Dienos komentaras

 

TV3 Žinių kiekvieną darbo dieną paruošiamas specialus dienos komentaras, rodomas 16 val. Žiniose. Dienos komentare paprastai svečiuojasi politikai, ekspertai, apžvalgininkai, sportininkai.

Naujasis kariuomenės vadas Vaikšnoras atskleidė: jeigu bus karas, štai kaip esame pasiruošę

Seimas patvirtino prezidento teiktą kandidatą į kariuomenės vadus brigados generolą Raimundą Vaikšnorą. Kokie bus pirmieji jo žingsniai ir kiek Lietuva pasirengusi atremti galimus rusų agresijos veiksmus, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė naujai išrinktas kariuomenės vadas. Ką jūs pirmiausia darysite tapęs kariuomenės vadu? Ko reikia mūsų kariuomenei ir ką joje reikia keisti?    Svarbiausias dalykas – užtikrinti tęstinumą.

Užkalnis apie tai, kurie šefai buvo nuvertinti „Michelino“: „Deja, taip yra“

„Michelin“ žvaigždžių lietus – taip buvo vertinamas džiugesys, kai paaiškėjo, kad net keturi Lietuvos restoranai gavo po „Michelin“ žvaigždę. Tiesa, skelbta, kad „Michelin“ vertintojų apsilankymui, viešinimui ir kitoms paslaugoms turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ yra numačiusi 1,67 mln eurų. Ar apdovanoti restoranai tikrai yra verti žvaigždės, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė apžvalgininkas Andrius Užkalnis.

Šarūnas Tarutis. Baikime gąsdinti vieni kitus. Kaip įtampos veikia išties „karštų“ pasaulio taškų būsto rinkas

Pastaruoju metu net būsto rinkos apžvalgos pradedamos nuo karo grėsmės aspekto, lyg ta grėsmė būtų atsiradusi ką tik ir tapusi neišvengiama. Strateginės komunikacijos, psichologinių operacijų ir kovos su propaganda ekspertai vienbalsiai sako: šis naratyvas dėkingas tik vienai pusei šiuo metu. Iš verslo pusės – apmaudu, nes tai trukdo pasiekti tikslų, o ekonomikos augimu esame suinteresuoti visi.

Klimatologas Arūnas Bukantis atsakė, kiek ilgai tęsis šiluma: tikros vasaros dar reikės palaukti

Vos prieš savaitę žydinčius gėlynus nuklojo sniegas, o šiomis dienomis – jau per 20 laipsnių. Ar šiluma atėjo ilgam, ar tai tik laikini pavasario papokštavimai, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė klimatologas Arūnas Bukantis.  Gal jau vasara ateina?  Taip, galėsime džiaugtis šiluma, bet neilgai – iki penktadienio, nes penktadienį pradės temperatūra kristi.

Kojala ragina Europą sukrusti ir pradėti gaminti karinę amuniciją patiems: taip būsime mažiau pažeidžiami

Ukrainos prezidento Volodymiro Zelenskio vizitas Vilniuje vyko virš jo šalies telkiantis juodiems debesims. Vakarų žiniasklaidą skelbia įspėjimus apie galimą lūžį mūšio lauke Ukrainos nenaudai. Kur dingo Vakarų pagalba? ,,Dienos komentare“ klausiame politologo Lino Kojalos. Ukrainos prezidento Zelenskio fone užsienio žiniasklaida skelbia apie tai, jog Ukrainoje situacija sudėtinga, Ukrainai trūksta ginklų ir vakarai jų nebetiekia tiek, kiek reikia.

Mitalas rėžė apie ministro atsistatydinimą: „tik aklas galėjo nematyti“ problemų

„Tik aklas galėjo nematyti“ problemų švietimo sistemoje, sako Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, reaguodamas į švietimo ministro atsistatydinimą, įsiplieskus tarpinių patikrinimų skandalui. Kas yra tas aklasis, kuris laiku nepamatė problemų? Ministras? O gal ir vyriausybės vadovė? „Dienos komentare“ klausiame Vytauto Mitalo. Ką tik atsistatydino krašto apsaugos ministras Anušauskas, dabar švietimo ministras.

