„Aurum 1006 km lenktynėse“ – automobilių paradas, sprinto lenktynės ir treniruotės

Trečiadienį Palangoje buvo duotas simbolinis startas didžiausioms Baltijos šalyse, jubiliejinėms 25-osioms „Aurum 1006 km lenktynėms“, o ketvirtadienį lenktynininkai jau sulaukė pirmųjų rimtesnių išbandymų. Visų pirma, nuo 10.30 val., Palangos Basanavičiaus gatvėje įvyko lenktynių dalyvių paradas bei „Dynamit Super Sprint“ lenktynės. Vėliau įvyko „Drag'o“ kvalifikacija, treniruotės ir vakare „Drag'o“ finalai.

„Baltic Caps“ ekipos pilotas Klaudas Bučinskas po treniruočių neslėpė džiaugsmo: „Kaip smagu ir gera čia sugrįžti“

Ketvirtadienį „Aurum 1006 km“ lenktynių trasoje jau pasigirdo pirmieji variklių garsai.  Lenktynių dalyviai turėjo dvi treniruočių sesijas, per kurias susipažino su savo vairuojama technika bei šių metų lenktynių trasa. Čia pirmuosius ratus įveikė ir „Baltic Caps“ trijulė – Klaudas Bučinskas, Povilas Gutauskas ir Maxas Tubbenas. Jie šiemet ir vėl lenktyniauja Edvino Arkušausko kurtu „BMW M4 Silhouette“ automobiliu.

„Aurum 1006 km“ lenktynėse dalyvaujantys „GT3“ klasės automobiliai: kuo jie skiriasi nuo kitų?

Jubiliejinėse „Aurum 1006 km“ lenktynėse prie starto linijos išsirikiuos daugiau kaip 20 sportinių bolidų, kuriuos vairuosiantys sportininkai turi vieną ir tą patį tikslą – pasiekti finišą. Jau 25-erius metus iš eilės vyksiančios „Aurum 1006 km“ lenktynės visuomet būna ta vieta, kurioje galima išvysti įvairiausio kalibro bolidus. Nuo egzotiškų „Spyker“, „Ferrari“ iki specialiai šioms varžyboms modifikuotų „Audi“, BMW ar „Honda“ markės ratuočių.

Latvijoje – apmaudi Ryčio Gurklio klaida, pasibaigusi diskvalifikacija

Praėjusį savaitgalį Latvijoje, Bauskės ralio kroso trasoje įvyko ketvirtasis Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionato etapas. Jame startavo ir jaunasis lenktynininkas Rytis Gurklys. Ir nors visa diena jam klostėsi gana neblogai, finale „NG Racing Team“ ekipos sportininkas prieš save išvydo juodą vėliavą bei buvo priverstas sudėti ginklus. Rytis Gurklys pasakoja, kad dienos pradžia nuteikė pozityviai.

Simas Juodviršis apie „Aurum 1006 km“ atmosferą: „Malonu kiekvienais metais sugrįžti“

Avarijos, intriga, permainingos sąlygos, įvykių nenuspėjamumas – tai tik dalis priežasčių, dėl kurių tūkstančiai kasmet stebi „Aurum 1006 km“ lenktynes. Nors šios priežastys yra pačios akivaizdžiausios, tačiau „Circle K miles Plus Racing Team“ komandos atstovas Simas Juodviršis mano, jog jų yra ir daugiau. „Galbūt kiekvienam autosporto renginį labiausiai traukia avarijos, tačiau kai esi čia – tai emocija“, – sako lenktynininkas.

Jau pirmoje „Aurum 1006 km lenktynių“ treniruočių sesijoje pasiektas įspūdingas rezultatas

Palangoje įsibėgėjo jubiliejinė automobilių sporto fiesta – 25-osios „Aurum 1006 km powered by Hankook” lenktynės. 20 komandų, pademonstravusių savo techniką Vytauto gatvėje, netrukus įveikė pirmus oficialius kilometrus oficialioje lenktynių trasoje – čia startavo treniruočių važiavimai. Vėjuota, bet daugiausiai saulėta Palanga sudarė palankias sąlygas lenktynininkams pademonstruoti savo galimybes bei prisijaukinti savo automobilius.

