Lietuvos naujienos

 

Šioje rubrikoje rasite visas svarbiausias naujienas iš Lietuvos: tai politikos ir visuomeninio gyvenimo aktualijos, prognozės, rinktiniai tekstai, orai, kriminalai, rinktiniai naujienų portalo tekstai, komentarai ir analizė ir kita svarbi informacija.

Siaubas miške – nuodinga gyvatė įkando lietuvei į koją: medikas siunčia perspėjimą

Šiemet per pastarąsias porą savaičių į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę dėl gyvačių įkandimo kreipėsi net trys vaikai. Tiesa, gydytojai pastebi, kad tokie gyvačių įkandimai Lietuvoje reti, o dažniausiai rimto pavojaus gyvybei – nėra. Visgi nukentėję nuo angių pasakoja patiriantys didelį skausmą, o gydymas užtrunka.
Aktualijos Prieš 1 val.

Naktinės motociklo BMW gaudynės Vilniuje: vienas bėglių žuvo

Naktį į sekmadienį Vilniuje policija bandė sustabdyti įtartiną motociklą BMW, kuriuo važiavo du vyrai. Gaudynės baigėsi bėglių avarija, vienas vyrų žuvo. Avarija Žirmūnų, Tuskulėnų ir Šeimyniškių gatvių žiede įvyko apie 2 val. nakties. Kol kas nežinomos detalės, kaip prasidėjo gaudynės, motociklą besivejančių pareigūnų sirenos buvo girdimos ir Olandų gatvėje. Liudininkai taip pat patvirtino esą matę, kaip Olandų gatve nuo policijos sprunka motociklas.
Kriminalai Prieš 2 val.

Siūloma įteisinti internetinį balsavimą referendumuose: taip būtų galima balsuoti tik iš anksto

Po nesėkmingo referendumo dėl dvigubos pilietybės, siekiant padidinti rinkėjų aktyvumą ir modernizuoti rinkimų sistemą, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas siūlo įteisinti internetinį balsavimą referendumuose. Referendumo konstitucinio įstatymo papildymo projektą įregistravęs parlamentaras siūlo nuo 2026 metų tokį balsavimą taikyti tik išankstiniame balsavime.
Aktualijos Prieš 8 val.

Mentorius Gintautas Strolys. Proto gydymas išmintimi

Išmintis nuo seniausių laikų laikoma neatsiejamu gyvenimo kokybės elementu. Ji ne tik padeda mums priimti teisingus sprendimus, bet ir suteikia ramybę bei įžvalgą įvairių gyvenimo situacijų metu. Visais laikais išmintis buvo vertinama kaip tiesioginis gyvenimo patirties, žinių ir įgūdžių įsisavinimas. Ir šiandien jos vaidmuo vis dar išlieka svarbus, nors daugelis vadovaujasi išskirtinai tik protu.

Recidyvistas Vilniuje dėl 6 eurų nužudė žmogų, dar 3 sunkiai sužalojo

Mirtį ir baimę Vilniuje sėjęs recidyvistas daugiau kaip 16 metų izoliuotas nuo visuomenės. Išvengti griežtos įkalinimo bausmės vilniečiui Martynui Z. nepadėjo ir pateikta apeliacija. Dėl to, kad vieną žmogų nužudė, o dar 3 sunkiai sužalojo, Martynas Z. už grotų praleis 16,5 metų. Ginkluotus plėšimus vilnietis vykdė dėl to, kad prasimanytų pinigų narkotinėms medžiagoms. Paprašė 6 eurų Martynas Z. nuteistas už tai, kad iš savanaudiškų paskatų tyčia nužudė žmogų.

Viesulo keliamą siaubą patyrusios moters liudijimas: „Čia minutės reikalas, nelabai net susivokėme“

Šeštadienį, po 17 val., Šiaulių rajone siautėjo galingas viesulas. Pranešama, kad gamtos reiškinys žalos pridarė mažiausiai keturiuose Šiaulių rajone esančiuose kaimuose. Ugniagesiai po 17 val. sulaukė keturių pranešimų apie įvairiose vietovėse nuplėštus namų stogus. Vienoje iš nelaimės vietų apsilankęs TV3 Žinių žurnalistas pakalbino nuo viesulo nukentėjusią moterį. Ji pasakojo, kad užklupus viesului buvo namo viduje: „Čia minutės reikalas. Nelabai net susivokėme.
Aktualijos Prieš 10 val.

