Komentarai ir analizė

 

Politikų, visuomenininkų, verslininkų ir ekspertų įžvalgos, komentarai, analizė ir naudingi patarimai įvairiomis visuomenei aktualiomis temomis.

Lucasas: Europa pratinasi prie saugumo tvarkos be transatlantinio dėmens

Blenimas – klaidingai užrašytas vokiškas vietovės, kuri yra visiškai britiška, pavadinimas. Prabangūs rūmai ir skulptūromis išpuošta teritorija atsirado siekiant apdovanoti Molboro kunigaikštį už jo pergalę 1704 metais Blindheime Bavarijoje, išgelbėjusią Vieną Ispanijos įpėdinystės kare.  Dabar Blenimas, kur, be kita ko, gimė britų karo meto lyderis Winstonas Churchillis, rengiasi ketvirtajam Europos politinės bendrijos (EPB) viršūnių susitikimui.

Mentorius Gintautas Strolys. Proto gydymas išmintimi

Išmintis nuo seniausių laikų laikoma neatsiejamu gyvenimo kokybės elementu. Ji ne tik padeda mums priimti teisingus sprendimus, bet ir suteikia ramybę bei įžvalgą įvairių gyvenimo situacijų metu. Visais laikais išmintis buvo vertinama kaip tiesioginis gyvenimo patirties, žinių ir įgūdžių įsisavinimas. Ir šiandien jos vaidmuo vis dar išlieka svarbus, nors daugelis vadovaujasi išskirtinai tik protu.
REKLAMA
Kęstutis Navickas  Kęstutis Navickas

Žemės ūkiui – daugiau pinigų: daugėja jaunų ūkininkų ir darbo vietų kaime

Per ateinančius kelerius metus žemės ūkiui planuojama skirti dar daugiau lėšų. Tikimasi, kad dėl to ir toliau augs maisto produktų gamyba, daugės jaunų ūkininkų, taip pat darbo vietų regionuose. Kita vertus, kaip ir dabar, ūkininkai bus skatinami ūkininkauti tvariai – tausoti dirvožemį, naudoti mažiau trąšų ir pesticidų. Tokiais planais ir nuveiktais darbais antradienį pasidalijo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Liucija Jankoitė. Kaip sutarti dėl vaiko išlaikymo be teismo ir antstolių įsikišimo

Lietuvos civilinis kodeksas numato, kad mama ir tėtis turi vienodas teises ir pareigas savo vaikams, įskaitant ir pareigą išlaikyti savo vaiką iki pilnametystės ar emancipacijos. Nesvarbu, ar vaikas gimė susituokusiems asmenims, ar ne, jie privalo prisidėti prie vaiko išlaikymo. Įtakos neturi ir tai, su kuriuo iš tėvų yra nustatyta vaiko gyvenamoji vieta.

Lenkijos ministras po rinkimų Prancūzijoje įspėjo dėl didelio pavojaus Europai

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas pirmadienį perspėjo dėl didelio pavojaus Europai po to, kai paaiškėjo, kad Prancūzijos kraštutiniai dešinieji savaitgalį laimėjo pirmąjį svarbių pirmalaikių parlamento rinkimų turą. „Visa tai tikrai pradeda kvepėti dideliu pavojumi“, – sakė D. Tuskas, taip pat pareiškęs įtarimų dėl Rusijos įtakos tarp daugelio Europos radikalių dešiniųjų partijų.

„Pride“ eitynės Stambule: sulaikyti keli žmonės

Lietuviško kapitalo žiniasklaidos ir skaitmeninio verslo grupė „15min grupė“ siekia įsigyti Rūtos Grušnienės valdomą „M-1“ radijo stočių grupę – įmonės pasirašė pirkimo-pardavmo sutartį, pirmadienį pranešė „15min grupė“.   Neįvardijamos vertės sandoriui dar turi pritarti Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) bei vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija. Gavus jų leidimus jį planuojama užbaigti dar vasarą.