„LG OLED & RIMO Adero“ komandos lenktynininkas Marius Bartkus: „Tai bus labai greitos varžybos“

Kiekviena į Palangą atvykusi komanda tikisi, jog „Aurum 1006 km“ lenktynių maratoną pavyks įveikti be rimtesnių, galutinį rezultatą įtakojančių nuotykių, tačiau net ir kruopščiai sudėliotą lenktynių planą gali netikėtai sujaukti eilė skirtingų veiksnių. Tą kuo puikiausiai žino „LG OLED & RIMO Adero“ komandos nariai.

Dar vieną „Aurum 1006 km“ pergalę norintis iškovoti Andersas Fjordbachas: „Tai – mūsų tikslas“

Tarptautinėje automobilių sporto arenoje pažymėjęs danas Andersas Fjordbachas jau šį savaitgalį atsidurs visų, „Aurum 1006 km“ lenktynių dalyvių taikinyje. Praėjusiais metais trasos rekordą ir pergalę su savo komandos nariais iškovojęs lenktynininkas šiemet tikisi padaryti tą patį. 2023-ųjų liepos 22-osios vakaras varžybų žiūrovams buvo kaip niekada įsimintinas.

Druskininkuose duris atvėrusi „Drift Arena“ savaitgalį sukvies šonaslydžio entuziastus

Liepos 20-21 dienomis Druskininkuose bus surengtas trečiasis „Drift Arena“ etapas. Birželio pabaigoje atidaryta „Druskininkų Drift“ arena sulaukė didelio dėmesio – pilotai neslėpė džiaugsmo, jog Lietuvoje atsirado trasa, kurios dėka treniruotis bus galima 24/7, rašoma organizatorių išplatintame pranešime spaudai. Miško gilumoje atrasta nauja trasa sulaukia vis didesnio kiekio lankytojų.

Paskelbus „Aurum 1006 km“ lenktynių pradžią – spėlionės dėl galimų jos laimėtojų

Ketvirtadienį, nuo pat liepos 18-osios ryto, centrinę Palangos Vytauto gatvę vėl užpildė galingi automobiliai ir juos vairuojantys sportininkai, komandų vadovai ir šimteriopai didesnis žiūrovų pulkas. Graži tradicija nepažeista ir šįmet. Susirinkę į didžiausiąjį šalies vasaros kurortą ir prieš pradėdami kovas trasoje „Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai ir varžybų organizatoriai prisistatė Palangos gyventojams ir svečiams.

Didžiausias palaikymas – iš mylimųjų: „108 km moterų iššūkio“ dalyves vyrai finiše pasitinka su gėlėmis

Palangoje liepos 17-20 dienomis vykstantis „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių festivalis kasmet suburia ne tik autosportui neabejingus vyrus, bet ir tokią pat aistrą tam jaučiančias moteris.

„Dynamit Super Sprint“ lenktynėse – „Porsche Baltic“ komandos pergalė

Ketvirtadienio popietę Palangoje finišavo žiūrovų dėmesio nuolatos sulaukiančios „Dynamit Super Sprint“ lenktynės. Jose pergalę pelnė „Porsche Baltic“ komanda. Netradicinis sprinto varžybų formatas yra neatsiejama „Aurum 1006 km“ lenktynių dalis. Unikalus jų formatas leidžia patikrinti lenktynininkų reakciją, tikslumą ir sugebėjimus automobilį suvaldyti netradicinėmis sąlygomis.

