Naudotas „BMW X3“ (G01): Ar tai geriausias aukštesnės klasės SUV?

Ne toks kompaktiškas kaip „BMW X1“, tačiau ir ne toks ištaigingas ar milžiniškas kaip „BMW X5“ – nei per didelis, nei per mažas, bet naudotas „BMW X3“ daugeliu aspektų gali atrodyti kaip vos ne idealus automobilis. Universalumą suteikiantys SUV automobiliai šiandien labai dažnai pranoksta tradicinių formų analogus ir „BMW X3“ tikrai nėra išimtis. Šiandien X3 yra antras pagal populiarumą vokiškos markės modelis.

Automobilis sunaudoja per daug degalų? Vairuotojams paaiškino, kodėl taip nutinka ir ką daryti

Ties automobiliui skirtų išlaidų eilute kiekvienas vairuotojas galėtų įrašyti bent keletą skirtingų punktų: padangos, alyvos keitimas, rūdžių šalinimas. Tačiau žvelgiant iš kasdieninės automobilio eksploatavimo perspektyvos, degalai visada sudaro didžiausią mėnesinių išlaidų dalį.

Paskirstymo diržas ar grandinė: Kuris sprendimas patikimesnis?

Suplyšęs paskirstymo diržas arba trūkusi paskirstymo grandinė veda link vieno ir to paties veiksmo – variklio gedimo. Vis dėlto, kuris paskirstymo sistemos sprendimas yra geresnis ir patikimesnis? Paskirstymo sistemos gedimas yra didžiausias kiekvieno automobilio vairuotojo košmaras. Visgi, nutrūkusi paskirstymo grandinė ar diržas gali sulankstyti variklio vožtuvus, apgadinti stūmoklius. Apskritai, tai reiškia, jog turėsite ieškoti sprendimų, kurie tikrai nebus pigūs.

Kodėl negalima važinėti su apytuščiu degalų baku?

Nuolatinis važinėjimas su automobiliu, kurio bake teliko porą lašelių kuro, anksčiau ar vėliau, prives link kelionės į artimiausias dirbtuves. Ir tikrai ne dėl to, jog pasibaigęs kuras privers jus sustoti. Kiekvienas vairuotojas su netikėtai užsidegusia degalų bako rezervo lempute yra susidūręs ne vieną kartą. Kai kurie vairuotojai rizikuoja ir bando nusigauti iki galutinio taško, kiti – nerizikuoja ir ieško artimiausios degalinės.

Alyvos slėgio jutiklis: kas tai ir kokie yra jutiklio gedimo simptomai?

Variklio alyva – kiekvienam vidaus degimo varikliui yra it gyvybės eliksyras. Visgi, variklio alyva atlieka eilę funkcijų: sutepa judančias variklio dalis, pašalina nešvarumus, padeda palaikyti optimalią variklio temperatūrą. Kadangi variklio alyva atlieka daug negu vieną funkciją, atitinkamas variklio alyvos lygis yra be galo svarbus, siekiant užtikrinti variklio patvarumą ilgalaikėje perspektyvoje, bet tai nėra naujiena.

Kaip teisingai tempti automobilį?

Automobilio gedimas kelyje visuomet įvyksta mažiausiai tinkamu momentu. Nors automobilio gedimų gali būti įvairių, tačiau retkarčiais jų negalima pašalinti stovint šalikelėje. Natūralu, jog norint automobilį nugabenti į nuosavą garažą, specializuotas dirbtuves ar tiesiog į saugesnę vietą, vairuotojai turi pasirinkti vieną iš dviejų scenarijų: kviesti autovežį arba bičiulį, kuris galėtų automobilį partempti.

Britai išrinko geriausius automobilius: geriausiųjų dešimtuke – nei vieno vokiško automobilio

Jungtinėje Karalystėje leidžiamas žurnalas apie automobilius „Auto Express“ paskelbė naujausio „Driver Power“ tyrimo rezultatus. Juose atskleidė automobilius, kurių eksploatacija teikia didžiausią malonumą. Kasmet organizuojamas „Driver Power“ tyrimas nuo kitų skiriasi tuo, jog visi tyrime surinkti duomenys yra surenkami iš automobilių savininkų, kurie norėdami dalyvauti tyrime privalo atsakyti į eilę skirtingų klausimų, susijusių su konkretaus modelio eksploatacija.

