„33 min. su Artūru Anužiu“

 

Laidoje svarbiausius šalies politikus, ekonomistus, verslo atstovus ir visuomenėje žinomus žmones kalbins naujienų portalo tv3.lt vyriausiasis redaktorius Artūras Anužis. Bus nagrinėjamos aktualiausios temos, visuomenėje didelio atgarsio sulaukiantys klausimai ir kaip juos mato mūsų šalies elitas.

Prezidento patarėjas Jansonas apie Gabrieliaus Landsbergio skyrimą eurokomisaru: nereiškia, kad visas pasaulis taip jį ir dievina

Konservatorių ir prezidento Gitano Nausėdos negebėjimas žengti koja kojon jau tapo mažai ką stebinančia Lietuvos politinės padangės dalimi. Vis kalbant apie galimą partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą į eurokomisarus, šalies vadovas neslepia abejonių sakydamas, kad mato geresnių kandidatų. Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo vyriausiasis prezidento patarėjas Frederikas Jansonas.

Ministro Kasčiūno Lietuvos pasienio gynybos planas – bus minos, drakono dantys ir ispaniški arkliai

Dažnai kalbant apie prastą situaciją Lietuvos pasienio saugume, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ramina ir teigia, kad šią vasarą viskas keisis. Esą jau liepos pradžioje bus paskelbtas visas Lietuvos gynybos linijos planas. Apie tai ministras kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Ukrainoje kariaujantys lietuviai ne kartą skundėsi, kad Lietuvoje niekas nepasinaudoja jų patirtimi.

Ukrainoje kariavęs Lietuvos išminuotojas apie pasienio saugumą: mes nieko neturime, gynybinės linijos per dieną neiškasamos

Pragariško karo Ukrainoje fronte drąsiai kaunasi ir kelios dešimtys lietuvių. Vienas jų – daugiau nei du metus fronte praleidęs išminuotojas Rimas Armaitis. Anot jo, Lietuvai būtina stiprinti pasienio saugumą, nes neturime didelės teritorijos, kur mūsų kariai galėtų atsitraukti, o profesionaliai parengta gynybinė linija yra praktiškai neįveikiama. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Ekonomistas Raimondas Kuodis apie verslininkus ir mokesčius: versle neturime elito, kuris mąstytų abiem pusrutuliais

Kalbant apie mokesčių didinimą tam, kad būtų padidintas gynybos finansavimas, didelė dalis piliečių laikosi nuomonės, kad daugiau mokėti turėti verslai, nes jie ir uždirba daugiau. Tuo tarpu verslininkai atkerta, kad gynyba yra visų reikalas – ir verslų, ir pensininkų.  Anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio ekonomisto Raimondo Kuodžio, mokesčiai turėtų būti teisingi visiems, tačiau tai pasiekti yra kone neįmanoma.

Ekonomistas Raimondas Kuodis apie lietuvių vengimą mokėti mokesčius: „Dauguma piliečių nekenčia savo valstybės“

Ekonomistas Raimondas Kuodis neslepia kritikos Finansų ministerijos užmojui kelti mokesčius, kad būtų didinamas gynybos finansavimas. Pasak jo, Lietuvoje žmonės mėgsta skambiai kalbėti, bet imtis realių veiksmų – nedrįsta.  Apie mokesčius, gyvulių ūkį ir Lietuvos gynybos finansavimą, naujienų portalo laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ diskutavo R. Kuodis.

