Užsienio naujienos

 

Svarbiausios ir įdomiausios naujienos iš viso pasaulio. Naujausias pasaulines tendencijas ir užsienio naujienas sužinokite pirmieji.

Pasikėsinimas į Trumpo gyvybę: šaulys nukautas, D. Trumpas lengvai sužeistas

Donaldo Trumpo kalbos Balterio mieste (Pensilvanijos valstijoje, JAV) metu pasigirdo šūvių garsai, o respublikonų kandidatas griebėsi už galimai sužeistos ausies. Netrukus prišokę apsaugos darbuotojai saugiai jį išvedė iš įvykio vietos. Vėliau buvo patvirtinta, kad į buvusio prezidento gyvybę buvo pasikėsinta, šaulys ir dar vienas mitingo dalyvis žuvo.
JAV Prieš 5 val.

Zelenskis numojo ranka į Bideno liapsusą dėl Putino, pavadindamas jį „klaida“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį numojo ranka į JAV prezidento Joe Bideno liapsusą, kai pastarasis jį per klaidą pristatė kaip Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, pasakydamas: „kai kurias klaidas galime pamiršti“. Pradėjęs vizitą Airijoje, V. Zelenskis Šanono oro uoste susirinkusiems žurnalistams pasakė, jog „tai klaida. Manau, Jungtinės Valstijos suteikė Ukrainai labai daug pagalbos.

Į moters namus nuolat plūsta paslaptingi siuntiniai, kurių ji neužsakė: tai naujas sukčiavimo būdas

Ne paslaptis, kad žmonėms patinka tai, kas nemokama, tačiau kartais tai gali tapti nepakenčiama. Isabelle Wood pavargo nuo to, kad ją užplūdo siuntiniai, kurių ji neužsakė. Moteris iš pradžių neprieštaravo, kad jai per klaidą paštu siunčiami daiktai, tačiau ji susirūpino, kai siuntinių vis daugėjo, skelbia portalas „Unilad“. Siuntiniai keliavo iš internetinės parduotuvės „Temu“, jie nebuvo adresuoti I. Wood, tačiau visuose buvo nurodytas jos adresas.
JAV Prieš 12 val.

Kremlius įspėja: Europos sostinės galėtų tapti Rusijos raketų taikiniais

JAV paskelbus apie planus dislokuoti Vokietijoje ilgojo nuotolio raketas, Kremlius įspėjo, kad Europos sostinės tada galėtų tapti rusų raketų taikiniais.
Užsienis Prieš 14 val.

Ukrainos kariuomenė pranešė, kad į Baltarusijos oro erdvę įskrido rusų dronas

  Į Ukrainą paleistas rusų kovinis dronas įskriejo į Baltarusijos oro erdvę, šeštadienį pranešė Ukrainos kariuomenė. Kyjivo teigimu, penktadienio naktį virš Charkivo ir Donecko regionų numušti keturi Irano gamybos „šahedai“. „Penktasis išskrido iš Ukrainos oro erdvės ir nulėkė į Baltarusiją Gomelio regiono kryptimi“, – savo platformos „Telegram“ kanale rašė Ukrainos ginkluotųjų oro pajėgų vadas Mykola Oleščiukas.

„Meta“ panaikino Donaldo Trumpo feisbuko ir instagramo paskyroms taikytus apribojimus

„Meta“ penktadienį pranešė panaikinanti apribojimus, kurie kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo feisbuko ir instagramo paskyroms buvo nustatyti po to, kai jo rėmėjai 2021 m. agresyviai šturmavo JAV Kongreso rūmus.
JAV Prieš 15 val.

Finansinė Kremliaus afera: vargstantiems nė cento, o už karą palaikančią nuotrauką – po 900 eurų

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios padaugėjo prorusiškos propagandos socialiniuose tinkluose. BBC išsiaiškino, jog Rusijos karo šalininkai gauna dideles pajamas iš reklamos, kai socialiniuose tinkluose skelbia apie karą Ukrainoje, kol skurstantys negauna nė cento.

