Sveika gyvensena 

 

Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
 

Atsikratykite vočių: pasakė, kas tikrai padės

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad votis – tai tik didesnis spuogas, iš tiesų tai yra pūlingas odos uždegimas, kuris susijęs su plauko folikulu ir dažnai reikalauja gydytojo įsikišimo. Pasirodo, kad votis – tai lietuviškas pavadinimas mediciniškai vadinamam furunkului – pūlingam plauko folikulo uždegimui, dažniausiai sukeltam bakterijų. Jei šie pūliniai kartojasi ar susilieja į didesnius darinį – tai jau ženklas, kad organizme vyksta rimtesni procesai.
REKLAMA
Salotų dubuo (nuotr. Shutterstock.com) Salotų dubuo (nuotr. Shutterstock.com)

Maistas – kaip vaistas: natūralūs fermentai

Fermentai – tai baltymai, kurie padeda skaidyti bei virškinti maistą ir tokiu būdu pagerina, pagreitina natūralius virškinimo procesus. Kai kuriuose maisto produktuose yra natūralių virškinimo fermentų, kurie gali būti naudingi ne tik norint praturtinti savo kasdienę mitybą, bet ir kenčiant nuo tam tikrų virškinimo sutrikimų, atsirandančių dėl virškinimo fermentų trūkumo. Taigi ką valgyti, kad maistas būtų kaip vaistas? Pateikiame Jums penkis maisto produktus, padėsiančius virškinti maistą.
Sveika gyvensena Prieš 9 val.

Vasarą ragina valgyti šias uogas: gerina virškinimą, mažina uždegimus organizme

Vasara – puikus metas pasimėgauti šviežiomis sezoninėmis uogomis ir vaisiais. Ar žinojote, kad net ir sveikiausios vasaros gėrybės gali sukelti virškinimo sutrikimus ar cukraus šuolius kraujyje? Šios gėrybės ne tik gardžios, bet ir itin naudingos sveikatai. Vis dėlto gydytojai pabrėžia, kad svarbu mokėti juos tinkamai įtraukti į kasdienį racioną – derinti su kitais produktais ir vengti dažnai pasitaikančių vartojimo klaidų.

Staiga mirus 54-erių lietuvei skubiai įspėja visus: ši pramoga – nesaugi

Lietuvoje įvyko skaudi nelaimė – pirmadienio vakarą Molėtų rajone kubile rastas 1971 metais gimusios moters kūnas. Tokios istorijos primena, kad net iš pirmo žvilgsnio nekaltos pramogos gali baigtis tragiškai. Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, anot Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, 1971 m. gimusios moters kūnas rastas apie 19 val. 40 min. Malūnėlio kaime, prie nuomojamo namelio esančiame kubile.

Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta geležies: nenumokite ranka

Lūžinėjančius nagus, blyškią odą, plaukų slinkimą ir užsitęsusį nuovargį dažna moteris priskiria stresui, sezonų kaitai ar nuolatiniam skubėjimui bei užimtumui. Vis dėlto daugelis medikų sutartinai tvirtina, kad dažnu atveju šie požymiai išduoda geležies trūkumą organizme. Tai gali smarkiai paveikti darbingos ir iš pažiūros sveikos moters gyvenimo kokybę, rašoma pranešime spaudai.

Pasitikrinkite: ar tinkamai matuojate kraujo spaudimą?

Naujausi Europos kardiologų sąjungos duomenys rodo, kad aukštas kraujo spaudimas ir su juo susiję varginantys simptomai lydi 41 proc. europiečių vyrų ir 36 proc. moterų. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Justina Metlovienė įspėja, kad aukštas kraujospūdis yra vienas didžiausių širdies ir kraujagyslių ligų rizikos faktorių, o pastarosios kasmet nusineša per 3 mln. europiečių gyvybių. Ji dalijasi, ką galime padaryti, siekdami kontroliuoti kraujo spaudimą, rašoma pranešime spaudai.

