JAV naujienos

 

Didžiausia pasaulio ekonomika ir galingiausia pasaulio kariuomenė: įvykiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kurie dažnai lemia ir tai, kur juda pasaulis

JAV: Bidenas ir Izraelio premjeras susitiks, jei prezidentas pasveiks nuo COVID-19

Baltieji rūmai ketvirtadienį paskelbė, kad tai, ar kitą savaitę Vašingtone įvyks planuojamas Joe Bideno ir Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu susitikimas, priklausys nuo to, ar JAV prezidentas spės pasveikti nuo COVID-19.  „Tikimės, kad abu lyderiai turės galimybę pasimatyti“, – sakė Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.  Jis pridūrė, kad šiuo metu pirmenybė teikiama prezidento sveikatai ir sveikimui.
JAV Prieš 1 val.

Taivane įsiplieskė diskusijos dėl Trumpo komentarų, kad už karinę apsaugą reikia susimokėti

Taivano užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį reagavo į JAV respublikonų kandidato į prezidentus Donaldo Trumpo pareiškimą, kad Taivanas turėtų susimokėti už Amerikos karinę apsaugą, rašoma Taivano radijo svetainėje RTI. Nors ministerijos atstovai nekomentavo pasisakymo turinio, jie pabrėžė, kad Taivanas visada stiprino savigyną savo sąskaita ir kad JAV vyriausybė toliau laikosi Taivano santykių akto ir Šešių garantijų (užsienio politikos principų JAV ir Taivano santykiuose – red.
JAV Prieš 2 val.

Žiniasklaida: Obama mano, kad Bidenas turėtų persvarstyti savo siekį dalyvauti rinkimuose

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama savo bendražygiams yra pasakęs, kad Joe Bidenas turėtų persvarstyti savo siekį dalyvauti rinkimuose, ketvirtadienį rašoma dienraštyje „The Washington Post“ pasirodžiusiame straipsnyje. B. Obama mano, kad J. Bideno šansai laimėti dabar sumenko ir kad 81-erių prezidentas turėtų „rimtai apsvarstyti savo kandidatavimo perspektyvumą“, – rašo dienraštis, cituodamas su B. Obamos nuomone susipažinusių asmenų žodžius.
JAV Prieš 2 val.

Artėjant rinkimams, Bidenas panaikino dar 1,2 mlrd. JAV dolerių studentų skolų

Rinkimuose dar vienai kadencijai kandidatuojantis JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį paskelbė plečiantis prievolių grąžinti studijų paskolas panaikinimo programą, pagal kurią dabar bus nurašytos dar 35 000 amerikiečių skolos. Priėmus šį naujausią sprendimą, kuriuo bus panaikinta 1,2 mlrd. JAV dolerių studentų skolų, žmonių, „pasinaudojusių įvairiomis mūsų skolos panaikinimo priemonėmis“, skaičius pasiekė 4,76 milijono, pranešime teigė jis.
JAV Prieš 3 val.

Žiniasklaida: Joe Bidenas jau netrukus gali pasitraukti iš rinkimų

Aukščiausi demokratai mano, kad JAV prezidentas Joe Bidenas gali jau netrukus pasitraukti iš rinkimų ralio, praneša „Axios“. „Keletas aukščiausio rango demokratų privačiai teigia, kad didėjantis partijos Kongreso lyderių ir artimų draugų spaudimas įtikins prezidentą Joe Bideną nuspręsti pasitraukti iš prezidentinių varžybų jau šį savaitgalį“, – rašoma tekste. Auga susirūpinimas dėl Bideno būklės Pastaruoju metu J. Bidenas išgyveno sudėtingą periodą.
JAV Prieš 4 val.

Žiniasklaida: likus valandai iki pasikėsinimo į Trumpą, šaulys buvo įvardytas kaip „keistai besielgiantis“

Naujos tyrimo dėl pasikėsinimo į Donaldą Trumpą detalės greičiausiai dar labiau sustiprins kritiką saugumo pajėgoms: dar likus valandai iki šūvių į D. Trumpą vietos saugumo pareigūnai šaulį minioje įvardijo kaip įtartiną, rašo „The New York Times“. Jie kalbėjo apie „jauną vyrą, kuris keistai elgėsi“. Apie tai esą buvo informuota ir buvusį prezidentą sauganti slaptoji tarnyba. Tačiau tada  įtariamojo pėdsakai dingo. Jo ieškoti buvo pasitelkti mažiausia du pareigūnai.
JAV Prieš 7 val.