Ukrainoje kariaujantis Arūnas Kumpis – apie lietuvių užsispyrimą pirkti tankus: ufonautai svaigsta apie tai, kad turėsime viršenybę ore

Trečius metus Ukrainoje kariaujantis lietuvis Arūnas Kumpis sako, kad nuolatinis lietuvių žvalgymasis į sąjungininkus daro mums meškos paslaugą. Šventai įsitikinę, kad karo atveju su sąjungininkų pagalba turėsime viršenybę ore, atsakingi politikai nori pirkti tankus, tačiau pasak A. Kumpio, tai gali būti pražūtinga.  Apie tai A. Kumpis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Ukrainoje kariaujantis Arūnas Kumpis apie pamokas Lietuvai: reikėtų susitarti, kas eis mirti, nes visi išsisukinės kaip velniai

Trečius metus Ukrainoje kariaujantis lietuvis Arūnas Kumpis iš arti susiduria su žiauraus karo realybe ir sako puikiai matantis, ko iš ukrainiečių galėtų pasimokyti Lietuva. Deja, anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio kario, tiek paprasti mūsų šalies piliečiai, tiek politikai ir karininkai yra linkę neigti realybę ir aklai pasitiki sąjungininkais.

Valatka apie lietuvių balsus Eduardui Vaitkui: jei palygintume su tarpukariu, tai visa Lietuva buvo prorusiška

Po pirmojo Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turo daugelį nustebino 7 procentai rinkėjų balsų, kuriuos surinko galimai prorusiškas kandidatas Eduardas Vaitkus. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ apsilankęs politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka sako, kad situacija šiek tiek taisosi ir primena apie 2019-ųjų prezidento rinkimus, kur taip pat palankumu Rusijai kaltinamas Valdemaras Tomaševskis surinko 8 procentus balsų.

Valatka apie Šimonytės ir konservatorių viltis: jiems be šansų turėti prezidentą

Antrasis Lietuvos prezidento rinkimų turas jau sekmadienį, tačiau dalis gyventojų pasigęsta aršesnės kandidatų kovos. Politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka sako, kad tiek konservatoriai, tiek ir pati Ingrida Šimonytė dar prieš kandidatuojant žinojo, kad neturi šansų, todėl į šiuos rinkimus daug neinvestuoja. Apie tai R. Valatka kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Valatka apie Nausėdos kadenciją: penkerius metus pragyveno kaip aikštingas vaikas, kuriam per mažai pagarbos

Jau visai greitai paaiškės, kas taps sekančiu Lietuvos Respublikos prezidentu. Kova dėl svarbiausio valstybės posto identiška prieš 5 metus įvykusiems rinkimams – susitinka dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Misijos Ukrainoje vadovas apie Rusijos galimybes pulti Lietuvą: „Putinui užtektų durnumo“

Kol dalis ekspertų ir paprastų piliečių nerimauja, kad pralaimėjus Ukrainai, karo frontas persikeltų į Lietuvos pasienį, buvęs karo instruktorius Sigitas Maliauskas teigia, kad mūsų situacija nėra tokia beviltiška. Apie tai S. Maliauskas kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Pasak buvusio karo instruktoriaus Ukrainoje Sigito Maliausko, Lietuvos kariuomenės karys yra tiek technologiškai, tiek fiziškai daug kartų lenkiantis daugumą dabartinių Rusijos karių.

Ukrainos kariuomenei padedantis lietuvis: yra dvi Ukrainos – tie, kurie kariauja, ir kita pusė

Karas Ukrainoje tebeverda, tačiau šalis vis labiau priversta kovoti ne su išoriniais, o su vidiniais iššūkiais. Vienas jų – nenoras kariauti. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankęs buvęs karo instruktorius Ukrainoje Sigitas Maliauskas teigė, kad tai yra ne tik dalies piliečių požiūrio, bet ir politikų, nesugebančių motyvuoti, problema.

Krizių valdymo centro vadovas apie Rusijos šnipų tinklo veiklą Vakaruose: turime ruoštis blogiausiam

Rusijos šnipų tinklas darosi vis aktyvesnis Vakaruose ir rengia įvairias diversijas, siekiant atgrasyti valstybes nuo paramos Ukrainos. Ir nors anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovo Vilmanto Vitkausko, Lietuva tokioms diversijoms yra geriau pasiruošusi, ekspertas pripažįsta, jog turime išlikti budrūs ir ruoštis blogiausiam.