Kunigas Narijauskas apie Gailestingumo sekmadienį: dar nesuprantame, kokį lobį turime Lietuvoje

Į Vilnių minėti Dievo Gailestingumo sekmadienio jau renkasi piligrimai iš įvairių šalių. Jie plūsta pasimelsti prie mūsų sostinėje esančio Dievo Gailestingumo paveikslo, kuris buvo nutapytas po to, kai Vilniuje gyvenusiai vienuolei Faustinai regėjimuose pasirodė Jėzus. Plačiau apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė kunigas Povilas Narijauskas.

Lietuvos atstovas prie NATO Baltrėnas atsakė tiesiai, ar NATO suspėtų apginti mus: „Reikia žiūrėti keliais kampais“

Minint 75-ąsias NATO metines, nerimo kelia aštrūs kandidato į Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentus Donaldo Trumpo pareiškimai, esą tų šalių, kurios nemoka už savo gynybą – NATO negintų. Kiek NATO tebėra vientisa ir pasiruošusi ginti, „Dienos komentare“ pasakoja Lietuvos karinis atstovas prie NATO generolas majoras Remigijus Baltrėnas.  Pastaruoju metu pasigirdo abejonių, kad jei iškiltų grėsmė, ar NATO tikrai mus gintų ir suspėtų tai padaryti.

Licėjaus direktorius prakalbo apie mokinių išgyvenimus dėl patikrinimų: „Su siaubu galvojame apie kitus metus“

Chaosu tapę vienuoliktokų tarpiniai atsiskaitymai – eksperimentas su mokiniais. Taip sako Vilniaus licėjaus direktorius. Su kokiomis problemomis susidūrė mokiniai ir ar prasminga buvo įdiegti tokią naujovę – „Dienos komentare“ pokalbis su Sauliumi Jurkevičiumi.

Nerijus Maliukevičius apie išpuolį Maskvoje: „Tai yra tiesioginis Putino silpnybės atskleidimas“

Teroro išpuolis Maskvoje kelia daugybę klausimų. Per porą dienų nuskambėjo bent kelios rimtos versijos, kas ir kodėl iš tiesų įvyko. Ar kalta Islamo valstybė? O gal pats Putino režimas šitaip sprendžia savo vidaus problemas?  Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius.

Ekspertas – apie Simono Gentvilo miško kirtimą: „Trumpai kalbant, gėda ir tiek“

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas nuosavame miške parodė Lietuvai pavyzdį, kaip galima plynai kirsti mišką. O viešojoje erdvėje vis pasirodo kaip reklama pažymėtų tekstų, kuriuose brandaus miško kirtimas vadinamas gėriu. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Žaliosios politikos instituto vadovas Remigijus Lapinskas. Seime buvo tarkuojamas aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kuris iškirto savo mišką prie Klaipėdos, kertant jį galimai buvo padaryta pažeidimų.

Po KT sprendimo Blinkevičiūtė pabrėžia, kad per prievartą žmonių į antrąją pensijų pakopą įtraukti nebegalima

Konstituciniam teismui (KT) nusprendus, kad Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fonduose pažeidžia Konstituciją, opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad egzistuojanti antrosios pensijų pakopos sistema yra ydinga, o pokyčiai joje – būtini. „Gyvenimas parodė, kad automatinis arba prievartinis žmonių įtraukimas į antrąją pakopą yra ydinga praktika. Galų gale visi mato, kad net ilgai kaupus gaunama vos 2–4 proc.

Ekspertas – apie Šimonytės teiginį, kad Lenkija mūsų negintų: „Šalis yra susikoncentravusi į savo saugumą“

Po premjerės žodžių – esą Lenkija mūsų negintų – kilo nemažas šurmulys. Kaip vertinti tokį jos pareiškimą, kalbame su politologu Linu Kojala. Ar premjerės teiginys, kad Lenkija mūsų negintų, kaip nors susijęs su rinkimais? NATO peržiūri savo gynybos planus, jie buvo radikaliai atnaujinti Vilniuje, NATO viršūnių susitikime ir kiekvienai valstybei yra priskiriamos papildomos naujos funkcijos.