Ekstremalios orų permainos privertė poilsiautojus persigalvoti: atostogoms vis dažniau renkasi kitas kryptis

Kaip ir daugelis paryžiečių, Mathilde Martin vasaros įkarštyje keliaudavo ilsėtis į pietų Prancūziją. Tačiau prieš trejus metus alinanti karščio banga privertė ją iš naujo apsvarstyti keliones į regioną, kuriame ji užaugo ir kuriame gyvena jos tėvai, skelbia portalas „The Guardian“. „Kylanti temperatūra visiškai pakeitė situaciją“, – sakė 51 metų mokytoja M. Martin. – Vasarą buvome netoli Perpinjano ir patyrėme alinantį karštį. Ta savaitė buvo visai nemaloni. Kartais net būdavo sunku kvėpuoti.
Europa Prieš 18 val.

Bidenas: „Iš rinkimų nesitraukiu ir mes laimėsim“

Džo Bidenas kategoriškai atmetė spėliones, kad jis galėtų pasitraukti iš JAV prezidento rinkimų, penktadienį Mičigano valstijoje, kurioje abejų partijų kandidatų šansai laimėti rinkėjų palankumą yra lygūs, įvykusiame rinkimų mitinge pareikšdamas įveiksiąs Donaldą Trumpą, kurį pavadino „grėsme šaliai“. „Pastaruoju metu buvo daug spėliojama. Kaip gi pasielgs Joe Bidenas? Ar jis toliau dalyvaus rinkimų kovoje? Ar jis iš jos pasitrauks? Štai mano atsakymas: iš rinkimų nesitraukiu ir mes laimėsime.
JAV Prieš 19 val.

Įspėja rūkančius elektronines cigaretes – ekspertai prabilo apie sveikatai pavojingą mitą

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) vadovai pareiškė, kad elektroninių cigarečių negalima rekomenduoti kaip būdo mesti rūkyti, nes per mažai žinoma apie jų žalą ir naudą. Pasaulinės institucijos sprendimas prieštarauja britų Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) rekomendacijoms, kuriose teigiama, kad šie prietaisai yra veiksmingas būdas atsisakyti žalingo įpročio, kuris yra viena didžiausių ligų ir mirties priežasčių Jungtinėje Karalystėje.
Europa Prieš 19 val.

Sparčiai plinta nauja COVID-19 atmaina: ligos pikas gali būti pasiektas jau šią žiemą

Nauja COVID-19 atmaina gali prisidėti prie didesnio užsikrėtimų skaičiaus šią žiemą. KP.3, kitaip dar vadinamas „FLuQE“, yra „FLiRT“ grupės atmaina, tačiau joje yra mutacija, kuri leidžia virusui lengviau plisti, skelbia portalas „IFL Science“. „FLiRT“ yra tik viena iš infekcijos atmainų, atsakingų už pasaulinę pandemiją 2020 m. Tai atmainų grupė, kuri greitai tapo dominuojančia, nes buvo labai lengvai užkrečiama. Grupėje buvo keli panašūs variantai, prasidedantys KP, iš kurių KP.
JAV Prieš 20 val.

Po drono atakos Rusijos Rostovo regione liepsnoja naftos bazė

Rusijos pietiniame Rostovo regione ankstyvą šeštadienio rytą liepsnose paskendo naftos saugykla – vietos valdžios teigimu, dėl gaisro kalta nepilotuojamo orlaivio ataka. Apie tai pranešė naujienų agentūros BBC tarnyba Rusijoje. Anot gubernatoriaus Vasilijaus Golubevo, gaisras naftos bazėje po bepiločio orlaivio atakos Rostovo regiono Cimliano rajone kilo maždaug 4.00 val. Tuo metu ugnis apėmė maždaug 200 kv. m plotą. Liepsnoms gesinti pasitelktas ugniagesių traukinys.

„Bloomberg“: Ukraina jau šią vasarą sulauks itin galingos amunicijos – kas trukdė ją gauti anksčiau?