Ministrė Bilotaitė apie migrantų antplūdį į Lietuvos darbo rinką: matome labai daug piktnaudžiavimų

Institucijoms vis dar vargstant su nelegaliais migrantais, bandančiais patekti į Lietuvą, tūkstančiai atvykėlių čia patenka ir legaliai. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pripažįsta, kad toks migrantų antplūdis į šalies darbo rinką yra tikras iššūkis valstybei, todėl dabar yra siekiama sugriežtinti atvykimo dirbti sąlygas. Apie tai ministrė kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Ministrė Bilotaitė apie prastą civilinę saugą ir neveikiančias sirenas: dabar ne laikas kalbėti, kad mes kažko neturime

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje jau įrengta virš 3800 priedangų, tačiau kai kuriose savivaldybėse jų vis dar per mažai. Nerimo dėl esą per mažo dėmesio civilinei saugai daliai žmonių kelia ir net kai kuriose sostinės dalyse negirdimos pavojaus sirenos. Tačiau nors naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Politologė Rima Urbonaitė apie prezidento Nausėdos kadenciją: jis neišėjo iš komentatoriaus vaidmens

Iki prezidento rinkimų liekant vis mažiau laiko, atrodo, kad jie dar net neįsibėgėjo. Politologė Rima Urbonaitė sako, kad rinkimų kampanija vangi dėl to, nes daugelis tiki prezidento Gitano Nausėdos pergale – net jo konkurentai.  Visą Gitano Nausėdos kadenciją ir jo rinkiminę kampaniją politologė aptarė naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Nors Lietuvos prezidento rinkimai jau ant nosies, daugelis pasigenda kandidatų aktyvumo.

Politologė Rima Urbonaitė apie prezidento rinkimus: daugelis mato Ingridą Šimonytę pavargusią ir neretai piktą

Iki prezidento rinkimų liko mažiau nei trys savaitės, o rinkimai atrodo tik įsibėgėja. Tačiau politologė Rima Urbonaitė sako, kad rinkimų kampanija vangi dėl to, kad daugelis tiki prezidento Nausėdos pergale – net jo konkurentai. Štai pagal apklausas premjerė Ingrida Šimonytė kovoja dėl patekimo į antrą turą ir pergalė jai neprognozuojama. Politologė sako, kad premjerė susigadino savo gerą įvaizdį, o dabar daugelis ją mato pavargusią ir neretai piktą.

Karo istorikas Rakutis apie didžiausią Europos bėdą gimstamumą: 30-metės panos vaikšto ir nenori vaikų, va čia yra nelaimė

Kalbant apie galingiausias pasaulio šalis, Vakarų akys dažniausiai pakrypsta JAV, o ne Europos didžiųjų valstybių pusėn. Tačiau anot karo istoriko Valdo Rakučio, Senasis žemynas jau eina teisinga linkme ir pamažu randa vis didesnį vaidmenį geopolitikoje. Iki šiol Europą esą silpnino papročių atsisakymas ir nykstančios šeimos, dėl ko kaltas ir stipriai sumažėjęs gimstamumas. Apie tai V. Rakutis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Karo istorikas Valdas Rakutis dėl JAV atsitraukimo iš Europos: bijau, kad Amerika per rinkimus pateks į pilietinį karą

Nors dabar stebimės, kad pasaulyje daugėja karų, tai nėra jokia naujiena, ypač kai jie anksčiau užtrukdavo šimtmečiais. Kaip ir ne naujiena, jog keičiasi pasaulio galingiausios valstybės, o tai veda prie pasaulio tvarkos griūties. Karo istorikas Valdas Rakutis sako, kad dabar pasaulio dėmesys turėtų būti nukreiptas į JAV rinkimus, nes baiminasi, kad Amerika gali patekti į pilietinį karą.