Vengrija perima pirmininkavimą ES, bet tai kelia susirūpinimą

Pirmadienį Vengrija pradeda pirmininkauti Europos Sąjungai (ES) ir žada būti „sąžininga brokerė“, nepaisant tvyrančio susirūpinimo dėl šios šalies autoritarinės ir Rusijai palankios vyriausybės. Nacionalistas ministras pirmininkas Viktoras Orbanas, nuo 2010 m.vadovaujantis Vidurio Europos šaliai ir siekiantis paversti ją „neliberalia demokratija“, dažnai konfliktuoja su Briuseliu dėl teisinės valstybės principų ir žmogaus teisių.

Bulgarijos stačiatikių bažnyčia išsirinko naują prorusišką patriarchą

Bulgarijos stačiatikių bažnyčia išrinko naują lyderį – 52 metų metropolitą Danijilą, laikomą itin artimu Rusijos stačiatikių bažnyčiai. Sekmadienį per bažnyčios susirinkimą Sofijoje Danijilas gavo tik nedidelę balsų daugumą. Per antrąjį ir paskutinį balsavimo ratą už Danijilą balsavo 69 iš 138 narių. Stačiatikių bažnyčia Bulgarijoje susiskaldžiusi dėl karo Ukrainoje ir Ukrainos stačiatikių bažnyčios atsiskyrimo nuo Maskvos patriarchato.

Prancūzijoje – tūkstančiai protestuotojų: kilo demonstrantų ir policijos susirėmimai

Tūkstančiai žmonių sekmadienį Prancūzijoje išėjo į gatves protestuoti prieš kraštutinių dešiniųjų iškilimą, kai per pirmąjį parlamento rinkimų ratą stipriai pasirodė Nacionalinis sambūris (RN). Žmonės Paryžiuje ir keliuose kituose miestuose susirinko protestuoti prieš Marine Le Pen partiją ir Prancūzijos poslinkį į dešinę. Remiantis pirminėmis prognozėmis, per pirmąjį pirmalaikių rinkimų ratą RN kartu su savo sąjungininkais kraštutiniais dešiniaisiais gavo 33–34,2 proc. balsų.

Prancūzijos Kraštutinių dešiniųjų partija laimėjo pirmąjį rinkimų turą: sureagavo ir Macronas

Kraštutinių dešiniųjų partija (RN) sekmadienį laimėjo pirmąjį parlamento rinkimų turą, o prezidento Emmanuelio Macrono centristų aljansas liko trečioje vietoje po kairiųjų, rodo apklausų rezultatai. Prognozuojama, kad RN gavo 34,5 procento balsų, palyginti su 28,5–29,1 procento kairiųjų Naujojo liaudies fronto aljansu ir 20,5–21,5 procento E. Macrono centristų stovyklos.

Pietų Korėjos kariuomenė: Pchenjanas paleido dvi balistines raketas

Šiaurės Korėja paleido dvi neatpažintas balistines raketas, pirmadienį pranešė Pietų Korėjos kariuomenė. Raketos buvo paleistos iš Jangjono, Pietų Hvangėjos provincijos, Seulo generalinį štabą citavo Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“. Viena raketa nuskriejo apie 600 kilometrų, o antroji – apie 120 kilometrų, pranešė „Yonhap“. Prieš tai Šiaurės Korėja perspėjo, kad imsis atsakomųjų priemonių prieš Pietų Korėjos, JAV ir Japonijos rengiamas bendras karines pratybas.
Užsienis 2024-07-01

Mentorius Gintautas Strolys. Neprivalote „susideginti“, kad sušildytumėte kitus

Verslo savininkai, akcininkai ir direktoriai, kolektyvų formuotojai, didesnės atsakomybės ir įsipareigojimų turintys žmonės dažnai patenka į spąstus, kai bando išlaikyti savo komandas laimingas ir produktyvias. Tai gerbtina pastanga, tačiau kartais jie pamiršta vieną svarbų dalyką: jūs neprivalote „susideginti“, kad sušildytumėte kitus. Ši mintis atspindi verslo pasaulio realijas, kur verslininkui dažnai tenka aukoti savo vidinę ramybę vardan kitų.