Virtualaus „drifto“ čempionato lyderį pakvietė išbandyti tikrą bolidą

Lietuvos šoninio slydimo čempionato „Pro“ lygos sportininkas Paulius Petrauskas ir virtualiuose „drifto“ čempionatuose besirungiantis Ernestas Jakubėlis pristato Lietuvos autosporto scenoje dar nematytą eksperimentą. Simuliatoriaus vairuotojas, pirmą kartą gyvenime, sėda už galingo BMW bolido vairo ir parodo, kaip virtualiuose etapuose sukaupta praktika veikia realybėje. Treniruotės ir virtualūs čempionatai – šių laikų kasdienybė Idėja sportininkams kilo neatsitiktinai.

„ADAC GT Masters“ čempionato lenktynėse puikų greitį demonstravo lietuvis Jonas Karklys

Savaitgalį Nurburgringo trasoje Vokietijoje vyko trečiasis „ADAC GT Masters“ lenktynių etapas, kuriame puikų greitį demonstravo lietuvis Jonas Karklys. 35-erių sportininkas įpusėjo prestižinių GT automobilių lenktynių sezoną atstovaudamas vokiečių „Engstler Motorsport by NordVPN“ komandai.

„Baltic Caps“ ekipos tikslas „Aurum 1006 km“ lenktynėse – vieta TOP 5 gretose

Palangoje prasidėjo ilgasis „Aurum 1006 km“ lenktynių savaitgalis. Trečiadienį dalyvių čia laukė formalumai – administracinė ir techninė komisija. Šiemet dvidešimties komandų sąraše vėl galima rasti „Baltic Caps“ ekipą, kuri šių metų lenktynėse startuos tuo pačiu „BMW M4 Silhouette“ automobiliu ir kiek atnaujinta sudėtimi.

Palangoje duotas simbolinis startas: jubiliejines, 25-ąsias „Aurum 1006 km lenktynes“, pradės 20 komandų

Šios akimirkos ir varžybų organizatoriai, ir jose dalyvausiantys sportininkai, ir žiūrovai laukė ištisus metus. Trečiadienio pavakarę Palangoje duotas simbolinis startas didžiausioms Baltijos šalyse, jubiliejinėms 25-osioms „Aurum 1006 km lenktynėms“. Kiekvienos didesnės automobilių sporto varžybos prasideda jose dalyvausiančių sportininkų ekipuotės ir jų automobilių kovinės parengties patikra, kuri patikėta administracinei ir techninei komisijoms.

Palangoje startavo „Aurum 1006 km lenktynių“ renginiai: įvyko komandų registracija ir techninė automobilių apžiūra

Trečiadienį Palangoje jau 25-ąjį kartą startavo kasmetinės „Aurum 1006 km lenktynės“, o pirmąją jų dieną įvyko lenktynių registracija ir komandų pristatymas. Žiūrovai galėjo susipažinti su visais lenktynių dalyviais, jų technika, pamatyti sportininkus be šalmų ir dar be lenktynių įtampos – draugiškoje atmosferoje jie papasakojo apie savo tikslus ir lūkesčius. „Lenktynių savaitė prasideda jau trečiadienį, kai vyksta techninė automobilių apžiūra.

„Porsche Racing Experience“ sėkmės istorija: nuo vieno sportinių automobilių entuziasto iki trisdešimties profesionalių lenktynininkų

Netikėtai gimusi idėja suburti sportinių automobilių entuziastus, per mažiau nei dešimtmetį evoliucionavo iki vieno iš stipriausių automobilių sporto šalies projektų.

Ne tik atsarginį variklį, bet ir automobilį atsivežusi „LG OLED & RIMO Adero“: „Turime visą fūrą, visko dar antra tiek“

Liepos 17-osios popietę „Aurum 1006 km“ dalyviai rinkosi į pačią svarbiausią lenktynių savaitgalio ceremoniją – techninę komisiją. Joje – kruopštūs varžybų teisėjai atliko reikalingą bolidų patikrą ir galiausiai suteikė dalyviams paskutinį ir galutinį palaiminimą, leidžiantį startuoti „Aurum 1006 km“ maratone. Varžybų dalyviai puikiai žino, jog techninėje komisijoje uždegta žalia tėra tik pirmas žingsnis, kuris negarantuoja sėkmingų varžybų.