Naudotas „Volkswagen Golf VI“ : Penktukas po plastinės operacijos

Kompaktiškų hečbekų segmentas labai dažnai vadinamas „Golf“ klase. Nors šį segmentą išrado ne vokiečiai, bet prancūzai, tačiau daugelis šią automobilių klasę tapatina su pačiu populiariausiu „Volkswagen“ markės modeliu. To priežastis – stulbinantis šio modelio populiarumas. Ypač Europoje, kurioje „Volkswagen“ kasmet parduoda šimtus tūkstančių „Golf“ vienetų.

Sustiprintos padangos: Kas tai ir kodėl turėtumėte jas pasirinkti savo automobiliui?

Sustiprintos padangos – tai padangos, kurių greičio indeksas ir keliamoji galia yra didesni nei analogiškų, standartinių padangų. Šios padangos pritaikytos didesniam slėgiui ir apkrovoms, o tai ypač svarbu sunkesnėms transporto priemonėms ar sportiškiems SUV automobiliams. Galiausiai, sustiprintose padangose naudojama storesnė guma ir kiti sutvirtinimai, kad būtų užtikrintas didesnis padangos patvarumas ir ištvermingumas.

Įvardijo, kada vairuotojai turėtų keisti variklio alyvą: gamintojų rekomendacijos gali sukelti problemų

Tam, kad automobilis tarnautų be priekaištų ir nepateiktų nemalonių siurprizų pačiu netinkamiausiu metu, svarbu juo rūpintis ne tik tada, kai atsiranda pašalinių garsų ar prietaisų skydelyje sužimba lemputės, įspėjančios apie sutrikusį sistemų veikimą, rašoma pranešime spaudai.  Dauguma vairuotojų žino, kad būtent dėl to rekomenduojama periodiškai rūpintis automobiliu ir laiku keisti eksploatacinius skysčius.

Kokie yra sugedusių variklio purkštukų simptomai? Kiek kainuoja juos pakeisti?

Benzininiuose ir dyzeliniuose esantys purkštukai padėjo inžinieriams pasiekti stulbinančius vidaus degimo variklio efektyvumo rodiklius, tačiau kaip ir daugelis variklio sudedamųjų dalių, purkštukai, anksčiau ar vėliau nusidėvi ir sugenda. Kokią funkciją atlieka kuro purkštukai? Kaip galima suprasti iš pavadinimo, purkštukų pagrindinė užduotis yra aprūpinti variklį degalais.

„Renault TCe“ varikliai: Vienas iš jų – geras, kitas – nelabai

„Renault TCe“ vardu pavadinti benzininiai varikliai yra pastarųjų automobilių industrijos dešimtmečių progreso veidrodis. Visgi, būtent variklių srityje technologinį proveržį labiausiai skatino ne tik talentingi inžinieriai, bet ir nuolatos griežtėjantys taršos reikalavimai, dėl kurių gamintojai turėjo surasti retkarčiais išradingų būdų kaip išvengti itin skaudžių Europos Sąjungos nuobaudų. Prancūzijos automobilių gamintojai šiame kontekste buvo baudžiami du kartus.

Naudota „Lancia Delta“: Kas čia per avangardizmo apraiška?

Automobilių entuziastų biblijoje „ Lancia Delta“ vardas turi ypatingą reikšmę. Tuzinas apdovanojimų ir dar daugiau pergalių Pasaulio ralio čempionate lėmė, jog „Lancia Delta“ vardas iki šiol yra tapatinamas su karščiausiu pasaulio hečbeku.

Prietaisų skydelio margumynai: kokios yra įspėjamųjų lempučių reikšmės?

Važiavimo greitis, galimas nuvažiuojamas atstumas, navigacijos rodmenys – tai tik dalis funkcijų, kurias atlieka automobiliuose esantis prietaisų skydelis. Automobilių gamintojams šis įrenginys taip pat yra įrankis, leidžiantis vairuotojams pranešti apie automobilyje įdiegtų technologijų ir kitų sistemų veikimą arba, blogiausiu atveju, gedimą. Simboliai skirstomi į tris grupes Automobilių gamintojai prietaisų skydelyje rodomus informacinius pranešimus skirsto į tris grupes ir spalvas.

„Renault“ sukurtas 1,5 litro „dCi“: Ar tikrai vertėtų jo bijoti?