Iki vasaros pabaigos Ukraina iš sąjungininkų gaus itin galingą amuniciją – naikintuvus F-16.  Apie tai skelbia leidinys „Bloomberg“.  Pranešama, kad iki vasaros pabaigos Ukraina iš Vakarų partnerių tikisi gauti 6 lėktuvus, o iki metų pabaigos – dar 20.  Pasak leidinio, šis naikintuvų skaičius yra gerokai mažesnis, nei tikėjosi Kyjivas.
JAV 2024-07-12

Per Rusijos atakas Donecko srityje žuvo 5 žmonės ir 13 buvo sužeista

Per Rusijos pajėgų atakas prieš Kostiantynivkos ir Myrnohrado miestus Ukrainos Donecko srityje penktadienį žuvo mažiausiai penki žmonės ir 13 buvo sužeista. Kostiantynivkoje smogta įmonės teritorijai – čia žuvo du žmonės ir trys buvo sužeisti, feisbuke pranešė srities karinės administracijos vadovas Vadymas Filaškinas. Myrnohrade, jo duomenimis, žuvo trys žmonės, dar 10 patyrė sužalojimų. Pasak V. Filaškino, mieste būta dviejų smūgių – netoli administracinio pastato ir autobusų stotelės.

Norintiems mesti rūkyti – svarbi ekspertų žinia: šie žingsniai padės lengvai atsikratyti įpročio

2024 m. liepos pradžioje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė pirmąsias gaires, kaip mesti rūkyti.  Apie tai rašo leidinys „Meduza“.  Kaip mesti rūkyti? Geriau vienu metu naudoti kelis metodus. Rūkantis žmogus – nesvarbu, ar jis vartoja įprastą tabaką, ar elektronines cigaretes – dažnai yra priklausomas nuo nikotino. Ši priklausomybė sukelia pokyčius smegenyse.  Be to, yra ir įprotis: atsitraukti pertraukėlėms dirbant ar stresinėje situacijoje nusiraminti cigarete.
JAV 2024-07-12

Ukrainos kaliniai mainais į malonę sutinka vykti į frontą

Arturas Kačurovskis yra vienas iš tūkstančių ukrainiečių kalinių, kurie priėmė pasiūlymą stoti į kariuomenę ir kovoti su rusais mainais į malonę. Už vagystę kalėti nuteistas 27-erių metų jaunuolis paleistas lygtinai, kad galėtų prisijungti prie kariuomenės. Grįžti namo jis galės tik pasibaigus karui. „Galbūt gyvenimas ten šiek tiek pataisys mane į gerąją pusę“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP Boryspilio kalėjime netoli Kyjivo, laukdamas išvykimo į frontą.

Demokratų mažumos Atstovų Rūmuose lyderis susitiko su Bidenu

JAV Atstovų Rūmų demokratų mažumos lyderis Hakeemas Jeffriesas asmeniškai susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu, kad perduotų jam partiečių nuogąstavimus dėl jo kandidatavimo rinkimuose antrajai kadencijai. „Per pokalbį su prezidentu J. Bidenu tiesiogiai išsakiau visas įžvalgas, nuoširdžias perspektyvas ir išvadas dėl tolesnio kelio, kuriomis frakcija neseniai dalijosi“, – rašė H. Jeffriesas laiške Atstovų Rūmų demokratams.
JAV 2024-07-12

Rusijos ir JAV gynybos ministrai telefonu aptarė eskalacijos mažinimą – Maskva

Rusijos gynybos ministras Andrejus Belousovas ir jo JAV kolega Lloydas Austinas kalbėjosi telefonu ir aptarė „galimos eskalacijos“ rizikos mažinimą, penktadienį pranešė Rusijos gynybos ministerija. Skambutį inicijavo Maskva ir „buvo aptartas grėsmių saugumui prevencijos bei galimos eskalacijos rizikos mažinimo klausimas“, nurodė Rusijos gynybos ministerija.

