Sveika gyvensena 

 

Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
 

Žinomas Lietuvos kardiologas pasakė, koks yra idealus kraujospūdis ir pulsas: įsidėmėkite skaičius

Lietuvoje daugiau nei 52 proc. visų mirčių sudaro mirtys nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Artur Lebedenko tinklalaidėje „Tapk geresniu“ kardiologas Rokas Šerpytis sako – su tokia statistika „lyderiaujame“ ir Europoje, ir visame pasaulyje.

Kraujo krešulius gali išduoti aiškūs ženklai: įsidėmėkite juos visam laikui

Netikėtas skausmas, tinimas ar tempimo jausmas kojoje gali būti ne toks nekaltas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Giliųjų venų trombozė (GVT) – būklė, kai gilioje kūno venoje, dažniausiai kojoje, susiformuoja kraujo krešulys. Pavojingiausia tai, kad jei susidaręs krešulys atsiskiria ir nukeliauja į plaučius, gali išsivystyti plaučių embolija (PE) – gyvybei grėsminga komplikacija.

Atslenka magnetinė audra: 1 dieną apsibraukite raudonai

Prognozuojama, kad jau netrukus sulauksime dar vienos magnetinės audros – jaučiantiems geomagnetinių audrų poveikį, vertėtų pasižymėti šią dieną kalendoriuje. Skelbiamos prognozės rodo, kad magnetinės audros sulauksime jau sekamdienį, liepos 27 dieną. Prognozuoja magnetinę audrą Kaip skelbia meteoagent.com, artimiausios dvi dienos bus ramios. Šiandien, liepos 25-ąją, aktyvumas pasieks 2,1 balo, rytoj, šeštadienį, liepos 26 dieną – 2,3 balus. Vis tik jau sekmadienį ramu nebebus.
Sveika gyvensena Prieš 8 val.

1 daržovę vadina dovana širdžiai: apie naudą kiti net nežino

Rūpintis širdies sveikata – būtina, jei norime būti sveiki, energingi ir gyventi ilgiau. O tai padaryti gali padėti tinkama mityba, į kurią rekomenduojama įtraukti vieną daržovę – ją profesorius vadina aukso gylsa širdžiai. Kalbant apie sveiką mitybą, visada daug kalbama apie tai, kad joje turi būti gausu šviežių vaisių ir daržovių. O dabar – pats jų metas.  Kasdien rekomenduojama suvalgyti bent penkias porcijas vaisių ir daržovių, kad gautume reikalingą kiekį maistinių medžiagų.

Tualete pastebėkite šiuos ženklus: gali išduoti, kad sergate vėžiu

Žarnyno vėžys – klastinga liga, diagnozuojama vis daugiau žmonių ir vis jaunesniems. Didžiausia klasta slypi tame, kad simptomai pasireiškia tik ligai pažengus, tačiau specialistai teigia, kad būtina atkreipti dėmesį į kelis ženklus tualete, nes jie gali signalizuoti, kad sergate vėžiu. Žarnyno vėžys yra viena iš labiausiai paplitusių vėžio rūšių. Tačiau daugumai žmonių žarnyno vėžys diagnozuojamas daug vėliau, nes simptomai paprastai nepasireiškia ankstyvosiose stadijose.

Šis produktas – tikras organizmo nuodas: ragina valgyti vis rečiau

Cukrus – tai ne tik saldus pagardas, bet ir rimtas pavojus sveikatai, kuris slypi mūsų visų kasdienėje mityboje. „Žmonės dažnai net nesusimąsto, kiek daug cukraus suvartoja per dieną – ir kokią žalą tai daro jų sveikatai“, – sako vaistininkas Rimvydas Blynas. Jis papasakojo apie tikrąjį cukraus poveikį mūsų organizmui, jo ryšį su priklausomybėmis ir pasidalijo patarimais, kaip sėkmingai atsisakyti  pridėtinio cukraus iš savo mitybos, net jei tai atrodo sudėtinga.

Gydytoja atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: kiti tai pamiršta

Vis daugiau tyrimų patvirtina: ilgaamžiškumas nėra paveldėtas „bilietas“, o mūsų kasdienių įpročių atspindys. Pradėti keistis, pasak ilgaamžiškumo ekspertės, verta ne nuo kraujo tyrimų ar dietų – o nuo paprasto, bet labai svarbaus leidimo sau pailsėti be kaltės jausmo.