Kelionėje per Arkties vandenyną mėgausis tradicine virtuve – valgys lašinius ir duoną

Lietuvos laukia istorinis įvykis: keliautojas Kęstutis Juška su įgula ruošiasi burine jachta perplaukti Arkties vandenyną. Tikslas – ne tik garsinti gimtosios šalies vardą, bet ir siekti mokslo aukštumų. Bendradarbiaudami su Klaipėdos jūrų mokslininkais keliautojai bandys surinkti tyrimams reikalingus mėginius. Įgulos nariai pasakoja apie iššūkius, kuriems teko ruoštis ir apie pagrindinį siekį į Arktį pirmą kartą nuplukdyti burinę jachtą su lietuviška trispalve.
Aktualijos Prieš 10 val.

Šalia poligono gyvenanti Violeta sako nebegalinti tylėti: „Šunys pradėjo kaukti. Visi išsigando“

Siekdama atremti galimas grėsmes, Lietuvos kariuomenė reguliariai treniruojasi, o tam steigiami dar du nauji poligonai. Vis tik kai kurie gyventojai, nors ir supranta pratybų svarbą, skundžiasi keliamu triukšmu. Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi ilgametė Dituvos gyventoja Violeta Ledžienė. Moteris gyvena netoli Kairių Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligono, kur reguliariai organizuojamos Lietuvos ir NATO sąjungininkų karių pratybos.
Aktualijos Prieš 11 val.

Krečia šiurpas: štai kokių šokiruojančių skambučių sulaukia BPC operatoriai

„Ramiai, išjungiame paniką, įjungiame logiką“, – taip daugelį pranešėjų ramina Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojai, kurie kasdien susiduria su įvairiausiais skambučiais. BPC operatoriai Vytautas ir Katažyna naujienų portalui tv3.lt papasakojo apie jautriausius skambučius, užplūstančias emocijas ir didžiausius stereotipus apie šią profesiją.
Aktualijos Prieš 11 val.

TV3 Žinios. Šiaulių rajone praūžė viesulas; Pamaskvėje sudužo lėktuvas; Karas Ukrainoje

Šeštadienio pavakarę, po 17 val., Šiaulių rajone siautėjo galingas viesulas. Pranešama, kad gamtos reiškinys žalos pridarė mažiausiai keturiuose Šiaulių rajone esančiuose kaimuose. Pirminiais duomenimis, nukentėjo moteris ir vaikas. Informacijos apie jų būklę nėra. Ugniagesiai po 17 val. sulaukė keturių pranešimų apie įvairiose vietovėse nuplėštus namų stogus. Taip pat žiniose – apie tai, kad pamaskvėje netrukus po kilimo sudužo tik įgulą skraidinęs rusų keleivinis lėktuvas.
Aktualijos Prieš 12 val.

Siaubas Šiaulių rajone: viesulas plėšė namų stogus, yra sužeistų

Šeštadienio pavakarę, po 17 val., Šiaulių rajone siautėjo galingas viesulas. Pranešama, kad gamtos reiškinys žalos pridarė mažiausiai keturiuose Šiaulių rajone esančiuose kaimuose. Pirminiais duomenimis, nukentėjo moteris ir vaikas. Informacija apie jų būklę nepateikiama. Ugniagesiai po 17 val. sulaukė keturių pranešimų apie įvairiose vietovėse nuplėštus namų stogus.
Aktualijos Prieš 12 val.