Juodkalnijos teismas išteisino dėl perversmo sąmokslo nuteistus du prorusiškus politikus

 Juodkalnijos teismas penktadienį išteisino prorusiškų pažiūrų parlamento pirmininką ir dar 12 asmenų, kurie buvo pakartotinai teisiami dėl įtariamo Rusijos remiamo bandymo įvykdyti perversmą.
Europa 2024-07-12

„Hamas“: Gazos Ruožą po karo turėtų valdyti nepriklausoma palestiniečių vyriausybė

Palestiniečių islamistų organizacija „Hamas“ per derybas dėl ugnies nutraukimo siūlo, kad po karo Gazos Ruožą ir Izraelio okupuotą Vakarų Krantą valdytų nepriklausoma nešališkų veikėjų vyriausybė, penktadienį sakė vienas organizacijos politinio biuro narys.

Estas ryžosi pasaulio rekordui – balansavo 250 metrų aukštyje

Estų sportininkas Jaanas balansavo ant įtempto lyno virš MesInos sąsiaurio Italijoje bandydamas pagerinti pasaulio rekordą. Vaikinas 250 metrų aukštyje lynu ėjo tris valandas, tačiau rekordo pasiekti, deja, nepavyko.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Labai lėtai ir labai atsargiai estas Jaanas žengė ant įtemptos virvės. Balansuodamas jis žengė kelis žingsnius į priekį. Po juo žydras Mesinos sąsiauris susilieja su dangaus spalva.

Lenkijos premjeras buvusį ambasadorių kaltina ryšiais su užsienio žvalgyba

 Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas buvusį šalies ambasadorių prie NATO penktadienį apkaltino palaikius ryšius su neįvardytomis užsienio žvalgybos tarnybomis ir gavus „neleistinos finansinės naudos“. „(Tomaszas) Szatkowskis kaltinamas netinkamai dirbęs su įslaptintais dokumentais, palaikęs ryšius su užsienio specialiosiomis tarnybomis, gavęs neleistinos finansinės naudos“, – pareiškė D. Tuskas parlamente, remdamasis kontržvalgybos tyrimu.

Lenkijoje sudužo lėktuvas: tėškėsi į žemę ir sprogo, pilotas žuvo

Lenkijoje sudužo karinių oro pajėgų mokomasis lėktuvas. Nelaimės metu mirė pilotas. Apie tai pranešė leidinys „Freedom“, remdamasis Lenkijos kariuomenės vado atstovu spaudai Mareku Pawlaku.  „Lenkijoje sudužo karinių oro pajėgų mokomasis lėktuvas M-346 Bielik“, – pranešė M. Pawlakas.   „Freedom“ skelbia, kad lėktuvas ruošėsi oro šou.  Tėškėsi į žemę ir sprogo Tragedija įvyko Gdynės oro uoste.

Suomijoje priimtas įstatymas, leidžiantis tam tikromis aplinkybėmis nepriimti migrantų

Suomijos parlamentas penktadienį priėmė prieštaringai vertinamą teisės aktą, pagal kurį pasieniečiams tam tikromis aplinkybėmis būtų leidžiama pasienyje nepriimti prieglobsčio prašytojų. Šis teisės aktas priimtas po to, kai per rytinę Suomijos sieną atvyko daug prieglobsčio prašytojų. Helsinkis teigė, kad tai suorganizavo Rusija, tačiau Kremlius šį kaltinimą neigia.

JAV šaudynių metu nukentėjo lietuvė: jos būklė kritinė

JAV Naujajame Džeresyje trečiadienį įvyko šaudynės, per kurias nukentėjo lietuvė.  Kaip pranešė leidinys „6abc“, pašovęs moterį įtariamasis paliko ją sunkios būklės. Ji šiuo metu gydoma ligoninėje.  Skelbiama, kad pašauta moteris – pagal mainų programą į JAV atvykusi studentė. Nukentėjo lietuvė Naujienų portalas delfi.lt praneša, kad incidento metu nukentėjusi mergina yra lietuvė, tai leidiniui patvirtino ir Užsienio reikalų ministerija.
JAV 2024-07-12

Vokietija teigia, kad Vengrijos pirmininkavimas ES daro „daug žalos“

Vokietijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pareiškė, kad Vengrija per 12 pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES) dienų pridarė „daug žalos“. Atstovas Berlyne pavadino Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbáno vizitus Maskvoje ir Pekine „individualiomis vengrų pastangomis, kurias stebime su didele nuostaba ir skepsiu“. Jis sakė, kad V. Orbánas neatstovavo ES.