Atsargos majoras įspėja lietuvius pasiruošti atsargų ilgesniam karui: trys paros tik savaitgalio piknikas, savaitė per mažai

Vakarams vis garsiau kalbant apie galimo karo su Rusija grėsmę, NATO šalys – tarp jų ir Lietuva – ima skatinti savo visuomenes ruoštis. Tiesa, anot išgyvenimo kursus vedančio atsargos majoro Alberto Daugirdo, mūsų valdžia vis dar stengiasi negąsdinti žmonių. Pasak buvusio kariškio, kampanija „LT72“, aiškinanti, kaip pasiruošti trims paroms, yra klaidinanti, nes karo atveju be valstybės paramos gali tekti išgyventi net kelis mėnesius.

Atsargos majoras apie galimą rusų puolimą iš pasalų: nejauku suvokti, kad mes nekontroliuojame savo teritorijos

Nors daug kalbame apie Lietuvos per lėtą pasirengimą gynybai ir aplaidumą darant namų darbus, atsakomybės už tai nenori prisiimti nei politikai, nei valdininkai, per du metus nesugebantys susivokti, kaip reikia ruošti visuomenę ir valstybę Rusijos agresijai. Atsargos majoras Albertas Daugirdas tikina, kad grėsmė didžiulė, ypač kai priešas šalia, o mes nelabai kontroliuojame savo teritoriją. Ukraina skaičiuoja jau daugiau nei dvejus metus plataus fronto karo su Rusija.

Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų vadas apie tankų pirkimą be oro gynybos: juos sudegins dar garažuose

Ukrainai pavyzdingai ginantis nuo Rusijos oro atakų, dalis karininkų ir ekspertų pasigesta didesnio dėmesio priešlėktuvinei gynybai ir mūsų šalyje. Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų vadas Saulius Guzevičius sako, kad Lietuvai dabar reikia galvoti ne apie tankus, o apie tai, kuo juos apgintų nuo oro smūgių, kuriais prasideda kiekvienas šio amžiaus karinis konfliktas. Apie tai S. Guzevičius kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Specialiųjų operacijų pajėgų įkūrėjas apie Putino neapykantą Lietuvai: esame pavyzdys kitoms tautoms, kurį rusai nori ištrinti

Kol Ukraina kaunasi už savo išgyvenimą, Putinas imasi grasinimų ir kitoms kaimynėms. Daugiausiai jų sulaukia Baltijos šalys. Tačiau ekspertai sutaria, kad bene didžiausias pavojus gresia Lietuvai. Mūsų šalis turi ne tik sausumos koridorių su Lenkija, bet ir istorinę atmintį.

Medikų sąjūdžio vadovė apie ligoninių pasirengimą karui: bus baisus chaosas, sistema nepajėgs susitvarkyti

Baimindamiesi karo su Rusija visą dėmesį esame sutelkę į kariuomenės pasirengimą, tačiau atrodo užleidome kitą ne mažiau svarbią sritį – sveikatos apsaugą. Medikų sąjūdžio pirmininkė tvirtina, kad prasidėjus karui būtų baisus chaosas, nes šioje srityje nėra jokio pasirengimo. Ligoninėse medikamentų rezervai kaupiami kaip kas išmano, o gydytojai neturi nei planų, nei pratybų, kaip gydyti sužalotus žmones. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Oskaras Koršunovas apie Rimo Tumino interviu Rusijos propagandai: jis nebandė jaustis auka, jis sakė man gėda

2022 metais Putinui plačiu frontu užpuolus Ukrainą, vienas žymiausių Lietuvos teatro režisierių Oskaras Koršunovas nedelsdamas pasmerkė Rusiją ir Putino režimo sukeltą karą. Tačiau ne visi Lietuvos menininkai skubėjo tą padaryti. Apie tai O. Koršunovas kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Vienas iš iškiliausių teatro režisierių, neseniai šį pasaulį palikęs Rimas Tuminas, taip pat nukentėjo dėl darbo Rusijoje.

