Kitos šalys
Naujienos apie kitas pasaulio šalis. Pasaulio įvykiai toliau nuo mūsų, tačiau taip pat reikšmingi ir įdomūs.
Nigerijoje sprogus benzovežiui žuvo mažiausiai 70 žmonių
Nigerijoje sprogus benzovežiui žuvo mažiausiai 70 žmonių. Nelaimė įvyko, kai Nigerio valstijoje šalies šiaurėje apvirto autocisterna ir užsidegė išsiliejęs benzinas, šeštadienį pranešė institucijos.
Dauguma aukų yra vargingai gyvenantys žmonės, suskubę semti ištekėjusius degalus.
Per panašų sprogimą Džigavos valstijoje spalį žuvo 147 žmonės.
Tai buvo viena didžiausių tokių tragedijų daugiausiai gyventojų turinčioje Afrikos šalyje.
Pranešama, kad iki šiol rasta 70 kūnų.
Prognozės parodė, kada žemynai susijungs į vieną superkontinentą: tai įvyks, kai išnyks Ramusis vandenynas
Mokslininkai prognozuoja, kad po 200 mln. metų išnyks Ramusis vandenynas, o vietoj jo susiformuos naujas superkontinentas, pavadintas Amasija.
Mokslininkai nustatė, kad po 200-300 mln.
Irano aukščiausiame teisme nušauti du teisėjai
Irano aukščiausiame teisme Teherane šeštadienį buvo nušauti du teisėjai, informuoja AFP.
„Šį rytą šaulys pateko į Aukščiausiąjį teismą ir įvykdė suplanuotą dviejų drąsių ir patyrusių teisėjų žmogžudystę“, – paskelbė naujienų portalas „Mizan Online“.
Anot portalo, po to užpuolikas nusišovė.
Irano valstybinė naujienų agentūra IRNA pranešė, kad per išpuolį buvo sužeistas dar vienas žmogus.
Skelbiama, kad žuvo 71-erių metų teisėjas Ali Razini ir 68-erių Mohammadas Moghisseh.
Rytinis įprotis, kurį atlieka milijonai žmonių: perspėja dėl jo poveikio
Šis gerai pažįstamas rytinis ritualas – tikrinti socialinius tinklus – iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekenksmingas, tačiau šis įprotis trikdo gerą savijautą.
Atsibudus iš karto užplūstanti informacija ir mėlyna šviesa gali sukelti nuovargį dar neprasidėjus dienai, rašoma „The Independent“.
Užuot palengva įsibėgėjus dienai, jūsų protas būna priverstas apdoroti gausybę nereikšmingos informacijos, o tai sukelia reakciją į stresą ir gali prisidėti prie nerimo.
NVO: 2024-aisiais buvo įkalintas 361 žurnalistas, Kinija ir Izraelis – sąrašo lyderiai
Žurnalistų apsaugos komitetas (CPJ) ketvirtadienį pranešė, kad paskutinį 2024-ųjų mėnesį už grotų buvo laikomas 361 žiniasklaidos darbuotojas.
Tarp daugiausiai žurnalistų įkalinusių šalių minimi Kinija ir Izraelis.
Irano prezidentas ragina Rusiją ir Ukrainą siekti politinio susitarimo dėl karo užbaigimo
Irano prezidentas Masoudas Pezeshkianas penktadienį paragino Rusiją ir Ukrainą siekti „politinio susitarimo“, kuriuo būtų užbaigtas karas.
Iranas yra Maskvos sąjungininkas.
M. Pezeshkianas tokį pareiškimą padarė Kremliuje, stovėdamas greta Rusijos vadovo Vladimiro Putino.
„Įsitraukimas į kovą ir karą nėra problemos sprendimas“, – teigė M. Pezeshkianas, kurio komentarai buvo verčiami į rusų kalbą.
Pietų Korėjos tyrėjai siekia pratęsti prezidento sulaikymą
Pietų Korėjos prokurorai penktadienį paprašė teismo išduoti naują orderį sulaikytam prezidentui Yoon Suk-yeolui, vėl atsisakiusiam dalyvauti apklausoje.