Šveicarijoje sugriuvus pastoliams žuvo trys žmonės, dar aštuoni – sužeisti

Šveicarijoje sugriuvus pastoliams žuvo trys darbininkai. Policijos duomenimis, per incidentą Prilyje prie Lozanos dar aštuoni asmenys buvo sužeisti, keturi jų – sunkiai. Nelaimė įvyko daugiaaukščio, kuris yra prekybos komplekso dalis, statybvietėje. Pasak policijos, pastato pavadinimu „Malley Phare“ aukštis yra beveik 60 metrų. Liudininkai Šveicarijos naujienų agentūrai „Keystone-SDA“ pasakojo, kad griuvęs krovininis keltuvas su savimi nubloškė visus pastolius pastato šiaurinėje pusėje.
Europa 2024-07-12

Vokietijoje vagys iš sunkvežimio pavogė 17 tonų lašišų

Vokietijos policija ketvirtadienį atskleidė, kad nenustatyti vagys pavogė visą sunkvežimį lašišų, vežtų iš Danijos į Lenkiją. Antradienio vakarą policijos pareigūnai aptiko tuščią sunkvežimį su priekaba Vokietijos šiauriniame Norderšteto mieste, kai Lenkijos krovinių gabenimo bendrovė GPS priemonėmis nustatė jo buvimo vietą. Pasak policijos, 17 tonų lašišų krovinio vertė – daugiau kaip 100 000 eurų.
Europa 2024-07-12

Erdoganas reikalauja, kad NATO nebendradarbiautų su Izraeliu, kol nesibaigs karas Gazos Ruože

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad nepritars jokiam būsimam bendradarbiavimui taip NATO karinio aljanso ir Izraelio, kol tęsiasi karas Gazos Ruože.

Rusijoje sudužo lėktuvas: žuvo visi skridę žmonės

Miškingoje vietovėje netoli Maskvos penktadienį sudužo Rusijos oro laineris, pranešė Rusijos naujienų agentūros. Jame buvo trys įgulos nariai, visi jie žuvo. Lėktuvas „Superjet 100“ sudužo atlikdamas bandomąjį skrydį po remonto, pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS. Kaip pranešama, orlaivis sudužo praėjus kiek daugiau nei valandai po pakilimo. „Pirminiais duomenimis, žuvo trys pilotai. Visi buvę lėktuve“, – gelbėjimo tarnybų informaciją citavo TASS.

Trumpas paprašė anuliuoti jam paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį pinigų už tylą mokėjimo procese

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas paprašė anuliuoti jam pinigų už tylą mokėjimo procese Niujorke paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį. Teisėjui Juanui Merchanui pateiktame prašyme D. Trumpo advokatai nurodo į liepos pradžioje Aukščiausiojo teismo priimtą verdiktą, anot kurio, D. Trumpas turi dalinę neliečiamybę nuo baudžiamojo persekiojimo.
JAV 2024-07-12

Izraelis ilgina privalomosios karinės tarnybos laiką

Izraelio vyriausybė, anot žiniasklaidos, nusprendė nuo 32 iki 36 mėnesių prailginti vyrų privalomosios karinės tarnybos laiką. Nauja tvarka galios ateinančius aštuonerius metus, penktadienį pranešė žinių portalas „Ynet“. Sprendimas esą priimtas saugumo kabineto posėdyje. Visas kabinetas dėl to turėtų balsuoti sekmadienį, praneša agentūra „Reuters“. Pasak karinės vadovybės, kariuomenei reikia daugiau personalo karui prieš „Hamas“ Gazos Ruože ir susirėmimams su Libano „Hezbollah“ grupuote.