Oskaras Koršunovas apie Rusijoje dirbusius Lietuvos menininkus: tai net labai su pinigais susijęs dalykas

Vakarus kaip didžiausią savo priešą matanti Putino Rusija su jais kovoja ne tik griaudama ir žudydama Ukrainą. Rusijos propaganda kovai su Vakarais sumaniai išnaudoja ir meną bei kultūrą, sėkmingai plaudama smegenis savo ir kitų šalių piliečiams. Ne išimtis ir Lietuva, kurios menininkai ne vienerius metus dirbo Rusijoje. Vienas žymiausių mūsų režisierių Oskaras Koršunovas sako, kad lietuvių pasirinkimui dirbti Rusijoje didelę įtaką turi pinigai.

Ukrainoje kariavęs instruktorius apie Ukrainos skaudulius: dalis ukrainiečių nejaučia karo, jie tiesiog neina kariauti

Daugiau nei metus Ukrainoje karo instruktoriumi dirbęs Andrejus Šildiajevas teigia, kad apart pačio karo, Ukrainoje yra dar trys didžiulės problemos. Viena jų – dalies gyventojų negalvojimas apie karą ir jo situacijos ignoravimas. Apie tai A. Šildiajevas kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Andrejaus Šildiajevo teigimu, karo Ukrainoje fronte iniciatyvą visada valdė ir tebevaldo Rusija.

Iš karo Ukrainoje grįžęs instruktorius stebisi žmonių naivumu: NATO laimės karą, bet kas liks iš Vilniaus?

Daugiau nei metus Ukrainoje karo instruktoriumi dirbęs Andrejus Šildiajevas neigia mitus apie Rusijos kariuomenės silpnumą ir išsekimą. Karą fronte iš arti matęs buvęs karys tikina, kad Rusijai vis agresyvėjant, susiimti turėtų ir Lietuva, mat hibridinės ginkluotos atakos tikimybė didelė, o NATO pagalbos tektų palaukti.

Šarūnas Jasiukevičius apie valdžios apleistą civilinę saugą ir slėptuves: tai yra kolaboravimas su priešu ir aplaidus neveiklumas

Pagalbą ukrainiečių kariams į priešakines fronto linijas vežiojantis ir karo žiaurumą iš arti matantis visuomenininkas Šarūnas Jasiukevičius stebisi mūsų valdžios aplaidumu ir vadina tai kolaboravimu su priešu. Esą mes visiškai nesirūpiname naujų slėptuvių statymu ir įrengimu, o negana to, nepasirūpiname kaip išvešime žmones iš sostinės, kuri yra neapginama ir neevakuojama.  Apie tai Š. Jasiukevičius kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Šarūnas Jasiukevičius apie sostinės pasirengimą karui: Vilnius yra neapginamas ir neevakuojamas

Pagalbą ukrainiečių kariams į priešakines fronto linijas vežiojantis ir karo žiaurumą iš arti matantis Šarūnas Jasiukevičius stebisi mūsų valdžios aplaidumu ir vadina tai kolaboravimu su priešu. Rusai raketomis su žeme lygina nekaltų žmonių daugiabučius, o mes esą visiškai nesirūpiname naujų slėptuvių statymu ir įrengimu. Negana to, nepasirūpiname kaip išvešime žmones iš sostinės, kuri yra neapginama ir neevakuojama.

Arvydas Avulis apie pagalbą kariuomenei: karinį miestelį padaryčiau ir su nuliniu pelnu

Pirmieji vokiečių kariai Lietuvoje turėtų įsikurti po metų. Valdžia sako, kad iki to laiko spėsime pastatyti visą reikiamą infrastruktūrą, tačiau kai kurie aukšto rango karininkai tuo stipriai abejoja. Nekilnojamojo turto milžinės „Hanner“ savininkas Arvydas Avulis mano, kad koją pakišti gali biurokratija. Apie tai A. Avulis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Arvydas Avulis apie pasakiškus pelnus iš stadiono statybos: prašom, ponai, kas galite pigiau, iš karto užleidžiu vietą

Sostinės taryba pritarė nacionalinio stadiono projekto pakeitimams, o tai reiškia, kad amžiaus statyboms uždegta žalia šviesa. Viešojoje erdvėje pasigirsta nuomonių, kad statybas perėmusios nekilnojamojo turto milžinės „Hanner“ savininkas Arvydas Avulis susikraus pasakiškus turtus, tačiau pats bendrovės valdytojas atkerta: jeigu galite pastatyti pigiau, ateikite, aš užleidžiu vietą.