Nausėda apie galimą Trumpo pergalę JAV rinkimuose: mano ir kolegų užduotis bus įtikinti tęsti transatlantinę politiką

Jeigu prezidento rinkimus Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) laimės respublikonų kandidatas Donaldas Trumpas, Lietuvos ir Europos valstybių lyderių tikslas bus įtikinti Vašingtoną tęsti transatlantinės politikos kryptį, sako šalies vadovas Gitanas Nausėda. Taip jis teigė prieš prasidedant Europos politinės bendrijos (EPB) viršūnių susitikimui Jungtinėje Karalystėje, paklaustas, ar nerimauja dėl D. Trumpo sugrįžimo į Baltuosius rūmus.
JAV Prieš 8 val.

Vyro vietą lėktuve bandė atimti šeima su vaikais: tokios istorijos atomazgos niekas nesitikėjo

Planuojant tolimą kelionę naudinga iš anksto rezervuoti vietas – tai leis kelionei eiti sklandžiau. Išankstinis vietų rezervavimas ypač pravartus, jei ketinate keliauti su skirtingais žmonėmis ir norite sėdėti kartu.
JAV Prieš 11 val.

Meškėnai painioja „Tesla Cybertruck“ su šiukšliadėžėmis: savininkas parodė, ką pridirbo gyvūnai

Vienas „Tesla Cybertruck“ savininkas teminiame šių automobilių savininkų forume pasiskundė, kad meškėnai painioja jų mašinas su šiukšliadėžėmis ir bando „įsilaužti į vidų“ ieškodami maisto. „Cybertruck Owners Club“ forume apsilankęs vienas iš „Tesla Cybertruck“ savininkų parodė savo automobilio kėbulo nuotraukas, jose matyti daug meškėnų pėdučių ir nagais ar dantimis apgadinta apdaila. „Meškėnai bandė patekti į vidų kai mes stovyklavome Minesotoje“, – parašė „Tesla“ automobilio savininkas.
JAV Prieš 12 val.

Trumpo kandidatas į viceprezidentus apipylė Trumpą pagyromis

Antros kadencijos siekiančio buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo kandidatas į viceprezidentus J. D. Vance‘as trečiadienį Respublikonų partijos suvažiavime apipylė D. Trumpą pagyromis už tai, kaip jis tvarkosi su pasikėsinimu į jo gyvybę. „Vieną akimirką jis gali pasipriešinti žudikui, o kitą – raginti siekti nacionalinio susitaikymo.
JAV Prieš 13 val.

Solidarizuodamiesi su Donaldu Trumpu, jo rėmėjai prisiklijuoja ant ausies tvarstį

Kai kurie Respublikonų partijos nacionalinio suvažiavimo dalyviai trečiadienį buvo pastebėti su tvarsčiu ant ausies kaip solidarumo su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu ženklu. D. Trumpas, siekiantis antrosios prezidento kadencijos, praėjusį savaitgalį per agitacinį mitingą buvo sužeistas į dešinę ausį. Nuo to laiko jis ant ausies nešioja baltą tvarstį. Kai kurie dalyviai buvo pastebėti su tvarsčiu trečiąją partijos nacionalinio suvažiavimo dieną, bet kol kas jų buvo palyginti nedaug.
JAV Prieš 16 val.

JAV prezidentui Joe Bidenui nustatytas Covid-19

JAV prezidentui Joe Bidenui atliktas Covid-19 testas, kurio rezultatai buvo teigiami, trečiadienio vakarą pranešė Baltieji rūmai. J. Bidenas yra „vakcinuotas, taip pat ir stiprinamąja doze, jam pasireiškia lengvi simptomai“, sakoma Baltųjų rūmų spaudos sekretorės Karine Jean-Pierre pranešime. Teigiamas testas buvo atliktas, kai J. Bidenas, siekiantis būti perrinktas lapkritį, dalyvavo agitaciniuose renginiuose Nevados valstijoje.
102 JAV Prieš 16 val.