„Renault“ niekada nebuvo laikoma kaip itin gerų, itin patikimų dyzelinių variklių gamintoja. Šiuo statusu daugelį metų didžiavosi „Peugeot“, o tiksliau – „PSA“ koncernas, bet tai nereiškia, jog „Renault“ kūrinius vertėtų nuvertinti. Anaiptol. Jeigu vadovautumėtės vien visuomenėje vyraujančiais stereotipais, tuomet drąsiai sakytume, jog 10 metų senumo automobilių kategorijoje vokiški kūriniai yra patys ištvermingiausi, o itališki – patys gležniausi.

Kodėl automobilio salonas nešyla? Gedimo priežasčių gali būti ne viena

Esant žemai oro temperatūrai į paviršių iškyla įvairūs vairuojamo automobilio trūkumai. Kai kuriems „miršta“ akumuliatorius, kitiems galvos skausmu tampa darbinės temperatūros nepasiekiantis variklis, o treti susiduria su dar viena problema – su nešylančiu automobilio salonu.  Žiemą, automobilio salone esanti šiluma padeda greičiau atitirpinti langus bei vairuojant automobilį jaustis komfortiškai, tad kai į automobilio saloną plūsta tik šaltas oras – laikas sunerimti.

„DPF“ filtras: Patarimai, padėsiantys išvengti bėdų

Jeigu vairuojate automobilį su dyzeliniu varikliu – Jūs tikrai turite savo nuomonę apie kietųjų dalelių filtrus, kurie vis dažniau tampa modernių automobilių Achilo kulnu.  Daugelis vairuotojų teigia, jog kietųjų dalelių filtras nėra reikalingas.

Kokios trukmės turėtų būti naudoto automobilio garantija?

Įprastai perkant naują automobilį gamintojo atstovai suteikia jam bent dvejų ar trejų metų garantiją. Dažniausiai ją galima pratęsti susimokėjus papildomai. Tačiau pardavėjo suteiktas garantinis laikotarpis naudotiems automobiliams mūsų šalyje vis dar tebėra ganėtinai reta praktika, nors galima aptikti vis daugiau jos pavyzdžių. Rinkos ekspertai sako, kad Vakarų Europoje tokia paslauga yra itin paklausi ir gerokai skatina pardavimą. Perka, kur patikimiau Nuo 2 iki 7 metų.

Hibridinis ar elektrinis automobilis? Kurį pasirinkti?

Daugelį metų naujų ir naudotų automobilių pirkėjai galėjo rinktis iš dviejų, labai gerai žinomų pasirinkimų. Vienas iš jų galėjo turėti benzininį variklį, o kitas – dyzelinį. Vis dėlto, dabar pasirinkimų gretos yra kaip niekada plačios, mat vairuotojų susidomėjimą kelia elektrifikuotos opcijos.

Įsiurbimo kolektoriaus sklendė: kas tai ir ką daryti atsiradus gedimui?

Daugelis modernių variklių šiandien nebegali išsiversti be ganėtinai elementaraus, bet vairuotojams galvos skausmą keliančių, oro srautą reguliuojančių sklendžių.  Priklausomai nuo gamintojo sumanymų, įsiurbimo kolektoriuje esančios sklendės gali atlikti keletą skirtingų užduočių. Jos gali būti atsakingos už oro ir degalų mišinio savybių pagerinimą, galios ir sukimo momento didinimą tam tikrame sūkių diapazone, variklio vibracijų mažinimą ir žinoma – kenksmingų išmetamųjų dujų mažinimą.

Padangų slėgio davikliai: Kodėl jie gendai ir ar brangu juos pakeisti?

Kiekvienais metais į automobilius diegiamos labiau arba mažiau pastebimos naujovės, kurios padeda pagerinti automobilio saugumą, sumažina apetitą degalams arba leidžia technologijoms sklandžiau veikti tarpusavyje. Jeigu reikėtų įvardinti vieną svarbiausių priedų, kuris buvo pradėtas diegti į visus naujus automobilius, juo neabejotinai taptų padangų slėgio davikliai.

Ar galima N1 klasės transporto priemonę paversti M1 klasės automobiliu?

Skirtingose transporto registro grafose apskaitomi N1 ir M1 klasių automobiliai realiame gyvenime labai dažnai atrodo kaip homozigotiniai dvyniai: identiškas kėbulas, toks pat interjeras, ratus suka tokios pačios galios variklis. Skiriasi tik pardavimo ir eksploatavimo sąlygos. Kadangi N1 traktuojamas kaip „komercinės paskirties transporto priemonė“ arba, kitaip tariant, darbo įrankis – tokio automobilio įsigijimui išleistos sumos PVM atskaita yra galima. T. y. pirkinys atpinga 21 proc.