Vokietija ragina Iraną „bet kokia kaina“ užkirsti kelią eskalacijai Artimuosiuose Rytuose

Irane vykstant rinkimams, Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock penktadienį paragino Teheraną vengti konflikto Artimuosiuose Rytuose eskalacijos.

Europos palydovų operatorius „Ariane 6“ iškeitė į „SpaceX“ raketą „Falcon 9“

Europos meteorologinių palydovų eksploatacijos operatorius, likus mažiau nei dviem savaitėms iki pirmojo paleidimo, atšaukė planus naudoti europiečių gamybos raketą „Ariane 6“ ir vietoj jos pasirinko JAV įmonę „SpaceX“, pranešė Prancūzijos laikraštis „Le Monde“. Tai dar vienas smūgis Europos kosminėms ambicijoms, atsižvelgiant į tai, kad po ketverių metų vėlavimo jau liepos 9 dieną pirmą kartą į orbitą turi pakilti naujoji Europos nešančioji raketa „Ariane 6“. Penktadienį naujienų agentūrai AF...
Užsienis 2024-06-28

Bidenas po debatų su Trumpu pripažino: nebevaikštau lengvai, nekalbu taip sklandžiai

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį aiškiai pasakė, kad ketina toliau varžytis dėl Baltųjų rūmų, nors prastai pasirodė debatuose su Donaldu Trumpu, kurie sukėlė demokratų paniką. „Nebevaikštau taip lengvai, kaip anksčiau, nebekalbu taip sklandžiai, kaip anksčiau, nebediskutuoju debatuose taip gerai, kaip anksčiau, bet žinau, kaip sakyti tiesą“, – per mitingą Šiaurės Karolinoje sakė J. Bidenas. „Skiriu gera nuo blogo. Žinau, kaip dirbti šį darbą.

Vladimiras Putinas: Rusija turėtų pradėti gaminti anksčiau uždraustas raketas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Rusija turėtų pradėti gaminti trumpojo ir vidutinio nuotolio raketas, kurios anksčiau buvo uždraustos pagal jau nebegaliojančią ginkluotės sutartį su Jungtinėmis Valstijomis. V. Putinas turėjo omenyje raketas, kurių veikimo spindulys yra nuo 500 iki 5 500 km ir kurios buvo uždraustos pagal Šaltojo karo laikų Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutartį.

Vokietijos pareigūnas: JAV demokratai vis dar gali pakeisti savo kandidatą į prezidentus

Vokietijos pareigūnas, koordinuojantis bendradarbiavimą su Jungtinėmis Valstijomis, penktadienį paragino amerikiečių demokratus apsvarstyti galimybę pakeisti Joe Bideną kitu kandidatu į prezidentus po jam gana vangių debatų su Donaldu Trumpu. 81 metų J. Bidenas ketvirtadienį ugninguose debatuose, kuriuose netrūko asmeninių įžeidinėjimų ir JAV lyderio suklupimų, stengėsi išsklaidyti nuogąstavimus, kad yra per senas antrai kadencijai.

Azerbaidžano prezidentas paskelbė pirmalaikius parlamento rinkimus

Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas penktadienį paskelbė, kad rugsėjį įvyks pirmalaikiai parlamento rinkimai – tai techninis žingsnis siekiant išvengti, kad balsavimas nesutaptų su vėliau šiais metais Baku rengiama COP29 klimato kaitos konferencija. Praėjusią savaitę įstatymų leidėjai paprašė I. Aliyevo paleisti Didįjį Medžlisą ir paskelbti pirmalaikius rinkimus dviem mėnesiais anksčiau numatyto laiko.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras perspėjo apie galimus neramumus po rinkimų

Penktadienį Prancūzijos vidaus reikalų ministras Géraldas Darmaninas perspėjo dėl galimų neramumų Prancūzijoje po artėjančių parlamento rinkimų.
Užsienis 2024-06-28