Apklausa: beveik du trečdaliai demokratų rėmėjų mano, kad Bidenas turėtų pasitraukti

Beveik du trečdaliai demokratus palaikančių amerikiečių mano, kad JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) turėtų pasitraukti iš iš 2024 metų prezidento rinkimų ir leisti partijai iškelti kitą kandidatą, parodė trečiadienį paskelbti naujos AP-NORC Viešųjų reikalų tyrimų centro apklausos duomenys. J. Bidenas pastaruoju metu aktyvina pastangas gelbėti savo pozicijas artėjančiuose prezidento rinkimuose, praėjus dviem savaitėms po nesėkmingų debatų.
JAV 2024-07-17

Trumpo kandidatas į viceprezidentus gali lemti pokyčius JAV užsienio politikoje

Respublikonų kandidatas JAV prezidento rinkimuose Donaldas Trumpas savo viceprezidentu pasirinko J. D. Vance'ą – pagalbos Kyjivui priešininką, norintį, kad Vašingtonas persiorientuotų į Rytų Aziją. Toks pasirinkimas pakurstė spėliones, kad, jei lapkritį laimės D. Trumpas, JAV gali nusigręžti nuo Europos.
JAV 2024-07-17

Trumpas paskelbė apie pirmąjį savo rinkimų kampanijos renginį po pasikėsinimo

Donaldas Trumpas paskelbė ateinantį šeštadienį dalyvausiantis rinkimų kampanijos renginyje Mičigano valstijoje – praėjus lygiai savaitei po pasikėsinimo į jį Pensilvanijoje. Jis pasirodysiąs kartu su J. D. Vance‘u, kuris jo pergalės rinkimuose atveju taps jo viceprezidentas, pareiškė D. Trumpas. D. Trumpas pirmadienį respublikonų partijos suvažiavime buvoi nominuotas kandidatu į prezidentus.
JAV 2024-07-17

NATO specialiuoju pasiuntiniu Ukrainoje paskyrė Didžiosios Britanijos pareigūną

NATO į aljanso specialiojo pasiuntinio Kyjive pareigas paskyrė Patricką Turnerį, trečiadienį pranešime spaudai paskelbė gynybos aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. P. Turneris NATO atstovybei Ukrainoje (NRU) vadovaus nuo rugsėjo.
JAV 2024-07-17

Žiniasklaida: Bidenas planuoja Aukščiausiojo teismo reformą

JAV prezidentas Joe Bidenas, anot žiniasklaidos, ketina inicijuoti Aukščiausiojo teismo reformą. Jo vyriausybė, be kita ko, planuoja pateikti pasiūlymus dėl teisėjų kadencijos apribojimo ir įgyvendinamo etikos kodekso įvedimo, pranešė „The Washington Post“, stotis CNN ir kitos amerikiečių žiniasklaidos priemonės. Jos rėmėsi anoniminiais šaltiniais, susipažinusiais su šiuo klausimu. Konkrečios iniciatyvos esą gali būti finalizuotos ateinančiomis savaitėmis.
JAV 2024-07-17

Trumpas: „Sakiau Putinui, kad jis niekada neitų į Ukrainą“

Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas pareiškė, kad jam vadovaujant „mums niekada negrėstų karas“ ir jis neleistų Kremliaus vadovui Vladimirui Putinui pradėti karo prieš Ukrainą. Tai jis pareiškė interviu agentūrai „Bloomberg“. D. Trumpas jame dar kartą pasigyrė gerais santykiais su V. Putinu. „Mes su Putinu labai gerai sutarėme, mūsų santykiai labai geri. Mums niekada negrėsė karo pavojus. Jis niekada nebūtų įsiveržęs į Ukrainą.
JAV 2024-07-17

Dažnai keičiate savo paskyrų slaptažodžius? Saugumo ekspertai įspėja geriau to nedaryti

Reguliariai keisti slaptažodžius gali būti baisi idėja. Taip teigia pagrindiniai saugumo ekspertai, kurie sako, kad įprotis „keisti slaptažodžius“ gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Paplitusi nuomonė, kad svarbu reguliariai keisti slaptažodžius, norint apsisaugoti nuo įsilaužimo atakų.
JAV 2024-07-17

Trumpas kalba apie sankcijų Rusijai švelninimą ir primena apie bičiulystę su Putinu

Kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas svarsto galimybę sušvelninti sankcijas Rusijai, nes tai yra jo plano užbaigti karą Ukrainoje dalis. Tai jis pareiškė interviu agentūrai „Bloomberg“. „Taikydami sankcijas, mes visus atstumiame. Taigi man nepatinka sankcijos. Man jos buvo labai naudingos Irano atveju, bet net ir Irano atveju jos nebuvo tokios reikalingos“, – aiškino D. Trumpas.

