Gyvenimas

 

Gyvenimo būdo naujienos, aktuali ir kasdienybėje praverčianti informacija, susijusi su sveika gyvensena, šeima, namais, santykiais, sodu, maistu ir grožiu. Taip pat čia rasite jautrias ir atviras žmonių istorijas, kuriomis jie dalijasi su tv3.lt skaitytojais.
 

Siaubas miške – nuodinga gyvatė įkando lietuvei į koją: medikas siunčia perspėjimą

Šiemet per pastarąsias porą savaičių į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę dėl gyvačių įkandimo kreipėsi net trys vaikai. Tiesa, gydytojai pastebi, kad tokie gyvačių įkandimai Lietuvoje reti, o dažniausiai rimto pavojaus gyvybei – nėra. Visgi nukentėję nuo angių pasakoja patiriantys didelį skausmą, o gydymas užtrunka.
Sveikata Prieš 2 val.

Pamatęs, ką lėktuve daro moteris, vyras pasišlykštėjo: nuotrauką parodė visiems

Vyras atskleidė, kaip atkeršijo lėktuvo keleivei, kuri skrydžio metu vis pakišdavo savo „smirdančias kojas“ po jo sėdyne. „TikTok“ vartotojas @danielgreen2426 akimirksniu išpopuliarėjo, kai pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame jis lėtai pila gaivųjį gėrimą ant moters kojų, rašoma dailymail.co.uk. 38 sekundžių trukmės klipe buvo matyti, kaip keleivės kairė pėda buvo matoma iš po jo sėdynės, kai ji sėdėjo už jo.
Istorijos Prieš 11 val.

Artėjančią mirtį išduoda šie ženklai: kiti to net nežino

Mirtis – neišvengiama mūsų būties dalis, nes viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Vieni išeina staiga, kiti – po sunkių ligų arba sulaukę brandaus amžiaus. Nors mirtį gaubia daugybė baimių ir nežinomybės, yra ženklų, išduodančių, kad artėja mirtis. Pavyzdžiui, jei žmogus serga nepagydoma liga, jis gali savo paskutiniąsias dienas leisti ligoninėje arba namuose, gauti paliatyviąją priežiūrą.
Istorijos Prieš 12 val.

Ragina sode pasodinti šias gėles: žydės visą sezoną

Kiekvienas sodininkas nori, kad jo sodas būtų gražiausias, tačiau tam, kad išėjus pro duris jus džiugintų akiai malonus vaizdas, reikia žinoti, kokius augalus pasirinkti, kad džiaugtis būtų galima visą sezoną ar net metus, tačiau su minimalia priežiūra. Želdynų dizainerė Indrė Aleliūnaitė-Kulbokė papasakojo, kaip ir kokias gėles derėtų rinktis savo sodui, kad vaizdas džiugintų tiek jūsų, tiek svečių ar praeivių akį.

Jūratės vyras važiuodamas 160 km/val. greičiu trenkėsi į atitvarus: prašo tik vieno

Gegužės 12 dieną, vykstant motociklų lenktynėms Kačerginės „Nemuno žiede“, Jūratės Rudikienės 49-erių vyras Lauras Rudikas patyrė didžiulę traumą – važiuodamas 160 km/val. greičiu jis trenkėsi į atitvarus ir nuo jų atšoko. Ši nelaimė įvyko dėl to, nes lenktynių trasa nėra saugi ir pritaikyta rengti tokio tipo lenktynes. Šiuo metu vyras negali vaikščioti ir yra tik 3 proc. tikimybė jog įvyks stebuklas ir jis pakils iš neįgaliojo vežimėlio.
Istorijos Prieš 12 val.

Kepenų vėžys pasiglemžė 33-ejų mamos gyvybę: išdavė 1 simptomas

Prieš porą savaičių tragiškai mirė 33-ejų metų trijų vaikų motina iš Australijos, kuriai buvo diagnozuotas nepagydomas kepenų vėžys. Olivia Renga mirė birželio 27 d.. Ji paliko vienas mažametes dukras Neve, Wilkie ir Elliot bei savo mokyklos laikų mylimąjį Joshą. Olivia buvo minima kaip „graži siela“ ir „tikras angelas, kuris iškeliavo per anksti“, rašoma dailymail.co.uk.
Istorijos Prieš 13 val.