Pajutę tokį skausmą skubėkite pas gydytoją: delsdami sau tik pakenksite

Vasara – metas, kai inkstų akmenligė pasireiškia dažniau. Net jei karščiai nealinantys, organizmas netenka daugiau skysčių, o šlapimas tampa labiau koncentruotas – tai viena pagrindinių akmenų formavimosi priežasčių. Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) gydytojas urologas Titas Telksnys įspėja: akmenligė – ne tik staigus skausmas, bet ir lėtinė, linkusi kartotis liga, kuriai būtina ilgalaikė priežiūra.

Atskleidė, ar sveika valgyti ant laužo keptą mėsą: kiti apie tai net nesusimąsto

Vasarai įsibėgėjus už lango kepinanti saulė ir šilti orai visus kviečia susitikams lauke ir vakarienei gamtoje. Dažniausiai lietuviai renkasi ant laužo kepti mėsą ir ja mėgautis. Vis tik, ar tikrai sveika kepti šią mėsą ant laužo ir kokios grėsmės už to slypi? Šia tema naujienų portalui tv3.lt sutiko pakomentuoti mitybos specialistas Paulius Paulauskas, kuris atskleidė, ar tikrai lietuvių pamėgti šašlykai gamtoje yra tinkamas ir sveikas pasirinkimas vakarienei.

Šio augalo vaisiai – gamtos dovana sveikatai: padeda ir prastai miegantiems

Tikrųjų skaistminų vaisiai – aukso gysla organizmui, apie kurią žino ne visi. Šie vaisiai itin naudingi ne tik moterų sveikatai, bet ir kenčiantiems nuo miego sutrikimų. Apie tikrųjų skaistminų vaisių (lot. Vitex agnus-castus) naudą socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Lietuvos fitoterapijos asociacija. Tikrųjų skaistminų vaisių nauda Įraše nurodoma, kad šio augalo vaisiai naudingi esant hormonų disbalansui, PMS simptomams, taip pat padeda reguliuoti menstruacijų ciklą.

Dabar jokiu būdu nevalgykite tokių produktų: skubiai įspėja visus

Vasarą, natūralu, gyvenimo ritmas šiek tiek sulėtėja, daugiau ilsimės gamtoje, keliaujame, mėgaujamės šviežiais vaisiais ir uogomis. Tačiau šiltasis metų laikas turi ir kitą pusę – padidėjusią riziką susidurti su skrandžio sutrikimais. Apie tai, kokias maisto ruošimo ir laikymo klaidas darome vasarą, ką daryti apsinuodijus maistu ir kada dėl to reikėtų konsultuotis su gydytoju, kalbamės su „Hila“ Šeimos medicinos centro šeimos gydytoja Agne Šimoniene.

1 populiarus produktas gali sulėtinti senėjimą: nauda organizmui neišmatuojama

Įsivaizduokite medžiagą, kuri slepiasi raudono vyno taurėje, tamsių vynuogių žievėse ar netgi kakavos pupelėse ir gali padėti apsaugoti širdį, sulėtinti senėjimą bei užkirsti kelią rimtoms ligoms. Tai resveratrolis – vienas įspūdingiausių gamtos sukurtų junginių, kurį mokslininkai poetiškai vadina „amžinybės molekule“. Pasirodo, kad šis augalinis antioksidantas gali žmogaus organizmui suteikti išskirtinę naudą.

Prieš naktį ragina išbandyti šį produktą: miegosite daug geriau

Vis daugiau žmonių skundžiasi miego sutrikimais: sunku užmigti, vartomasi visą naktį, o ryte prabundama pavargus. Miegas – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos ramsčių, tačiau dažnai jo kokybei skiriame per mažai dėmesio. Gera žinia ta, kad kai kuriais atvejais sprendimas gali būti kur kas paprastesnis, nei manėte. Garsus JAV gydytojas chiropraktikas dr. Alanas Mandellas, žinomas kaip „Motivationaldoc“, pasidalijo natūraliu patarimu, kuris gali padėti tiems, kuriuos kankina nemiga.