„Aurum 1006 km lenktynių“ dalyviai pabrėžė sudėtingas sąlygas: „Ne kiekvienas jose pajėgtų finišuoti“

Alinantis 50 laipsnių karštis automobilyje, nenuspėjamos ir dažnai koją pakišančios oro sąlygos, daug fizinio pasiruošimo reikalaujantis krūvis – iššūkiai, kurie laukia kiekvieno lenktynių dalyvio. Prasidedant jubiliejinėms „Aurum 1006 km lenktynėms“, „Circle K miles Plus Racing Team“ komandos nariai atskleidžia pasiruošimo užkulisius ir įvardija sunkiausias akimirkas trasoje.

Prasideda 25-osios „Aurum 1006 km“ lenktynės: variklių gausmas bus jaučiamas ne tik Palangoje, bet ir prie ekranų

Didžiausią adrenalino pliūpsnį dovanojančios „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės prasideda jau šiandien! 25-ąjį kartą įvyksiantis renginys abejingų nepaliks ir šiemet – liepos 17-20 dienomis organizatoriai žada ne tik dar daugiau įtampos, bet ir naujienų. Žiūrovai ir didžiausi autosporto gerbėjai šią nesibaigiančia intriga pažymėtą lenktynių fiestą kviečiami stebėti tiek gyvai, Palangoje, tiek ir prie ekranų.

Jau netrukus automobiliai lenktyniaus Palangoje: vieno kaina gali siekti ir 700 tūkstančių

Didžiausias Rytų Europoje autosporto festivalis „Aurum 1006 km lenktynės“ liepos 17-20 dienomis sugrįš į Palangą jubiliejinį 25-ąjį kartą. Šiemet renginys pasižymės daugybe veiklų, pramogų ir itin didele konkurencija su grįžtančiu lenktynių rekordininku danu Andersu Fjordbachu priešakyje. Apie įspūdingiausią Lietuvoje autosporto renginį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ papasakojo pagrindinis renginio organizatorius Darius Jonušis ir žurnalistas Ramūnas Fetingis.

Lietuvos rinktinė pirmą kartą dalyvavo Pasaulio motokroso jaunimo čempionate

Liepos 13-14 d. Heerde trasoje Kamperweg vyko 2024 m. Pasaulio motokroso jaunimo čempionatas, kuriame varžėsi jaunieji sportininkai iš 41 šalies. Lietuvai atstovavę sportininkai pirmą kartą dalyvavę Pasaulio motokroso jaunimo čempionate pasisėmė ne tik pasaulinės patirties MXGP lygio smėlio trasoje sudėtingomis oro sąlygomis, kurios reikalavo beprotiškai daug jėgų ir pasiruošimo, bet ir palygino savo jėgas su stipriausiais pasaulio sportininkais.

Atnaujintoje Getautės trasoje – dalyvių gausus Lietuvos automobilių mini kroso čempionato etapas

Praėjusį sekmadienį Telšių rajone, Getautės autokroso trasoje surengtas penktasis Lietuvos automobilių Mini kroso čempionato bei ketvirtasis Žemaitijos autokroso taurės etapas. Jo metu prie starto stojo daugiau nei penkios dešimtis dalyvių, pasiskirsčiusių per penkias klases. Getautės trasa dalyvius ir žiūrovus pasitiko kardinaliai atnaujinta.

Rokiškyje vėl bus surengtos Lietuvos automobilių ralio čempionato kovos

Jau liepos 25-27 dienomis Rokiškyje ir jo apylinkėse įvyks ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „CBet Rally Rokiškis“. Tai ilgiausias etapas visame kalendoriuje, mat ekipažams čia teks įveikti daugiau nei 140 kilometrų greičio ruožų. Be to, organizatoriai žada ir nemažai staigmenų, kurios tikrai nepaliks abejingų.