Bronius patyrė šoką – sužinojo, kad iš tėvų paveldėtas namas jam nebepriklauso: „Neturiu, kur eiti, nieko neturiu“

Likimas Broniui smogė net kelis kartus. Viskas prasidėjo nuo skyrybų, tada mirė vyro mama, o galiausiai jis sužinojo, kad paveldėtas namas jam nebepriklauso. Jaudinanti Broniaus išpažintis – „TV Pagalbos“ reportaže.  Bronius pačiame jėgų žydėjime patyrė didelį smūgį. Viskas prasidėjo nuo skyrybų su žmona. Vyras pasakojo, kad jiedu draugavo 7-erius metus, tačiau vos susituokę išsiskyrė. „Net metų nepagyvenom“, – apgailestavo Bronius.
Gyvenimas Prieš 14 val.

Šis daiktas veda internautus iš proto: ar atspėsite, kas tai?

Pamatę šį daiktą daugelis vyrų pasimeta, moterys – rečiau, tačiau toli gražu ne visiems pavyksta atsakyti į klausimą, kas matoma nuotraukoje. Ar jūs žinote, kas tai? Šis nedidelis daiktas, priverčiantis ne vieną pasukti galvą ir jį išvydus pamąstyti, kas tai, yra kontraceptinė spiralė. Kontraceptinės spiralės – viena veiksmingiausių apsaugos priemonių Tai yra viena populiariausių ilgalaikio veikimo kontracepcijos priemonių.
Istorijos Prieš 14 val.

Kolegė negali pamiršti paskutinių karalienės žodžių: štai, kokie jie buvo

Nors jau po poros mėnesių bus lygiai dveji metai po karalienės Elžbietos II mirties, prisiminimai apie ją ir ilgus valdymo metus vis dar gyvi, kiekvienas susitikimas su ja nebus pamirštas, o buvusi Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss vis dar prisimena paskutinius karalienės jai ištartus žodžius. L. Truss atskleidė paskutinius mirusios karalienės žodžius, pasakytus jai per pirmąjį ir vienintelį jų oficialų susitikimą.
Istorijos Prieš 14 val.

Išmeskite šiuos daiktus iš namų: gali paskatinti vėžį

Esame pasiryžę pateikti jums patikimų, pagrįstų faktų, kad galėtumėte keisti savo gyvenimo būdą – nuo sveikos mitybos iki nesveikų įpročių atsisakymo. Visa tai tam, kad nebūtų iššaukta vėžio rizika. Šiame straipsnyje pateikiama informacija apie vėžį sukeliančius maisto produktus, kad galėtumėte valgyti apgalvotai, suprasdami įvairių maisto produktų kancerogenines savybes, rašoma aetnainternational.com.

Kurklių sode neliks nė kvapo: ekspertė išdavė, kas padės

Kurkliai – vienas labiausiai sodininkus erzinančių kenkėjų, kuris sunaikina derlių glūdėdamas po žeme. Šį daržo „svečią“ iš savo lysvių iškrapštyti sunku dėl to apie tai, kaip išnaikinti kurklius, papasakojo sodo prekių parduotuvės „Klėtelė“ konsultantė Dalia Mačiuitienė. Moteris paaiškino, kokių yra veiksmingų būdų kurklių naikinimui.

Vitamino D trūkumą išduoda vos keli simptomai: pastebėkite laiku

Vitaminas D – vienas iš svarbiausių vitaminų žmogaus organizmui, nes jis ne tik užtikrina gerą savijautą, bet ir apsaugo nuo įvairių ligų. Todėl profesorius Alvydas Unikauskas įspėja, kad vitamino D trūkumas ir saulės vengimas yra itin žalingas ir net didina kai kurių rūšių vėžio riziką.