Sviestas ar alyvuogių aliejus? Štai kas sveikiau

Vos pradėjus gaminti ir atėjus laikui ant keptuvės išsikepti mėsą, daržoves ar kitus produktus, ne vienas susimąsto, kas sveikiau – rafinuotas alyvuogių aliejus ar sviestas. Vienas garsėja sveikatai palankiais riebalais, o kitas – dideliu vitaminų sąrašu, tad kuris iš jų naudingesnis? Šia tema savo žiniomis su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalijo mitybos specialistas Mantas Liekis.

Šis mėsos produktas – tikras nuodas jūsų sveikatai: įspėja visus

Turbūt retas lietuvis kasdienybėje nevartoja dešros. Tai – puikiu aromatu ir subtiliu skoniu pasižymintis mėsos gaminys, dažnai nugulantis ant stalo. Vis tik retas susimąsto, kad už malonaus skonio neretai slepiasi sveikatai pavojingos medžiagos. Apie dešros poveikį sveikatai ir tai, kiek dešros sveika suvalgyti per tam tikrą laiką, naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko papasakoti mitybos specialistas Paulius Paulauskas.

Šie 6 pigūs maisto produktai mažina apetitą be jokių šalutinių poveikių

Pasirodo, madingieji avokadai yra ne tik skanūs ir išvaizdūs, bet ir iš tiesų turi daug naudos sveikatai. O be avokadų yra ir dar daugiau maisto produktų, kurie padeda mažinti apetitą. Pasak vienos ekspertės, avokadai ne tik turi naudingųjų riebalų savo sudėtyje, bet ir veikia kaip apetito malšintojas, kuris padės sulieknėti, rašo dailymail.co.uk.

Šie ženklai išduoda, kad žmogus serga Alzheimerio liga: nepraleiskite pro akis

Atminties praradimas dažnai laikomas pagrindiniu demencijos – ypač Alzheimerio ligos – požymiu, tačiau tai tik vienas iš daugelio simptomų. Išskirtiniame interviu daktaras Johnas Abroonas – sertifikuotas pirminės sveikatos priežiūros gydytojas – išsamiai aptarė ankstyvuosius Alzheimerio ligos požymius, rašoma express.co.uk.

Šį augalą vadina kepenų šluota: ragina išbandyti

Sunkiai virškinamas maistas, vakarėlis su daugybe gėrimų ar kitos kepenų problemos? Jei norite, kad kepenys funkcionuotų kuo geriau, verta pasirūpinti šio augalo atsargomis. Margainis – tai augalas, kuris jau šimtmečius naudojamas kepenims, virškinimo sistemai ir odai. Jei esate mėgėjas daug ir sočiai valgyti ar daugiau išgerti, o kitą dieną jaučiate pasekmes, margainio papildai gali tapti nauju geriausiu jūsų draugu, rašo standard.co.

Kurioje vietoje jums skauda galvą? Štai ką tai išduoda apie jūsų sveikatą

Galvos skausmas – visiems labai gerai pažįstamas veiksnys, kuris gali nulemti susierzinimą, mažesnį darbingumą ir efektyvumą. Vis tik svarbu žinoti, kad yra skirtingi galvos skausmų tipai, su kuriais kovojama skirtingais būdais. Apie skirtingus galvos skausmo tipus sutiko papasakoti Vilniaus Antakalnio poliklinikos gydytoja neurologė Brigita Afanasjeva-Veikšė. Iš pradžių ji paaiškino, kad skirtingi galvos skausmų tipai yra išskiriami į dvi kategorijas – pirminius ir antrinius galvos skausmus.