Jo atžvilgiu vykdomas tyrimas dėl nesėkmingo bandymo šalyje įvesti karo padėtį.
Gruodžio 3 dieną prezidentas sukėlė chaosą, kai pabandė įvesti karo padėtį, motyvuodamas būtinybe kovoti su antivalstybinių elementų keliamomis grėsmėmis.
Eurokomisarė Sirijoje paskelbė apie 235 mln. eurų pagalbos paketą
Už krizių valdymą atsakinga eurokomisarė Hadja Lahbib penktadienį per vizitą karo nuniokotoje Sirijoje paskelbė apie 235 mln. eurų pagalbos šaliai ir jos kaimynėms paketą.
Tai pirmasis Europos Sąjungos (ES) aukšto rango pareigūno vizitas Sirijoje po Basharo al Assado nuvertimo.
„Atvykau čia pranešti apie naują 235 mln. eurų humanitarinės pagalbos Sirijai ir kaimyninėms šalims paketą.
JAV analitikai: iki balandžio vidurio gali būti sunaikinti visi Kursko srityje esantys Šiaurės Korėjos kareiviai
Visas šiuo metu Rusijos Kursko srityje dislokuotas Šiaurės Korėjos kontingentas – maždaug 12 tūkst. kareivių – iki balandžio vidurio gali būti sunaikintas, sakoma Vašingtone įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW) pranešime.
Iki balandžio vidurio visi šie kariai gali būti nužudyti arba sužeisti, jei Šiaurės Korėjos pajėgos ir toliau patirs nuostolius tokiu lygiu kaip dabar, teigia analitikai.
Sirai sunerimę: Europos valstybės ruošiasi išsiųsti juos namo
Daugelio Sirijos pabėgėlių Europoje džiaugsmą dėl Basharo al Assado režimo žlugimo aptemdė raginimai nedelsiant grįžti namo, rašoma „Politico“.
Berlyne gyvenantis 29 metų sirų diasporos narys Osama Sabsabi atvyko į Jordaniją, kur planavo kirsti sieną ir pamatyti savo žmoną, brolius bei seseris Homse (Sirija), aplankyti savo tėvo, kurį, kaip jis pasakojo, kankino B. Assado vyrai, kapavietę.
Jis sakė, kad ketina padėti atstatyti sugriautus šeimos namus.
Išaugo mega žemės drebėjimo Japonijoje tikimybė
Japonijoje, anot ekspertų, dar labiau išaugo smarkaus žemės drebėjimo rizika. Tikimybė, kad per ateinančius 30 metų šalį supurtys 8 ar 9 balų stiprumo žemės drebėjimas siekia 75–82 proc. , ketvirtadienį pareiškė vyriausybės paskirta ekspertų taryba. Iki šiol ši tikimybė buvo 74–81 proc. Mega žemės drebėjimas gali pražudyti šimtus tūkstančių žmonių, sukelti milžinišką cunamį ir padaryti milijardinių nuostolių.
Pietų Korėjos teismas atmetė nušalintojo prezidento advokatų prašymą paleisti jį į laisvę
Pietų Korėjos teismas ketvirtadienį atmetė nušalintojo prezidento Yoon Suk-yeolo advokatų prašymą paleisti jį į laisvę.
Sprendimas priimtas praėjus dienai po dramatiško jo sulaikymo dėl nepavykusio karo padėties paskelbimo.
Yoon Suk-yeolo advokatai paprašė Seulo centrinės apygardos teismo apsvarstyti jo paleidimo klausimą, abejodami Seulo vakarinės apygardos teismo išduoto prezidento sulaikymo orderio pagrįstumu.
Tačiau Centrinės apygardos teismas atmetė šį prašymą.