Putinas raginamas grąžinti Rusijoje mirties bausmę

Aukščiausios Rusijos kriminalinių tyrimų agentūros vadovas penktadienį paragino prezidentą Vladimirą Putiną atšaukti šalyje paskelbtą mirties bausmės moratoriumą. Rusija nustojo vykdyti mirties bausmę 1996 m., nes tai buvo būtina sąlyga norint įstoti į Europos Tarybą – teisių grupę, iš kurios Rusija 2022 m., pradėjusi puolimą Ukrainoje, buvo pašalinta.

Daugpilyje sulaikytas Rusijos pilietis, skraidinęs droną

Latvijos pietrytiniame Daugpilio mieste ketvirtadienį buvo sulaikytas Rusijos pilietis, skraidęs droną šalia riboto patekimo vietų, naujienų agentūrai LETA pranešė valstybinė policija. Teisėsaugos institucijos reagavo į pranešimą apie tai, kad Daugpilyje kažkas skraidina droną netoli riboto patekimo vietų. Nuvykę į vietą, pareigūnai rado 41 metų rusą, valdžiusį bepilotį orlaivį. Apie incidentą buvo pranešta Valstybės saugumo tarnybai (VDD) ir Karinės žvalgybos tarnybai.
Užsienis 2024-06-28

ES paskelbė sankcijas keliems asmenims ir bendrovėms dėl pagalbos finansuoti „Hamas“

Europos Sąjunga penktadienį paskelbė sankcijas kelioms bendrovėms ir asmenims, kaltinamiems pagalba finansuoti palestiniečių kovotojų grupuotę „Hamas“. Įšaldytas šešių asmenų ir trijų bendrovių turtas ES ir uždrausta išduoti vizas. Tarp įtariamų fiktyvių bendrovių, kuriomis naudojosi pagrindinis finansininkas, pervesdamas lėšas grupuotei, atsidūrė Ispanijos nekilnojamojo turto įmonė „Al Zawaya Group“ ir dar dvi Sudane įsikūrusios bendrovės, sakoma ES pareiškime.

Taivano sienas šiemet pažeidė daugiau kaip 800 Kinijos laivų

Po to, kai antradienio rytą iš ribotos prieigos Dzinmeno vandenų buvo išsiųsti keli Kinijos pakrančių apsaugos laivai, Taivano pakrančių apsaugos administracijos (CGA) direktoriaus pavaduotojas Hsieh Ching-chinas pranešime spaudai informavo, kad nuo šių metų sausio iki birželio sienas jau kirto iš viso 835 kinų laivai, skelbia „Radio Taiwan“. Pareigūnas pridūrė, kad patruliai įsilaipino į keletą laivų, jog atliktų patikras, o CGA toliau stebi veiklą jūroje, reaguoja į tvarkos trikdymo atve...

Kraupus traukinio ir autobuso susidūrimas Slovakijoje: žuvusių skaičius padidėjo iki 7

Žmonių, žuvusių per greitojo traukinio ir autobuso susidūrimą Slovakijoje, skaičius, anot pranešimų, padidėjo iki septynių. Dar penki žmonės buvo sužeisti, pranešė TV stotis RTVS, remdamasi gelbėjimo tarnybomis. Tarp sužeistųjų yra traukinio mašinistas. Vidaus reikalų ministras Matušas Šutajus Eštokas penktadienį sakė, kad avarijos priežastis vis dar tiriama.
Užsienis 2024-06-28

Mįslingas gaisras Lenkijoje: degalinėje kilo gaisras, sudegė sunkvežimiai

Penktadienį apie 4 val. Lenkijos įmonės degalinėje, kurioje buvo keturi 40 tūkst. litrų talpos dyzelinio kuro bakai, kilo gaisras. Kol kas neaišku, kiek degalų buvo talpyklose. Keli prie degalinės stovėję sunkvežimiai sudegė, kol ugniagesiams pavyko užgesinti liepsną ir neleisti sprogti netoliese laikomiems acetileno balionams.