„Porsche Baltic” komandoje Palangoje startuos nauji vardai ir automobiliai

Jubiliejinėse 25-ose „Aurum 1006 km lenktynėse“ prie starto linijos stos net trys „Porsche Baltic“ ekipažai. Įnirtingą kovą su galingiausiais legendinių Palangos lenktynių pilotais užtikrins ne tik atsinaujinusi „Porsche“ entuziastų komandos sudėtis, bet ir naujasis, 500 AG bolidas – „Porsche Cayman 718 GT4 RS Clubsport“ bei atnaujintas „Porsche 911 GT3 CUP“. Varžysis iš esmės atsinaujinę Pasak septintą kartą „Aurum 1006 km lenktynėse“ su „Porsche Racing Experience“ projektu startuojančio prof...

Į „Aurum 1006 km lenktynių“ traukinį spėjo įšokti ir latviai

Daugelis komandų iki liepos 17 d. Palangoje prasidėsiančių didžiausių Baltijos šalyse maratoninių „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių jau skaičiuoja net ne likusias dienas, o valandas.

#iGo2Dakar. „Ford“ pristatė Dakaro raliui paruoštą bolidą

Gudvude, Anglijoje, „Ford Performance“ pristatė naująjį „Ford Raptor T1+“. Naujajame komandos automobilyje panaudota šių metų Dakaro ralio patirtis. Sukurta nauja ir pažangi pakaba ant naujos rėminės konstrukcijos, kurią link finišo varys V8 jėgainė. Gudvudo greičio festivalyje debiutavęs „Raptor T1+“ sukurtas bendradarbiaujant su ilgalaikiais „Ford Performance“ partneriais „M-Sport Ltd.

Lietuva pirmą kartą dalyvaus Pasaulio motokroso jaunių čempionate

Liepos 13-14 d. vyks Pasaulio motokroso jaunių čempionatas Heerde, Nyderlanduose, kuriame varžysis geriausi pasaulio sportininkai „MX65“, „MX85“ ir „MX125“ klasėse iš 38 šalių. Lietuvos motociklų sporto federacija (LMSF) patvirtino ir pristato Lietuvos motokroso jaunimo ir jaunių rinktinės sąrašą, kurie sportininkai atstovaus Lietuvą Nyderlanduose.

„Bio-Circle & HSG Service by Dynami:t“ komandos treniruočių rezultatas „Nemuno žiede“: gali ramiai važiuoti su GT3 tipo bolidu

Dar praėjusiais metais automobilių sporto entuziastai nė nesvajojo Nemuno žiede išvysti galingiausių GT klasės automobilių: duobėta ir prasta trasa nebuvo tinkama greičiausiems gamykliniams automobiliams, tad jie ją aplenkdavo. Tačiau vakar „Bio-Circle & HSG Service by Dynami:t“ komandos lenktynininkas Mantas Matukaitis būtent čia išbandė „Audi R8 GT3“ automobilį.

DIENOS PJŪVIS. Palangoje – 1006 km lenktynės: viskas, ką reikia žinoti

Didžiausias Rytų Europoje autosporto festivalis „Aurum 1006 km lenktynės“ liepos 17-20 dienomis sugrįš į Palangą jubiliejinį 25-ąjį kartą. Šiemet renginys pasižymės daugybe veiklų, pramogų ir itin didele konkurencija su grįžtančiu lenktynių rekordininku danu Andersu Fjordbachu priešakyje. Apie įspūdingiausią Lietuvoje autosporto renginį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pasakoja pagrindinis renginio organizatorius Darius Jonušis ir žurnalistas Ramūnas Fetingis.

Telšių pašonėje surengs Lietuvos mini kroso čempionato etapą

Jau artėjantį sekmadienį Telšių rajone, Getautės automobilių kroso trasoje įvyks penktasis iš šešių 2024-ųjų metų sezone numatytų Lietuvos automobilių mini kroso taurės etapų. Kartu tai bus ir ketvirtasis Žemaitijos automobilių kroso taurės etapas. Paraiškas čia startuoti jau dabar pateikė per 70 dalyvių, kurie varžysis tiek čempionato, tiek papildomose klasėse.