Po dramatiško sulaikymo Pietų Korėjos prezidentas vengia naujos apklausos
Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas, kuriam pareikšta apkalta, ketvirtadienį atsisakė dalyvauti naujoje tyrėjų apklausoje, praėjus dienai po dramatiško jo sulaikymo dėl nepavykusio karo padėties paskelbimo.
Jis tapo pirmuoju sulaikytu šalies prezidentu.
Konstitucinis Teismas taip pat pradėjo antrą svarstymą dėl to, ar palaikyti prezidento apkaltą.
Pagrindinės 2025 m. grėsmės: ekspertai atkreipė dėmesį į ne tokį akivaizdų dalyką
Pasaulio lyderiai teigė, kad 2025 m. aktualiausia ir akivaizdžiausia grėsmė yra ginkluotų konfliktų eskalavimas, tačiau, Pasaulio ekonomikos forumo duomenimis, ateinantį dešimtmetį didžiausią susirūpinimą kels klimato krizė, rašoma „The Guardian“.
Prieš kitą savaitę vyksiantį kasmetinį Pasaulio ekonomikos forumo susitikimą daugiau kaip 900 verslo, politikos ir akademinės bendruomenės lyderių buvo paklausta apie didžiausią susirūpinimą keliančius pavojus.
Po ugnikalnio išsiveržimo Indonezijoje bus evakuota tūkstančiai žmonių
Trečiadienį rytinėje Indonezijos dalyje išsiveržus ugnikalniui į atmosferą pasklido aukštas dūmų ir pelenų stulpas, bus evakuota tūkstančiai salos gyventojų, pranešė pareigūnai.
Atokioje Halmaheros saloje esantis ugnikalnis Ibu trečiadienį išsiveržė penktą kartą šiais metais, į dangų pakilo keturių kilometrų aukščio dūmų stulpas.
Indonezijos geologijos agentūra padidino pavojaus lygį iki aukščiausiojo, todėl pareigūnai nusprendė evakuoti maždaug 3000 penkių kaimų gyventojų.
Indijos policija suėmė 49 vyrus, seksualiai išnaudojusius paauglę
Daugiau nei keturios dešimtys vyrų buvo suimti Indijoje dėl daugelį metų trukusio paauglės seksualinio išnaudojimo, trečiadienį pranešė policija.
Jauna auka priklauso žemiausiai griežtos induistų kastų sistemos pakopai, į šios grupės atstoves neproporcingai nukreiptas seksualinis smurtas šalyje, kurioje įvykdoma daug nusikaltimų prieš moteris.
Oficialiai prasidėjo nauja žmonių karta: jų pasaulio suvokimas stipriai skirsis
2025-aisiais metais oficialiai prasidėjo nauja žmonių karta. Visi vaikai, gimę nuo dabar iki 2039 m., bus vadinami Beta karta – žmonių grupe, kurioje įvyks stulbinanti technologijų integracija ir didžiuliai kultūriniai pokyčiai, rašoma „IFL Science“.
Taip teigia Markas McCrindle, socialinis tyrėjas, sukūręs terminą „Alfa karta“ (socialiai sąmoninga, technologijas išmananti 2010-2024 m. gimusių žmonių karta).
Ši kartų analizė skirsto žmones į grupes pagal gimimo metus, kad būtų galima suprasti&...
Įspėja keliautojus: 2025 metais į šias šalis geriau nekelti kojos
Po vasarą vykusių protestų prieš masinį turizmą ir aplinkos niokojimą, populiariausios ir dažniausiai turistų lankomos vietos buvo įtrauktos į sąrašą, kurių reikėtų vengti, rašoma MSN.
„Fodor‘s Travel“ „No List 2025“ – tai sąrašas, apimantis „labai patrauklias turistų lankomas vietas, kurios žlunga dėl savo žinomumo naštos“.
„Fodor‘s Travel“ į sąrašą įtraukė ne tik gerai žinomas vietoves visame pasaulyje, bet ir kai kuriuos Europos miestus.