Rusijoje siaučia didžiuliai miškų gaisrai: dūmuose skendi kaimai, liepsnos plinta toliau

Rusijos Arkties regione siaučiantys didžiuliai miškų gaisrai pastarosiomis savaitėmis išmetė didžiulius kiekius dūmų. Dauguma gaisrų liepsnoja šiaurės rytų Rusijoje, ten 2021 m. vasarą buvo sunaikinta daugybė miškų ir stepių, ketvirtadienį pranešė Europos Sąjungos Koperniko atmosferos stebėjimo tarnyba (CAMS). Šiltnamio efektą sukeliančių dujų, tokių kaip CO2 ir metano, išmetimas dėl gaisrų birželio mėnesį Arktyje pasiekė trečią per pastaruosius du dešimtmečius didžiausią lygį.

Vengrija reikalauja, kad Ukraina pripažintų Užkarpatę „tradiciškai vengriška“

Šių metų pradžioje Vengrija pateikė Ukrainai reikalavimus, kad Kyjivas, be kitų dalykų, pripažintų visą Užkarpatės teritoriją „tradiciškai vengriška“, ketvirtadienį pranešė naujienų svetainė „Ukrainska Pravda“.  Skelbiama, kad sausio pabaigoje šiuos reikalavimus Ukrainai perdavė Užkarpatėje apsilankęs Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto.

Kazachstane planuojamas referendumas dėl atominės elektrinės statybų

Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas ketvirtadienį pareiškė, kad šiais metais šalis surengs referendumą dėl to, ar statyti pirmąją Vidurio Azijoje atominę elektrinę. Branduolinė energetika yra opus klausimas regione, kuris yra užterštas urano kasybos ir sovietmečiu vykdytų atominio ginklo bandymų. Kazachstanas yra didžiausias pasaulyje urano eksportuotojas, tačiau 1999 metais uždarė savo vienintelį nedidelį reaktorių, kurį daugiausia naudojo vandens gėlinimui.

Kraupi nelaimė Slovakijoje: susidūrė traukinys ir autobusas, žuvo 4 žmonės

Slovakijos pietuose keleiviniam traukiniui ir autobusui susidūrus geležinkelio pervažoje žuvo keturi žmonės, dar penki buvo sužeisti, pranešė gelbėtojai.  Slovakijos naujienų agentūra CTK nurodė, kad incidentas įvyko 17 val. vietos (18 val. Lietuvos) laiku netoli pietvakarinio Nove Zamkai miesto.  „Keturi žmonės patyrė su gyvybe nesuderinamus sužalojimus, dar penki buvo sužeisti“, – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Slovakijos gelbėjimo tarnyba.
Užsienis 2024-06-27

Sakartvele pritarta „LGBT propagandą“ draudžiančiam įstatymo projektui

Sakartvelo parlamentas ketvirtadienį per pirmąjį svarstymą pritarė įstatymo projektui, draudžiančiam tai, ką valdančioji partija vadina „LGBT propaganda“. Tai dar vienas konservatyvus poslinkis, pakurstęs palyginimus su represiniais Rusijos įstatymais. Sakartvelo valdantieji gegužę priėmė prieštaringai vertinamą „užsienio įtakos“ įstatymą, kuris, kritikų teigimu, parengtas pagal Rusijos teisės aktus, naudojamus disidentams slopinti.