Trumpas pareiškė, kad Taivanas „turėtų sumokėti“ JAV už gynybą nuo Kinijos

Taivanas „turėtų sumokėti“ Jungtinėms Valstijoms už gynybą, pareiškė respublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas, davęs išsamų interviu, sukėlusį abejonių dėl Vašingtono ir Taipėjaus santykių, jei lapkritį būtų perrinktas. Antradienį „Bloomberg Businessweek“ paskelbtame interviu, paklaustas, ar gintų savarankiškai valdomą Taivaną nuo Kinijos, laikančios salą savo teritorija, buvęs prezidentas atsakė: „Labai gerai pažįstu tuos žmones, labai juos gerbiu. Jie paėmė apie 100 proc.
JAV 2024-07-17

JAV dešinieji nusitaikė į Trumpą saugojusias Slaptosios tarnybos agentes moteris

Kylant klausimams, kaip būsimam žudikui pavyko atsidurti taip arti Donaldo Trumpo, kai kurie konservatoriai kaltina Slaptąją tarnybą, kad ji samdo agentes moteris. Vaizduose iš pasikėsinimo matyti, kad siekdamos apsaugoti buvusį prezidentą kelios užstojo jį nuo kulkų.
JAV 2024-07-17

Iranas atmeta „piktavališkus“ kaltinimus, kad jis rengė sąmokslą nužudyti Trumpą

Iranas trečiadienį atmetė, anot jo, „piktavališkus“ JAV žiniasklaidos kaltinimus, kad jis rengė sąmokslą nužudyti buvusį JAV prezidentą Donaldą Trumpą. Iranas „griežtai atmeta bet kokį dalyvavimą pastarajame ginkluotame išpuolyje prieš D. Trumpą“, pareiškė užsienio reikalų ministerijos atstovas Nasseras Kananis.
JAV 2024-07-17

Respublikonų suvažiavime Trumpą palaikė ir buvę varžovai

Donaldas Trumpas antradienį grįžo į Respublikonų nacionalinį suvažiavimą, kur pereita prie partijos suvienijimo ir kur jo buvę varžovai demonstravo ištikimybę dabar jau oficialiam kandidatui į JAV prezidentus. Trys buvę D. Trumpo varžovai partijos pirminiuose rinkimuose antradienį geriausiu vakaro laiku užlipo į sceną pareikšti paramos eksprezidentui.
JAV 2024-07-17

Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Johnsonas susitiko su Trumpu

Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas antradienį susitiko su Respublikonų partijos kandidatu JAV prezidento rinkimuose Donaldu Trumpu. Pašnekovai, be kita ko, kalbėjo apie Ukrainą. B. Johnsonas tai pranešė socialiniame tinkle X. „Puiku susitikti su prezidentu Trumpu, kuris po gėdingo pasikėsinimo į jo gyvybę yra puikios formos.
JAV 2024-07-17

Bidenas paragino uždrausti per pasikėsinimą į Trumpo gyvybę panaudoto tipo ginklus

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paragino uždrausti pusiau automatinius šautuvus – tokio tipo ginklas buvo panaudotas bandant nužudyti jo varžovą Donaldą Trumpą. „Prisijunkite prie manęs, kad šie karo ginklai būtų pašalinti iš Amerikos gatvių. AR-15 buvo panaudotas šaudant į Donaldą Trumpą... Laikas juos uždrausti“, - sakė J. Bidenas per Nacionalinės spalvotųjų žmonių pažangos asociacijos (NAACP) susitikimą Las Vegase. Į D. Trumpo gyvybę buvo pasikėsinta šeštadienį.
JAV 2024-07-17

CNN: JAV žvalgyba sužinojo apie naują planą pasikėsinti į Trumpą

JAV žvalgybos agentūros gavo informacijos, kad Iranas rengia pasikėsinimą į Donaldą Trumpą, todėl JAV Slaptoji tarnyba pastarosiomis savaitėmis buvo priversta sugriežtinti buvusio prezidento apsaugą, skelbia CNN. CNN šaltinių teigimu, nėra jokių požymių, kad Thomas Matthew Crooksas, kuris šeštadienį per mitingą šovė į buvusį prezidentą, būtų susijęs su šiais Irano ketinimais.
JAV 2024-07-17