Algis Ramanauskas apie baltarusių nenorą mokytis lietuviškai: čia jiems yra šunų kalba, jie nesiintegruos

Kol dalis lietuvių piktinasi, kad užplūdus imigrantams iš Baltarusijos sostinėje vargiai galima kur išgirsti kalbant lietuviškai, laidų vedėjas Algis Ramanauskas kelia kitą problemą. Pasak jo, valstybė padarė didelį nusikaltimą įsileidusi tiek daug imigrantų ir neužtikrinusi tinkamos jų atrankos ir integracijos. Ramanauskas teigia, kad atvykę baltarusiai vangiai integruojasi ir vengia mokytis lietuviškai, o mes neturime savigarbos su jais nekalbėti rusiškai.

Algis Ramanauskas apie Vilniaus tautines mažumas: ženklioji dalis atsuktų ginklą prieš mus, jei prasidėtų invazija

Lietuvoje migrantų skaičius perkopė 220 tūkstančių, daugumą jų sudaro atvykėliai iš Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos. Nacionalinio saugumo temas nagrinėjantis laidų vedėjas Algis Ramanauskas sako, kad Lietuvai pavojingiausi Baltarusijos piliečiai ir tikina, kad valdžia padarė nusikaltimą leidusi didžiulę imigraciją. Pasak Ramanausko, didelę grėsmę kelia ir vietinė penktoji kolona, ir mūsų tautinės mažumos, galinčios bet kada prieš lietuvius atsukti ginklą prasidėjus Rusijos invazijai.

Ekonomistas Žygimantas Mauricas ragina aukoti Lietuvos kariuomenei: galėtų žmonės susimesti, ypač tie didieji verslininkai

Jau keletą savaičių valdantieji kartu su opozicinėmis partijomis bando rasti išeitį, kaip padidinti kariuomenės finansavimą, mat Rusijos grėsmė Lietuvai tik auga. Ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad mūsų politikai galėtų pasitelkti ir mūsų šalies gyventojus, ir verslininkus, kurie daug aukodami Ukrainai galėtų susimesti ir Lietuvos kariuomenei. Šių metų biudžete žmonių gerovei kelti Vyriausybė numatė net 1,7 milijardo eurų, o krašto apsaugai dabar ieškome pusės milijardo eurų.

Karo istorikas Robertas Petrauskas apie Vakarų pasirengimą karui: Europa yra beviltiška, ji neturi nei valios, nei galios

Nors Rusijos karas su Ukraina vyksta jau kelerius metus, Vakarų Europos šalys tik dabar pradeda po truputį sukrusti ir galvoti apie gynybą ir apie savo saugumą. Tačiau išlipti iš duobės nebus lengva, mat didžiųjų šalių kariuomenės nustekentos, o žmonių noro mokėti daugiau tiesiog nėra. Karo istorikas Robertas Petrauskas sako, kad šiuo atžvilgiu Europa yra tiesiog beviltiška, jos laukia karas, tačiau šį kartą europiečiai neturi nei valios, nei galios.

Karo istorikas Robertas Petrauskas apie Lietuvos užpuolimą: pats blogiausias scenarijus yra šių metų ruduo

Aukšto rango užsienio karininkai ir politikai įspėja, kad NATO turėtų ruoštis karui su Rusija. Analitikai prognozuoja, kad jis laukia po 2-5 metų. Tačiau karo istoriją tyrinėjantis Robertas Petrauskas įsitikinęs, kad Putinas nebenori gaišti laiko, Europą laiko beviltiška ir silpna, tad pulti Baltijos šalis gali būti pasirengęs dar šiemet.