Buvęs Kinijos gynybos ministras pašalintas iš valdančiosios Komunistų partijos

Buvęs Kinijos gynybos ministras Li Shangfu, kuris pernai staiga buvo atleistas iš pareigų, buvo pašalintas iš valdančiosios Komunistų partijos, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Lukašenka pertvarkė vyriausybę: liepė bėgte imtis reikalų

Autoritariškai Baltarusiją valdantis Aliaksandras Lukašenka, siekdamas padidinti efektyvumą, perskirstė pagrindinius postus šalies vyriausybėje ir prezidento administracijoje, ketvirtadienį pranešė valstybinė naujienų agentūra BELTA. „Efektyvumas turi būti neįtikėtinai padidintas, jei norime išgyventi šią beprotišką kovą“, – A. Lukašenką citavo BELTA.
Užsienis 2024-06-27

Viktoras Orbanas susitarimą dėl aukščiausių ES postų vadina gėdingu

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas ketvirtadienį pasmerkė, jo žodžiais, gėdingą susitarimą dėl aukščiausių Europos Sąjungos postų. Taip jis kalbėjo bloko lyderiams susirinkus Briuselyje, kur bus siekiama susitarti, kas vadovaus blokui ateinančius penkerius metus. „Europos rinkėjai buvo apgauti. ELP sudarė melo koaliciją su kairiaisiais ir liberalais.

Audros Slovakijoje paralyžiavo ligonines, mokyklas ir eismą

Slovakijoje audros ir smarkios liūtys sukėlė chaosą ir padarė didelę žalą turtui, ketvirtadienį pranešė pareigūnai, daugiausia nuo stichijos nukentėjo pietinės sritys. Dėl potvynio teko uždaryti rajono ligoninę, apsemta daugybė kelių, nuo praėjusios dienos sutriko geležinkelių transportas. Naujienų kanalo TA3 parodytuose vaizduose buvo matyti ant namų užvirtę medžiai, sudaužytos sodo pašiūrės, nuniokotos žaidimų aikštelės.
Užsienis 2024-06-27

Vidmantas Janulevičius. Prognozės keičiasi: apsigauna ne tik sinoptikai

Jei euro zonos pramonės sektorių pabandytume įsivaizduoti kaip žmogaus organizmą, tai jos širdis būtų Vokietija, į kurią iš kitų euro zonos šalių suteka kraujas – tarpiniai produktai. Šiuo metu euro zonos pramonės širdis patiria permušimus, neretai krenta spaudimas. Panašu, kad nedidelis šių metų pradžios pramonės pagyvėjimas tiek euro zonoje, tiek Lietuvoje buvo nulemtas eilinio širdies ritmo permušimo, bet, deja, ne sveiko ritmo atstatymo pastangų dėka.

Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ vadovas: įtraukiant žmones su negalia verslas privalo daryti daugiau

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 225 tūkst. žmonių su negalia. Didžioji dalis šių žmonių – darbingo amžiaus. Vis dėlto, tik nedidelė dalis šių žmonių turi galimybių dirbti, ką jau kalbėti apie orų gyvenimą – keliauti, apsipirkti, lankytis kultūros renginiuose, tiesiog jaustis visaverčiais visuomenės nariais.  Net 95 proc. šalies gyventojų mano, kad žmonės su negalia yra diskriminuojami, atskleidė prieš porą metų Lietuvos paralimpinio komiteto inicijuota apklausa.

Odeta Zubrienė. Kodėl Lietuvai vis dar trūksta inžinierių, o inžinerijai – moterų?

Birželio 23 d. pasaulyje buvo minima Tarptautinė moterų inžinerijoje diena. Tiesa, tų, kurioms tai – profesinė šventė, kol kas turime tikrai per mažai. Vis dėlto, moterys inžinierės gali būti atsakymas, tiek į opią inžinerijos specialistų trūkumo problemą Lietuvos darbo rinkoje, tiek kaip stiprus stereotipų mažinimo pavyzdys.

Mentorius Gintautas Strolys. Gamtos išmintis, prigimtis, Haskių dalinimosi paslauga

Dažnai rašau apie žmonių prigimtį per gamtos išminties prizmę, kad geriau atskleisčiau mūsų skirtingumą. Šiandien viską pateiksiu dar paprasčiau ir leisiu pažvelgti į gamtos išmintį per išskirtinio šuns – Haskio – prizmę. Haskis – išskirtinė šuns veislė, kurios prigimtines savybes reikia įvertinti atsižvelgiant į jos istoriją ir evoliuciją.