Atskleidė, ar kepenys atsistato nustojus vartoti alkoholį: apie tai žino ne visi

Šiais laikais turbūt jau visi žino, kad alkoholis gali pridaryti nemažai žalos sveikatai, o nesaikingas jo vartojimas tampa tikru kepenų žudiku. Vis tik kai kurie mano, kad laiku susizgribus ir nustojus vartoti alkoholį, kepenys gali atsistatyti. Apie tai, kokią žalą alkoholis padaro kepenims ir ar tiesa, kad kepenys gali atsistatyti nustojus vartoti alkoholį, naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko papasakoti šeimos gydytojas Irmantas Aleksa.

Vos 1 ženklas naktį išduoda padidėjusį cukraus kiekį kraujyje: pastebėkite laiku

2 tipo diabeto simptomus gali būti sunku pastebėti, tačiau vienas nakties metu pasireiškiantis simptomas gali būti ankstyvas padidėjusio cukraus kiekio kraujyje rodiklis. Vienas pavojingiausių 2 tipo diabeto aspektų yra tai, kad daugelis simptomų yra subtilūs ir dažnai lengvai nurašomi kasdieniams rūpesčiams ar senėjimui.

Karštą dieną atsigaivinate ledais? Specialistas turi jums liūdnų žinių

Prasidėjusi vasara ir atšilę orai visus masina išvykti į gamtą, maudytis bei degintis, o pats puikiausias įrankis atsivėsinimui tokiomis karštomis – saldus vasaros desertas – ledai. Vis tik ar tikrai šis desertas yra toks nekaltas, kaip gali atrodyti? Šia tema naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti mitybos specialistas Paulius Paulauskas. Jis atskleidė, kad iš tiesų vos pažvelgus į ledų pardavimus, šie vasarą šokteli, o gatvėse vis daugiau žmonių mėgina atsigaivinti saldžiu desertu.

Staiga „susuko“ nugarą? Pasakė, kas padės

Tikriausiai daugeliui teko patirti staigų ir ūmų nugaros ar kaklo skausmą, sukaustantį taip, kad tampa sunku pajudėti. Šią būklę gali išprovokuoti tiek netikėtas judesys, raumenų pertempimas ar spazmas. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Giedrė Stankevičienė dalinasi patarimais, padėsiančiais greičiau numalšinti skausmą ir grįžti į įprastą režimą bei ką daryti, kad pavyktų to išvengti ateityje, rašoma pranešime spaudai.

Ši lietuvių pamilta daržovė – tikra aukso gysla: apie naudą kiti net nežino

Pomidorai – lietuvių šiltnamių ir daržų karaliai, atsiduriantys ant turbūt kiekvieno stalo. O juos įtraukti į mitybą verta dėl daugybės teikiamų naudų sveikatai – pomidoruose ne tik gausu vitaminų, bet ir išskirtinių medžiagų, kurios, kaip teigiama, gali padėti mažinti širdies ligų ir net vėžio riziką. Apie pomidorų naudą organizmui socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Chirurgas parodė triuką, kaip pasitikrinti sveikatą: sužavėjo tūkstančius

Karštomis dienomis kyla didelė dehidratacijos rizika, tačiau Anglijos nacionalinės sveikatos tarnybos (NHS) chirurgas dr. Karanas Rajanas paaiškino, kaip galite greitai pasitikrinti sveikatą – paprastas triukas padės suprasti, ar jums gresia dehidratacija.  NHS gydytojas įvertino paprastą dehidratacijos testą, kuris masiškai išplito socialiniame tinkle „TikTok“, ir papasakojo, ar jis iš tiesų veiksmingas ir kaip jį atlikti teisingai. „TikTok“ vartotojo @remus.

Šiandien Vilniuje tragiškai žuvus 20-metei – svarbi žinia: tai turi žinoti visi

Šiandien Vilniuje, Šiaurės miestelyje, įvyko skaudi nelaimė – automobiliui „Volkswagen“ kliudžius dvi autobuso stotelėje buvusias merginas,  žuvo 20-metė, kita sužalota ir išvežta į ligoninę. Pirminiais duomenimis, vairuotoją prie vairo ištiko epilepsijos priepuolis.