Prisimenate blogiuką iš „Vienas namuose 3“? Nustebsite, kaip jis atrodo dabar

Legendinio filmo „Vienas namuose“ trečiojoje dalyje pasirodžiusius blogiukus žino, ko gero, kiekvienas. O ar prisimenate blogiuką Piterį, kurį įkūnijo aktorius Olekas Krupa? Pamatykite, kaip 77-erių vyras atrodo dabar. Vis dėlto, nuo filmo pasirodymo 1997-aisiais prabėgo jau kone trys dešimtmečiai, tad nenuostabu, kad aktorius per tiek laiko pasikeitė, net jei atmintyje įsirašė filme pamatytas jo atvaizdas.
Istorijos Prieš 18 val.

Šis priešpilnis smogs 3 Zodiako ženklams: Budraitytė įspėja

Sekmadienį prasidės priešpilnio mėnulio fazė. Ji pakeis praėjusią savaitę lydėjusią jaunatį ir atneš motyvacijos bei pozityvaus požiūrio į gyvenimą. Apie tai, ko tikėtis iš naujosios savaitės papasakojo astrologė Vaiva Budraitytė. Pašnekovė papasakojo, kuriems Zodiako ženklams ši savaitė bus sėkminga, o kuriems dar reiks palaukti palankaus meto. Džiaugsmas karjeroje ir meilėje Apie artėjančią savaitę V. Budraitytė kalbėjo, kad ši numatoma išties palanki.
Gyvenimas Prieš 19 val.

Atradusi šį marinuotų svogūnų receptą kitų net nebando: idealiai tinka prie šašlykų

„Labai mėgstu šiuos svogūnus su šašlykais“, – sako tinklaraščio „Jurgittos receptai“ autorė. Ingredientai: 2 nedideli mėlynieji svogūnai; 120 ml vandens; 60 ml obuolių acto; 1-2 v.š. cukraus; 1 a.š. druskos; 4 žirnelių kvapiųjų pipirų. Svogūnus supjaustykite pusžiedžiais ir sudėkite į nedidelį stiklainiuką. Visus kitus ingredientus sumaišykite, kad ištirptų cukrus. Paragaukite marinato – jei Jūsų skoniui kažko trūksta, įdėkite. Marinatą užpilkite ant svogūnų. Pamarinuokite per naktį.
Gyvenimas Prieš 19 val.

Sparčiai plinta nauja COVID-19 atmaina: ligos pikas gali būti pasiektas jau šią žiemą

Nauja COVID-19 atmaina gali prisidėti prie didesnio užsikrėtimų skaičiaus šią žiemą. KP.3, kitaip dar vadinamas „FLuQE“, yra „FLiRT“ grupės atmaina, tačiau joje yra mutacija, kuri leidžia virusui lengviau plisti, skelbia portalas „IFL Science“. „FLiRT“ yra tik viena iš infekcijos atmainų, atsakingų už pasaulinę pandemiją 2020 m. Tai atmainų grupė, kuri greitai tapo dominuojančia, nes buvo labai lengvai užkrečiama. Grupėje buvo keli panašūs variantai, prasidedantys KP, iš kurių KP.
Sveikata Prieš 20 val.

Ši paslauga yra legali Lietuvoje, tačiau dar sunkiai prieinama – daugelis to nežino

Vaistinis nėštumo nutraukimas Lietuvoje teisėtas jau nuo praėjusių metų sausio, tačiau vis dar sunkiai prieinamas. Vos kelios poliklinikos Vilniuje ir reta kituose miestuose besikreipiančiai moteriai sutinka padėti. Moterys priverstos kreiptis nelegaliai arba privačiai ir mokėti kelis kartus daugiau. O vėlai apie nėštumą sužinojusios dėl informacijos neprieinamumo rizikuoja priimti skubotą sprendimą, kurio galimai gailėsis.
Sveikata Prieš 20 val.

Antaninos trąšos pomidorams daro stebuklus: išdavė legendinį receptą

Yra puikus receptas tam, kad pomidorų derlius išties pradžiugintų. Kas svarbiausia – populiarių ir ganėtinai brangių mikrobiologinių trąšų „Baikal EM 1“ alternatyvą galima pasigaminti patiems. Receptas išties paprastas: į trijų litrų indą įpilkite apie 2,5 litro distiliuoto (būtinai!) šilto vandens. Įdėkite 100 gramų gyvų mielių, ištirpintų šiltame vandenyje, ir įpilkite pusę puodelio cukraus. Indą uždenkite marle ir pastatykite šiltoje vietoje. Retkarčiais jį pakratykite.