Žiniasklaida: įtakingas JAV senatorius pripažintas kaltu dėl korupcijos

Antradienį prisiekusieji įtakingą JAV senatorių pripažino kaltu dėl korupcijos, kai jo namuose buvo rasta aukso luitų ir šimtai tūkstančių dolerių grynaisiais, pranešė vietos žiniasklaida. 70 metų Naujojo Džersio demokratas Robertas Menendezas buvo kaltinamas turto prievartavimu, trukdymu vykdyti teisingumą ir kyšių ėmimu už paslaugas verslininkams, turintiems ryšių su Egiptu ir Kataru, o nuosprendis jam bus paskelbtas vėliau.
JAV 2024-07-16

Rusija, vadovavusi JT debatams apie „teisingesnį“ pasaulį, apkaltinta veidmainyste

Ukraina ir dešimtys kitų šalių antradienį apkaltino Rusiją veidmainyste, kai ši pirmininkavo Jungtinių Tautų susitikimui tema, kaip šalys galėtų bendradarbiauti, kad pasaulis taptų teisingesnis. Rusija, 2022 metų vasarį įsiveržusi į Ukrainą ir kariaudama su savo provakarietiška kaimyne, nuolat atakuodama jos civilius taikinius, liepos mėnesį rotacijos tvarka pirmininkauja JT Saugumo Tarybai.
JAV 2024-07-16

Aiškėja daugiau apie JAV sužeistos 20-metės lietuvės būklę: „Būklė nors ir sunki, bet stabili ir gerėjanti“

Per išpuolį Naujajame Džersyje į galvą pašautos 20-metės lietuvės Viltės Gruzdytės būklė sunki, bet stabili ir gerėjanti. Tą „TV3“ žinioms dar vakar pasakė Atlantic Sičio ligoninėje dukrą lankanti mama. Vaildvude per mainų programą vasarai padirbėti išvykusi studentė tapo gatvės šaudynių auka. Juodaodis Viljamas Hoilas, bėgdamas šaudė į vyrą, bet kulka pataikė į atsitiktinai pro šalį ėjusią lietuvę. Liepos 9-ąją, Naujojo Džersio valstijoje esančiame Vaildvude, 22:30 val.
JAV 2024-07-16

Didelis karštis JAV pražudė tris žygeivius

Karščio banga JAV vakaruose pražudė tris žygeivius. 52 metų vyras ir jo 23-ejų duktė mirė per žygį Kanjonų žemės nacionaliniame parke Jutos valstijoje, pranešė institucijos. Jie esą pasiklydo ir svilinant 38 laipsnių temperatūrai neturėjo su savimi pakankamai geriamojo vandens. Kai tėvą ir dukterį rado parko reindžeriai, jie jau buvo negyvi. Sniego kanjono gamtos parke toje pat valstijoje per dviejų nuo karščio kenčiančių keliautojų gelbėjimo operaciją 30-metė moteris rasta negyva.
JAV 2024-07-16

Bidenas nurodė skirti apsaugą nepriklausomam kandidatui į JAV prezidentus Kennedy jaunesniajam

Po pasikėsinimo į Donaldą Trumpą JAV prezidentas Joe Bidenas nurodė skirti asmens apsaugą nepriklausomam kandidatui į prezidentus Robertui F. Kennedy jaunesniajam. „Dėl savaitgalio įvykių prezidentas nurodė man bendradarbiauti su slaptąja tarnyba, kad būtų saugomas Robertas Kennedy jaunesnysis“, – žurnalistams sakė krašto saugumo sekretorius Alejandras Mayorkas.
JAV 2024-07-16

JAV Valstybės departamento pareigūnė: Rusijos režimas neišvengs bausmės už nusikaltimus

Rusijos režimas ir jo aukščiausioji vadovybė neišvengs atsakomybės už savo nusikaltimus Ukrainoje ir kitose šalyse, nors tokia perspektyva šiuo metu ir atrodo itin miglota. Taip video laidai „Elta kampas“ tvirtino JAV Valstybės departamento specialioji ambasadorė tarptautiniam baudžiamajam teisingumui Beth Van Schaack, kuri neseniai lankėsi Lietuvoje.
JAV 2024-07-16

Orbanas: jei laimės rinkimus, Trumpas iš karto imsis tarpininkavimo pastangų tarp Rusijos ir Ukrainos