Sulaikytas nušalintasis Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas
Pietų Korėjos tyrėjai trečiadienį sulaikė nušalintąjį prezidentą Yoon Suk-yeolą dėl jo nepavykusios karo padėties įvedimo.
Yoon Suk-yeolas tapo pirmuoju Pietų Korėjos istorijoje sulaikytu prezidentu, taip užbaigdamas kelias savaites trukusią priešpriešą su valdžios institucijomis.
„Disciplinuota, atsidavusi ir bebaimė jėga“: Šiaurės Korėjos kariai eina į priekį net per minų laukus po artilerijos ugnimi
Šiaurės Korėjos kariuomenės pasirodymas Kursko regione, kur Ukraina ir toliau valdo dalį Rusijos teritorijų, „žymiai pablogino“ Ukrainos ginkluotųjų pajėgų padėtį, „The New York Times“ sakė keli anonimiškai kalbėję Ukrainos kariškiai.
Vietnamas pasirašė branduolinės energijos sutartį su Rusija
Per rusų ministro pirmininko Michailo Mišustino vizitą Hanojuje Rusija ir Vietnamas antradienį pasirašė susitarimą dėl branduolinės energijos, kuriuo siekiama stiprinti dviejų ilgamečių sąjungininkių ryšius.
Vietnamas nori atnaujinti branduolinės energijos planus, kad patenkintų sparčiai augančius energijos poreikius, ir tikisi, kad Rusija gali padėti.
PAR gelbėtojai iš nelegalios aukso kasyklos ištraukė mažiausiai 36 lavonus
Gelbėtojai iš apleistos aukso kasyklos Pietų Afrikos Respublikoje antradienį į paviršių iškėlė kelias dešimtis nelegalių kalnakasių ir mažiausiai 36 lavonus.
Būgštaujama, kad dar kelios dešimtys žmonių gali būti įkalinti po žeme.
Nelegalioje kasyklos šachtoje žmonės praleido kelis mėnesius.
Paskelbta Lukašenkos rinkiminė nuotrauka: „Panašu, kad propaganda persistengė su fotošopu“
Antradienį Baltarusijos valstybiniai laikraščiai paskelbė visų penkių kandidatų į Baltarusijos prezidentus rinkimų programas, tarp kurių – ir Aliaksandro Lukašenkos, kurio programoje akį patraukia nuotrauka.
Apie tai paskelbęs leidinys „Zerkalo“ rašė: „Panašu, kad propaganda persistengė su fotošopu“.
A. Lukašenkos programoje dėmesį patraukia ne tekstas, o nuotrauka – retušavimas pastebimas net plika akimi.
Naujasis Libano premjeras prašo padėti gelbėti jo šalį
Naujasis Libano ministras pirmininkas Nawafas Salamas antradienį sakė, kad kreipėsi į viso politinio spektro atstovus, prašydamas padėti „gelbėti, reformuoti ir atstatyti“ krizės ištiktą šalį.
„Tiesiu ranką visiems, kad kartu pradėtume šią gelbėjimo, reformų ir atstatymo misiją“, – pirmojoje savo kaip premjero kalboje sakė jis.
N. Salamas kalbėjo po to, kai Libano šiitų grupuotė „Hezbollah“ ir jos sąjungininkai pareiškė nepritariantys jo paskyrimui.
Šiaurės Korėjos kariams duotas įsakymas susinaikinti, jei grėstų nelaisvė Ukrainoje
Šiaurės Korėjos kariams duotas įsakymas susinaikinti, jei jiems grėstų patekti į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nelaisvę.
Apie tai pranešė Pietų Korėjos žvalgyba, cituoja „The Moscow Times“.
Jų duomenimis, Šiaurės Korėjos kariams liepta bet kokia kaina vengti nelaisvės Ukrainoje, net jei tai reikštų mirtį.
„Facebook“ žada dirbtinio intelekto personažus: dalinsis žinutėmis, kels nuotraukas – visai kaip žmonės
Bendrovė „Meta“ praneša, kad per kelerius ateinančius metus jos socialinių tinklų platformas užpildys dirbtinio intelekto sukurti personažai, nes ji tikisi, kad sparčiai besivystanti technologija paskatins 3 mlrd.