1 kasdienis įprotis mažina vėžio riziką: daugelis to nežino

Mokslininkai nustatė tikslų žingsnių per dieną skaičių, kuris 16 proc. sumažina vėžio riziką. Atlikus naują didelės apimties fitneso stebėjimo įrenginių duomenų tyrimą nustatyta, kad žmonių, kurie kasdien nueina 9 tūkst. žingsnių, rizika susirgti vėžiu sumažėja 16 proc.. Ši išvada pagrįsta didelės apimties daugiau kaip 85 tūkst. suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje duomenų, kurie buvo stebimi beveik šešerius metus, analize. Tai rašo Earth.

Ši vaistažolė sukelia kepenų ligas: gydytojas perspėja lietuvius

Nuo seno liaudyje šlovintas kaip stebuklingas vaistas nuo visų negalavimų – pelynas – dažnai laikomas natūraliu būdu „išsivalyti organizmą“ ar pagerinti virškinimą. Tačiau medikai į šį augalą žvelgia visai kitaip. Vaikų gastroenterologas, profesorius Vaidotas Urbonas naujienų portalui tv3.lt atskleidžia, kodėl pelynas gali būti pavojingas – ne tik kepenims ar inkstams, bet netgi nervų sistemai.

Kasos uždegimą išduoda šie ženklai: pajutę juos nedelskite

Kasos uždegimas, dar vadinamas pankreatitu, kelia pavojų sveikatai, todėl pajutus jį užduodančius simptomus svarbu nedelsti. Mokėkite atpažinti kasos uždegimo požymius – štai kokie jie. Kasa yra ilga, plokščia liauka, esanti už skrandžio. Ji padeda organizmui virškinti maistą ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Prasidėjo magnetinė audra: paaiškėjo, kiek truks

Po ilgesnio ramaus laikotarpio vėl sugrįžo magnetinė audra. Gera žinia ta, kad nebus itin intensyvi ir sugrįš neilgam – paaiškėjo, kiek laiko ji truks. Prognozuojama, kad magnetinė audra tikrai neužsitęs – pagal pateikiamus duomenis, ji įvyks tik šiandien. Paaiškėjo, kiek truks magnetinė audra Kaip skelbia meteoagent.

Prieš naktį išgerkite šio gėrimo: nustebsite, kaip gerai miegosite

Pieno su medumi nauda yra neabejotina, tačiau kai kuriems žmonėms verta prisiminti ir apie riziką. Pienas ir medus – produktai, turintys daug svarbių maistinių medžiagų, kurios teigiamai veikia sveikatą. Tačiau vartodami šį gėrimą galite rizikuoti patirti nemalonių pasekmių sveikatai, pavyzdžiui, alergiją, antsvorį, odos išbėrimus.

Kurioje pusėje jums skauda pilvą? Štai ką tai išduoda apie jūsų sveikatą

Pilvo skausmas – dažnas, vienas labiausiai erzinančių jausmų, sutrikdančių kasdieninę veiklą. Jis gali ne tik apsunkinti įprastą gyvenimo ritmą, bet taip pat signalizuoti sveikatos problemas, todėl svarbu išsiaiškinti ir gerai žinoti, kurioje pilvo pusėje yra juntamas skausmas. Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams apie skirtingų vietų pilvo skausmo reikšmes sutiko papasakoti vaistinių tinklo „BENU“ vaistininkė Loreta Tamošauskienė.

Šis ženklas tualete išduoda, kad turite aukštą cholesterolį: pastebėkite laiku

Visi žino, kad pernelyg aukštas cholesterolio kiekis gali stipriai pakenkti žmogui ir privesti prie sunkių širdies ir krauajgyslių sistemos ligų. Vis tik yra vienas nesudėtingas būdas, kaip patikrinti, ar susiduriate su šia bėda. Tereikės pažv elgti į išmatų spalvą. Didelis cholesterolio kiekis kraujyje reiškia, kad kraujyje yra per daug riebalinės medžiagos, vadinamos cholesterolio. Jis gali užkimšti arterijas ir padidinti širdies smūgio riziką.