Algis Ramanauskas apie pasipiktinimo bangą sukėlusį baltarusio interviu: „Jis – pašlemėkas“

Šiomis dienomis pasipiktinimo bangą sukėlė interviu, kuriame baltarusis pasakoja, kad jis gyvena Lietuvoje, tačiau negerbia nei lietuvių, nei lietuvių kalbos. Vis dažniau kyla diskusijų apie litvinizmą ir galimą grėsmę Lietuvai. Kiek ta grėsmė pagrįsta kalbame su visuomenininku, laidų kūrėju Algiu Ramanausku.

Vilniaus tarybos narys apie nacionalinį stadioną: „Šita istorija smirda“

Vilniaus miesto savivaldybės taryba po ilgų diskusijų pritarė brangstančio nacionalinio stadiono statyboms naujomis sąlygomis. Apie tai, kaip atrodo šis projektas opozicijos akimis, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė miesto tarybos narys Aleksandras Nemunaitis. Jūs balsavote prieš nacionalinio stadiono statybas. Sakykite, prašau, kodėl? Nes manau, kad tai yra stipriai smirdanti istorija, turinti politinės korupcijos veiklos požymių.

Psichologas apie ginčus dėl įtraukiojo ugdymo: „Tai yra mėsmalė“

Įtraukusis ugdymas, kurį nuo ateinančių mokslo metų turės diegti švietimo įstaigos, kelia aistras ir ginčus apie tai, kas myli ir nemyli vaikų. Apie susiklosčiusią situaciją kalbamės su vienu iš kilusių diskusijų kaltininkų – psichologu Edvardu Šidlausku. Kaip paaiškintumėte, kokia yra problema dėl įtraukiojo ugdymo ir kokia yra jūsų pozicija šiuo klausimu? Dabartinė situacija būtų diskriminacinė tiek paprastųjų vaikų, tiek vaikų su dideliais poreikiais atžvilgiu.

Atsargos karininkas, pulkininkas Gintaras Ažubalis: „Aš tikiu Europos gamybos baze, karo pramonės baze“

Praėjo dveji metai nuo Rusijos invazijos į Ukrainą. Per šį laiką Vakarai parodė, kad gali siekti bendro tikslo – padėti karo niokojamai Ukrainai. Visgi pastebima, kad su laiku parama mažėja, o Baltijos šalys, girdėdamos grasinimus, pradėjo baimintis galimo užpuolimo iš Rytų.  Kaip, tikėtina, įvykiai klostysis toliau laidoje „Dienos komentaras“ atsakė atsargos karininkas, pulkininkas Gintaras Ažubalis. Karas Ukrainoje tęsiasi jau dvejus metus.

Atskleidė, ko Lietuvos kariuomenė pasimokė iš karo Ukrainoje: „Turime orientuotis į manevrinę gynybą“

Kokias pamokas išmokome iš karo Ukrainoje? Kaip pasiruošėme ir ką pakeitėme savo gynyboje klausiame Gynybos štabo viršininko generolo majoro Mindaugo Steponavičiaus. Ką mūsų kariuomenė pasimokė iš dvejus metus trunkančio karo Ukrainoje? Galvočiau apie kelis esminius dalykus. Visų ginklų sistemų jungtinumas – niekur nedingusi praktika ir teorija, kurią mes mokinamės.

Prezidento patarėja apie pensijų fondus: turi būti galimybė išsiimti dalį lėšų

Šarūnui Stepukoniui pralošus milijonus, kurių dalis buvo ir pensijų kaupime, prezidentūra vėl prabyla, kad reikia leisti žmonėms dalį pinigų iš pensijų fondų atsiimti. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė prezidento patarėja Irena Segalovičienė. Šarūnui Stepukoniui pasisavinus ir pralošus dešimtis milijonų eurų iš investicinio fondo, maždaug 3 milijonus eurų prarado ir pensijų fondų valdymo bendrovės.