Gazos Ruožo civilinė gynyba: dviejuose Gazos miesto rajonuose rasta apie 40 kūnų

Civilinės gynybos agentūra „Hamas“ valdomame Gazos Ruože penktadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad po to, kai Izraelio kariškiai baigė puolimą, per pradinę paiešką dviejuose Gazos miesto rajonuose buvo rasta apie 40 kūnų. Civilinės gynybos atstovas Mahmudas Bassalas sakė, kad palaikai buvo rasti Tal al Havos ir Al Sinos rajonuose. Agentūra ir gyventojai teigė, kad Izraelio kariai po kelias dienas trukusių mūšių su „Hamas“ smogikais pasitraukė, tačiau kariuomenė to kol kas nepatvirtino.

Lenkų parlamentas nepritarė siūlymui dekriminalizuoti pagalbą atlikti abortą

Lenkijos parlamentas penktadienį atmetė įstatymo projektą, kuriuo būtų panaikinta baudžiamoji atsakomybė už pagalbą atlikti abortus. Nėštumo nutraukimas, nepaisant iš konservatorių valdžią perėmusių valdančiųjų pažadų liberalizuoti tvarką, Lenkijoje yra beveik visiškai uždraustas. 218 parlamentarų balsavo prieš minimą įstatymą, o 215 jį palaikė.
Europa 2024-07-12

Bidenas NATO suvažiavime rėžė užtikrintai: „Ukraina gali ir sustabdys Putiną“

Jungtinės Valstijos perėmė estafetę iš Lietuvos. Vašingtone prasidėjo NATO viršūnių susitikimas. Bidenas jame paskelbė ilgai lauktą žinią – Ukraina  gaus dar penkias „Patriot“ oro gynybos sistemas, o naikintuvai F-16 jau pakeliui. Tiesa, kvietimo tapti NATO nare Ukraina nesulauks. Sąjungininkų sutarimo, kada ir koks Ukrainos kelias į narystę turėtų būti – nėra.

Apžvalgininkas: artėjantys JAV prezidento rinkimai, priklausomai nuo jų rezultatų, gali sukelti geopolitinius padarinius

Jei po JAV prezidento rinkimų susidarys valdžios vakuumas arba kils dideli neramumai, tokie autoritariniai režimai, kaip Kinija ir Rusija, gali išnaudoti situaciją savo naudai.
JAV 2024-07-12

Taivanas nutrauks garbės sargybos pasikeitimo ceremonijas prie Chiang Kai-sheko statulos

Taivano kariai neberengs įmantrių sargybos pasikeitimo ceremonijų prie velionio prezidento Chiang Kai-sheko statulos, kad būtų išvengta „autoritarizmo garbinimo“, penktadienį pranešė vyriausybė. 6,3 m aukščio bronzinės statulos likimas Taivane, kuris iš autokratijos valdant Chiangui virto viena gyvybingiausių Azijos demokratijų, jau seniai kelia aršias ir supriešinančias diskusijas.
Kitos šalys 2024-07-12

Sholtzas pateisina dar vieną Bideno klaidą – visiems taip atsitinka

NATO viršūnių susitikimas Vašingtone baigėsi taip pat kaip prasidėjo – su nerimu dėl Jungtinių Valstijų prezidento Joe Bideno sveikatos. J. Bidenas ne išsklaidė, o tik padidino abejones dėl savo galimybių ir toliau prezidentauti, kai spaudos konferencijoje Ukrainos prezidentą pavadino Putinu, o savo viceprezidentę Kamalą Harris – Trumpu. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Kinija teigia vykdanti karines pratybas su Rusija

Antrosios inauguracijos dieną prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Lietuvos karius, dėkodamas jiems už tarnybą ir pasižadėdamas darysiantis viską dėl jų ir valstybės saugumo. „Darysiu viską, kad netektų matyti jūsų lemiamo mūšio lauke.

