Sveika gyvensena 

 

Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
 

Storosios žarnos vėžį išduoda 2 simptomai: pajutę nedelskite

Storosios žarnos vėžys – liga, kuria sergantys asmenys dažnai nė neįtaria turintys kokių nors sveikatos sutrikimų. Ypač sudėtinga tai, jog neretai ši liga yra diagnozuojama jau pažengusi, kai gydymo galimybės tampa ribotos. Visgi, svarbu nepamiršti, kad tam tikri veiksmai padeda sumažinti šio onkologinio susirgimo grėsmę, o susirgus išvengti skaudžios baigties.

Mirus Kobe Bryanto 69-erių tėvui įspėja visus: laiku pastebėkite šiuos simptomus

Vakar pasaulį sukrėtė liūdna žinia – anapilin iškeliavo NBA legendos Kobe Bryanto tėvas Joe Bryantas. Skelbiama, kad 69-erių vyrą pasiglemžė stiprus insultas. Tai gyvybei pavojinga būklė. Jam ištikus – svarbi kiekviena minutė, todėl visus įspėja apie simptomus. Apie insultą, jo rūšis, simptomus ir tai, kokių veiksmų negalima daryti ištikus insultui, naujienų portalui tv3.lt anksčiau plačiau papasakojo gydytoja neurologė, Vilniaus universiteto dėstytoja Aleksandra Ekkert.

Dabar nevalgykite šių produktų: įspėja visus lietuvius

Vasarai įsibėgėjus ir oro temperatūros termometrų stulpeliams pakylant virš 30-ies laipsnių šilumos svarbu nepamiršti, kaip teisingai maitintis. Tai svarbu norint palaikyti kokybišką organizmo veiklą ir norint išlikti energingais bei veikliais. Apie tai, kokių maisto produktų ir gėrimų reikėtų vengti per didžiuosius karščius, papasakojo Vilniaus dietologijos centro gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė-Sidorova.

Įspėja apie magnetinę audrą: pasakė, kada baigsis

Šiandien Lietuvoje magnetinių audrų lygis yra vertinamas 6 balais. Toks įvertinimas reiškia, kad magnetinės audros šiandien gali būti pavojingos sveikatai. Dėl to svarbu tinkamai savimi pasirūpinti ir skirti laiko sau. Magnetinės audros gali tiesiogiai paveikti sveikatą. Stipri magnetinė audra Meteoagent.com praneša, kad šiandien magnetinė audra siekia 6 balus. Yra žinoma, kad magnetinės audros yra laikomos pavojingomis tuomet, kai pasiekia 5 ir daugiau balų.

Žarnyno vėžį išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku

Medtronick Lietuva teigia, jog storosios žarnos navikai auga lėtai ir paprastai simptomai pasireiškia vėlyvoje stadijoje. Ankstyvosios stadijos (lokalizuotas) storosios žarnos vėžys diagnozuojamas tik 40 proc. pacientų. Todėl labai svarbu pasitikrinti profilaktiškai. „Storosios žarnos vėžio prevencinė programa skirta vyrams ir moterims nuo 50 iki 74 metų (imtinai), kuriems vieną kartą per 2 metus gali būti atliekamas slapto kraujavimo testas.

Vėžiui pražudžius 53-ejų aktorę įspėja: jį išduoda šie ženklai

Liepos 13 dieną mirė 53-ejų aktorė Shannen Doherty, žinoma dėl savo vaidmenų itin populiariuose serialuose „Beverli Hilsas, 90210“ ir „San Francisko raganos“. Aktorė mirė po to, kai 2015 metais jai buvo diagnozuotas krūties vėžys. „Sunkia širdimi patvirtinu, kad mirė aktorė Shannen Doherty.

Populiari vasaros pramoga baigiasi tragiškai: gydytojas įspėja visus

Vasaros metu neretai padaugėja įvairių kūno traumų, o, kaip žinoma, šių pasekmės gali būti labai skaudžios. Dėl to apie tai, kokios yra pagrindinės traumos vasaros metu „Sveikatos DNR“ laidoje papasakojo Kauno klinikų neurochirurgas Karolis Bareikis. Gydytojas papasakojo, kokių traumų pasitaiko žmonėms ir kaip šios klasifikuojamos.