Ar įmanoma rankiniu būdu atlaisvinti automatinės pavarų dėžės užraktą? Žinoma!

Augantis automobilių su automatinėmis pavarų dėžėmis skaičius paskatina vairuotojus imtis papildomų saugumo priemonių, dėl kurių jiems pavyktų išvengti tam tikrų nemalonių situacijų. Įvykus bet kokiam gedimui, automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis ganėtinai lengvai transportuojami iš vienos vietos į kitą.

Kaip užvesti automobilį, jeigu automobilio raktelyje esanti baterija išsikrovė?

Baterijos anksčiau ar vėliau išsikrauna. Nesvarbu, ar jos būtų sumontuotos į nešiojamą kompiuterį, išmanųjį telefoną ar netgi į nuotolinį automobilio valdymo pultelį.  Jeigu išsikrovusias nešiojamo kompiuterio ir telefono baterijas galima įkrauti, to paties negalima padaryti su automobilio raktelyje esančia baterija.  Įprastai, į automobiliams skirtus raktelius montuojamos baterijos nėra ilgaamžės ir išsikrauna po tam tikro laiko tarpo. Dažniausiai – pačiu netinkamiausiu metu.

Variklio alyvos pakuotė: kurį simbolį žinoti būtina?

Variklio alyvų pasirinkimas šiandien – milžiniškas, informacijos, atrodytų, taip daug, visgi ilgus metus automobilių pramonės sektoriuje dirbantys ekspertai pastebi, jog neretai vairuotojų supratimas ir vyraujantys stereotipai vis dar įstrigę kelis dešimtmečius praeityje.

10 klasikinių automobilių, kurių vertė per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo labiausiai

Ištisus dešimtmečius buvo manoma, jog klasikiniai automobiliai gali būti labai gera investicija. Visgi, kuomet automobilis peržengia 30 metų slenkstį, jo išliekamoji vertė staiga šauna į viršų. Vis dėlto, ne visi klasikiniai automobiliai gali būti gera investicija.

Variklio pagalvė: Kas tai ir kokie yra gedimo simptomai?

Variklio pagalvė – komponentas, turintis veikti įvairiausiomis oro sąlygomis, todėl anksčiau ar vėliau ji susidėvi. Prognozuoti kada variklio pagalvė nusidėvės yra be galo sunku, nes visa tai priklauso nuo vairavimo stiliaus ir pačios variklio pagalvės kokybės. Vis dėlto, nereikia baimintis, kad variklio pagalvės gedimas įvyks staiga ir dėl gedimo automobilis liks imobilizuotas.

Kaip tinkamai eksploatuoti automobilį su „CVT“ pavarų dėže?

Kiekvienas automobilių gamintojas pasirenka jam labiausiai tinkantį ir patinkantį automatinės transmisijos tipą. „VAG“ koncernas propaguoja dvigubą sankabą turinčias pavarų dėžes, kai kurie gamintojai renkasi robotizuotas pavarų dėžes. Tuo tarpu Japonijos automobilių gamintojai iki šiol nenori iš rankų paleisti „CVT“ tipo pavarų dėžių. „CVT“ (bepakopė) pavarų dėžė Japonijos gamintojų yra mėgstama dėl kelių priežasčių. Visų pirma – pavarų dėžės konstrukcija yra gerokai paprastesnė.

5 naudingi patarimai: kaip paruošti automobilį šiltajam sezonui?

Žiema automobilių vairuotojams atneša nemažai iššūkių, todėl jai pasibaigus itin svarbu nuodugniai įvertinti savo automobilio būklę ir paruošti jį artėjantiems šiltesniems orams. Automobilių istorijos ataskaitas teikiančios įmonės „carVertical“ ekspertai dalinasi patarimais, kaip pasirūpinti automobiliu po žiemos ir užtikrinti, kad šiltuoju metų laiku jis veiktų be priekaištų.

Kokie yra sugedusio termostato simptomai?

Termostato vardu pavadinta detalė yra paprasta ir nebrangi detalė, kurios gedimas gali turėti skaudžių pasekmių. Nors termostatas nėra labai didelė detalė, tačiau visiems vairuotojams pravartu žinoti kas tai per detalė ir kokie yra šio elemento pažeidimo simptomai? Automobilius projektuojantys inžinieriai siekdami išlaikyti optimalų variklio darbą, kiekvieną variklį aprūpina kartais sudėtingomis, kartais paprastomis aušinimo sistemomis.