Apmokestinus plastikinius maišelius – pokyčiai: žmonės ėmė elgtis kitaip

Per metus, kai galioja draudimas nemokamai dalinti vienkartinius plastiko maišelius, prekybininkai pripažįsta jų paklausą sumažėjus maždaug perpus. Tačiau kai kurie pirkėjai piktinasi, kad prekybininkai iš to esą dar labiau lobsta, už maišelius per metus galimai surinko apie milijoną eurų. Prekybininkai pastebi, kad atsisakę plastikinių maišelių, pirkėjai ėmė imti daugiau nemokamų kombinuotų su plastiku popierinių.
Aktualijos Prieš 12 val.

VSAT pareigūnai pastarąją parą neteisėtų migrantų pasienyje su Baltarusija nefiksavo

Praėjusią parą Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje neteisėtų migrantų nefiksuota, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Tuo metu Latvijos pasienio tarnyba fiksavo 47 tokius asmenis, o Lenkijos pareigūnai praneša ketvirtadienį savo pasienyje iš viso apgręžę 84 užsieniečius.
Kriminalai Prieš 13 val.

Kremlius įspėja: Europos sostinės galėtų tapti Rusijos raketų taikiniais

JAV paskelbus apie planus dislokuoti Vokietijoje ilgojo nuotolio raketas, Kremlius įspėjo, kad Europos sostinės tada galėtų tapti rusų raketų taikiniais.
Kriminalai Prieš 13 val.

Norintiems susituokti Kauno Rotušėje teks laukti – dabar nebus patogu

Po dvejus metus trukusių remontų Kauno simbolis – Rotušė – vėl atveria duris. Ji ne tik pagražėjusi, viduje daugiau erdvių ir net veiks kavinė, išsiplėtė ir čia veikiančio miesto muziejaus ekspozicija. Lankytojai ją jau gali apžiūrėti, tik štai jaunavedžiai dar kol kas susituokti Rotušėje negalės. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Porą metų užtrukę remonto darbai jau baigti ir pagrindinis Kauno simbolis – gražioji Kauno rotušė – jau atveria duris lankytojams, o ji gerokai pasikeitusi.
Aktualijos Prieš 13 val.

Į kalėjimą Pravieniškėse negrįžęs nuteistasis rastas bute Klaipėdoje

Penktadienio vakarą gautas pranešimas, kad į Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ajį kalėjimą negrįžo besargybinis nuteistasis E. Žitkus, gimęs 1990 metais, skelbia Policijos departamentas. Vyras tą pačią dieną apie 21 val. 40 min. rastas Klaipėdoje, Kauno g., bute. Jis buvo perduotas Lietuvos kalėjimų tarnybos pareigūnams, nurodo Policijos departamentas.
Kriminalai Prieš 14 val.

Visvaldas Matijošaitis gėdina Vyriausybę: „Kai negirdi žodžiu, tai uždėjome plakatus“

Kauno savivaldybė ėmėsi viešai gėdinti Vyriausybę Vilniuje – esą ši netvarko įvairioms valstybės institucijoms priklausančių apleistų pastatų. Dalis jų ne tik darko miesto vaizdą, bet ir griūva bei kelia grėsmę žmonėms.  Prie jų kauniečiai pastatė ryškiai geltonus ženklus su raginimu susitvarkyti, tačiau įstaigų atstovai suskubo tokius ženklus slėpti. Daugiausia kliuvo Kultūros ministerijai už buvusį Kauno centrinį paštą.

Trakuose rastas vyro kūnas su muštine žaizda galvoje

Šeštadienio naktį Trakuose rastas 1952 metais gimusio vyro kūnas su muštine žaizda galvoje, skelbia Policijos departamentas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.
Kriminalai Prieš 15 val.

Po lietingų dienų smogs karščio banga: bus peržengta 30 laipsnių riba

Sekmadienio naktį kai kur trumpai palis, galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s, vakariniuose rajonuose iki 14 m/s, vakariniame šalies pakraštyje gūsiai 15–20 m/s. Žemiausia temperatūra 13–18 laipsnių. Sekmadienio dieną kai kur trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas vakarinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 22–27 laipsniai. Pirmadienį kai kur trumpai palis, galima perkūnija.
Aktualijos Prieš 15 val.