Rusijos karinė sąjungininkė Armėnija pasirašys strateginės partnerystės susitarimą su JAV
Sausio 14 d., antradienį, Vašingtone susitiks Armėnijos užsienio reikalų ministras Araratas Mirzojanas ir JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. Abiejų šalių užsienio reikalų ministrai pasirašys dokumentą dėl strateginio bendradarbiavimo, pranešė Armėnijos užsienio reikalų ministerija.
Dėl paslaptingų rutuliukų uždaryti devyni Sidnėjaus paplūdimiai
Antradienį, jūrai išplovus į krantą paslaptingus baltus ir pilkus rutuliukus, Australijos valdžia uždarė devynis Sidnėjaus paplūdimius.
Šiaurės paplūdimių taryba pranešė, kad dauguma pavyzdžių yra rutuliuko dydžio, kai kurie - didesni. Vietos valdžia pranešė, kad apie nuolaužas ją įspėjo Aplinkos apsaugos tarnyba, imami mėginiai ištyrimui, tikrinami kiti paplūdimiai.
Nigerijoje per smogikų išpuolį žuvo mažiausiai 40 ūkininkų
Per ekstremistinės islamistų grupuotės „Boko Haram“ išpuolį Nigerijoje žuvo mažiausiai 40 ūkininkų. Tai pirmadienį pranešė šalies pareigūnai.
Įtariama, kad sekmadienį šiaurrytinėje Nigerijos Borno valstijoje išpuolį surengė „Boko Haram“ smogikai ir nuo jų atsiskyrusi „Islamo valstybei“ lojali grupuotė, sakė žurnalistams informacijos komisaras Usmanas Taras.
Pietų Korėjos Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti nušalintojo prezidento apkaltą
Pietų Korėjos Konstitucinis Teismas antradienį pradėjo nušalintojo prezidento Yoon Suk-yeolo (Jun Sukjolo) apkaltos nagrinėjimo procesą.
Konservatorių prezidentas praėjusį mėnesį parlamento buvo nušalintas nuo pareigų. Trumpai gyvavęs jo karo padėties paskelbimas gruodžio 3 dieną sukėlė didžiausią šalyje politinę suirutę per kelis dešimtmečius.
„Jis prasidėjo“, - naujienų agentūrai AFP nurodė Konstitucinio Teismo atstovas spaudai.
Šiaurės Korėja paleido nenustatytą sviedinį Japonijos jūros link
Šiaurės Korėja antradienį paleido nenustatytą sviedinį Rytų jūros link, pranešė Pietų Korėjos kariuomenė, turėdama omenyje vandens telkinį, dar vadinamą Japonijos jūra.
„Šiaurės Korėja paleido nenustatytą sviedinį į Rytų jūrą“, – pareiškė Pietų Korėjos kariuomenės atstovai.
Išsamesnės informacijos apie paleidimą Seulas nepateikė.
Tai įvyko praėjus savaitei po to, kai Pchenjanas paleido, anot jo, naują hipergarsinę raketą, kuria siekiama atgrasyti šalies varžovus Ramiajame vandenyne.
Libano prezidentas ministru pirmininku pasirinko TTT pirmininkaujantį teisėją Nawafą Salamą
Naujasis Libano prezidentas Josephas Aounas pirmadienį po konsultacijų su įstatymų leidėjais ministru pirmininku pasirinko Tarptautinio Teisingumo Teismo (TTT) Hagoje pirmininkaujantį teisėją Nawafą Salamą pranešė prezidentūra.
„Respublikos prezidentas kreipėsi į teisėją Nawafą Salamą, prašydamas pavesti jam sudaryti vyriausybę, žinodamas, kad jis šiuo metu yra užsienyje. Buvo nuspręsta, kad jis grįš rytoj“, – sakoma pranešime.