Toks pokytis signalizuoja apie uždegimą: šlapimas gali įgyti kolos spalvą

Inkstų uždegimu gali susirgti kiekvienas. Štai laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Erika gydytojui Alvydui Unikauskui papasakojo savo atvejį ir simptomus susirgus. Tad laidoje profesorius paaiškino, kokios yra galimos inkstų uždegimo rūšys ir kaip tai pasireiškia. Unikauskas teigia, kad yra du pagrindiniai inkstų uždegimo variantai. Galimas inkstų geldelių bei inkstų kūne atsiradęs uždegimas. Jie vienas nuo kito skiriasi.
Sveikata Prieš 21 val.

Padarykite tai savo agurkams: derliumi neatsidžiaugsite

Tam, kad jūsų daržas atneštų kokybišką bei gausų derlių, būtina teisingai juo pasirūpinti. Šį kartą papasakosime, kaip teisingai reikia tręšti agurkus, ypač jeigu jūs auginate juos atvirame grunte. Daugybe sodininkų vis dažniau atsisako chemijos darže, nes norisi valgyti sveiką ir ekologiškai švarią produkciją. Tad vietoje mineralinių trąšų dabar galite naudoti natūralias trąšas.
Sodas ir daržas Prieš 21 val.

Grėsmė Lietuvos miškams – dėl medžių būklės kai kurios savivaldybės jau skelbia apie stichinę nelaimę

Pavojingiausias miško kenkėjas – žievėgraužis tipografas – toliau siautėja Lietuvos giriose ir masiškai naikina egles. Dvi šalies savivaldybės jau skelbia stichinę nelaimę, pažeistus miškus tenka iškirsti. Aplinkos ministras sako, kad šio miško kenkėjo populiacija šiemet Lietuvos miškuose mažesnė nei pernai. Vis dėlto kartelė gali būti peršokta, nes sausra ir šiltas oras dar labiau padeda žievėgraužiui tipografui daugintis.

Pelargonijos sukraus daugybę žiedų: štai, ką reikia daryti

Sodininkystės entuziastai žino, kad niekas taip nepuošia sodo, kaip žydinčios gėlės. Vienas lauko ekspertas atskleidė, kad įprastas virtuvės prieskonis gali pakeisti pelargonijų būklę. Žinomos dėl savo ryškių žiedų ir elegantiškų ekspozicijų, pelargonijos gali sunkiai išgyventi karštyje, jei nėra tinkamai prižiūrimos. Laimei, gėlių guru Elise Harlock iš „Prestige Flowers“ teigia, kad paprasta gudrybė su cinamonu gali padėti šiems populiariems augalams išlikti atspariems karščiams.
Sodas ir daržas Prieš 21 val.

Pervėrus tokiam skausmui negalima delsti nė minutės: šis organas gali greitai apmirti

Uždegiminių vyrų urogenitalinės sistemos ligų – gausybė, tačiau jei vienos jų praeina savaime, kitas reikia ūmiai gydyti. Medikai primygtinai pažymi, kad savigydai čia ne vieta, o ypač atidūs vyrai turėtų būti vasarą besimaudydami atviruose vandens telkiniuose. Be to, viena būklė reikalauja ypač skubios reakcijos, mat laiku nesikreipus į gydytoją galima netekti sėklidės.
Sveikata Prieš 21 val.

Mantas kritinį tašką pasiekė, kai jam tinkančių dydžių drabužių parduotuvėse nebeliko

Dažnai girdime, kad gero žmogaus turi būto daug. Socialinėje medijoje palaikyti apkūnius žmones, neskatinti jų keistis ir tvarkytis sveikatos šiandien darosi vis populiariau. Tačiau sportu užsiimančios ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančios moterys šiai madai visiškai nepritaria. Gyventi sveikai ragina ir 110 kilogramų atsikratęs Mantas Micevičius.
Sveikata Prieš 21 val.