Vyras šešerius metus mulkino savo darbovietę, kad dirba, ir gavo algą: tiesa išaiškėjo visai netyčia

Pasaulyje, kuriame daugelis žmonių norėtų, kad jiems pavyktų išsisukti nuo darbo praleidus dieną ar dvi, vienas vyras Ispanijoje pasiekė visiškai naują lygį. Susipažinkite su 69 metų Joaquinu Garcia, vyru, kuris šešerius metus nėjo į darbą, niekam to nepastebėjus – kol, kaip bebūtų ironiška, gavo apdovanojimą už ilgametį darbą, skelbia portalas „Unilad“. Viskas prasidėjo gana nekaltai.

Per plauką nuo didžiulės tragedijos: dėl dispečerio klaidos lėktuvai vos nesirėžė vienas į kitą

Du keleiviniai lėktuvai vos nesusidūrė ore virš Sirakūzų (JAV) oro uosto dėl dispečerio klaidos. Vieno iš jų pilotas, nuskambėjus automatiniam lėktuvo perspėjimo dėl gresiančio susidūrimo signalui, spėjo pakreipti lėktuvą į šoną ir taip išvengti smūgio. „American“ skrydžio nr. 5511 lėktuvo automatinė perspėjimo sistema pilotui pranešė, kad kito skrydžio, „Delta“ nr. 5421, lėktuvas pavojingai priartėjo. Ši sistema suveikia likus apytikriai apie 20 sekundžių iki numanomo susidūrimo.
JAV 2024-07-12

Mūšio lauke žuvo Ukrainos operos dainininkas Ihoris Voronka

Per karo veiksmus Ukrainoje žuvo operos dainininkas, Nacionalinės akademinės kapelos „Dumka“ artistas Ihoris Voronka. Apie tai feisbuke pranešė jo žmona Maryna Rajevska. „Su dideliu liūdesiu gavau žinią iš savo vyro Ihorio Voronkos kovos draugų apie jo žūtį mūšio lauke liepos 6-osios vakarą“, – parašė ji ir pridūrė, kad šeima negali suorganizuoti laidotuvių ir gauti oficialių dokumentų apie artisto mirtį, nes teritorija, kurioje jis buvo nužudytas, yra okupuota Rusijos.

Prancūzija: bandydami perplaukti Lamanšą nuskendo keturi migrantai

Prancūzijos jūrų policija penktadienį pranešė, kad praėjusią naktį Lamanše prie šalies šiaurinės pakrantės netoli Pajūrio Bulonės nuskendo keturi migrantai, bandę nuplaukti į Didžiąją Britaniją. Karinio jūrų laivyno patrulinis laivas nuplaukė į įvykio vietą gavęs pranešimą, kad keli migrantai įkrito į vandenį, naujienų agentūrai AFP nurodė jūrų policija. Keturi iš vandens sraigtasparniu iškelti žmonės jau buvo negyvi. Kiti migrantai buvo išgelbėti.
Europa 2024-07-12

ES: „X“ klaidina naudotojus savo mėlynomis „patvirtintų paskyrų“ varnelėmis

Briuselis penktadienį pareiškė, kad Elono Musko socialinis tinklas „X“ klaidina naudotojus savo mėlynomis „patvirtintų paskyrų“ varnelėmis. Europos Komisija teigė, kad socialinis tinklas klaidina naudotojus, nes dabar mėlynus ženklelius gali gauti bet kas, o tai daro poveikį „naudotojų gebėjimui priimti laisvus ir pagrįstus sprendimus“. ES taip pat nustatė, kad „X“ pažeidė taisykles, susijusias su reklamos skaidrumu ir prieigos prie viešų duomenų suteikimu mokslininkams.
Europa 2024-07-12