Šie ženklai jūsų akyse išduoda diabetą, vėžį ir širdies ligas: pastebėkite juos laiku

Akys dažnai vadinamos sielos veidrodžiu, tačiau gydytojai pabrėžia, kad jos taip pat gali tapti svarbiausiu įspėjamuoju ženklu apie pavojingas ligas. Įprastas akių patikrinimas gali padėti pastebėti pirmuosius sunkių susirgimų požymius dar gerokai anksčiau nei pasirodo pagrindiniai simptomai.

Vartojantiems šiuos vaistus – skubus įspėjimas

Šiandien Lietuvą užplūdo svilinantis karštis – termometro stulpeliai kils net iki 31–36 laipsnių, pajūryje – 27–30 laipsnių. Sveikatos priežiūros specialistai įspėja tokiomis dienomis labiau rūpintis savo sveikata, o vartojantiems kai kuriuos vaistus svarbu prisiminti, kad didėja odos reakcijų saulėje rizika. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie LR SAM socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi įspėjimu apie galimas fototoksines ir fotoalergines reakcijas.

Paaiškėjo, ar jau baigėsi magnetinė audra: pasitikrinkite

Jau ne vieną dieną tęsiasi magnetinė audra – jaučiantys jų poveikį tai pastebi. Vis tik naujausios prognozės rodo, kad su nedidele geomagnetine audra kol kas dar neatsisveikinsime. Kaip rodo meteoagent.com pateikiami duomenys, šiandien, liepos 3 dieną, magnetinio lauko aktyvumas sieks 4,4 balus. 4 balai traktuojami kaip nedidelė geomagnetinė audra, 5 – vidutinė.
REKLAMA
sauskelnes suaugusiajam (nuotr. Shutterstock.com) sauskelnes suaugusiajam (nuotr. Shutterstock.com)

Į kokius aspektus reikėtų atkreipti dėmesį renkantis sauskelnes suaugusiajam?

Suaugusiųjų sauskelnių asortimentas didėja – tai puiku. Vis dėlto visai nesudėtinga šiek tiek pasimesti tarp tokios gausos skirtingų rūšių bei formų suaugusiųjų sauskelnių. Renkant sauskelnes suaugusiam žmogui rekomenduojame visuomet atsižvelgti į keletą pagrindinių kriterijų: sauskelnės turi būti patogios, gerai sugeriančios ir kuo švelnesnės odai.

Magnetinė audra smogs toliau: štai kada baigsis

Tęsiasi magnetinė audra – jaučiantiems jų poveikį, šiomis dienomis rekomenduojama daugiau dėmesio skirti savo sveikatai. Aiškėja ir tai, kiek ji dar truks ir ar greitai baigsis. Kaip rodo meteoagent.com duomenys, šiandien, liepos 2 dieną, magnetinio lauko aktyvumas sieks 5 balus.  Rytoj, liepos 3-ąją, prognozuojama, kad taip pat sulauksime magnetinės audros – aktyvumas sieks 4,7 balus, kas reiškia, kad bus priartėta prie vidutinės geomagnetinės audros.

Paaiškino, kodėl sumažėja hemoglobino kiekis: štai kaip jį pakelti

Hemoglobino kiekis yra svarbus rodiklis, kuris gali padėti įvertinti žmogaus organizmo būklę ir galimus sveikatos sutrikimus. Vis tik ne vienas nuvykęs į polikliniką ir išgirdęs šeimos gydytojo žodžius – „per mažas hemoglobino kiekis kraujyje“ – išsigąsta. Tad ką iš tiesų reiškia šie žodžiai ir kodėl jie skamba bauginančiai? Šia tema naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko pakomentuoti vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė Toma Gečienė.

