (be PVM) iki kitų metų pabaigos bus pastatytas Klaipėdos jūrų uosto direkcijos užsakymu, penktadienį pranešė VLG grupė. „Įmonė pirmoji Lietuvoje jau po poros metų ne tik gamins žaliąjį vandenilį, bet ir turės juo varomą laivą.

Policijos viršininkas perspėja dėl patikrinimų: už tai naikins techninę apžiūrą, skirs baudą iki 1 tūkst. eurų

Birželio 20 dienos pavakarę Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus pareigūnai kvietė vairuotojus sudalyvauti prevencinėje priemonėje ir pasitikrinti transporto priemonės triukšmo lygį, rašoma pranešime žiniasklaidai. Šios prevencinės priemonės metu pažeidimai nebuvo fiksuojami, nebuvo skiriamos ir baudos.

Policija įspėja – atsiprašymai nepadės: baudos grės ir keleiviams, vykdys specialią 24 valandų priemonę

Policijos pareigūnai pradeda ruoštis ilgajam Joninių savaitgaliui ir stiprina patruliavimą šalies keliuose. Skirtingų apskričių policijos atstovai įspėja, kad keliuose tikrins ne tik vairuotojus, bet dėmesį atkreips ir į keleivių elgesį. Be to, kad specialioji 24 valandų prevencinė priemonė bus pradėta vykdyti jau penktadienį.
Į viršų