Vaidotas Žala artėjančiame Mažeikių ralyje startuos su brangiausiu „Škoda“ ralio automobiliu

Jau rytoj Mažeikiuose prasidės trečiasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas. Jo dalyvių sąraše galima rasti ir „Arijus Racing“ komandos dueto – Vaidoto Žalos ir Ivo Pūkio paraišką, kurie čia startuos mūsų šalies trasose dar nematytu automobiliu – „Škoda Fabia RS Rally2“. Tai – naujausios kartos „Škoda Motorsport“ kūrinys. Vaidotas Žala sako, kad naujasis „Škoda Fabia RS Rally2“ automobilis – brangiausias ir tobuliausias šio koncerno gaminys, dabar esantis rinkoje.

„Aurum 1006 km lenktynėse“ – motorų gausmas ir kurtinantis decibelų „dragas“

Lygiai po savaitės, liepos 18-ąją Palangoje, Vytauto gatvėje, šurmuliuos didžiausių Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynių“, rengiamų be pertraukų nuo 2000 metų, atidarymo paradas. „Nesunku suskaičiuoti, jog šiemet jos neeilinės, o jubiliejinės, pažyminčios ketvirtadalį savo gyvavimo amžiaus, - sako pagrindinis renginio organizatorius, VšĮ „1000 km lenktynės“ direktorius Darius Jonušis. – Nedaug yra tokių varžybų, kurių upė srauniai tekėtų 25-erius ir daugiau metų.

„Ferrari“ palieka du dešimtmečius komandoje praleidęs inžinierius

Ilgiausiai Formulės 1 čempionate dalyvaujančios „Ferrari“ komandos atstovai patvirtino, jog ją nusprendė palikti Enrico Cardile – du dešimtmečius „Ferrari“ komandoje dirbęs inžinierius, kuris užėmė itin svarbias technikos direktoriaus pareigas. „Ferrari“ komandos nusivylimui, E. Cardile nepadarė italų ekipai paslaugos ir neišėjo į pensiją. Vietoje to, jis netrukus persikels į didžiules ambicijas demonstruojančios „Aston Martin“ būstinę, kur jis talkins didžiulei inžinierių komandai.

Jubiliejinis 1006 km lenktynių festivalis sugrįžta į Palangą

Didžiausias Rytų Europoje autosporto festivalis „Aurum 1006 km lenktynės“ liepos 17-20 dienomis sugrįš į Palangą jubiliejinį 25-ąjį kartą. Šiemet renginys pasižymės daugybe veiklų, pramogų ir itin didele konkurencija su grįžtančiu lenktynių rekordininku danu Andersu Fjordbachu priešakyje.

Kartu su audra savaitgalį Kaune praūžė ir „Kaunas Grand Prix“

Savaitgalis Kaune buvo išties audringas: sekmadienį visus gerokai atgaivinęs lietus nuplovė ir „Nemuno žiedo“ trasos posūkius, tuo pačiu, įnešdamas gerokai daugiau adrenalino ir į čia vykusias varžybas. Nuo penktadienio vakaro trasoje pradėję rinktis dalyviai saulėtą šeštadienį jau suko pirmuosius ratus „Nemuno žiede“, neslėpdami džiaugsmo tiek dėl atnaujintų trasos atkarpų, tiek išplatėjusių išslydimo zonų.

Nepaisant iššūkių, „RD Signs – Šiauliai Racing Team“ pasiekė „12h Misano“ lenktynių finišą

Savaitgalį Italijoje įvyko trečiasis Europos ilgųjų nuotolių lenktynių čempionato etapas. Jame prie starto linijos stojo šiose pirmenybėse aktyviai dalyvaujanti lietuvių komanda „RD Signs – Šiauliai Racing Team“. 2024-ųjų sezonas „RD Signs – Šiauliai Racing Team“ nėra pats sklandžiausias ar sėkmingiausias.