Išmeskite šiuos daiktus iš namų: gali paskatinti vėžį

Esame pasiryžę pateikti jums patikimų, pagrįstų faktų, kad galėtumėte keisti savo gyvenimo būdą – nuo sveikos mitybos iki nesveikų įpročių atsisakymo. Visa tai tam, kad nebūtų iššaukta vėžio rizika. Šiame straipsnyje pateikiama informacija apie vėžį sukeliančius maisto produktus, kad galėtumėte valgyti apgalvotai, suprasdami įvairių maisto produktų kancerogenines savybes, rašoma aetnainternational.com.

Vitamino D trūkumą išduoda vos keli simptomai: pastebėkite laiku

Vitaminas D – vienas iš svarbiausių vitaminų žmogaus organizmui, nes jis ne tik užtikrina gerą savijautą, bet ir apsaugo nuo įvairių ligų. Todėl profesorius Alvydas Unikauskas įspėja, kad vitamino D trūkumas ir saulės vengimas yra itin žalingas ir net didina kai kurių rūšių vėžio riziką.

Šis gėrimas – aukso gysla širdžiai: išbandykite nelaukdami

Salieras – kelis tūkstančius metų skaičiuojanti daržovė. Žinoma, visų pirma, buvo naudojamas laukinis salieras ir tik vėliau jis buvo sukultūrintas ir tapo tokiu, kokį jį žinome šiandien. Ir nors pastaruoju metu vis labiau išpopuliarėjo salierų sultys, tačiau ne prastesnė ir ne mažiau naudinga alternatyva yra salierų arbata. Salierų arbata gali būti ruošiama iš jo kotų, lapų ar sėklų. Tačiau kad ir kaip paruošite, būkite tikri, jog gausite vitaminų bombą.

Smogs magnetinė audra: pasakė, kelintą valandą prasidės

Rytoj, liepos 13 dieną, prognozuojama stipri magnetinė audra. Ji pasieks 5-is balus, o yra žinoma, kad 5-iais ir daugiau balų vertinamos magnetinės audros yra pavojingos žmonių sveikatai. Magnetinių audrų metu svarbu tinkamai joms pasiruošti ir, prireikus, suteikti reikalingo dėmesio savo sveikatai. Intensyvi magnetinė audra Visam savaitgaliui pateikiamos magnetinių audrų prognozės rodo, kad magnetinių audrų intensyvumas sieks 5-is balus.

Pasakė, ar oro kondicionieriai sukelia peršalimą: kiti to nežino

Žiemos metu susidurti su įvairiomis peršalimo ligomis, rodos, įprasta. Tačiau kai kurie iš mūsų suserga ir vasarą. Daugelis sako, kad dėl to gali būti kalti oro kondicionieriai. Apie tai, kiek racionalu kaltinti oro kondicionierius dėl peršalimo, papasakojo „ID clinic“ ir „Health Optimizing Vilnius“ klinikose dirbanti šeimos gydytoja, lektorė Agnė Misiūtė, kuri taip pat veda savo „Instagram“ profilį.

Klastinga liga smogia lietuviams: išduoda vos keli simptomai

Katarakta yra viena iš dažniausių priežasčių, kodėl netenkama regėjimo. Ši akių liga gali paveikti gyvenimo kokybę, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Kataraktos išsivystymo priežastys gali būti įvairios – nuo senėjimo proceso ir genetinių veiksnių iki traumos, tam tikrų ligų bei ilgo laiko saulėje praleidimo be tinkamos akių apsaugos.

Žada stiprią magnetinę audrą: pasiruoškite

Šiandien, liepos 11 dieną, prognozuojama labai stipri magnetinė audra. Ji pasieks net 9 balus, kas reiškia, jog reiškinio poveikį gali pajusti daugelis.  Šią dieną svarbu tinkamai pasirūpinti savimi ir skirti laiko savo sveikatai. Intensyvių magnetinių audrų metu raginama skirti daugiau dėmesio sau. Stipri magnetinė audra Meteoagent.com duomenimis, šiandien magnetinė audra sieks net 9 balus.