Plungėje, ūkiniame pastate, rastas vyras su šautine žaizda galvoje: greta – neteisėtai laikytas medžioklinis šautuvas

Penktadienio rytą Rotinėnų kaime Plungės rajone, ūkiniame pastate, rastas mirusio 1978 metais gimusio vyro kūnas su šautine žaizda galvoje, praneša Policijos departamentas. Šalia kūno pareigūnai rado ir paėmė neteisėtai laikytą 12-o kalibro medžioklinį šautuvą ir 74 vnt. šovinių. Ginklo markė, modelis bei numeris nustatinėjami. Dėl įvykio pradėti ikiteisminiai tyrimai mirties priežasčiai nustatyti ir pagal LR BK 253 str. 1 d. dėl neteisėto disponavimo ginklais.
Kriminalai Prieš 16 val.

Uspaskichas vėl perima Darbo partijos vairą: „Ir skęstantis laivas turi turėti kapitoną“

Viktoras Uspaskich trečią kartą grįžta į Darbo partiją: tapo laikinuoju jos pirmininku ir bandys reanimuoti sunkius laikus išgyvenančią politinę jėgą. Artėjant Seimo rinkimams, Uspaskichas renka koaliciją. Tiesa, kirto ir Darbo partiją palikusiems nariams – išvadino juos bėgančiomis žiurkėmis. O politologai ir politikos apžvalgininkai abejoja, ar Uspaskichui šį karta pavyks: esą tiek laikinasis partijos vedlys, tiek pati partija – be gyvybės ženklų.
Aktualijos Prieš 16 val.

„Google“ darbuotojais prisistatę sukčiai iš vyriškio išviliojo 3,1 tūkst. eurų

Penktadienio vakarą gautas pareiškimas, kuriame 1964 metais gimęs vyras nurodė, kad jam paskambino asmenys, prisistatę „Google“ darbuotojais, ir išviliojo 3100 eurų, skelbia Policijos departamentas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. dėl sukčiavimo.
Kriminalai Prieš 16 val.

Stiprus lietus Kaune išplovė viaduko konstrukcijas laikantį kalno šlaitą

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kaip smarki liūtis išplovė šlaitą po Raudondvario plente esančiu tiltu, praneša portalas kaunas.kasvyksta.lt. Anot gyventojo, purvo nuošliauža jau pasiekė apačioje esančius namų kiemus. Už tilto priežiūrą atsakinga įmonė „Via Lietuva“ informavo atsakingus specialistus, kurie nuvyko įvertinti situacijos. „Tiltas per Nemuną, nuo Marvelės link Megos.
Aktualijos Prieš 16 val.

Lietuvoje toliau auga sukčiavimo mastai: šiemet iš gyventojų išviliota per 6 mln. eurų

Lietuvoje auga sukčiavimo mastai – padaryta žala jau siekia daugiau negu 6 mln. eurų. Policijos duomenimis, šiemet, palyginus su praėjusiais metais, pradėta 20 proc. daugiau tyrimų dėl sukčiavimo. Anot Policijos departamento (PD), šiemet iki liepos 5 d. yra pradėti 2023 ikiteisminiai tyrimai dėl įvairių sukčiavimų. Kaip Eltai teigė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis, sukčių padaryta žala šiemet yra daugiau nei 6 mln. eurų, pernai per tą patį laikotarpį – 4,5 mln. eurų.
Aktualijos Prieš 17 val.

Utenoje policijai sustabdžius automobilį, jame rasti 5 Irano ir 13 Afganistano piliečių

Penktadienio pavakarę Utenoje policijos pareigūnų sustabdytame automobilyje „Fiat Ducato“, kurį vairavo 2001 metais gimęs Rumunijos pilietis, krovinių skyriuje buvo rasti penki Irano piliečiai ir trylika Afganistano piliečių.
Kriminalai Prieš 17 val.