„The Times“: Iranas slapta siųsdavo misijas į Rusiją, kad ši jam padėtų kurti branduolinę programą
Iranas slapta siųsdavo diplomatines misijas į Rusiją, tikėdamasis gauti ekspertų lygio pagalbos kuriant savo branduolinę pagalbą, pirmadienį remdamasis iš žvalgybos šaltinių Vakaruose gauta informacija pranešė dienraštis „The Times“, kurio straipsnį cituoja naujienų agentūra „Meduza“.
Dienraščio teigimu, vyresnysis vyriausiojo Irano lyderio ajatolos Ali Khamenei patarėjas Ali Larijani 2024 m. gale ne kartą skrido į Maskvą, kur dalyvaudavo diskusijose su oficialiais Rusijos asmenimis.
Japoniją sukrėtė 6,8 balo žemės drebėjimas, skelbtas cunamio pavojus
Pietvakarių Japonijoje pirmadienį įvyko galingas, 6,8 balo žemės drebėjimas, dėl kurio susidarė du maži cunamiai, tačiau apie žalą nepranešama.
Drebėjimas įvyko apie 21 val. 19 min. vietos (14 val. 19 min.
Po ES sankcijų pagrindiniam vežėjui Irano oro linijos pradės skrydžius į Europą
Iranas pirmadienį pranešė pradedantis tiesioginius privačių oro linijų skrydžius į Europą – praėjus daugiau nei trims mėnesiams po to, kai pagrindinis vežėjas „Iran Air“ dėl ES sankcijų sustabdė savo vykdomus europinius maršrutus.
„Skrydžiai į Europą bus atnaujinti sausio 31 d. maršrutu Paryžius-Teheranas, kurį vykdys privati oro linijų bendrovė „Iran Airtour“, – pranešė Irano civilinės aviacijos organizacijos vadovas Hosseinas Pourfarzaneh, kurį pacitavo oficiali naujienų agentūra IRNA.
Nušalintam Pietų Korėjos prezidentui padidintas atlyginimas
Nušalintas Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas gaus padidintą atlyginimą, pirmadienį parodė oficialūs dokumentai, nepaisant prieš jį pradėto apkaltos proceso ir tyrimo dėl jo paskelbtos, bet nepavykusios karo padėties.
Yoon Suk Yeolas gruodžio 3 d. sustabdė civilinį valdymą ir pasiuntė į parlamentą kareivius, bet netrukus buvo priverstas atsitraukti. Pietų Korėją apėmė didžiausia per pastaruosius dešimtmečius politinė krizė.
Pietų Korėja po lėktuvo sudužimo žada pokyčius oro uostuose
Pietų Korėjos pareigūnai pirmadienį teigė, jog betoniniai barjerai, naudojami navigacijai oro uostuose visoje šalyje, bus pakeisti po „Jeju Air“ lėktuvo katastrofos, nusinešusios 179 žmonių gyvybes.
Lėktuvas „Boeing 737–800“ gruodžio 29 dieną skrido iš Tailando į Muaną Pietų Korėjoje. Lėktuvas, kuriuo keliavo 181 keleivis ir įgula, Muano oro uoste jis nusileido neišskleidęs važiuoklės, rėžėsi į betoninį barjerą, užsiliepsnojo ir sprogo.
Austrijos užsienio reikalų ministerija: Nigeryje pagrobta austrė
Nigerio šiauriniame Agadeso mieste pagrobta austrė, sekmadienį pranešė Viena.
„Deja, turime patvirtinti šį atvejį“, – naujienų agentūrai AFP elektroniniu paštu pranešė užsienio reikalų ministerija, anksčiau teigusi, kad jos ambasada Alžyre „buvo informuota apie galimą austrės pagrobimą Agadese“.
Ambasada pridūrė palaikanti ryšius su šalimis partnerėmis ir ES delegacija vietoje, taip pat su regiono valdžios institucijomis.
Agadeso valdžios institucijos atsisakė komentuoti.