Atsibudus ryte skauda galvą? Štai, kas dėl to kaltas

Kai kuriuos žmones prabudus ryte kamuoja labai nemalonus jausmas – galvos skausmas. To priežasčių gali būti daugybė, todėl jei jus vargina rytiniai galvos skausmai – visada reikia apsilankyti pas gydytoją, kad jis nustatytų tikslią šio negalavimo priežastį. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytoja neurologė Milda Mončytė su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino galimomis rytinio galvos skausmo priežastimis, kada reikėtų sunerimti bei kaip to galima išvengti.

Pamirškite „žąsies odą“: štai, kas padės

„Žąsies oda“ – nemaloni ir aktuali problema, su kuria susiduria daugybė jauno amžiaus asmenų, tačiau tai neaplenkia ir suaugusiųjų. Odą nusėjus raudoniems bėrimams kyla vienintelis klausimas – kaip jų atsikratyti ir turėti tobulai lygią odą. Kosmetologė, bendrosios praktikos slaugytoja, skinbee.

Dabar pajutus šiuos 7 simptomus iš karto kvieskite greitąją: įspėja visus

Lietuvos Raudonasis Kryžius savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino aktualia informacija, jog termometro stulpeliai šią savaitę pakils itin aukštai. Smarkiai ir ilgai prakaituojant, organizmas netenka daug skysčių ir druskų, todėl yra svarbu neperkaisti. Esant aukštai temperatūrai gerkite daug vandens, dėvėkite galvos apdangalą.

Sutrikusią skydliaukės veiklą išduoda šie simptomai: nenumokite ranka

Skydliaukės sveikata yra esminė mūsų bendrai savijautai, tačiau dažnai nepastebime pirmųjų jos sutrikimų požymių. Skydliaukė, maža drugelio formos liauka kaklo priekyje, gamina hormonus, kurie reguliuoja medžiagų apykaitą, energijos lygį, kūno svorį ir netgi nuotaiką.  Apie dažniausiai pasitaikančius skydliaukės sutrikimus, jų simptomus ir prevencijos būdus pasakoja vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Gabija Kruopytė.

Iš pliažo grįžta užsikrėtę klastinga liga: išduoda tokios dėmės

„Pliažinis“ grybelis – dažnai šiltuoju sezonu pasitaikanti grybelinė odos liga. Ji pasireiškia rusvomis arba balkšvomis dėmėmis ant kūno, kurios vasaros metu neįdega. Apie tai, kaip elgtis radus ant kūno šių dėmių, papasakojo „Astos Dumbliauskienės Odos klinikos“ dermatovenerologė Nastasija Savickaja. „Pliažiniu“ jis vadinamas, nes dažnai susergama būtent po atostogų pliaže, kai daugiau prakaituojame, žmogus neįdega ir būna toks margas dėl grybelinės infekcijos“, – pasakojo N. Savickaja.

Įspėja neplauti šių kūno vietų muilu: gali baigtis skaudžiai

Tėvai įprastai atsakingi, kad vaikai išmoktų valytis dantis, laikytis asmeninės higienos, bet intymioji higiena neretai lieka nutylėta. Sveikatos specialistai pabrėžia, kad labai svarbu nuo mažens mokyti vaikus tinkamos intymios higienos, nes tiek jos nebuvimas, tiek ir per didelis švarinimasis neretai tampa įvairių infekcijų priežastimi. „Nors tinkama intymi higiena yra svarbi sveikatos dalis, ši tema daliai žmonių dar yra tabu, apie tai nepatogu ir nejauku kalbėti.

Šį naują tyrimą rekomenduojama pasidaryti kiekvienam: galite išvengti insulto ar infarkto

Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis Lietuvoje. Jau kuris laikas žinoma, kad rizikos veiksniai, kurie gali paskatinti širdies ir kraujagyslių ligas yra rūkymas, nekontroliuojamas aukštas kraujospūdis, nutukimas ir t.t., bet dabar yra nustatytas dar vienas naujas rizikos veiksnys, dėl kurio rekomenduojama pasitikrinti.