JAV kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas, pasak Vengrijos premjero Viktoro Orbano, pergalės rinkimuose atveju pasirengęs iš karto pradėti tarpininkavimą dėl taikos tarp Rusijos ir Ukrainos.
JAV 2024-07-16

Japonija ragina po šaudymo į Donaldą Trumpą atgaivinti budrumą

Japonijos policija po šaudymo į Donaldą Trumpą paskelbė priminimą užtikrinti deramą saugumą viešuose renginiuose, kuriuose dalyvauja politikai, antradienį pranešė vyriausybė. Šeštadienio pasikėsinimas į buvusį JAV prezidentą Japonijai priminė sukrečiantį jos buvusio premjero Shinzo Abe nužudymą 2022 metais.
JAV 2024-07-16

„Tai katastrofa Ukrainai“: Europos politikai apstulbo, išvydę Trumpo komandos favoritą

Kai kurie Europos šalių vadovai vis labiau nerimauja dėl galimo antro Donaldo Trumpo atėjimo į valdžią, rašoma „Politico“. Tuo metu, kai Europoje ir taip nerimaujama dėl izoliacinės užsienio politikos šalininko pasirodymo Baltuosiuose rūmuose, neseniai paskelbta Jameso Davido Vance’o pavardė tarp kandidatų į viceprezidentus sukėlė paniką.
JAV 2024-07-16

Bidenas naujame interviu įnirtingai gynė savo proto aštrumą

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas naujame interviu televizijai pirmadienį gynė ir savo proto aštrumą, ir retoriką dėl respublikono Donaldo Trumpo. Tai antrasis demokrato J. Bideno interviu televizijai siekiant nutildyti raginimus jam pasitraukti iš rinkimų kovos po prasto pasirodymo debatuose.
JAV 2024-07-16

Bidenas pažadėjo rugsėjį surengti antruosius debatus su Trumpu

Pirmadienį Joe Bidenas pažadėjo susitikti su Donaldu Trumpu per dar vienerius kandidatų į prezidentus debatus rugsėjį, nors yra smarkiai kritikuojamas dėl savo pasirodymo per jų susitikimą praėjusį mėnesį.
JAV 2024-07-16

JAV Slaptoji tarnyba sutiko su nepriklausomu tyrimu po šaudymo į Trumpą

JAV Slaptoji tarnyba, kritikuojama dėl didžiulės nesėkmės, kai užpuolikas galėjo šaudyti į eksprezidentą Donaldą Trumpą, pirmadienį pažadėjo bendradarbiauti su nepriklausomo patikrinimo vykdytojais. 78 metų eksprezidentas per šeštadienio pasikėsinimą jo kampanijos mitinge Pensilvanijoje buvo nesunkiai sužeistas, bet įžūlus išpuolis šokiravo šalį, jau ir taip labai susiskaldžiusią prieš lapkritį vyksiančius prezidento rinkimus.
JAV 2024-07-16

Bidenas pirmame interviu po išpuolio prieš Trumpą rėžė kritikos: „Tokia retorika yra kurstanti“

Nepaisant pastarųjų po pasikėsinimo į Donaldo Trumpo gyvybę pasigirdusių raginimų laikytis vienybės ir santūrumo, JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį duodamas interviu vėl ėmėsi kaltinti savo varžovą respublikoną kurstančia retorika. D. Trumpas „kalba apie kraujo praliejimą, jei jis pralaimės“, „NBC News“ laidų vedėjui Lesteriui Holtui pareiškė J. Bidenas.
JAV 2024-07-16

Žiniasklaida: Muskas pažadėjo kas mėnesį skirti 45 mln. dolerių Trumpo kampanijai paremti

Technologijų kūrėjas milijardierius Elonas Muskas ketina kiekvieną mėnesį skirti maždaug 45 mln. dolerių naujam fondui, remiančiam Donaldo Trumpo kandidatavimą į JAV prezidentus, pirmadienį pranešė „The Wall Street Journal“. E. Musko aukos bus skirtos politinei grupei, pavadintai „America PAC“, daugiausia dėmesio skirsiančiai rinkėjų registracijai, išankstiniam balsavimui ir biuletenių siuntimui paštu svyruojančiose valstijose prieš lapkritį vyksiančius visuotinius rinkimus, pranešė laikraštis,...
JAV 2024-07-16