Meksiką supurtė 6,2 balo žemės drebėjimas
Pietvakarių Meksikos regioną sekmadienį supurtė 6,2 balo stiprumo žemės drebėjimas, pranešė Jungtinių Valstijų geologijos tarnyba (USGS).
Pranešimų apie nukentėjusiuosius ar padarytą žalą kol kas negauta,.
Drebėjimo židinys buvo už aštuonių kilometrų nuo Koalkomano Vaskeso de Paljareseo savivaldybės, kurioje gyvena apie 20 tūkst. žmonių ir kuri yra maždaug už 600 km į vakarus nuo sostinės Meksiko.
Žemės drebėjimas įvyko 86,2 km gylyje.
Mokslininkai išaiškino Bermudų trikampio legendas: lėktuvų ir laivų dingimo paslaptis slypi detalėse
Bermudų trikampis – šiaurinio Atlanto vandenyno dalis, jau šimtmečius kelianti baimę dėl paslaptingų dingimų. Žmonės šią vietą sieja su įvairiausiomis legendomis ir sąmokslo teorijomis, tačiau mokslininkams pavyko išsiaiškinti Bermudų trikampio paslaptį, rašoma „Indy 100“.
Teigiama, kad šiame regione, kuris tęsiasi maždaug nuo Floridos pakrantės iki Bermudų ir Didžiųjų Antilų salų, dingo daugiau kaip 50 laivų ir 20 lėktuvų.
Išaiškinta priežastis, kodėl prieš beveik 200 metų pasaulyje kilo badas: įspėja, kad tai bet kada gali pasikartoti
Tyrėjų komanda padėjo įminti paslaptį, susijusią su ugnikalnio išsiveržimu, kuris beveik prieš 200 metų visame pasaulyje sukėlė badą ir derliaus stygių, rašoma „The Independent“.
„St Andrews“ universiteto mokslininkai teigia atradę ugnikalnį, kuris išsiveržė 1831 m. ir sukėlė pasaulinį atšalimą maždaug 1°C.
Komanda nustatė, kad tai buvo Zavaritskio ugnikalnis nuošalioje negyvenamoje Simuširo saloje, kuri priklauso Kurilų saloms – ginčytinai teritorijai tarp Rusijos ir Japonijos.
Naujasis Libano prezidentas pirmojo oficialaus vizito ketina vykti į Saudo Arabiją
Naujasis Libano prezidentas Josephas Aounas šeštadienį per pokalbį telefonu su Saudo Arabijos faktiniu vadovu pareiškė, kad pirmojo oficialaus užsienio vizito ketina vykti į šią Persijos įlankos karalystę, pranešė jo biuras.
Libano įstatymų leidėjai ketvirtadienį naujuoju šalies prezidentu po ilgiau nei dvejus metus trukusios aklavietės išrinko kariuomenės vadą J. Aouną. Tikimasi, kad naujo prezidento išrinkimas padės karo nualintai šaliai išbristi iš finansinės krizės.
Skrydžių bendrovių pokyčiai šįmet neapsiribos vien naujais mokesčiais: palies ir keleivius
Mes tvirtai žengiame į naują kelionių epochą, kurią lemia inovacijos. Nauji lėktuvai, nauji maršrutai, naujos partnerystės ir naujos strategijos – tai šių metų pagrindiniai pasikeitimai, rašoma CNN.
Dabar, praėjus beveik penkeriems metams po „Covid“ pandemijos, paveikusios oro linijų transporto sektorių, optimizmas sugrįžo.
Tačiau 2025 m. atėjo didžios permainos, kurios dar labiau atvers pasaulį keliautojams, tuo pat metu imdamos iš jų daugiau mokesčių už šią galimybę.
Naujausia informacija apie Pietų Korėjoje sudužusį lėktuvą: juodosios dėžės prieš katastrofą liovėsi įrašinėti
Sudužusio „Jeju Air“ lėktuvo juodosios dėžės, kuriose saugomi skrydžio duomenys ir įgulos kabinos pokalbių savirašiai, liovėsi įrašinėti likus keturioms minutėms iki nelaimės, šeštadienį pranešė Pietų Korėjos transporto ministerija.