Pasakė, kokio amžiaus vertėtų atsisakyti alkoholio visai: žinoti verta visiems

Senstant mūsų organizmas tampa jautresnis įvairiems žalingiems veiksniams – tarp jų ir alkoholiui. Nors taurė vyno ar bokalas alaus kai kam atrodo nekaltas malonumas, ekspertai įspėja: bėgant metams net ir nedidelis alkoholio kiekis gali turėti ilgalaikių padarinių smegenų sveikatai. Ypač tai svarbu tiems, kurie nori sumažinti demencijos ar Alzheimerio ligos riziką.

Smogs nauja magnetinė audra: 2 dienas apsibraukite raudonai

Tie gyventojai, kurie žino, kad yra jautresni geomagnetinio lauko rodiklių kaitai, turėtų pasiruošti atslenkančiai naujai magnetinei audrai, kuri smogs jau rytoj. Meteoagent.com duomenimis, rytoj, liepos 2 dieną, sulauksime geomagnetinės audros. Pasak šio šaltinio, magnetinė audra bus 5,3 balo stiprumo, tad šiuo laiku vertėtų pasaugoti save ir savo sveikatą. Poryt, liepos 3 dieną, palengvėjimo tikėtis nevertėtų.

Dantų protezavimas šiems žmonėms priklauso nemokamai: kiti to nežino

Gyvenime ateina laikas, kuomet tenka skirti daugiau dėmesio savo dantims, o prireikus – imtis dantų protezavimo. Vis tik ne kiekvienas žino, kad šia paslauga kai kurie gali pasinaudoti nemokamai. Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo kompensuojant dantų protezavimą siekiama padėti gyventojams atkurti prarastą ar pablogėjusią kramtymo funkciją, rašoma anksčiau platintame Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai.

Perkate greitai paruošiamus makaronus? Turi jums žinių

Greitai paruošiami užpilami makaronai – greitas, pigus ir lietuvių labai pamėgtas patiekalas, leidžiantis neinvestuojant daug laiko pasigaminti valgyti. Vieni užpilamus makaronus naudoja sriuboms, kiti užpila vandeniu ir valgo išbrinkusius, tačiau ne visi žino šio patrauklaus valgio poveikį sveikatai. Šią tema naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko papasakoti mitybos specialistas Paulius Paulauskas. Jis papasakojo, kaip veikia greitai paruošiamų užpilamų makaronų principas.

Celiulitas sumažės akimirksniu: venkite šių maisto produktų

Vasarą daugelis ima nerimauti dėl celiulito – ypač šlaunų, sėdmenų ar pilvo srityje. Nors tai visiškai natūrali organizmo būsena, jis vis dar kelia daug diskomforto. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė dalijasi patarimais, kaip galima sušvelninti celiulitą ir pagerinti ne tik odos išvaizdą, bet ir bendrą savijautą, rašoma pranešime spaudai. Kodėl atsiranda celiulitas? „Celiulitas susidaro dėl riebalinių ląstelių kaupimosi po oda ir jungiamojo audinio struktūros pakitimų.

Šie gyventojai kviečiami nemokamai pasitikrinti sveikatą: kiti to nežino

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras kviečia vyresnius nei 60 metų gyventojus pasirūpinti savo sveikata. Liepos 4 dieną, nuo 9.00 iki 11.00 val., PSPC, Budrio g. 5, 57-ajame kabinete, bus atliekami nemokami profilaktiniai sveikatos tyrimai. Kėdainiečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti sveikatą.

Paaiškėjo, ar nurimo alinusi magnetinė audra: įspėja visus

Praėjusią savaitę ne vienas pajuto intensyvų magnetinės audros poveikį, o dabar paaiškėjo, ar ji nurimo, ar vis tik atsipalaiduoti dar  nevertėtų. Kaip praneša meteoagent.com, šiandien galima tikėtis palengvėjimo. Anot jų, geomagnetinio lauko intensyvumas šią dieną sieks vos 1,7 balo, kas yra sveikatai nepavojinga prognozė.  Rytoj, liepos 1 dieną, prognozės išliks tokios pačios, kaip ir šią dieną.