Mindaugas Ardišauskas. Legaliam verslui – didžiulės baudos, nelegaliam – nieko. Kodėl?

Šiuo metu aktyviai linksniuojamo Lietuvos lošimų sektoriaus artimiausių trejų metų perspektyvos – labai miglotos. Tačiau nemėgstantys azartinių lošimų džiaugtis tikrai neturėtų, nes verslo niša tuščia nebūna, o pasiūla atsiranda dėl paklausos, kuri lošimų atveju niekur nedings. Ar legalaus verslo laukia nuosmukis, o nelegalių organizatorių – klestėjimas? Deja, esama įvykių eiga patvirtina šią prognozę.

Mentorius Gintautas Strolys. Talentas. Prigimtis. Dresūra

Žmonių talentai atskleidžiami, o ne išdresuojami. Dažnai girdime istorijas apie talentus, kurie, atrodo, atsirado iš niekur, bet iš tiesų kiekvieno talento užuomazga slypi gilumoje, individualioje prigimtyje ir atskleidžiant tai tinkamu laiku, tačiau talento auginimas reikalauja ne tik laiko, bet ir laisvės jam atsiskleisti. Talentas – tai unikali asmeninė savybė, kurią turime arba neturime nuo gimimo.

Marius Dubnikovas. „Gabaliukinė“ mokesčių reforma

Esame keistame laikotarpyje, kai ateinantys rinkimai verčia politikus elgtis neprognozuojamai. Aplinką krečia „čekučiai“, niekas nežino, kas kitas. Krito keli ministrai, o visuomenė reikalauja gynybos finansavimo, nes jaučia poreikį. Verslas siūlo didinti pelno mokesčius ir tvarų finansavimą ateityje didinant vienu procentu pridėtinės vertės mokesčius. Tačiau politikai suka keistu keliu. Visų pirma, neadekvati mokesčių reforma, kuri žlugo, bandoma grąžinti ne paketu bet dalimis.

Liudas Rimkus. Kaip prekės ženklui neištirpti triukšme?

Ar įsivaizduojate ant sienos universiteto rinkodaros ar komunikacijos fakultete šią citatą: „Gyvenimą paskyriau komunikavimui, kitaip tariant, melavimui. Žmonės dirbantys komunikacijos srityje, nieko negamina, nesukuria jokio kūrinio, nekeičia pasaulio, bet jį gražina, paverčia priimtinu, padeda jį virškinti. Šis nevaisingumas mus graužia.

Marius Dubnikovas. Rusijos dezinformacija yra nusitaikiusi į energetiką

Žiniasklaidos tyrimų kompanija Mediaskopas atliko trijų metų straipsnių, kurie buvo parašyti Rusijoje, apie tai, kaip Lietuva ketina atsijungti iš dar sovietinio elektros tinklo ir prisijungti prie Europos. Per tris metus buvo parašyti daugiau nei 3 tūkst. straipsnių apie tai, kaip Lietuva neva skursta ir kokius kvailus sprendimus priima, nors pagal perkamąją galią, tenkančią vidutiniam gyventojui, lenkia tokias šalis, kaip Estija, Lenkija ar Ispanija ir tą pačią Rusiją.

Mirė japonų mokslininkas biochemikas, atradęs svarbų vaistą

Sulaukęs 90 metų mirė japonų biochemikas Akira Endo, sukūręs cholesterolio kiekį kraujyje mažinančius vaistus – statinus, antradienį AFP pranešė jo buvęs studentas ir ilgametis bendradarbis. Statinai, galintys užkirsti kelią infarktams ar insultams, yra vieni iš dažniausiai pasaulyje skiriamų vaistų. Profesorius Keiji Hasumi sakė, kad mokslininkas mirė birželio 5 dieną. „Jo darbas buvo tikrai puikus. Iki Endo nebuvo statinų, – AFP sakė K. Hasumi.