Smogs stipri magnetinė audra: pasižymėkite 1 dieną raudonai

Po ilgo ramybės laikotarpio prognozuojama, kad smogs magnetinė audra – nors manoma, kad ilgai neužsibus ir neužsitęs, vis tik joms užklupus rekomenduojama daugiau dėmesio skirti savo sveikatai ir savijautai. Prognozuojama, kad magnetinė audra smogs jau rytoj, liepos 23 dieną, tad pasižymėkite šią dieną, ypač jei esate vienas tų, kurie magnetinių audrų poveikį jaučia stipriau. Smogs magnetinė audra – pasižymėkite 1 dieną Kaip skelbia meteoagent.

Šias uogas valgykite kasdien: vadina supermaistu

Panašios į mėlynes, bet kur kas didesnės, o ir nereikia ieškoti miškuose – jų galima užsiauginti savo sode ar tiesiog įsigyti parduotuvėje. Tai – pastarąjį dešimtmetį Lietuvos gyventojų širdis pavergusios šilauogės. Saldžios ir gardžios dangiško mėlynumo uogos patinka tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, o ir tinka jos ne tik desertams, bet ir dera su kitais patiekalais.

Šie produktai – vitamino D šaltiniai: valgykite į sveikatą

Tyrimai rodo, kad didžiosios dalies Lietuvos gyventojų mityba nėra visavertė ir neatitinka sveikos mitybos rekomendacijų. Kasdienėje mūsų mityboje dažnai trūksta daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų produktų bei žuvies, o vyrauja riebalai, sočiosios riebalų rūgštys ir cukrūs. Dėl to su maistu gaunama per mažai skaidulinių medžiagų, svarbių vitaminų (ypač D, C, ir B grupės) bei mineralinių medžiagų – magnio, geležies, cinko, seleno ir jodo, rašoma Všį Centro poliklinikos pranešime.

Primena apie nemokamą sveikatos paslaugą Lietuvoje: štai kam priklauso

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos socialiniame tinkle „Facebook“ informuoja visuomenę apie svarbią galimybę pasirūpinti savo sveikata – širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą. Ši programa skirta 40–60 metų gyventojams, tačiau tam tikrais atvejais tyrimai gali būti atliekami ir kitų amžiaus grupių žmonėms.

Paskutinės stadijos kraujo vėžį mamai išdavė 1 simptomas: įspėja nenumoti ranka

Kai Rachel Evans pasireiškė bėrimas, dėl kurio nuolat atrodė, kad po visą kūną laksto vabalai, gydytojai teigė, kad tai tik egzema. Tačiau išgirdusi tikrąją diagnozę moteris pravirko – šis simptomas buvo vėžio ženklas. Kai ant kūno atsirado bėrimas, gydytojai Rachel sakė, kad ji serga žvyneline, tačiau ji negalėjo nuvyti nuojautos, kad jos organizme vyksta kažkas kur kas rimtesnio.

Podagra smogia iš pasalų: ją išduoda vos keli simptomai

Podagra – tai lėtinė sąnarių liga, kuri dažniausiai pažeidžia didžiojo kojos piršto sąnarį. Ji vargina staigias ir skausmingais priepuoliais, patinimu, paraudimu ar bendru organizmo silpnumu. Ši liga gali nemenkai apkartinti kasdienybę. Apie podagrą, jos simptomus ir gydymą naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko papasakoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė. „Ši liga atsiranda tuomet, kai organizmas gamina per didelį kiekį šlapimo rūgšties, kuri nepasišalina laiku.

Paskelbė, kurių 5 šalių gyventojai duše maudosi dažniausiai: nustebins ne vieną

Ar kada nors susimąstėte, kaip skiriasi prausimosi įpročiai skirtingose pasaulio šalyse? Kai kuriose šalyse dėl šilto klimato, kultūrinių normų ir noro išlikti švariam ir gaiviam kasdienis dušas yra būtinybė. Tuo tarpu kitose šalyse dėl vėsesnio oro ar vandens taupymo žmonės per savaitę prausiasi rečiau, rašo msn.com. Taigi kuriose šalyse žmonės dažniausiai maudosi duše? Štai penkios šalys, pirmaujančios pagal šį kriterijų.

Šis gėrimas žarnyną išvalys lyg šluota: organizmas jums padėkos

Jei kenčiate nuo galvos skausmų, nuovargio, svorio augimo ar mažo energijos lygio, natūralus žarnyno valymas gali padėti pagerinti savijautą. O šis naminis gėrimas žarnyną išvalys lyg šluota – galintiems jį išbandyti išties verta. Vis tik prieš imantis žarnyno valymo namuose, atminkite – prieš tai būtina pasitarti su gydytoju, ar jums tai daryti galima.