Kokių eksploatacinių skysčių reikalauja hibridiniai automobiliai ir elektromobiliai?

Išmetamosiomis dujomis oro neteršiančių automobilių komplektacijos pokyčiai kelia naujų iššūkių atsarginių dalių ir tepalų gamintojams. Nors į elektrines transporto priemones nereikia pilti kuro, kiti skysčiai, pvz., aušinimo ir kt., yra būtini. Kuo ypatingi elektromobiliuose naudojami darbiniai skysčiai? Į kokias savybes atkreipti dėmesį juos renkantis? Profesionalai dalinasi patarimais apie svarbiausius aspektus.

„TÜV Report 2024“: Kurių automobilių vairuotojai turėtų vengti?

Kiekvienais metais Vokietijos techninės apžiūros asociacija paskelbia tūkstančiams vairuotojų aktualaus tyrimo rezultatus. „TÜV Report“ tyrimo ataskaitos rezultatai labai dažnai naudojami kaip atskaitos taškas renkantis sekantį automobilį. Visgi, jeigu tūkstančiams konkretaus modelio vairuotojų Vokietijoje nepavyksta išvengti tam tikrų problemų, yra didelė tikimybė, jog su tokiais pačiais gedimais susidursite ir jūs. Naujausiame tyrime dalyvavo 1,2 mln.

Naudota „Škoda Octavia IV“: Pirmtakai lenkia ne vienoje srityje

„Škoda“ per pastaruosius keletą dešimtmečių sugebėjo sukurti įperkamų, praktiškų ir patikimų automobilių gamintojos įvaizdį. Nors ištisa „Škoda“ modelių gama buvo sukurta iš naujų ir senų „Volkswagen“ modelių likučių, tačiau toks receptas tapo sunkiai pralenkiamas. Nuo pat 1996-ųjų, kai „Škoda“ ryžosi atgaivinti „Octavia“ vardą, netrukus šis kompaktinės klasės automobilis tapo europiečių numylėtiniu, bei gamintojo bestseleriu. Pardavus daugiau nei 7 mln.

Kada reikia ir kiek kainuoja pakeisti variklio paskirstymo diržą?

Įprasta automobilio variklio techninė priežiūra neapsiriboja tik eksploatacinių skysčių (variklio alyvos, aušinimo ir stabdžių skysčio) ar uždegimo sistemos komponentų (pvz, uždegimo žvakių) keitimu. Taip pat yra labai svarbu laiku pakeisti variklio paskirstymo sistemos elementus, kurie yra atsakingi už sklandų veikimo darbą. Kad ir kaip brangiai tai skamba, tačiau paskirstymo sistemos aptarnavimas nėra nei labai brangus, nei labai sudėtingas procesas.

Ką reikia žinoti perkant automobilį kitoje Europos Sąjungos valstybėje?

Automobilis – nemažai kainuojantis pirkinys, todėl prieš jį įsigydami vartotojai ne tik įvertina technines charakteristikas, bet ir ieško palankiausio kainos ir kokybės pasiūlymo. Neretai tokios paieškos nuveda į kitą valstybę. Vertėtų įsidėmėti, kad nors galime laisvai keliauti ir pirkti visoje ES erdvėje, automobilio pirkimui ir registracijai ES šalyse taikomos skirtingos taisyklės, todėl vartotojas, sudaręs tokį sandorį, gali susidurti su nemaloniais netikėtumais.

„EGR“ vožtuvas: modernių automobilių baubas?

„EGR“ – trys raidės, kurios daugeliui vairuotojų kelia nepasitenkinimą ir galvos skausmą, tačiau šis šiuolaikinių automobilių dalimi tapęs komponentas atlieka ypatingai svarbią funkciją. Bičiulių, kolegų, ištikimiausių pusbrolių kompanijose galima išgirsti įvairiausių teorijų, dėl kurių šis įrenginys atsirado automobiliuose: siekis pasipelnyti, priversti vairuotojus dažniau lankytis specializuotose dirbtuvėse.

Naudotas automobilis ir „DSG“ pavarų dėžė: Verta dėmesio kombinacija?