Šie tyrimai parodo, kad žmogus geria daug alkoholio: kiti to nežino

Kraujo tyrimai gali atskleisti daug sveikatos negalavimų. Kraujo tyrimai parodo ir kepenų fermentų skaičių, jų padidėjimą, todėl labai svarbu tirtis tam, kad būtų užkirstas kelias ligoms.

Klastingą širdies ligą išduoda vos keli ženklai: nenumokite ranka

Kas yra prieširdžių virpėjimas ir kada reikėtų sunerimti? Prieširdžių virpėjimas (AFib) yra labiausiai paplitęs širdies ritmo sutrikimas, kuris pasireiškia, kai viršutinės širdies kameros (prieširdžiai) plaka ne pagal ritmą. Pasak Medtronic Lietuva, AFib simptomai skiriasi priklausomai nuo to, kiek pažengęs AFib, jo priežasties ir bendros sveikatos būklės. Galite pastebėti: nereguliarų, greitą, virpantį širdies plakimą; nuovargį, dusulį ar silpnumą; diskomfortą krūtinėje; galvos svaigimą.

Unikauskas įspėja neliesti šio augalo Lietuvoje: baigsis skaudžiai

Vasarą daugiau laiko praleidžiame gamtoje ir soduose, o čia gali augti ne tik naudingi augalai, kai kurie jų – nuodingi ir gali palikti žaizdas. Vienas pavojingiausių augalų Lietuvoje yra invaziniai Sosnovskio barščiai – prisilietimas prie jų gali baigtis itin skaudžiais nudegimais.

Šios žolelės – aukso gysla kepenims: prisirinkite, kol nevėlu

Vasara lepina ne tik šiluma, saule ir įvairiais malonumais, bet ir gamtos dovanomis – dabar pats metas prisirinkti vaistažolių, kurios padės ir dabar, ir užklupus ligų sezonui. Žolininkas Ramūnas Vaičiūnas pažymi, kad šiuo metu pradeda augti ir žydėti nemažai vaistinių augalų, kurie, naudojami atsakingai, turi daug naudos sveikatai.

Aukšto cholesterolio atsikratykite be vargo: štai, kas padės

Cholesterolis – tai natūraliai organizme randama riebalų rūšis, būtina tinkamai ląstelių veiklai, hormonų gamybai ir vitaminų įsisavinimui. Tačiau per didelis blogojo cholesterolio kiekis kraujyje gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip širdies ligos ir insultas. Laimei, yra daugybė būdų, kaip sumažinti cholesterolio lygį natūraliais būdais.

Dirbate prie kompiuterio? Turi jums liūdnų žinių

„Ekrano apnėja“ gali sukelti pražūtingų sveikatos problemų milijonams žmonių, kurie to net nesuvokia. Tai gresia tiems, kurie ilgą laiką žiūri į ekraną – pasirodo, daugelis ima neteisingai kvėpuoti. Laimei, yra paprastas būdas su ja kovoti. Sveikatos guru paskelbė griežtą įspėjimą dėl „ekrano apnėjos“ keliamo pavojaus – šį terminą sugalvojo buvusi „Microsoft“ vadovė Linda Stone, kuri ėmėsi misijos didinti informuotumą apie šią šiuolaikinę ligą.

Rūgščių refliuksas gali išduoti klastingą ligą: įspėja visus

Deginimo pojūtis krūtinėje gali būti rėmens požymis, tačiau jis taip pat gali byloti apie rimtą širdies problemą. Jei šį simptomą patiriate dažnai, atkreipkite dėmesį į tris konkrečius požymius. Staigus, spaudžiantis ir deginantis pojūtis krūtinėje gali gerokai išgąsdinti, priversdamas spėlioti, ar tai rimtas sveikatos sutrikimas, ar tiesiog signalas, kad per daug mėgavotės greitu maistu.