Ragina kuo greičiau Lietuvoje prisirinkti šių uogų: jos – aukso gysla sveikatai

Vasaros laiku visi lietuviai džiaugiasi, nes miškuose ir soduose pradeda atsirasti įvairių uogų, o ne paslaptis, kad jos – puikus šaltinis siekiant pasikrauti organizmą vitaminais. Tad kokių uogų vasarą vertėtų valgyti daugiau ir kokių naudingų medžiagų galima iš jų pasisemti? Šia tema savo įžvalgomis su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais sutiko pasidalinti Centro poliklinikos šeimos gydytojas Irmantas Aleksa.

Rimutei knarkimas išdavė 1 agresyvią ligą: kiti net neįtaria, kad serga

63-ejų Rimutė Milieškienė iš Akmenės niekada nesiskundė rimtomis sveikatos problemomis, tačiau šių metų pradžioje jos gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Viskas prasidėjo nuo, atrodytų, visiškai nekalto simptomo – ji ėmė knarkti. Naktimis duso, neišsimiegodavo, o vyras ją žadindavo, nes sustodavo kvėpavimas. Moteris įtarė miego apnėją, tačiau po virtinės vizitų pas įvairius gydytojus paaiškėjo kur kas rimtesnė tiesa – lėtinė mažų B ląstelių limfoma-leukemija.

Šiuos produktus vadina kepenų naikintojais: atsisakykite kuo greičiau

Kepenų svarba organizme yra nenuginčijama – jos atlieka daugybę reikšmingų funkcijų, padedančių organizmui normaliai funkcionuoti. Vis tik tam tikri maisto produktai gali apsunkinti šio organo darbą ir prisidėti prie įvairių ligų. Apie tai, kokių produktų vertėtų atsisakyti siekiant pagerinti savo kepenų veiklą, pasakojo mitybos specialistas Paulius Paulauskas. Jis pabrėžė, kad kepenys yra labai svarbus organas, atsakantis už mūsų sveikatą ir padedantis gyventi kokybišką gyvenimą.

Pamirškite vidurių užkietėjimą: štai kas padės

Remiantis statistika, lėtinis vidurių užkietėjimas paliečia iki 27 proc. pasaulio gyventojų. Deja, ne visi yra linkę šią būklę vertinti rimtai. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Evelina Zykienė įspėja, kad ignoruojamas vidurių užkietėjimas gali sukelti rimtų komplikacijų, todėl dalijasi keletu kasdienių pokyčių, kurie padės patiems susitvarkyti su šia problema.

Paaiškėjo, kokia liga serga Donaldas Trumpas: gali smogti bet kam

Baltieji rūmai patvirtino, kad 79-erių JAV prezidentas Donaldas Trumpasserga lėtiniu venų nepakankamumu. Gydytojai pažymi – nuo ligos nėra apsaugotas nė vienas ir ji gali smogti bet kam. Diagnozė buvo paviešinta ketvirtadienį.

Atskleidė, kaip pakelti žemą kraujo spaudimą: štai kas padės

Ne vienas susiduria su per žemo kraujo spaudimo problema. Tai būsena, kuomet galima pajusti galvos svaigimą, silpnumo ar nuovargio jausmą, galintį neprastai apkartinti kasdienybę ir produktyvumą. Vis tik yra būdų, kaip padėti sau ir pakelti per žemą kraujo spaudimą. Savo žiniomis apie metodus, kaip pakelti žemą kraujospūdį, dalijosi vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė.

Gazuotas mineralinis ar vanduo iš čiaupo? Atsakė, ką geriau rinktis

Daugiau nei 70 proc. žmogaus kūno yra sudaryta iš vandens – jis yra būtinas, kad tinkamai funkcionuotų smegenys, vidaus organai, raumenys, kaulai ir net oda. Vyraujant karštesniems orams, intensyviai sportuojant bei sergant tam tikromis ligomis vandens organizmui reikia daugiau, nei įprasta. „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė įspėja, kad jei negausime atitinkamo skysčių kiekio – gali grėsti dehidratacija.