12 valandų lenktynėse Italijoje – vietą ant podiumo iškovojusi „Juta Racing“ komanda

Ilgųjų nuotolių čempionate dalyvaujanti „Juta Racing“ komanda, savaitgalį pademonstravo aukšto meistriškumo pasirodymą. 12 valandų lenktynėse „Juta Racing“ užėmė antrą poziciją. „Misano Marco Simoncelli“ – vieta, kurioje praėjusį savaitgalį buvo surengtos 12 valandų trukusios, ilgųjų nuotolių čempionato varžybos. Daugiau nei 4 kilometrų ilgio, 16 posūkių turinti trasa tapo visuotiniu išbandymu dalyvio paraišką užpildžiusiems lenktynininkams.

Po traumos atsigavęs Deividas Malūkas įrodinėja savo vertę

„IndyCar“ čempionate dalyvaujantis Deividas Malūkas toliau įrodinėja, kad jau yra pilnai atsigavęs po riešo traumos. „Honda Indy 200“ kvalifikacijoje Leksingtone (JAV) D.Malūkas pakartojo geriausią karjeros rezultatą, iškovodamas 3-ią starto poziciją. Lietuvį kvalifikacijoje aplenkė tik Alexas Palou ir Pato O‘Wardas. Lenktynėse tokio gero rezultato pasiekti nepavyko. D.Malūkas turėjo tam tikrų problemų su sankaba, gaišo laiką boksuose ir užėmė 12-ą vietą.

Europos ralio kroso čempionate – ambicingas Pauliaus Pleskovo pasirodymas

Höljes trasoje Švedijoje šį savaitgalį oficialiai prasidėjo kovos dėl 2024-ųjų FIA Europos ralio kroso čempiono titulo. Pirmajame „Euro RX1“ mūšyje iki pat pusfinalio puikiai sekėsi  TSK „Baltijos sportas“ pilotui Pauliui Pleskovui, laimėjusiam du iš keturių kvalifikacinių važiavimų ir tik dėl kurioziško technikos kaprizo nepatekusiam į finalą.

„Dream 2 Drive“ komanda užtikrintai dominavo „Porsche Sprint Challenge Central Europe“ varžybose

Savaitgalį Lenkijoje vyko trečiasis „Porsche Sprint Challenge Central Europe“ čempionato etapas. Tarp gausybės aukšto meistriškumo lenktynininkų šį kartą vėl suspindėjo lietuviškos „Dream 2 Drive“ komandos pilotai. Praėjusiame „Porsche Sprint Challenge Central Europe“ etape su lyderiais kovęsis Eduardas Klepikas šį kartą nepraleido progos išnaudoti Poznanės lenktynių trasos ypatumų savo naudai.

„Drift Masters“ čempionate Benediktą Čirbą toliau lydėjo techniniai nesklandumai

Liepos 5-6 dienomis, „Power Park“ atrakcionų parke esančioje Mika Salo trasoje, Suomijoje praūžė 3-iasis Drift Masters Grand Prix etapas. Vienintelis Lietuvos atstovas Benediktas Čirba etape užėmė 7-ąją vietą. Kvalifikacijoje Čirba liko 27: pirmuoju važiavimu surinko 65 taškus, antruoju - 83,5 taško. Nuolat besikeičiančios oro sąlygos itin apsunkino etapą visiems čempionato dalyviams. Trasos danga vietomis buvo šlapia, kitur sausa, bei padengta sluoksniu padangų gumos.

Sutarties sąlygų nevykdantis Sergio Perezas sodinamas ant karštos kėdės

Dar vienos Formulės 1 lenktynės, dar vienas nuviliantis Sergio Perezo pasirodymas. Nestabilią sportinę formą demonstruojantis lenktynininkas vis dažniau skatina kvestionuoti ar meksikietis gali nuolatos kovoti dėl itin svarbių konstruktorių įskaitos taškų. Sekmadienį pasibaigus Jungtinės Karalystės didžiojo prizo lenktynėms, finišo liniją rikiuotės gale kirtęs S. Perezas dar kartelį suerzino „Red Bull“ komandos vadovus.