Žada magnetinės audros tęsinį: štai, ką reikia žinoti

Šiandien, liepos 5 dieną, kaip ir vakar, prognozuojama itin galinga magnetinė audra, kurios poveikį sveikatai galite pajusti ir jūs.  Kaip skelbia Meteoagent.com, šiandien, liepos 5 dieną, magnetinio lauko aktyvumas vis dar sieks visiškas aukštumas – devynis balus.

Prastą kraujagyslių būklę išduoda vos keli ženklai: pastebėkite laiku

Kraujagyslių būklės suprastėjimas (arba arteriosklerozė) apibūdina būklę, kurioje arterijų sienelėse kaupiasi riebalų perteklius, cholesterolio plokštelės ir kitos medžiagos. Šis procesas sukelia arterijų užsikimšimą, kietėjimą, ir sumažina jų elastingumą bei pralaidumą. Tai padidina širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip insultas ar širdies priepuolis, riziką.

Žada galingą magnetinę audrą: štai, ką reikia žinoti

Šiandien nenustebkite, jei pasijusite prasčiau – gali smogti itin galinga magnetinė audra, kurios poveikį sveikatai galite pajusti ir jūs. Kaip skelbia Meteoagent.com, šiandien, liepos 4 dieną, magnetinio lauko aktyvumas pasieks visiškas aukštumas – devynis balus.

Pajūryje perkate rūkytą žuvį, kalmarus ar aštuonkojus? Atskleidė, ar tai sveika

Atostogų pajūryje dažnas neįsivaizduoja be rūkytos žuvies, kalmarų, aštuonkojų ar kitų jūros gėrybių. Nors šie maisto produktai pasižymi nauda organizmui, tačiau vis tik dažnas jų vartojimas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Mitybos specialistas Mantas Liekis naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo, kuo rūkytos jūros gėrybės yra naudingos sveikatai, kada jos gali būti žalingos bei kokios galimos alternatyvos rūkytų jūros gaminių mėgėjams.

Nekaltas nuovargis ir silpnumas išduoda klastingą ligą: pasitikrinkite laiku

„Mažakraujystė – uždelsto veikimo bomba! Daugelis žmonių mažakraujystės nelaiko labai rimta liga. Visgi šis negalavimas yra gana rimtas, sukeliantis ne tik varginančius pojūčius, bet ir rimtesnes sveikatos problemas“,– praneša Šeimos gydymo klinika. Mažakraujystė, kitaip anemija – liga, kurios metu kraujyje sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) kiekis. Todėl sumažėja ir hemoglobino – baltymo, kuris atsakingas už deguonies pernešimą iš plaučių į visus organizmo audinius.

Artėjančią menopauzę išduoda šie ženklai: moterys, sukluskite

Perimenopauzė – tai laikotarpis prieš menopauzę, galintis sukelti įvairių simptomų. Daugelis moterų gali nesuvokti, kad jie susiję su kūno pokyčiais. Plačiai žinimas terminas „menopauzė“ reiškia gyvenimo pokytį, kai baigiasi moters menstruacijų ciklas, žymintis vaisingo laikotarpio pabaigą. Paprastai tai įvyksta tarp 45 ir 55 metų, o tai lemia mažėjantis hormonų kiekis.

Pamirškite raumenų mėšlungį: štai, kas jums padės

Dažnai pasikartojantis raumenų mėšlungis – problema, su kuria susiduria daugybė žmonių, nuo sportininkų iki vyresnio amžiaus asmenų. Šie staigūs, skausmingi raumenų spazmai gali užklupti netikėtai ir sutrikdyti kasdienę veiklą bei miegą.   Kodėl atsiranda mėšlungis, kokie veiksniai jį lemia ir kaip galime nuo jo apsisaugoti komentuoja vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis ir „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė.