Restoranai ir kavinės kelia kainas: brangina ir lietuvių mėgstamus cepelinus

Lietuvos gyventojų perkamoji galia auga, tačiau palikti savo sunkiai uždirbtų pinigų išbrangusiuose Lietuvos restoranuose, valgyklose, kavinėse jie nenori. Naujausia statistika rodo, kad šiemet nuo sausio iki gegužės maitinimo įstaigų apyvartos vidutiniškai krito beveik 9-iais procentais lyginant su pernai. Žmonės nenori permokėti už maistą.   Restoranų verslas aiškina, kad paslaugos negali būti pigesnės, nes esą nuolat kyla algos, o ir mokesčių lengvatos nebeliko.

Lietuvoje siaunčianti audra jau pridarė bėdų mažiausiai 5 tūkst. gyventojų

Dėl šeštadienį Lietuvoje kilusio stipraus lietaus ir vėjo elektros neturi daugiau nei 5 tūkst. gyventojų, rodo reguliariai atnaujinami „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenys. „Tarnybos buvo pasiruošusios, mes aktyviai reaguojame į pranešimus“, – BNS šeštadienį sakė ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė. Elektros tiekimas tokiais atvejais įprastai sutrinka dėl nutrūkusių laidų, kurie neatlaiko nuo didelio vėjo krentančių nulūžusių šakų ir virstančių medžių.
Aktualijos Prieš 19 val.

Ši paslauga yra legali Lietuvoje, tačiau dar sunkiai prieinama – daugelis to nežino

Vaistinis nėštumo nutraukimas Lietuvoje teisėtas jau nuo praėjusių metų sausio, tačiau vis dar sunkiai prieinamas. Vos kelios poliklinikos Vilniuje ir reta kituose miestuose besikreipiančiai moteriai sutinka padėti. Moterys priverstos kreiptis nelegaliai arba privačiai ir mokėti kelis kartus daugiau. O vėlai apie nėštumą sužinojusios dėl informacijos neprieinamumo rizikuoja priimti skubotą sprendimą, kurio galimai gailėsis.
Aktualijos Prieš 19 val.

Toks pokytis signalizuoja apie uždegimą: šlapimas gali įgyti kolos spalvą

Inkstų uždegimu gali susirgti kiekvienas. Štai laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Erika gydytojui Alvydui Unikauskui papasakojo savo atvejį ir simptomus susirgus. Tad laidoje profesorius paaiškino, kokios yra galimos inkstų uždegimo rūšys ir kaip tai pasireiškia. Unikauskas teigia, kad yra du pagrindiniai inkstų uždegimo variantai. Galimas inkstų geldelių bei inkstų kūne atsiradęs uždegimas. Jie vienas nuo kito skiriasi.
Lietuva Prieš 20 val.

Grėsmė Lietuvos miškams – dėl medžių būklės kai kurios savivaldybės jau skelbia apie stichinę nelaimę

Pavojingiausias miško kenkėjas – žievėgraužis tipografas – toliau siautėja Lietuvos giriose ir masiškai naikina egles. Dvi šalies savivaldybės jau skelbia stichinę nelaimę, pažeistus miškus tenka iškirsti. Aplinkos ministras sako, kad šio miško kenkėjo populiacija šiemet Lietuvos miškuose mažesnė nei pernai. Vis dėlto kartelė gali būti peršokta, nes sausra ir šiltas oras dar labiau padeda žievėgraužiui tipografui daugintis.
Aktualijos Prieš 20 val.

Mantas kritinį tašką pasiekė, kai jam tinkančių dydžių drabužių parduotuvėse nebeliko

Dažnai girdime, kad gero žmogaus turi būto daug. Socialinėje medijoje palaikyti apkūnius žmones, neskatinti jų keistis ir tvarkytis sveikatos šiandien darosi vis populiariau. Tačiau sportu užsiimančios ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančios moterys šiai madai visiškai nepritaria. Gyventi sveikai ragina ir 110 kilogramų atsikratęs Mantas Micevičius.
Aktualijos Prieš 21 val.