Vytautas Landsbergis apie Vakarų ir lietuvių nuovargį remti Ukrainą: tai dar negavo tiesiai į akį

Karui Ukrainoje tęsiantis, vis aštrėja kalbos apie galimą pavojų Lietuvai ar net visiems Vakarams. Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sako, kad grėsmė išliks tol, kol Vakarai galutinai nesupras, kad ji reali, tačiau tai, deja, gali įvykti tik tada, kai patys „gausime tiesiai į akį“. Apie tai V. Landsbergis kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Visai šalia siaučiant karui, kovos, regis, vyksta ir mūsų šalies viduje. Tiesa, politinės.

Vytautas Landsbergis apie įspėjimą anūkui prieš einant į politiką: aš sakiau, Gabry, tu nežinai, kur eini, man tavęs gaila

Lietuvos svarbiausiems politikams stumdantis alkūnėmis dėl valdžios, atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis tvirtina, kad dėl tokių konfliktų, mūsų priešui tik naudingiau. Politikos veteranas sako, konservatorių Vyriausybė dirba gerai, o žmonės ir politiniai oponentai neįvertina partijos lyderių dėl to, kad naudojama tam tikra technika – mušti galvą.  Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Buvęs kariuomenės vadas apie politikos elito blaškymąsi ir nustekentą kariuomenę: trūksta ir atsargų, ir ginkluotės

Lietuvos politikams paskelbus apie didžiulius planus stiprinti mūsų gynybą ir saugumą, buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas šiuos užmojus mala į miltus. Generolas tikina, kad pirmiausia reikia pilnai apginkluoti savo kariuomenę ir rezervą, užuot planavus tankų pirkimus, vokiečių brigados įkūrimą ir kitus daug pinigų reikalaujančius projektus.  Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ svečiuojasi buvęs kariuomenės vadas Vytautas Žukas.

Albinas Januška apie Lietuvos pastangas stiprinant karinę gynybą: blefo yra daug

Aukščiausiems Lietuvos politikams nesutariant, kokia gi yra reali grėsmė šalies saugumui, Kovo 11-osios nepriklausomybės akto signataras Albinas Januška sako, kad karui reikia ruoštis bet kuriuo atveju – vien tam, kad jo nebūtų. Apie tai A. Januška kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“. Albinas Januška teigė, kad dabartinė Vyriausybė padarė tikrai daug šalies gynybos vardan – pavyzdžiui, iš esmės padidino finansavimą. Tačiau anot signataro, to vis tiek nepakanka.

Albinas Januška apie prezidentūros kaltinimus užvaldyti valstybę: „Jie mūsų negerbia ir laiko idiotais“

Įsiplieskus ginčui tarp prezidento Gitano Nausėdos ir konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio, prezidentūra apkaltino buvusį Valdo Adamkaus patarėją Albiną Janušką vėl norint atgaivinti „valstybininkų“ klaną ir užvaldyti valstybę. Januška tvirtina, kad jokio klano nėra, o tokie kaltinimai rodo, kad prezidentūra nuolat meluoja ir laiko mus idiotais.

Andrius Kubilius apie konservatorių aroganciją: jei nepaverki, nenušluostai visiems ašarų, tai tu arogantiškas

Iki dabartinės Vyriausybės kadencijos pabaigos liko mažiau nei metai, o dalis visuomenės vis garsiau skundžiasi, kad valdantieji nieko nenuveikė ir nebendrauja su žmonėmis. Buvęs ministras pirmininkas, ilgametis konservatorius Andrius Kubilius nesutinka su šia kritika ir sako, kad kalbos apie aroganciją yra neracionalios. Apie tai A. Kubilius kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Andrius Kubilius palygino Nausėdą su muse: sėdi jaučiui tarp ragų ir skelbia, kaip gerai mes ariame