Skydliaukės ligas išduoda šie simptomai: pasitikrinkite, kol nevėlu

Astos Dumbliauskienės Odos Klinika pasidalino aktualia informacija apie skydliaukės ligas. Skydliaukė yra drugelio formos liauka jūsų kakle, gaminanti hormonus, kurie atlieka pagrindinį vaidmenį reguliuojant jūsų širdies plakimą, kvėpavimą ir daugelį kitų organizmo funkcijų. „Anksti pastebėta skydliaukės liga padės išvengti komplikacijų ir prastesnės savijautos, tad save stebėti pravartu. Tad ką reikėtų pamatyti? Žemiau pateikiame sąrašą.

Magnetinė audra niekur nesitraukia: pasiruoškite

Šią dieną prognozuojama intensyvi magnetinė audra. Pranešama, kad ji sieks 4 balus, dėl ko vertėtų save pasaugoti ir skirti daugiau dėmesio savo savijautai. Magnetinės audros gali tiesiogiai paveikti savijautą, dėl to svarbu nuo jų apsisaugoti. Sieks 4 balus Šiandien magnetinės audros intensyvumas sieks 4 balus. Tai reiškia, kad nors magnetinė audra nėra tokia pavojinga kaip vakar, kai siekė 5 balus, vis tiek derėtų pasirūpinti savimi.

Neskubėkite pirkti vaistų: šias žoleles vadina aukso gysla organizmui

Vasarą, kai gamta pilna gyvybės ir spalvų, mūsų miškai ir pievos tampa ne tik poilsio vieta, bet ir vaistažolių lobynu. Daugybė augalų šiuo metu žydi ir yra pasiruošę suteikti savo gydomąsias savybes tiems, kurie žino, kaip juos surinkti ir panaudoti. Fitoterapeutas Nojus Kalvaitis dalijasi savo žiniomis apie tai, kaip rinkti ir naudoti pelkinę vingiorykštę, mėlynes, kraujažoles, jonažoles ir kitus augalus, kurie gali būti naudingi mūsų sveikatai.

Magnetinė audra smogs toliau: pasakė, kada baigsis

Šiandien, liepos 1 dieną, prognozuojama intensyvi magnetinė audra. Jos poveikis, tiesa, po pastarųjų dienų sumažėjęs, tačiau atsikvėpti tai neleidžia. Yra žinoma, jog 5 ir daugiau balų siekiančios audros gali tiesiogiai paveikti sveikatą.  Šią dieną svarbu pasirūpinti savo savijauta ir skirti daugiau dėmesio sau. Sieks 5 balus Meteoagent.com duomenimis, šiandieninis magnetinių audrų intensyvumas sieks 5 balus. Tai reiškia, kad vertėtų pasisaugoti, būti dėmesingiems sau.

Sutrikusią skydliaukės veiklą išduoda šie simptomai: nenumokite ranka

Skydliaukės pagrindinė užduotis yra kontroliuoti medžiagų apykaitą bei jos greitį. Tai procesas, kai kūnas paverčia suvartotą maistą energija, kurios reikia visoms kūno ląstelėms. Kai skydliaukė neveikia tinkamai, tai gali paveikti visus organizme vykstančius procesus. „Antėja“ medicinos centro laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kokie yra sutrikusios skydliaukės simptomai, kuo tai yra pavojinga bei koks gali būti gydymas.

Vitamino D trūkumą išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku

Kai organizme trūksta vitamino D, patiriame daugybę nemalonių simptomų, kurie įtakoja mūsų kasdienį gyvenimą – jaučiamės išsekę, nusilpę, dingsta apetitas, skauda raumenis. Jei jaučiatės išsekę, sumažėja apetitas, skauda raumenis ar tiesiog silpna, gali būti, kad jums trūksta vitamino D. Šis gyvybiškai svarbus vitaminas yra būtinas organizmui.

Šie ženklai išduoda, kad jums laikas atsisakyti alkoholio: pastebėkite laiku

Alkoholio vartojimas yra giliai įsišaknijęs daugelio kultūrų kasdienybėje ir socialiniuose įpročiuose. Tačiau kartais ribą tarp saikingo vartojimo ir žalingo įpročio peržengti yra lengva, o pasekmės gali būti rimtos tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Nustatyti, kada alkoholio vartojimas tampa problema, yra svarbu siekiant išvengti ilgalaikių sveikatos sutrikimų ir pagerinti gyvenimo kokybę.