Kasos vėžį išduoda keli aiškūs ženklai: mokėkite juos mintinai

Kasos vėžys – klastinga onkologinė liga, paprastai neaptinkama iki kol nepažengia iki vėlyvųjų stadijų. Diagnozuoti šią ligą nėra lengva, todėl vos pajutus simptomus svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją – štai kokie simptomai gali išduoti kasos vėžį. Kasos vėžiu vadinamas bet kurioje kasos, viršutinėje pilvo dalyje esančios liaukos, vietoje aptiktas vėžys, rašo express.co.uk. Amerikos vėžio asociacija teigia, kad rūkymas yra vienas svarbiausių kasos vėžio rizikos faktorių.

Mokslininkai atskleidė, ką pilvo riebalai daro jūsų sveikatai: kiti apie tai net nesusimąsto

Pilvo riebalai jau seniai laikomi įspėjamuoju ženklu, kad jūsų mityba ir gyvenimo būdas gali kelti grėsmę sveikatai. Net ir liekni žmonės, jei turi susikaupusių riebalų aplink pilvą, rizikuoja savo sveikata. Taip yra todėl, kad pilvo apimtis gali rodyti padidėjusį visceralinių riebalų kiekį – tai gilūs riebalinio audinio sluoksniai, supantys gyvybiškai svarbius organus, tokius kaip kepenys ir net širdis, rašoma dailymail.co.uk.

Kuo skubiau išmeskite šį daiktą iš savo namų: jis gali skatinti vėžį

Mokslininkai priėjo prie nerimą keliančios išvados – palmių aliejus gali stipriai paskatinti vėžio išplitimą. Manoma, kad aliejuje gausu palmitino rūgšties, kuri siejama su agresyviomis vėžių formomis. Šis tyrimas, publikuotas prestižiniame žurnale „Nature“, atskleidžia pavojingą ryšį tarp tam tikrų riebalų, gaunamų su maistu, ir vėžinių ląstelių gebėjimo plisti po visą organizmą.

Atskleidė, koks yra normalus širdies pulsas: daugelis to nežino

Širdies pulso rodiklio nustatymas yra svarbus siekiant sužinoti, ar širdies sveikatos rodikliai yra optimaliame lygyje, ar vis tik reikėtų juos pagerinti.  Pulsas – širdies ritmo rodiklis, rodantis, kiek kartų per minutę suplaka širdis. Kai širdis varinėja kraują arterijomis, jos plečiasi ir susitraukia tekant kraujui. Koks yra normalus širdies pulsas? Matuojant pulsą galima išmatuoti ne tik jį, bet ir nustatyti kitus rodiklius: širdies ritmą ir pulso stiprumą.

Vasarą geriate alkoholį? Štai kas vyksta jūsų organizme jums nežinant

Virškinimo problemos vasarą lydį dažną atostogautoją: vargina pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, skrandžio skausmai, rėmuo ar kiti diskomfortą keliantys simptomai. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas patikina, kad šiltuoju metų sezonu tokius negalavimus dažniausiai lemia neapdairumas – net ir iš pirmo žvilgsnio mažos klaidos gali sugadinti išvykas į gamtą ar kitas smagias akimirkas, rašoma pranešime spaudai.

Šią žolelę vadina kepenų gelbėtoja: žolininkė ragina įsidėmėti jos žodžius

Kepenys – vienas svarbiausių žmogaus organų, atsakingas už toksinų šalinimą, medžiagų apykaitos reguliavimą ir bendrą organizmo „valymą“. Tačiau šiuolaikinis gyvenimo būdas neretai šį „fabriką“ apkrauna nepakeliamai. Pasak žolininkės Jolantos Wittib, viena iš natūralių priemonių, galinčių padėti kepenims atsistatyti ir stiprėti, yra margainis. Net jei jaučiatės sveikas, jūsų kepenims gali reikėti pagalbos „Kepenys – tai tarsi perdirbimo fabrikas mūsų organizme.

Atskleidė, ar šaltibarščius valgyti – sveika: kiti mano neteisingai

Visame pasaulyje vis daugiau diskutuojant apie organizmui palankią, subalansuotą mitybą, žarnyno mikroflorą ir jos disbalanso poveikį sveikatai, vis dažniau atsigręžiama į probiotikus bei jų turinčius produktus. Gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, prekybos tinklo „Maxima“ funkcinės mitybos partneris, sako, kad vasara yra puikus metas prisiminti maistą, gausų probiotikų, kurie atsakingi už virškinimo sistemos sveikatą bei stiprų imunitetą, rašoma pranešime spaudai.