Pasakė, ką išmatos išduoda apie sveikatą: pastebėkite tai laiku

Vis dar retas pasituštinęs pažiūri į savo išmatas, tačiau, kaip Artur Lebedenko tinklalaidėje „Tapk Geresniu“ sakė gydytoja gastroenterologė Evelina Ruibienė, be reikalo – išmatos gali daug išduoti apie mūsų sveikatą. Tinklalaidėje apie visus aktualiausius su žarnyno veikla susijusius klausimus kalbėję A. Lebedenko ir gydytoja E. Ruibienė palietė ir temą, kuri vis dar daugeliui žmonių yra „tabu“ – apie išmatas.

Vos 36-erių influencerės gyvybę pasiglemžė vėžys: jį išduoda šie simptomai

Prieš metus mirė vos 36-erių influencerė. Ši istorija palaužė artimuosius ir jie toliau, net prabėgus tiek laiko, siunčia svarbią žinią rūpintis sveikata, nes 36-erių moteris iš pradžių jai klaidingai buvo nustatyta fibroma, o vėliau diagnozuotas ją pražudęs trečios stadijos gimdos kaklelio vėžys.   2024 m. kovo 11 d., būdama 36-erių, mirė Jessica Pettway – žinoma „YouTube“ grožio, mados ir gyvenimo būdo influencerė.

Kepant šašlykus jokiu būdu į laužą nepilkite 1 prekės: kiti apie tai nesusimąsto

Vasara – ne tik poilsio, bet ir padidėjusio nudegimų pavojaus metas. Pasak gydytojo ortopedo traumatologo Mykolo Liubausko, viena dažniausių šiltojo sezono traumų – nudegimai, dažnai kylantys dėl netinkamo degiųjų skysčių naudojimo gamtoje, stovyklaujant ar kepant kepsnius. Vasariški iškylų malonumai neretai virsta pavojingomis situacijomis, kai laužai ar griliai užkuriami skubotai ir neatsargiai.

Šis gėrimas puikiai mažina kraujospūdį ir cholesterolį: žino ne visi

Tyrimai parodė, kad daugelio pamėgtos vaisių sultys gali padėti kovoti su dviem rimtomis sveikatos problemomis – aukštu kraujospūdžiu ir padidėjusiu cholesterolio kiekiu. Mokslininkai teigia, kad šis natūralus gėrimas gali būti puiki pagalbinė priemonė širdies ir kraujagyslių sveikatai stiprinti. Milijonai žmonių visame pasaulyje kovoja su padidėjusiu cholesteroliu ir padidėjusiu kraujo spaudimu. Abi šios būklės yra svarbūs širdies smūgių ir insultų rizikos veiksniai.

Šie produktai – aukso gysla kepenims: valgykite į sveikatą

Yra daugybė maisto produktų, kurie gali padėti apsaugoti kepenis ir pagerinti jų veiklą. Įtraukite juos į kasdienę mitybą – sveikata jums padėkos. Kepenų sveikata yra labai svarbi bendrai sveikatai. Nesirūpinant kepenimis, tai gali baigtis kepenų ligomis ir medžiagų apykaitos sutrikimais. Nors galime valdyti ne visus rizikos veiksnius, ką tikrai galime daryti, tai rūpintis savo mityba ir ją praturtinti produktais, naudingais kepenų sveikatai, rašo medicalnewstoday.com.

Sutrikusią kasos veiklą išduoda šie ženklai: pasitikrinkite, ar nejaučiate

Pajutus sutrikusią kasos veiklą išduodančius simptomus, jų nereikėtų ignoruoti. Nuo pilvo skausmo iki nepaaiškinamo svorio kritimo – nenumokite į šiuos pojūčius ranka, nes tai gali rodyti, kad kasa nefunkcionuoja tinkamai. Kasos problemos gali būti tylios žudikės, o ankstyvų įspėjamųjų ženklų atpažinimas gali padėti išgelbėti gyvybę, rašo southlakegeneralsurgery.com. Virškinimo funkcija ir gliukozės reguliavimas yra dvi svarbiausios kasos funkcijos.