Naudojate burnos skalavimo skystį? Turi jums blogų žinių

Mokslininkai turi liūdnų žinių – naujo tyrimo metu nustatyta, kad burnos skalavimo skystis gerokai padidina dviejų rūšių bakterijų, susijusių su stemplės ir storosios žarnos vėžiu, kiekį. Mokslininkai išreiškė susirūpinimą dėl burnos skalavimo skysčio, kurį galima rasti daugumoje vonios kambario spintelių. Ekspertai teigia, kad kasdien naudojant mėtų skonio alkoholio pagrindu pagamintus burnos skalavimo skysčius, gali padidėti dviejų mirtinai pavojingų vėžio rūšių rizika.

Pajautėte šiuos simptomus? Kuo skubiau kvieskite greitąją pagalbą

Aukštas kraujospūdis arba kitaip – arterinė hipertenzija yra tylioji žudikė. Ne visi pacientai jaučia padidėjusį kraujospūdį, tačiau jis gali būti infarkto ar insulto priežastis. Santaros klinikų Širdies ir kraujagyslių vaizdinių tyrimų skyriaus vedėja-gydytoja kardiologė profesorė Sigita Glaveckaite papasakojo apie arterinę hipertenziją, simptomus bei kaip teisingai matuoti spaudimą. Simptomai Padidinto kraujo spaudimo liga yra labiausiai paplitusi širdies ir kraujagyslių liga.

Suriebėjusias kepenis išduoda šie ženklai: pajutę nenumokite ranka

Kepenys yra vadinamos organu darboholiku. Tai vienas didžiausių mūsų organų, kuris atlieka daug funkcijų. Nustojus joms funkcionuoti – išgyventume vos keletą dienų. Viena iš kepenų ligų yra: kepenų suriebėjimas, kuris vystosi pamažu, todėl pradžioje žmogus simptomų nejaučia, o negydoma gali išsivystyti į cirozę ar vėžį. Santaros klinikų Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytojos gastroenterologėms dr.

Šiukštu nesimaudykite šiose Lietuvos vietose: rizikuosite savo sveikata

Šiltuoju metų laiku, ypač vasarą, Lietuvos vandens telkiniuose dažnai pastebimas žydintis vanduo, kuris iš pirmo žvilgsnio gali sudaryti įspūdį, kad tai tik estetinė problema. Iš tiesų, jis gali turėti rimtų pasekmių žmogaus sveikatai.

Prasidės magnetinė audra: štai, kada baigsis

Šiandien, birželio 28 dieną, reikės saugotis ne tik svilinančios saulės, bet ir sustiprėjusios magnetinės audros poveikio. Įvertinta, kad šiandien magnetinės audros intensyvumas sieks 5 balus, kas reiškia, jog ji gali tiesiogiai paveikti sveikatą.  Šią dieną svarbu nepamiršti apsaugoti save ir savo sveikatą nuo intensyvios magnetinės audros.  Sieks 5 balus Šią dieną magnetinė audra pakils iki 5 balų, praneša Meteoagent.com.

Naktį karšta miegoti? Štai kas jums padės

Tikėtina, kad jūsų namai pastatyti taip, kad išlaikytų šilumą, tačiau prasidėjus karščiams yra paprastų būdų, padėsiančių atsivėsinti naktį. Prognozuojami labai šilti orai, tad kelias naktis gali tekti miegoti nemaloniai karštoje aplinkoje. Laimei, yra keli būdai, kaip naktį atsivėsinti ir gerai pailsėti, rašo standard.co.uk.

Mirtinus kraujo krešulius išduoda šie ženklai: pajutus – nedelskite

Kraujo krešėjimas yra labai svarbus organizmo procesas, apsaugantis nuo pernelyg didelio kraujavimo įsipjovus ar susižeidus, tačiau per didelis krešumas kelia bėdų – kyla kraujo krešulių riziką. Apie kraujo krešulių simptomus bei prevenciją pasakoja „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė ir „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas.
Į viršų