Ryškėja „Aurum 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrai

Prie kelių Klaipėda – Liepoja ir Palanga – Kretinga sankirtos, dažniausia vadinamos Vydmantų žiedu, jau užvirė darbai, netrukus neatpažįstamai pakeisiantys ties įvažiavimu į didžiausiąjį mūsų šalies kurortą esančią laukymę. Ši vieta jau 25 kartą pamečiui taps be pertraukų rengiamų ir ne tik Baltijos šalis garsinančių „Aurum 1006 km lenktynių“ laikinuoju miesteliu, priglausiančiu ir sportininkus, ir žiūrovus.

Legendinėje „Silverstone“ trasoje – Lewiso Hamiltono triumfas po 2,5 metų

Sekmadienį legendinėje Silverstono trasoje įpusėjo 2024 m. „Formulės 1“ sezonas, o dramatiškas lenktynes pirmą kartą nuo 2021 m. gruodžio laimėjo „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas. Lenktynės išsiskyrė permainingomis oro sąlygomis, o jas laimėjęs britas L. Hamiltonas įsirašė į istoriją ir aplenkė legendinį Michaelį Schumacherį pagal reikšmingą kriterijų.

„Mercedes“ turi planą B: norėtų Lewisą Hamiltoną pakeisti Carlosu Sainzu

Nuvilianti Andrea Kimi Antonelli sportinė forma „Formulė 2“ čempionate paskatino „Mercedes“ komandos vadovą apsvarstyti kitus galimus pasirinkimus. Ir vienas iš jų – sezono pabaigoje „Ferrari“ paliekantis Carlosas Sainzas. Šiemet „Formulės 2“ čempionate startavęs A. Antonelli buvo laikomas vienu realiausių kandidatų laimėti čempiono titulą. Vis dėlto, jaunojo italo rezultatai nedžiugino nei jo paties, nei jo progresą stebinčio „Mercedes“ vadovo.

Pasaulio ralio čempionato organizatoriai ieško naujos žvaigždės: kviečia dalyvauti lenktynininko karjerą apmokančioje programoje

Pasaulio ralio čempionato (WRC) organizatoriai paskelbė naują programą, kuri suteiks galimybę mažiau galimybių turinčioms moterims lenktynininkėms tapti pasaulinio lygio ralio žvaigžde. „Beyond Rally“ programos nuostatomis sukurta nauja iniciatyva siekia padidinti moteriškos lyties lenktynininkių gretas aukščiausio lygio ralio varžybose. Penkiolika tinkamiausių kandidačių dalyvaus intensyvioje treniruočių stovykloje, kuri vyks „M-Sport Poland“ būstinėje Krokuvoje.

Treniruočių sesijoje Silverstone – „Mclaren“ lyderystė

Penktadienį Jungtinėje Karalystėje vykusioje Formulės 1 treniruočių sesijoje geriausią trasos įveikimo rezultatą parodė Lando Norrisas. Jis 0,331 sek. buvo greitesnis už savo komandos draugą, Oscarą Piastri. L. Norrisas įpusėjus antrai treniruočių sesijai lenktynių trasą įveikė per 1 min. ir 26,549 sek.

Benediktas Vanagas „Italian Baja“ prologe – antras

Penktadienio vakarą prasidėjo antrasis FIA Europos bajų taurės etapas – „Italian Baja“. Benedikto Vanago ir šturmano iš Estijos Kuldaro Sikko ekipažas lenktynes pradėjo 12 km prologu. Nors šis etapas laikomas simboliniu, būtent šio važiavimo rezultatai lemia, kokia tvarka išsidėstys starto pozicijos įskaitiniuose greičio ruožuose, prasidėsiančiuose jau šeštadienio rytą.
Į viršų