Šeštadienį įspėja 1 Zodiako ženklą: gali tekti brangiai sumokėti

Liepos tryliktoji – 195-oji metų diena (šeštoji 28-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 171 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia: Anakletas, Anys, Arvilas, Arvilė, Eugenijus, Henrikas, Kleopatra, Rikantas, Rikantė, Rykantas, Rykantė. Astrologinė prognozė šeštadieniui AVINAS. Šiandien jūsų emocinė būklė bus nestabili. Tai spinduliuosite meilę, tai kelsite kivirčus dėl menkniekių. Pasistenkite suprasti ir toleruoti kitokį požiūrį bei nuomonę. JAUTIS.
Gyvenimas Prieš 23 val.

Vilnietis krematoriumo darbuotojas papasakojo, kas vyksta darbe: kiti apie tai nesusimąsto

Nors su mirtimi yra susidūręs kiekvienas, tačiau nedaugelis galėtų save įsivaizduoti dirbant laidojimo versle. Tačiau laidojimo ir kremavimo namų „Cremains Vilnius“ vyriausiasis operatorius Edgar Rutkovskij šį darbą dirba jau pusantrų metų. Vyras papasakojo savo istoriją, kaip atsidūrė šiame versle ir ką jam reiškia sunki diena darbe. „Esu vyriausiasis operatorius, todėl svarbiausia mano užduotis – užtikrinti sklandžią krematoriumo veiklą bendrąją prasme.

Džuljeta piktinasi kaimynės savivaliavimu: sako, tau priklauso dušas, o man – virtuvė

Džiuljeta ilgai kentėjo, bet galiausiai jai trūko kantrybė. Ji sako, kad kaimynė neleidžia naudotis bendro naudojimo virtuve. Tai užkūrė audringą moterų konfliktą, į kurį įsitraukė net policija. Aiškintis situacijos nuvyko „TV Pagalbos“ gelbėtoja Monika Ostrenkova. Džiuljeta daugybę metų gyveno bendrabučio tipo name. Gyvenimas esą klostėsi ramiai, kol neatsikraustė nauja kaimynė.

Naglis Šulija įspėja 1 ženklą: ateinančios dienos – jūsų laikas

Trokštate sužinoti, kas jūsų laukia šią savaitę? Laidoje „Tavo horoskopai su Nagliu Šulija“ astrologas atskleidė, ką kiekvienam Zodiako ženklui šią savaitę žada žvaigždės. Energijos balansas savaitės pradžioje buvo 2:1 Vėžio naudai, o pabaigoje – 2:1 Liūto naudai. Dėl to gyvenimas taps tik ryškesnis ir smagesnis. Marsas šią savaitę artinsis prie plika akimi nematomo Urano. Atskirai paėmus, Marsas Jaučio ženkle nėra karingas ir labiau linkęs kasti apkasus nei eiti į durtuvų ataką.

Žolininkė Jolanta išdavė aukso vertės žoleles: apsaugo nuo ligų, kurių labai bijo lietuviai

Vasaros sezono metu keliaujantys automobiliu neretai pastebi pievose žydinčius augalus. Jie ne tik leidžia pasigėrėti savo grožiu bei užuosti malonų žolelių aromatą, bet ir yra naudingi sveikatai. Apie žoleles, dėl kurių verta trumpam padaryti pertrauką kelionės metu ir sustojus jų prisirinkti, papasakojo „Mano žolelės“ tinklaraščio įkūrėja žolininkė Jolanta. Čiobreliai Čiobreliai – pirmoji žolelė, kurią, kaip vertą dėmesio, paminėjo pašnekovė.

Sumaištis Klaipėdoje: ligoninę ketina palikti 200 darbuotojų, meras skubiai prašo skirti milijonus

Situacija Klaipėdos universiteto ligoninėje toliau kaista – kaupiantis milijoniniam įsiskolinimui įstaigą ketina palikti 200 darbuotojų. Tokius skaičius pateikęs Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus pranešė kartu su kitais merais jau kreipęsis į aukščiausius valdžios atstovus.