Vitalijus 20 metų kaupia pensijai ir yra nepatenkintas: mėnesio išmoka sieks apie 50 eurų

Bręstant dar vienai antros pakopos reformai, pensijų fondai jau bando malšinti nusivylusiuosius kaupimu ir atskleidžia praėjusio pusmečio prieaugį. Fondai kaupiantiesiems uždirbo 10 proc. grąžą. Tačiau kai kurie ekonomistai priekaištauja, kad antra pakopa apsaugo tik nuo infliacijos ir labai atsilieka nuo „Sodros“ pensijų augimo. O naujasis socialinės apsaugos ir darbo ministras žada svarstyti pasitraukimo iš antros pakopos sąlygas, tačiau 300 mln.

Vilniuje jaunuolį už gobtuvo tempęs Gorodeckis išvengė bausmės: „Aš sakiau, kad jie melavo“

Prokuratūra nutraukė bylą dėl Užupio seniūno galimo smurto prieš petardas sprogdinusius nepilnamečius. Sakalas Gorodeckis rudenį pastebėjo paauglius sprogdinant petardas šalia mokyklos ir vieną jų sulaikė – pačiupęs už gobtuvo nusivedė į progimnaziją ir iškvietė policiją. Vieno vaiko motina Užupio seniūną tuomet apkaltino smurtu prieš jos vaiką. Tačiau prokurorai nusprendė, kad niekadėjų sulaikymas nėra smurtas.
Aktualijos Prieš 21 val.

Orai Lietuvoje: alinantį 33 laipsnių karštį keis audra

Šeštadienio dieną daug kur numatomi trumpi lietūs, vietomis smarkūs, griaudės perkūnija. Kai kur iškris kruša. Vėjas besikeičiančios krypties, 8–13 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra 24–29, pietrytiniuose rajonuose kai kur 30–33 laipsniai. Sekmadienį vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija. Vėjas daugiausia vakarų, 6–11 m/s. Temperatūra naktį 13–18, dieną 21–26 laipsniai. Pirmadienį kai kur trumpai palis, galima perkūnija.
Aktualijos Prieš 22 val.

Skubus perspėjimas: šeštadienį Lietuvą siaubs škvalas, prognozuojama ir kruša

Po ketvirtadienį per Lietuvą praūžusios audros šeštadienį šalyje prognozuojama dar viena nerami diena, todėl žmonės raginami saugoti save ir savo turtą. Šeštadienio dieną vietomis lis smarkiai, bus škvalas 15–20 m/s, kai kur iki 25 m/s, kruša. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, 4–9 m/s, dieną daugiausia pietų, 7–12 m/s. Temperatūra naktį 15–20, dieną 28–33, vakariniuose rajonuose vietomis 24–27 laipsniai. Sekmadienį vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija.
270 Orai Prieš 23 val.

Svarbu tūkstančiams klientų: atidžiai stebėkite programėlę – galite ne tik prarasti pinigus, bet ir sulaukti antstolių

Dalis gyventojų piktinasi viena didžiausių automobilių stovėjimo aikštelių bendrovių „Unipark“. Žmonės pasakoja susiduriantys su problemomis mėgindami susimokėti už automobilio stovėjimo laiką ir išvykdami iš aikštelių, o, gavus baudas – apie jas sužinoma iš skolų išieškojimo įmonės. Visgi, „Unipark“ atstovai teigia, jog įvykusias klaidas mėgina taisyti, o įvykus nesusipratimui – bauda anuliuojama.

Prekybos centras „Mega“ evakuotas dėl sistemos klaidos

Naujienų portalas lrytas.lt penktadienio vakarą pranešė, kad vyksta prekybos centro „Mega“ evakuacija. Portalo skaitytojai dalijosi žiniomis, kad evakuacija kilo, neva, dėl gaisro pavojaus. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budintis pareigūnas Eltai nurodė, kad dėl incidento į pareigūnus kreiptasi nebuvo. Tą patį patvirtino ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnas – apie gaisro pavojų pranešta nebuvo, rašoma portale.

Garsus psichiatras atskleidžia neįtikėtinus darbo metodus – liepia ne tik išsirenginėti, stovėti ant kėdės ar tylėti

Prieš kelias savaites Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Ribinių būsenų skyriaus vedėjas Aleksandras Alekseičikas-Kirinovas susilaukė ypatingo dėmesio dėl vieno interviu metu išsakytų minčių – psichiatras teigė, jog homoseksualumą galima gydyti, o tą jis daro iki šiol. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras vadovas vėliau teigė, jog psichiatras buvo neteisingai suprastas, visgi į įvykį sureagavo net ir žinomi šalies politikai.