Automatinė pavarų dėžė daugelį metų buvo prabangių automobilių atributas ir ne dėl to, jog šis komponentas buvo prabangos simbolis. Žemesnės klasės automobilių pirkėjai modelių, turinčių automatinę pavarų dėžę tiesiog vengdavo, nes jos buvo nepatikimos, reikalaudavo papildomų investicijų ir priežiūros, o ir degalų sąnaudų rodikliai tiesiog nepatenkindavo vairuotojų poreikių. Dabar matome atvirkštinę situaciją.

Pilatės degalų pigiau? Įspėja nedaryti šios klaidos – gali kainuoti ir 6 tūkst. eurų

Ne paslaptis, kad daugiau laiko prie vairo praleidžiantiems lietuviams degalai yra vienas brangiausių „malonumų“. Dėl to kai kurie gyventojai kuro degalinėse nusprendžia nebesipilti, mat kontrabandiniai degalai pilnam bakui atsieina iki 45 eurų pigiau. Vis tik toks „versliukas“ gali baigtis ir 4 tūkst. eurų, ir 6 tūkst. eurų baudomis, konfiskacija, delstų mokesčių išmokėjimu ar net baudžiamąja atsakomybe. Beje, tai skaudžiai kainuoti gali ir tokių degalų pirkėjams.

Kaip tirpstantis sniegas padidina automobilių alyvos atliekų keliamą grėsmę aplinkai ir sveikatai

Artėjant pavasariui vairuotojai pradeda planuoti automobilių paruošimo šiltajam sezonui darbus. Vienas iš jų – alyvos keitimas. Aplinkosaugininkai primena, kad keisti tepalus reikia atsakingai, nes alyvos atliekos – vienas didžiausių taršos šaltinių. Be to, šylant orams ir pradėjus tirpti sniegui bei ledui, padidėja naudotos alyvos ir kitų naftos produktų patekimo į gruntinį ir paviršinį vandenį rizika, ypač jei šios atliekos nėra tvarkomos atsakingai.

Kaip prižiūrėti dyzelinių automobilių ekologines sistemas?

Dyzelinis automobilis su įdiegtomis ir tinkamai veikiančiomis išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemomis, palyginus su benzinu veikiančiu automobiliu, yra ne tik taupesnis, bet ir nenusileidžia ekologiniais rodikliais, o CO2 emisija yra mažesnė – tai patvirtino Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslininkų atliktas tyrimas. Tačiau ne visi vairuotojai žino, kaip automobiliuose įdiegtas ekologines sistemas prižiūrėti.

Naudota „Alfa Romeo Giulia“: Ar jau atėjo metas užmiršti stereotipus?

Sportiškas sedanas – Europoje įsikūrusių gamintojų ištobulintas receptas, kuris vis dažniau lieka SUV tipo automobilių šešėlyje. Pirkėjams prioritetą teikiant praktiškumui, erdvumui ir pravažumui, sedano kėbulą turintys analogai labai dažnai patenka į priežasčių, dėl kurių negalima pirkti tokio automobilio sąrašą. Jame dažniausiai matyti tokios priežastys kaip: jeigu neturėčiau vaikų, jeigu gyvenčiau mieste, jeigu Lietuvos keliai būtų geresni ir pan.

HEV, PHEV, MHEV, BEV, FCEV: Ką reiškia visi šie apibrėžimai?

Daugelį metų, į automobilius montuojamų jėgainių apibrėžimas buvo labai paprastas ir aiškus. Jeigu automobilis turi benzininį variklį, jis dažniausiai būdavo atmosferinis arba su turbokompresoriumi. Tą patį buvo galima pasakyti ir apie dyzelinių variklių gamas, tačiau šiandien į automobilius montuojamų jėgainių tipų yra tiek daug, jog su naujais apibrėžimais nesusidūrusiems vairuotojams gali pradėti suktis galva.

Retas vairuotojas tą žino: dėl biologinės kilmės degalų automobilio priežiūra reikės pasirūpinti dažniau

E-10 – automobiliams skirti biologinės kilmės degalai, ES buvo pradėti naudoti kaip viena iš priemonių, siekiant sumažinti automobilių išmetamų dujų kiekį. Nors šis benzinas populiariausias šalyje, tačiau tikrai ne visi vis dar žinome, ką reiškia šis žymėjimas ir kokios įtakos jis gali turėti variklio alyvai. Ekspertai pasidalijo įžvalgomis, į ką vairuotojams reikėtų atkreipti dėmesį.

Naudota „Mercedes-Benz“ C klasė (W205): Kur dingo vokiška kokybė?