Dukra parašė žinutę į mirusio tėčio telefoną: tokio atsakymo nesitikėjo

Savo mirusiam tėvui SMS žinutes rašiusi moteris patyrė šoką, kai praėjus penkiems mėnesiams po jo mirties kažkas netikėtai atsakė. Iš Uzbekijos kilusi 26 metų Nilufar Nizam dabar gyvena Niujorke. Moters gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, kai niekuo nesirgęs jos tėvas Muradas mirė miegodamas likus dviem savaitėms iki 51-ojo gimtadienio praėjusių metų sausį. Pasak medikų, Murado širdis staiga sustojo be jokios aiškios priežasties, rašo metro.co.uk.
Istorijos 2024-07-12

Pasakė, ką dažniau nutrenkia žaibas: moteris ar vyrus

Orai ir klimatas Lietuvoje socialinio tinklo paskyroje pasidalino informacija apie žaibus. Pagal statistiką, žaibai apie 4 kartus dažniau nutrenkia vyrus nei moteris, tačiau kurie žaibai yra pavojingiausi? „Statistika rodo, kad žaibai apie 4 kartus dažniau nutrenkia vyrus dėl pastarųjų neatsargaus ar neatsakingo elgesio. Taip kad turėkit galvoje, vyrukai.
Patarimai 2024-07-12

Medikai nustebę – į ligonines plūsta angių sukandžioti žmonės

Grybavimas Varėnos rajono miške penkiolikmetei merginai virto skaudžia patirtimi – jai į šlaunį įgėlė angis. Greitosios medicinos pagalba atvežė paauglę į Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų skubiosios pagalbos skyrių. Toks atvejis Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje jau ne pirmas, mat per pastarąsias porą savaičių nuo gyvatės įgėlimo medikai atvežė dar du nepilnamečius.

Pastebėjote tokį įdubimą gatvėje? Paaiškino, kodėl jie atsiranda

Mechaninė sufozija – geologinis procesas, kai požeminis vanduo išplauna kietas uolienos daleles ir nuneša į kitą vietą. Šio proceso vystymosi greitis ir mastas priklauso nuo požeminio vandens tekėjimo greičio ir srauto stiprumo. Būtina sąlyga mechaninei sufozijai vykti – turi būti laisva gretutinė erdvė (nors ir nedidelė), į kurią yra išnešamos kietos uolienos dalelės.
Patarimai 2024-07-12

Atskleidė, kur ieškoti voveraičių: grįšite pilnomis pintinėmis

Voveraitės išsiskiria iš visų grybų ne tik savo ryškia geltonai-oranžine spalva, bet ir ypatinga forma. Kai voveraitės yra mažos, jos atrodo beveik taip pat, kaip ir kiti jauni grybai: išgaubta kepurėlė ant storo kotelio. Tačiau grybui augant kepurėlė išsitiesia, pasvyra į vidų ir suformuoja tarsi piltuvėlį gražiais, banguotais kraštais. Bene populiariausias patiekalas iš voveraičių, liaudiškai kartais dar vadinamų voveruškomis, yra voveraičių sriuba.

Grėsmė dėl Baltijos jūros: ar saugu maudytis ir kada vanduo įšils iki 25 laipsnių?

Nors poilsiautojų prie Baltijos jūros vasarą netrūksta, tačiau nuolat pabrėžiama, kad vanduo – nešvarus. Antraštės skelbia, kad Baltija yra viena labiausiai užterštų jūrų. Negalime pasidžiaugti ir akį traukiančia spalva – vanduo drumzlinai žalias, juo labiau kad ir kiek įkaista oras – Baltija šyla lėtai.

Padarykite tai agurkams ir pomidorams: augs daug geriau

Kai jau net nenorite žiūrėti į chemiškai pagamintų komercinių trąšų pusę, bet sodo ir dažo augalams vis tiek norisi padėti geriau augti, tai visada yra išsigelbėjimas – natūralios trąšos iš buities. O vienos bene daugiausiai pripažinimo sodininkų tarpe įgavo ir mielės. Tręšimas mielėmis yra gal kiek ir neįprastas būdas pamaitinti augalus ir pagerinti jų sveikatą, bet tikrai pažeriantis daugybę privalumų. Aptarkime, kuo naudingas toks būdas, kokius augalus galima tręšti mielėmis.