Iškilminga ceremonija antrosios Nausėdos kadencijos inauguracijos proga – štai kuo svečius vaišina prezidentas

 Antrajai kadencijai prisiekusio prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos šventės vakarinėje dalyje į iškilmingą pokylį Lietuvos Respublikos prezindeto rūmų vidiniame kiemelyje renkasi kviestiniai svečiai. O kad šventė nepraeitų liūdnai, svečius prezidentas vaišina įvairiausiais patiekalais ir gėrimais. Prie prezidentūros susibūriavo daugybė svečių visi keliauja į prezidento G. Nausėdos rengiamą pokylį.

Vilniuje šokiruojantis vyro elgesys pašiurpino gyventojus: „Šlykštu“

Sostinėje, tarp Antakalnio ir Saulėtekio, jau kuris laikas siautėja iškrypėlis, gąsdinantis apylinkės gyventojus. Jį mačiusios merginos pastebi, kad tai ne pirmas kartas, kuomet vyras save tenkina viešose vietose. Tuo tarpu, policija per vieną dieną gavo net du pranešimus, tikėtina, susijusius su vyriškio ištvirkavimais.   Naujienų portalo tv3.lt kalbintos merginos matė vyrą liepos 6-ąją skirtingu metu, tačiau užsiimantį tais pačiais reikalais.

Kariškiai gelbėjo į avariją su briedžiu patekusį vyrą: aiškėja vairuotojo būklė

Netoli Pabradės Lietuvos kariuomenės kariškiai gelbėjo į avariją patekusį vairuotoją: „Audi“ susidūrė su staiga į kelią iššokusiu briedžiu ir po smūgio nulėkė nuo kelio. Karo paramedikas teikė pagalbą sąmonę praradusiam vairuotojui, šis sąmonę atgavo, nukentėjusysis gydomas ligoninėje. Aiškėja daugiau detalių apie avariją netoli Pabradės. „Audi A4“ po susidūrimo su briedžiu buvo sumaitotas. Avarija įvyko kone vidurdienį: plieskė ryški saulė, kai briedis išbėgo į kelią Vilnius–Švenčionys.

Sinoptikai perspėja: Lietuvoje praūžusi audra – dar ne viskas

Lietuvoje praūžusi galinga audra pridarė nuostolių: virtę medžiai apdaužė automobilius, tūkstančius žmonių paliko be elektros, o trenkusių žaibų skaičius per parą siekė net 15 tūkstančių. Sinoptikai teigia, kad tai yra tik pradžia, škvalo galime tikėtis ir ateinantį savaitgalį. Socialiniuose tinkluose tautiečiai dalijasi vaizdais iš audros padarinių. Labiausiai nukentėjo Vidurio Lietuvos gyventojai.
Aktualijos 2024-07-12

Ginčus tarp Prezidentūros ir URM kėlęs klausimas išspręstas: ambasadoriumi Lenkijoje siūloma skirti Sarapiną

Po besitęsusių Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos (URM) ginčų, paaiškėjo, jog ambasadoriumi Lenkijoje siūloma skirti darbą Kyjive baigusį diplomatą Valdemarą Sarapiną. Dėl jo skyrimo kitą savaitę spręs Vyriausybė – klausimas numatytas trečiadienį vyksiančio Ministrų kabineto posėdžio darbotvarkėje. V. Sarapinas iki šiol ėjo ambasadoriaus pareigas Ukrainoje – jis atšauktas iš posto šių metų birželio 17 d. Anksčiau diplomatas buvo ambasadoriumi Suomijoje.
Aktualijos 2024-07-12

Užsienietis pavėžėjas nepraleido pareigūnų: į iškvietimą skubėjęs ekipažas rėžėsi į stulpą

Vilniuje, skubėdami į pagalbą kolegoms, į avariją vidurnaktį pateko policijos pareigūnai. Tarnybinio automobilio su įjungtais švyturėliais ir sirenomis nepraleido užsienietis pavežėjas, po susidūrimo pareigūnų mašina dar rėžėsi į stulpą. Lietingą naktį judrioje Švitrigailos gatvėje Vilniuje fiksuoti du įvykiai. Ties Panerių gatve policija užspeitė visureigį, jį vairavo girtas pensininkas. O gretimoje sankryžoje įvyko avarija, į kurią pateko policijos automobilis.