Nuo pat pirmųjų kompaktiško „Mercedes-Benz“ sedano pasirodymo dienų, Vokietijos gamintoja nuolatos siekė užtikrinti, jog E ir S klasės automobiliuose naudoti inžineriniai sprendimai, technologijos bei komforto lygis būtų juntamas ir gerokai mažesnėje C klasėje. Nors C klasė jau kurį laiką nėra mažiausias „Mercedes-Benz“ sedanas, tačiau atsižvelgdami į klasikines, prestižinių automobilių gamybos tradicijas, C klasė yra pradinis taškas, leidžiantis įžengti į tikrąjį „Mercedes-Benz“ pasaulį.

Mažų variklių gidas: Ar turėtumėte vengti kavamalės dydžio variklių?

Juokingai mažo darbinio tūrio benzininiai varikliai šiandien yra neatsiejama modernių automobilių dalimi. Vis naudotų automobilių į Lietuvą atkeliauja turėdami mažo darbinio tūrio variklius, kuriems dažniausiai lipdoma viena ir ta pati etiketė.

Palygino „Renault Scenic“ su „Citroen C4 Picasso“: vienas teikia kur kas didesnį vairavimo malonumą

Ketvirtoji „Renault Scenic“ ir „Grand Scenic“ karta debiutavo 2016-iais, o jų gamyba sustabdyta 2022-ais. Nors naujo jau neįsigysite, tačiau naudotų automobilių rinkoje „Scenic“ pasirinkimas ganėtinai didelis, o įvairovė nuo bazinių iki itin solidžiai sukomplektuotų modelių. Plačiau šio automobilio savybes TV6 laidoje „Autopilotas“ nagrinėjo žurnalistas Vytenis Kudarauskas.

Kaip išvengti vairo stiprintuvo gedimų?

Vairo stiprintuvo sistema yra viena svarbiausių šiuolaikinio automobilio komforto sistemų, apie kurią dažnai net nepagalvojame. Ši sistema palengvina manevravimą automobiliu, nes automobiliuose turinčiuose tokią sistemą yra efektyviai sumažinamas jėgos, reikalingos vairo pasukimams atlikti, poreikis. Tai labiausiai jaučiama sukant vairą automobiliui esant stacionarioje pozicijoje, pavyzdžiui parkuojantis.

Ar galima techninę apžiūrą praeiti su įskilusiu priekiniu stiklu?

Kuo prastesnis matomumas – tuo didesnė avarijos tikimybė. Vaizdas pro pažeistą ar suskeldėjusį stiklą trukdo adekvačiai vertinti situaciją kelyje, todėl net jei pačiam vairuotojui „akutės“, įdaužos ar „plauko“ tipo įtrūkimai atrodo esant „smulkmena“, priklausomai nuo automobilio stiklo „traumos“ pobūdžio ir vietos, techninės apžiūros kontrolieriai gali laikytis visiškai kitokios nuomonės. Štai kokiais vertinimo kriterijais vadovaujamasi sprendžiant panašaus pobūdžio ginčus.

„Volkswagen „EA211“ TSI variklis: Kokie yra pagrindiniai šio variklio privalumai ir trūkumai?

„Volkswagen Group“ praktiškai iki tobulumo yra įvaldžiusi skirtingų transporto priemonių unifikavimo meną. Dešimtys skirtingų modelių naudojasi tais pačiais komponentais, tačiau dėl sumanių inžinierinių sprendimų, kiekvienas automobilis sugeba suteikti skirtingą savybių kraitį.  Štai, kad ir mažiausias, trijų cilindrų, 1,0 litro darbinio tūrio benzininis variklis. Jis montuojamas į bemaž dešimt skirtingų modelių, tačiau kiekviename modelyje jis sukuria skirtingą įspūdį.

Išbandė antros kartos „Nissan Qashqai“: erzinantys smulkūs gedimai ir plati variklių gama

Antros kartos „Nissan Qashqai“ debiutavo 2013-iais ir šiemet atšventė savo dešimties metų jubiliejų. Šis modelis tapo ne bet ko, o tuomečio rinkos lyderio įpėdiniu. Pirmos kartos modelis buvo populiariausias savo klasės automobilis Europoje. Daugiau apie naudotą antros kartos Japonijos automobilių gamintojo kūrinį žiūrėkite TV6 laidos „Autopilotas“ reportaže.
Į viršų