Sutvarstytą Trumpą respublikonai pasitiko ovacijomis – įvardijo, kas bus jo viceprezidentu

Pirmadienį vykusiame respublikonų nacionaliniame suvažiavime kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas pareiškė, kad jo viceprezidentu bus populistinės dešinės šalininkas Ohajo senatorius JD Vance‘as – kadaise aršus D. Trumpo kritikas.
JAV 2024-07-16

Trumpo sūnus pateikė naujausią informaciją apie tėvo būklę

Buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo sūnus Donaldas Trumpas jaunesnysis sako, kad jo tėvas jaučiasi gerai ir yra geros nuotaikos, rašo CNN. Anot jo, apskritai pasikėsinimas nužudyti jo tėvą ir išpuolis, pareikalavęs gyvybių yra niūri akimirka, tačiau D. Trumpas jaučiasi gerai. Trumpo sūnus papasakojo, kaip sužinojo apie išpuolį Apie tėvo būklę D. Trumpas jaunesnysis pakomentavo pirmadienį vykstančiame respublikonų nacionaliniame suvažiavime.
JAV 2024-07-15

Trumpas apsisprendė: paskelbė kandidatą į viceprezidentus

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė savo kandidatą į JAV viceprezidentus. Savo kandidato į prezidentus partneriu jis pasirinko Ohajo senatorių JD Vance'ą, rašo CNN.
JAV 2024-07-15

JAV slaptoji tarnyba po pasikėsinimo į Trumpą ėmėsi papildomų saugumo priemonių

Po pasikėsinimo į Donaldą Trumpą JAV respublikonų partijos suvažiavimo metu ir paties buvusiojo prezidento atžvilgiu bus imtasi papildomų saugumo priemonių. Po šeštadienį įvykusio pasikėsinimo JAV Viskonsino valstijos Milvokio mieste įvyksiančio mitingo saugumo planas buvo „peržiūrėtas ir sustiprintas“, pranešė slaptosios tarnybos direktorė Kimberly Cheatle.
JAV 2024-07-15

Trumpas dar pirmadienį ketina įvardyti savo kandidatą į viceprezidentus

Į Baltuosius rūmus sugrįžti siekiantis buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas, stoties „Fox News“ duomenimis, dar pirmadienį įvardys savo kandidatą į viceprezidentus. D. Trumpas jam patvirtinęs, kad „šiandien paskelbs savo kandidatą į viceprezidento postą“, pirmadienį prieš prasidedant respublikonų partijos suvažiavimui sakė „Fox News“ laidų vedėjas Bretas Baieris.
JAV 2024-07-15

Respublikonai renkasi į suvažiavimą, norėdami pasveikinti Trumpą po pasikėsinimo

Pirmadienį Milvokyje į Respublikonų partijos suvažiavimą susirinko dešimtys tūkstančių šalininkų – tai istorinis, kupinas didelės įtampos susirinkimas, kurį dar labiau įkaitino pasikėsinimas nužudyti buvusį prezidentą.
JAV 2024-07-15

Ekspertas apie pavėluotą Trumpo šaulio likvidavimą: niekas nenori nušauti ant stogo užsiropštusio 20-mečio gerbėjo

Buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo gyvybę vos išgelbėjęs slaptosios tarnybos kontržvalgybininkas galėjo prarasti svarbias sekundes dėl kelių veiksnių, įskaitant didžiulį karštį, antisnaiperių pajėgų trūkumą ir dėmesį blaškiusius medžius, „Business Insider“ pasakojo buvęs specialusis agentas.
JAV 2024-07-15

Nuotrauka, verta milijono: fotografas papasakojo, kaip nufotografavo Trumpą kliudžiusią kulką

Savaitgalį buvo pasikėsinta į buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo gyvybę. Įvykio vietoje dirbę žurnalistai CNN papasakojo, kaip atrodė jų darbas išpuolio metu. Anot jų, mitingas prasidėjo kaip ir bet kuris kitas renginys. Chaosas Trumpo renginyje kilo akimirksniu Anot AP fotografo Evano Vucci, buvęs prezidentas D. Trumpas užlipo į sceną, pasisveikino su savo šalininkais ir pradėjo kalbą. Tada akimirksniu kilo chaosas. E. Vucci pasakoja, kad prieš išpuolį buvo priešais sceną.
JAV 2024-07-15
Į viršų