Prieš naktį ragina išgerti šį gėrimą: miegosite žymiai geriau

Nors daugelis žmonių tvirtina miegantys pakankamai, prastos miego kokybės problema vis dažniau tampa tiek kasdienio nuovargio, tiek rimtesnių sveikatos sutrikimų priežastimi. Apie tai, kodėl miegas vis dažniau tampa ne poilsio, o nerimo šaltiniu, ir ką galime padaryti, kad išsimiegotume kokybiškiau, pasakojo šeimos gydytojas Irmantas Aleksa. Nekokybišku miegu skundžiasi daug kas – tai itin paplitusi problema.

Lietuvoje – neeilinė operacija: pirma tokia Baltijos šalyse

Kauno klinikų Intervencinės radiologijos skyriaus specialistų komanda penktadienį pirmą kartą Baltijos šalyse atliko unikalią intervencinę procedūrą per riešo arteriją – dviejų aneurizmų embolizaciją smegenyse, panaudojant naujos kartos priemones. Intervencija buvo kruopščiai suplanuota ir sumodeliuota kiekvieną veiksmą „surepetavus“ virtualioje aplinkoje, pasinaudojant Kauno klinikose esančia modernia įranga, rašoma pranešime spaudai.

Paaiškėjo, ar nurimo magnetinė audra: perspėja visus

Pastarąsias dienas vyravo magnetinė audra, o dabar aiškėja, ar ji jau nurimo ir baigėsi, ar kurį laiką dar jausime jos poveikį – štai ką rodo prognozės. Kaip skelbia meteoagent.com, šiandien, birželio 27 dieną, dar nebus visai ramu, nes geomagnetinio lauko aktyvumas pasieks 4 balus, o tai traktuojama kaip nedidelė magnetinė audra. Rytojui, birželio 28-ajai, prognozės panašios – prognozuojamas 3,7 balų aktyvumas.

Perspėja plūstančius į miškus – jokiu būdu nelieskite šių grybų

Nors baigiasi dar tik pirmas vasaros mėnuo, bet didėjantis konsultacijų įtariant apsinuodijimus grybais skaičius, liudija grybų sezono pradžią. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus gydytojai toksikologai kasmet suteikia apie 130-140 konsultacijų telefonu įtariant apsinuodijimus grybais. Kaip teigia specialistai, didesnių ar mažesnių sveikatos problemų gali sukelti tiek valgomi, tiek nuodingi grybai.

Atskleidė, kas iš tikrųjų vyksta miego metu: kiti apie tai net nesusimąsto

Miegas daro įtaką beveik visoms sveikatos sudedamosioms – nuo smegenų veiklos iki imuninės sistemos funkcijos. Suprasdami, kas vyksta skirtingose miego stadijose, kaip tvarkytis su dažniausiais sutrikimais ir kokius įpročius verta keisti, galite pagerinti savo miego kokybę. Miegas daugeliui kelia sunkumų – daugiau nei 14 proc. suaugusių teigia, kad didžiąją savaitės dalį jiems sunku užmigti.

Štai koks kraujospūdis yra laikomas padidėjusiu: įsidėmėkite visam laikui

Padidėjęs kraujospūdis – viena dažniausių, bet tuo pačiu ir klastingiausių sveikatos problemų, su kuria susiduria tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonės. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, hipertenzija (padidėjęs kraujospūdis) laikoma viena pagrindinių priešlaikinės mirties priežasčių pasaulyje. Tai vadinamoji „tylioji žudikė“, nes ji ilgai gali nesukelti jokių akivaizdžių simptomų, tačiau tuo pat metu tyliai žaloti širdį, kraujagysles, inkstus ir kitus organus.
Į viršų