Vokietijoje kilo pasipiktinimas Rusijos sąmokslu nužudyti „Rheinmetall“ bosą

 Po CNN pranešimo, atskleidusio Rusijos sąmokslą nužudyti Vokietijos ginklų gamintojos „Rheinmetall“ vadovą, šalyje kilo politikų pasipiktinimas. Ketvirtadienį paskelbtame CNN pranešime sakoma, kad JAV žvalgyba anksčiau šiais metais atskleidė Rusijos vyriausybės planus nužudyti bendrovės „Rheinmetall“ generalinį direktorių Arminą Pappergerį. Bendrovė yra labai svarbi Vokietijai teikiant karinę pagalbą Ukrainai.
Europa 2024-07-12

Šveicarijoje mačete ginkluotas vyras sužeidė penkis kaimynus

Šveicarijos šiaurės rytuose mačete ginkluotas vyras pastate, kuriame gyvena, užpuolė žmones ir penkis jų, įskaitant kūdikį, sužeidė, penktadienį pranešė policija. Sankt Galeno policijai apie incidentą pranešta ketvirtadienį maždaug 21 val. 30 min. vietos (22 val. 30 min. Lietuvos) laiku. Įtariamasis, 34 metų šveicaras, užpuolė nėščią moterį, jai atvykus aplankyti savo 66 metų tėvo. Šis puolė padėti dukrai ir buvo rimtai sužeistas. Kaimynai, pamatę, kas vyksta, išsekė užpuoliką į lauką.

Prancūzijos premjeras siekia „apsisaugoti“ nuo ekstremistinės vyriausybės

Prancūzijos ministras pirmininkas Gabrielis Attalis penktadienį pareiškė, kad tikisi, jog po neaiškiu rezultatu pasibaigusių pirmalaikių rinkimų pavyks išvengti kraštutinių dešiniųjų arba kraštutinių kairiųjų vyriausybės sudarymo. Po sekmadienį įvykusio rinkimų antrojo turo politinės partijos stengiasi rasti tinkamą kandidatą į ministrus pirmininkus ir veiksmingą daugumą Nacionalinėje asamblėjoje.
Europa 2024-07-12

Vokietijos vidaus reikalų ministrė: „labai rimtai“ vertiname Rusijos keliamas grėsmes

Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Faeser penktadienį pareiškė „labai rimtai“ vertinanti Rusijos keliamą grėsmę. Ji pasisakė Vokietijai tęsiant tyrimą dėl įtariamo Rusijos sąmokslo nužudyti Vokietijos ginklų gamintojos „Rheinmetall“ vadovą. „Mes nekomentuojame atskirų grasinimų“, – sakė ministrė agentūrai „dpa“ po ketvirtadienį CNN pirmą kartą paviešintos šios istorijos.

Zelenskis įteikė Meloni Laisvės ordiną

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įteikė Laisvės ordiną Italijos ministrei pirmininkei Giorgiai Meloni už svarų asmeninį indėlį stiprinant Ukrainos ir Italijos bendradarbiavimą. Apie tai pranešė prezidento kanceliarijos spaudos tarnyba. „Volodymyras Zelenskis įteikė Laisvės ordiną Giorgiai Meloni už svarų asmeninį indėlį stiprinant Ukrainos ir Italijos bendradarbiavimą, remiant mūsų valstybės suverenumą ir teritorinį vientisumą“, – sakoma pranešime.

Užfiksavo, kaip lėktuvo keleivė puolė ir įkando skrydžio palydovams: įgulai teko moterį surišti

Užfiksuota, kaip „United Airlines“ keleivė kovojo su skrydžio palydovais, kurie surišo ją užtraukiamaisiais raiščiais, kai lėktuvas buvo priverstas nusileisti anksčiau laiko. Vaizdo įraše matyti, kaip keleivė įkando „United Airlines“ palydovei į petį ir suplėšė jos uniformos audinį, skelbia portalas „The Sun“. Antradienį „United Airlines“ 762-asis reisas skrido iš Majamio (Floridos valstija, JAV) į Niuarką (Naujojo Džersio valstija, JAV), tačiau Orlande nusileido anksčiau.
JAV 2024-07-12
Į viršų