Šio vitamino stokoja net 80 proc. lietuvių – įspėja dėl pavojų sveikatai

Pasak sveikatos ekspertų, Lietuvoje vitamino D  trūkumas – ne išimtis, o taisyklė. Ypač šaltuoju metų laiku šio svarbaus vitamino stygių patiria net iki 80 proc. visų gyventojų. Vis dėlto, nepakankamai žmonių žiūri į šį stygių rimtai ir vartoja reikiamus papildus. Vaistininkas Rimvydas Blynas įspėja: ignoruoti simptomų nevalia, nes ilgalaikis vitamino D trūkumas gali rimtai paveikti sveikatą.

Šis sveikatai svarbus daiktas Lietuvoje priklauso nemokamai: žino ne visi

Valstybinės ligonių kasos specialistai primena – klausos aparatai yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl pacientams už juos mokėti nereikia. Valstybinė ligonių kasa prie SAM socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi svarbiausia informacija apie tai, ką būtina žinoti įsigyjant klausos aparatą. Klausos aparatai kompensuojami – mokėti nereikia Primenama, kad klausos aparatus galima įsigyti nemokamai, vis dėlto, paaiškinama ir kokiais atvejais gali reikti primokėti.

Dabar jokiu būdu negerkite šio gėrimo: įspėja visus Lietuvos gyventojus

Lietuvoje vyrauja permainingi orai, tačiau termometrų stulpeliai užkyla ir iki 26–27 laipsnių, o dėl tvyrančios drėgmės oras – tvankus. Specialistai primena, kad esant tokiems orams ir užklupus dideliems karščiams, rekomenduojama vengti alkoholio ir jo nevartoti visai. Apie alkoholio vartojimo grėsmes per karščius socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Aukštą cholesterolio kiekį sumažinsite akimirksniu: štai kas jums padės

Cholesterolis dažnai laikomas žalingu sveikatai, tačiau tiesa yra tokia, jog šis junginys būtinas žmogaus organizmui. Vis dėlto, viskas nėra taip paprasta – svarbu atskirti, koks cholesterolis yra naudingas, o koks – pavojingas. Apie gerojo ir blogojo cholesterolio skirtumus, su juo susijusias rizikas sveikatai bei būdus sumažinti blogojo cholesterolio kiekį organizme pakomentavo „Camelia“ vaistinių tinklo vaistininkė Ieva Sauserytė.

Šiems šulinius turintiems lietuviams – svarbi žinia

Vasarą gera pabėgti nuo miesto šurmulio ir daugiau laiko praleisti arčiau gamtos – tam neretai pasirenkamos sodybos, kuriose yra vandens šuliniai ar gręžiniai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad šulinių vandenį gerti ir vartoti maistui reikėtų tik įsitikinus, kad jis saugus, t. y. atlikus tyrimus, rašoma Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pranešime.

Įspėja Lietuvos gyventojus dėl itin pavojingos reakcijos: gali baigtis net mirtimi

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje primena apie itin pavojingą sveikatos būklę, kuri gali ištikti netikėtai. Liepos 8-ąją buvo minima Tarptautinė alergijos diena, kurios šių metų tema – anafilaksinis šokas. Tai – pavojingiausia alerginės reakcijos forma, galinti kelti grėsmę gyvybei.

1 miego įprotis padidina šansus susirgti demencija: įspėja visus

Miegas gali turėti įtakos fizinei ir psichinei sveikatai ir yra susijęs su įvairiomis ligomis – nuo širdies ligų ir insulto iki depresijos ir nutukimo. O dabar paaiškėjo, kad vienas miego įprotis gali didinti riziką susirgti demencija. Naujas tyrimas, paskelbtas rugsėjo 21 d. žurnale „Journal of the American Geriatrics Society“, pateikė daugiau įžvalgų apie miego vaidmenį demencijos išsivystymo rizikai, rašoma healthline.com.

1 kruopų pakuotė gali atvesti šimtus kandžių į jūsų namus – štai kaip jų atsikratyti

Maistinės kandys – nemalonūs, bet itin dažni kenkėjai mūsų virtuvėse. Jos maitinasi sausais produktais, tokiais kaip kruopos, miltai ar džiovinti vaisiai, o pastebėti pirmuosius ženklus, kad jų įsiveisė jūsų namuose, gali būti nelengva. Apie tai, kaip atpažinti šiuos kenkėjus ir veiksmingai jų atsikratyti, papsakojo biologas, „Dezinfa“ kenkėjų kontrolės ekspertas Liutauras Grigaliūnas.