„Boeing 737-800“ orlaivis gruodžio 29 d. skrido iš Tailando į Pietų Korėjos Muano miestą, kai leisdamasis atsitrenkė į betoninę užtvarą Muano oro uoste ir užsiliepsnojo. Žuvo 179 žmonės.
Baltarusijoje per rinkimus gali būti blokuojami socialiniai tinklai
Baltarusijos valdžia per sausio 26 d. įvyksiančius vadinamuosius prezidento rinkimus ruošiasi blokuoti socialinius tinklus, kad apsunkintų veiksmų koordinavimą per galimas protesto akcijas.
Tai penktadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos Kovos su dezinformacija centru.
Turkija pažėrė priekaištų Prancūzijai ir pavadino JAV vienintele partnere Sirijoje
Turkijos vyriausiasis diplomatas penktadienį pareiškė, kad Vašingtonas yra vienintelis jos partneris Sirijos šiaurės rytuose, ir paragino Prancūziją repatrijuoti šalyje kalinamus savo piliečius, kalinamus Sirijoje dėl džihadistinės veiklos.
Turkijos užsienio reikalų ministro Hakano Fidano pastabos nuskambėjo, Vašingtonui bandant atkalbėti savo NATO sąjungininkę nuo puolimo prieš kurdų kovotojus Sirijos šiaurės rytuose.
Japonija paskelbė naujas sankcijas Rusijai
Japonija penktadienį patvirtino papildomas sankcijas Maskvai dėl jos karo prieš Ukrainą, įskaitant dešimčių asmenų ir grupių turto įšaldymą ir draudimą eksportuoti prekes dešimtims organizacijų Rusijoje ir keliose kitose šalyse, kaip įtariama, padedančių Kremliui išvengti sankcijų.
Supyko, kad niekas nebendrauja: studentė plaktuku sužeidė 8 žmones
Sausio 10 dieną Japonijos žiniasklaida pranešė apie išpuolį Tokijo universitete, kurio metu plaktuku buvo sužeisti aštuoni žmonės. 22 metų studentė buvo suimta įvykio vietoje, rašoma CNA.
Visi sužeistieji buvo sąmoningi, pranešė visuomeninis transliuotojas NHK, kuris, remdamasis policijos šaltiniais, nurodė, kad išpuolis po pietų įvyko Hosei universiteto Tamos miestelyje.
Japonijos žiniasklaida: Tokijo universitete plaktuku sužaloti 8 asmenis
Mažiausiai aštuoni asmenys buvo sužaloti per išpuolį, kurį penktadienį Tokijo universitete įvykdė plaktuku ginkluota užpuolikė, kuri po įvykio buvo sulaikyta, pranešė Japonijos žiniasklaida.
Visi sužeistieji yra sąmoningi, pranešė visuomeninis transliuotojas NHK, cituodamas policijos šaltinių žodžius, kad incidentas įvyko Hosėjo universiteto Tamos miestelyje po pietų.
„Jiji Press“ nurodė, kad buvo sulaikyta 20–30 metų amžiaus moteris.
Venesueloje prezidentu vėl prisaikdinamas Maduro, nepaisant pasipiktinimo šalyje ir užsienyje
Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro, einantis šias pareigas nuo 2013 metų, penktadienį bus prisaikdinamas trečiajai kadencijai, nepaisant visuotinio pasipiktinimo ir ceremonijos išvakarėse kilusių tūkstantinių protestų.
Opozicijos lyderė Maria Corina Machado, kuri ketvirtadienį išėjo iš pogrindžio vadovauti demonstracijai Karakase, po mitingo, pasak jos komandos, buvo trumpam sulaikyta – tai sukėlė naują tarptautinio pasmerkimo bangą dėl galimai N. Maduro pavogtų rinkimų ir kritikų bauginimo.