Šis gėrimas – aukso gysla širdžiai: išbandykite nelaukdami

Salieras – kelis tūkstančius metų skaičiuojanti daržovė. Žinoma, visų pirma, buvo naudojamas laukinis salieras ir tik vėliau jis buvo sukultūrintas ir tapo tokiu, kokį jį žinome šiandien. Ir nors pastaruoju metu vis labiau išpopuliarėjo salierų sultys, tačiau ne prastesnė ir ne mažiau naudinga alternatyva yra salierų arbata. Salierų arbata gali būti ruošiama iš jo kotų, lapų ar sėklų. Tačiau kad ir kaip paruošite, būkite tikri, jog gausite vitaminų bombą.

Nė dienos – be neblaivių pacientų: kai kurie jų etatiniai, kiti apsinuodija ne tik alkoholiu

Nė dienos – be neblaivių pacientų, o per didžiausius vasaros karščius dar išauga srautai žmonių, besiskundžiančių apsinuodijimais ne tik alkoholiu, bet ir maistu. Tokią pastarojo meto kasdienybę darbe apibūdina Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vedėja Vilma Krušnienė.

Dulkys tikina jaučiantis Nausėdos palaikymą: prezidentas savo parašu parėmė visas sveikatos pokyčių iniciatyvas

Prezidento kritikos beveik visos kadencijos metu sulaukęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad jaučia penktadienį antrai kadencijai prisiekusio Gitano Nausėdos palaikymą. Visgi, pažymi ministras, ar po Vyriausybės grąžintų įgaliojimų jis liks poste – nuspręsti turės premjerė. „Man atrodo, kad reikia, visų pirma, klausti premjerės“, – žurnalistams Seime sakė A. Dulkys, pažymėdamas, kad savo kadencijos metu jautė šalies vadovo palaikymą.

Knibždančias blakes lovoje išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku

Į namus patalinės blakės gali patekti įvairiais būdais, tačiau dažniausiai – su naudotais baldais, drabužiais ar patalyne. Ekspertas pataria, kaip jų atsikratyti. Jonathanas Kirby, kenkėjų naikinimo priemonių kompanijos „NOPE!“ ekspertas, sakė, kad patalinės blakės yra neįtikėtinai atsparios, todėl jas išnaikinti gali būti sunku. Ypač daug problemų jos gali kelti vasarą, nes daug lengviau pernešamos, ypač grįžtant iš atostogų, rašo express.co.uk. „Mes nustatėme, kad 60 proc.
Patarimai 2024-07-12

Po Nausėdos inauguracijos į mišias renkasi garbūs svečiai

Šiandien antrajai Lietuvos Prezidento kadencijai inauguruotas Gitanas Nausėda. Po ceremonijos istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje, pirmoji šalies pora ir garbūs svečiai susirinko į šv. Mišias Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Į G. Nausėdos inauguracijos ceremoniją ir šv. Mišias atvyko garbingi svečiai: politikai, visuomeninės veikėjai. Šv. Mišioms vadovauja Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Jokiu būdu nerinkite šių grybų: gali baigtis labai liūdnai

Lietuvoje kas kelis ar keliolika metų atnaujinamas nykstančių ir saugomų gyvūnų, augalų ir grybų sąrašas, dar žinomas kaip Lietuvos raudonoji knyga. Neseniai (2021 m.) pasirodė naujasis knygos leidimas su pakoreguotu sąrašu, tad susipažinkime, kokie yra Raudonosios knygos grybai. Pasidomėkime, kurie valgomi grybai yra saugotini, kaip jų per klaidą neprisirinkti, nes dėl neteisėto jų rinkimo ir neatsakingo elgesio miške gali tekti atverti piniginę baudai susimokėti.

Užfiksavo Nausėdos ir žmonos bučinį: parodė visiems

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Seime davė priesaiką ir pradėjo antrąją kadenciją. Pasveikinti Prezidento susirinko būrys garbingų svečių, o visos ceremonijos metu šalia buvo pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Kovo 11-osios Akto salėje vykstančios šventinės inauguracijos ceremonijos metu prezidento priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Gintaras Goda.