Olafo Scholzo atstovas: Vokietijoje nebus pirmalaikių rinkimų

Vokietija neseks Prancūzijos pavyzdžiu ir nerengs pirmalaikių rinkimų, nepaisant to, kad valdančioji koalicija ES rinkimuose prastai pasirodė, pirmadienį pareiškė kanclerio Olafo Scholzo atstovas spaudai. „Įprastinė rinkimų data yra kitų metų ruduo. Tai ir planuojame padaryti“, – vyriausybės spaudos konferencijoje sakė Steffenas Hebestreitas.
Užsienis 2024-06-10

Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partija neleido savo kandidatui užimti vietos EP

Vokietijos kraštutinių dešiniųjų politikas Maximilianas Krahas, kuriam buvo uždrausta dalyvauti jo partijos ES rinkimų kampanijoje po prieštaringų pareiškimų apie Vokietijos nacistinę praeitį, negaus vietos Europos Parlamente, pirmadienį nusprendė jo partijos atstovai.
Užsienis 2024-06-10

Praneša, kada bus paskelbti EP rinkimų rezultatai: ilgiausiai balsuos italai

450 milijonų gyventojų vienijanti Europos Sąjunga įžengė į paskutinę Europos Parlamento rinkimų dieną. Rinkimai vyksta sunkiu laikotarpiu, žmonėms kelia nerimą saugumo, klimato kaitos, pragyvenimo ir migracijos iššūkiai. Patys europiečiai rinkimų neprognozuoja, tačiau apklausos rodo populistinių dešiniųjų atstovų populiarumą. Europos Parlamento rinkimuose balsuojantys ispanai žengia į bulių kautynių ringą. Specialiai rinkimams arena buvo paversta balsavimo apylinke.
Užsienis 2024-06-09

Tūkstančiai armėnų išėjo į gatves: protestavo prieš premjero Nikolo Pašiniano veiksmus

Tūkstančiai armėnų sekmadienį išėjo į Jerevano gatves ir vėl protestavo prieš ministro pirmininko Nikolo Pašiniano nuolaidas nesutaikomam priešininkui Azerbaidžanui. Protestai prasidėjo balandžio mėnesį, kai Kaukazo šalies vyriausybė sutiko grąžinti Baku kelias teritorijas, kurią Jerevanas kontroliavo nuo 10-o dešimtmečio. N. Pašinianas nepakeitė savo pozicijos, nepaisant įtakingo arkivyskupo Bagrato Galstaniano telkiamo pasipriešinimo.

EPP rinkimų prognozės didina Ursulos von der Leyen šansus siekti antrosios kadencijos

Centro dešinioji Europos liaudies partija (EPP) su savo lydere, Vokietijos atstove Ursula von der Leyen, artėja link pergalės Europos Parlamento rinkimuose, rodo sekmadienį transliuotojų ARD ir ZDF pateikti pirminiai duomenys. Tendencijos, paskelbtos prieš pat 18 val. vakaro (19 val. Lietuvos laiku), rodo, kad EPP gali gauti maždaug 180 iš 720 vietų naujajame Europos Parlamente, o tai yra stabilus rezultatas, palyginti su 2019 metų rinkimais.
Užsienis 2024-06-09

Balsavusiųjų apklausa: Vokietijoje rinkimuose į EP pirmauja konservatoriai

Vokietijoje rinkimuose į Europos Parlamentą pirmauja konservatoriai, antrą vietą turėtų užimti kraštutiniai dešinieji, o kanclerio Olafo Scholzo socialdemokratai lieka treti, rodo sekmadienį paskelbti balsavusiųjų apklausos rezultatai. Krikščionių demokratų CDU ir CSU gali surinkti 30 proc. balsų, kraštutinių dešiniųjų „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) – apie 16 proc. balsų, o Socialdemokratų partija (SPD) atsilieka su 14 proc. balsų, rodo visuomeninių televizijų ARD ir ZDF apklausos.
Užsienis 2024-06-09
Į viršų