Įsiplieskus dar vienam konservatorių ir prezidento Gitano Nausėdos nesutarimui dėl ambasadorių skyrimo, buvęs konservatorių partijos pirmininkas Andrius Kubilius įsitikinęs, kad prezidentas per šį konfliktą rodo nepagarbą žmonėms ir dirbtinai sureikšmina save. Pasak Kubiliaus, prezidentas per kadenciją esą nieko nenuveikė, tad bando girtis Vyriausybės darbais.  Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Vytautas Sinica apie tai, kodėl emigrantai nesimoko lietuviškai: jaučiamės antrarūšiai Lietuvoje

Į Lietuvą atvyksta vis daugiau migrantų, tad dalis visuomenės pradėjo abejoti, ar jie gebės integruotis – ypač, kai daugelis nemoka ir nenori mokytis lietuviškai. Emigraciją nagrinėjantis politikas ir politologas Vytautas Sinica tikina, kad lietuviams reikia atsikratyti vergiško mąstymo ir kelti imigrantams griežtesnius reikalavimus. Apie tai V. Sinica kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Vytautas Sinica apie musulmonų dominavimą Europoje: jau pajuto, kad jie čia spręs šalių likimą

Lietuvoje daugėjant migrantų skaičiui pasigirsta klausimų, ar šalis gali sugebėti integruoti tokį didelį skaičių žmonių. Be to, ar jie iš viso integruosis į visuomenę, kai daugelis nemoka ir nenori mokytis lietuviškai. Emigraciją nagrinėjantis politikas ir politologas Vytautas Sinica tikina, kad lietuviams reikia atsikratyti vergiško mąstymo ir kelti imigrantams griežtesnius reikalavimus. Prasidedant naujiesiems metams, naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min.

Ekonomistas Marius Dubnikovas apie augančias išmokas žmonėms: visuomenė yra gerokai palepinta

Nors Lietuvai ir Baltijos šalims Rusijos grėsmė tik auga, Vyriausybės biudžete labiausiai auga socialinės išmokos. Ekonomistas Marius Dubnikovas tikina, kad biudžetas rinkiminis, tad ir Vyriausybė reaguoja į žmonių norus. O tai rodo, kad lietuviai nesupranta karinės grėsmės ir visuomenė yra gerokai palepinta.  Besibaigiant metams naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ svečiuojasi ekonomistas ir finansų analitikas Marius Dubnikovas.

Dainius Dundulis įvardijo aukštų kainų priežastis: perkame už eurą, o visa kita yra mokesčiai

Besiruošiant didžiausioms metų šventėms, lietuviai skundžiasi, kad kasmet paruošti šventines vaišes vis sunkiau, mat maisto produktų kainos darosi neįkandamos. „Norfos“ prekybos tinklo vadovas Dainius Dundulis teigia, kad didžiausia aukštų kainų priežastis yra ne kas kitas, o gamintojams ir prekybininkams kliūnantys mokesčiai. Apie tai verslininkas kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Dainius Dundulis apie kaštų perkėlimą ant žmonių pečių: mokesčius finale moka pirkėjas

Šventiniu laikotarpiu bene daugiausiai išleidžiame maistui ir švenčių stalui, o šiemet maisto kainos buvo kaip niekada aktualios. Mat per pastaruosius kelerius metus kainos Lietuvoje augo kaip ant mielių. „Norfos“ prekybos tinklo savininkas Dainius Dundulis pripažįsta, kad Lietuvoje kai kur beveik nėra konkurencijos, tad ir kainos aukštos, o prie jų prisideda ir dideli mokesčiai.  Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Arūno Valinsko griežta kritika Nausėdai ir Vėgėlei: gali pasikartoti Pakso scenarijus

Artėjant prezidento rinkimams jau turbūt visi galimi kandidatai paskelbė sieksiantys šalies vadovo posto. Didžiausia kova prognozuojama tarp Gitano Nausėdos ir Igno Vėgėles. Buvęs Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas tikina, kad šioje dvikovoje gali pasikartoti per apkaltą nušalinto prezidento Rolando Pakso scenarijus.
Į viršų