Nausėda sulaukė akibrokšto – Šimonytė paaiškino, kodėl sulaužė daugiametę tradiciją

Antrajai kadencijai penktadienį prisiekė ir buvo inauguruotas prezidentas Gitanas Nausėda. Iškilmių metu vieną kalbą jis pasakė tautai, o kitą – politikams ir institucijų vadovams. Jiems akcentavo, kokia kryptimi turi judėti valstybės laivas. Tiesa, prezidentas sulaukė ir akibrokšto iš premjerės Ingridos Šimonytės.  Per rinkimus Gitano Nausėdos sutriuškinta konservatorė sulaužė tradiciją ir nepasakė sveikinimo kalbos, atsisakė dalyvauti ir iškilmėse Prezidentūroje.

Vairuotojams – ekstremalių išbandymų metas važiuojant pro Kauną

Pravažiuojantiems pro Kauną – tikras ekstremalių išbandymų metas. Miestas tarsi apkasuose, aplinkiniai keliai išrausti, gausu remonto darbų ir nutįsusios milžiniškos spūstys. Automobiliai užkemša ir patį miestą. Vairuotojai keikia remonto darbus vienu metu suplanavusias įmones, o šios tik prašo kantrybės, esą vėliau bus patogiau. Bet patogumo teks palaukti – vieniems dar nepasibaigus, prasideda kiti remonto darbai.

Kelyje Vilnius-Kaunas apvirto vilkikas: formuojasi spūstys

Kelyje Vilnius-Kaunas netoli Elektrėnų apvirto vilkikas. Įvykio vietoje formuojasi spūstys, galimi viešojo transporto vėlavimai. Skaitytojai praneša, kad dalis transporto priemonių (pavyzdžiui, autobusai) renkasi apylanką šalutiniais keliais. Papildysime.
Kriminalai 2024-07-12

Ričardo Doveikos pamokslas sukėlė audras: paaiškino, iš kur kunigas paėmė duomenis apie žmonių baimę

Kunigą Doveiką, per Mišių pamokslą pasakiusį, kad 80 proc. lietuvių bijo reikšti savo nuomonę, internete dalis politikų bei visuomenininkų ėmė išjuokinėti, smerkti, vadinti „vatniku“, kaltinti melagienų skleidimu. Tačiau, pasirodo, tyrimas, kuriuo gyventojai apklausti dėl baimės kalbėti, išties buvo atliktas 2022-aisias. Ir 80 proc. respondentų pareiškė, kad mano, jog reikšti nuomonę tautiečiai išties bijo.  Kunigas Doveika per šv.

Prezidentūroje – Gitano Nausėdos inauguracijos pokylis: atvyko ir Valdas Adamkus

Liepos 12-ąją Vilniuje įvyko perrinkto prezidento Gitano Nausėdos (60 m.) inauguracija. Šventės proga Lietuvos Respublikos Prezidento rūmų vidiniame kieme surengtas šventinis pokylis. Vakaro priėmime laukiama apie 2000 svečių.  Tarp jų – Seimo frakcijų vadovai, vyriausybės nariai, Lietuvoje reziduojantys ambasadoriai, kultūros ir verslo atstovai, G. Nausėdos komanda.

Sinkevičius apie premjerės sprendimą dėl prezidento inauguracijos: pykčiai iškeliami virš valstybės

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad premjerė Ingrida Šimonytė nusprendusi prezidento inauguracijos ceremonijoje neskaityti sveikinimo kalbos iškėlė savo asmeninį interesą virš valstybės.
Į viršų