Skrandžio vėžį sukelia vos 1 nekalta bakterija: šie ženklai išduoda, kad ją turite

Skrandžio skausmai, pūtimas ar nuolatinis padidėjęs rūgštingumas – simptomai, kuriuos daugelis nurašo persivalgymui ar įtampai, tačiau už jų dažnai slypi kur kas rimtesnė priežastis. Gydytojai vis dažniau mini Helicobacter pylori – itin paplitusią bakteriją, kuri tyliai apsigyvena žmogaus skrandyje ir gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Nors kai kuriems žmonėms ši infekcija nepasireiškia jokiais simptomais, ji siejama ne tik su gastritu ar skrandžio opomis, bet ir su skrandžio vėžiu.

37-erių mamai smogė žarnyno vėžys: išdavė vos 1 simptomas

Vieną vaiką turinti mama Krystal Maeyke pasakoja, kad kelis mėnesius kentė duriantį pilvo skausmą, kurį siejo su maisto netoleravimu. Jai buvo vos 37 metai, kai 2023 m. gegužę gydytojai nustatė ketvirtos stadijos metastazavusį žarnyno vėžį. Tris mėnesius Krystal galvojo, kad nemalonūs pojūčiai pilve yra laikinas negalavimas. Ji manė, kad tai gali būti glitimo netoleravimas ar virškinimo sutrikimai, rašoma express.co.uk.

Kuo skubiau išmeskite šiuos produktus: jie pilve virsta grynu cukrumi

Turbūt ne vienas yra girdėjęs apie tai, kad cukrus dar kitaip yra vadinamas „baltąja mirtimi“. Tokie produkto apibūdinimai lemia tai, kad ne vienas siekia sumažinti šios medžiagos vartojimą kasdienybėje. Apie tai, kokiuose produktuose yra daugiausiai cukraus, sutiko papasakoti mitybos specialistas Paulius Paulauskas. Jis pasakojo, kad žmonės, mąstydami apie cukrų, dažnai pagalvoja apie pyragus, saldainius ar limonadus, tačiau paaiškino, kad jo turi kur kas daugiau produktų nei numanoma.

Žolininkė Jolanta ragina greičiau prisirinkti šių žolelių: jos – aukso gysla organizmui

Liepos pirmoji pusė – vienas iš derlingiausių laikotarpių gamtoje, kai klesti ne tik daržai, bet ir laukiniai augalai, turintys gydomųjų savybių. Pasak žolininkės Jolantos Wittib, šiuo metu metas rinkti tam tikras žoleles, kurios gali padėti tiek stiprinti imunitetą, tiek malšinti negalavimus ar netgi pagerinti nuotaiką. Ji dalijasi ne tik savo rekomendacijomis, ką rinkti, bet ir kaip tai daryti teisingai, kad žolelės išlaikytų kuo daugiau naudingų savybių visus metus.

Išgėrus alkoholio parausta jūsų veidas? Turi liūdnų žinių

Niekam ne paslaptis, kad alkoholis – tai medžiaga, kuri žmogaus organizmui ne tik neatneša jokios naudos, tačiau taip pat turi žalingą poveikį sveikatai. Vienas iš tai liudijančių ženklų – veido paraudimas išgėrus. Apie tai, ką rodo paraudę skruostai pavartojus alkoholio, naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti VšĮ Centro poliklinikos šeimos gydytojas Irmantas Aleksa. Jis atvirai papasakojo, ką liudija paraudę skruostai išgėrus bei ką reikėtų daryti, jeigu susiduriama su šia problema.

Šis kraujo tyrimas išduoda sutrikusią inkstų veiklą: apie jį kiti net nežino

Kreatininas – tai medžiaga organizme, kuri susidaro raumenų metabolizmo metu, kuri yra pašalinama per inkstus. Šios medžiagos kiekis kraujyje ar šlapime dažnai yra naudojamas kaip svarbus rodiklis vertinant inkstų veiklos funkciją. Organizme pakilęs arba sumažėjęs kreatinino lygis gali signalizuoti apie įvairius sveikatos sutrikimus, tad jo stebėjimas yra reikšmingas. Plačiau apie kreatinino rodiklį sutiko papasakoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaisitninkė Kristina Zacharevič.
Į viršų