Išsklaidė mitą, ar galima maudytis mėnesinių metu: gydytoja atsakė į 10 dažniausių klausimų

Atostogas planuojate pagal menstruacijų kalendorių? Juk tomis dienomis šiukštu negalima bristi į jūrą... Kad ir koks populiarus būtų šis mitas, jis tiek pat absurdiškas, kiek giliai vis dar įsišaknijęs mūsų galvose. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja akušerė-ginekologė Evelina Boreikaitė sako, kad mėnesinės – ne priežastis nei atsisakyti atostogų, nei maudynių jų metu.
REKLAMA
Keliones autobusu perkėlė į kitą lygį: išbandykite šią paslaugą (nuotr. Shutterstock.com) Keliones autobusu perkėlė į kitą lygį: išbandykite šią paslaugą (nuotr. Shutterstock.com)

Keliones autobusu perkėlė į kitą lygį: išbandykite šią paslaugą

Ruošiatės atostogoms, bet dar neapsisprendėte, kur ir kokia transporto priemone keliausite? Ką gi, turime puikų pasiūlymą – išbandykite komfortiškas, ekonomiškas ir aplinkai draugiškas keliones su kelionių autobusu ekspertais „Lux Express“. Siūlo ne vieną skirtingą maršrutą „Lux Express“ istorija siekia 1994 m., kuomet įmonė įsikūrė Estijoje.

Ingrida Šimonytė pasipuošė išskirtinei progai: pasirinko 1 akcentą

Šiandien antrą kartą tautai prisiekė prezidentas Gitanas Nausėda. Inauguracijoje pasirodė ir ministrė pirmininkė bei buvusi G. Nausėdos konkurentė rinkimuose Ingrida Šimonytė, kuri sužibo elegancija. I. Šimonytė šiai ypatingai progai pasirinko tamsios spalvos kostiumėlį: ilgas, tamsias kelnes bei švarkelį ilgomis rankovėmis, po kuriuo matoma balta palaidinė.

Smogs magnetinė audra: pasakė, kelintą valandą prasidės

Rytoj, liepos 13 dieną, prognozuojama stipri magnetinė audra. Ji pasieks 5-is balus, o yra žinoma, kad 5-iais ir daugiau balų vertinamos magnetinės audros yra pavojingos žmonių sveikatai. Magnetinių audrų metu svarbu tinkamai joms pasiruošti ir, prireikus, suteikti reikalingo dėmesio savo sveikatai. Intensyvi magnetinė audra Visam savaitgaliui pateikiamos magnetinių audrų prognozės rodo, kad magnetinių audrų intensyvumas sieks 5-is balus.

Jautri akimirka: 97-erių Valdas Adamkus pasirodė viešumoje

Šiandien vyksta antrąją savo prezidento kadenciją eisiančio Gitano Nausėdos inauguracija. Joje pasirodė ir buvęs šalies prezidentas Valdas Adamkus.  97-erių metų V. Adamkus šiandien pasirodė G. Nausėdos inauguracijoje. Užfiksavo buvusį šalies prezidentą Šiandien G. Nausėdos inauguracijoje pasirodė buvęs šalies prezidentas V. Adamkus. Vyras vilkėjo juodą kostiumą ir baltus marškinius.  Jis ėjo įsikibęs į vieno iš inauguracijoje pasirodžiusių kareivių parankę.
Istorijos 2024-07-12

Diana Nausėdienė suspindo elegancija: akį traukė 1 detalė

Šiandien antrajai kadencijai išrinktas Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda prisiekia tautai – liepos 12-ąją vyksta inauguracijos ceremonija ir iškilmės. Į Seimą kartu su Prezidentu atvyko pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, iškilmėms pasirinkusi elegantišką įvaizdį. D. Nausėdienė ypatingai dienai pasirinko kreminės spalvos kostiumėlį – palaidinę ilgomis rankovėmis, akcentuojančią liemenį, ir sijoną iki kelių.
Į viršų