FNTT direktorius įvardijo, kas gresia Stepukoniui: laisvės atėmimas iki 8 metų

Pirmadienį pareigūnai pristatė naujienas apie tyrimą dėl buvusio „BaltCap“ fondo partnerio Šarūno Stepukonio veiksmų, kur jis įtariamas pasisavinus apie 40 mln. eurų. Plačiau apie skandalingą pinigų pasisavinimą ir vykstantį tyrimą laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Rolandas Kiškis. Tai girdime, kad buvo panašu į patologinį ir probleminį lošimą, pralošiamos milijoninės sumos.

Algirdas Stončaitis apie nacionalinį stadioną: jei miestas turtingas ir gali atsiskaityti, kam koncesija?

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko Algirdo Stončaičio siūlymui tirti ne tik Stepukonio ir pradangintų milijonų istoriją, bet ir stadiono Vilniuje statybų aplinkybes pasipriešino valdančiosios Tėvynės sąjungos atstovai. Kodėl taip susijaudino konservatoriai? Aiškinamės su Seimo nariu Algirdu Stončaičiu.

Andrius Tapinas apie Seimo narių pirkinius už mūsų pinigus: „Turime reikalų su moraliniais dviveidžiais“

Koks bus žurnalisto Andriaus Tapino išskaidrintų Seimo narių, pasitaškiusių mokesčių mokėtojų pinigais istorijos tęsinys? Gal vyks priešlaikiniai Seimo rinkimai, apie kuriuos siūlo pamąstyti Tėvynės Sąjungos pirmininkas Gabrielius Landsbergis? Apie tai „Dienos komentare“ kalbame su Andriumi Tapinu. Pradėkime nuo Landsbergio nuomonės, kad priešlaikiniai rinkimai būtų išeitis. Ką jūs apie tai manote? Ne pirmas kartas, ką Gabrielius Landsbergis iškelia šitą idėją.

Žemės ūkio tarybos pirmininkas: „Pasiliekam galimybę bet kada sugrįžti, imtis kraštutinių priemonių“

Po ūkininkų protestų su traktoriais Vilniaus gatvėse Seimas anksčiau laiko susirinko spręsti Vyriausybės pridarytų klaidų. Parlamentarai po pateikimo pritarė suskystintųjų naftos dujų akcizo mažinimui septynis su puse karto nuo 304 iki 41 euro už toną, kas leistų atpiginti 21 kilogramo dujų balioną 6–7 eurais.  O ar dėl sumažinto akcizo žemdirbiai atsisakytų minties vėl su traktoriais išvažiuoti į gatves, klausiame Žemės ūkio tarybos pirmininko Igno Hofmano.

Skirmantas Malinauskas: „Jeigu sukčius gali apgauti FNTT, klausimas, kam reikalinga FNTT?“

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį leido dviem savaitėms suimti buvusį investicijų bendrovės „BaltCap“ fondo partnerį Šarūną Stepukonį. Tuo metu baudos lošimų organizatoriams siekia vos 10–15 tūkstančių, teigia žurnalistas Skirmantas Malinauskas, ir tai, jo žodžiais, tėra juokas, palyginti su lošimų bendrovių pelnais.  Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Skirmantas Malinauskas. Stepukonis pagautas ir apklaustas.

Ekspertas apie JAV sprendimą blokuoti paramą Ukrainai: „Nugali ne sveikas protas, o valdžia ir politika“

Antradienį JAV respublikonai užblokavo paramą Ukrainai. Kaip gali pasisukti karas be Jungtinių Valstijų paramos, laidoje „Dienos komentare“ atsakė buvęs specialiųjų pajėgų karininkas Aurimas Navys. Stringa Jungtinių Valstijų paramą Ukrainai.

Ekspertė apie Nausėdą ir prezidentūros klaidas: „Net sunku patikėti, kad tai apskritai įvyksta“

Gabrielius Landsbergis po 5 mėnesių pertraukos pagaliau susitiko su Gitanu Nausėda. Ar panašu, kad prezidentas ir ministras tikrai deda pastangas susitarti dėl ambasadorių ir kur link tie nesutarimai veda, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė politologė Rima Urbonaitė. Pokalbį G. Landsbergis vertina pozityviai, bet sprendimų dėl ambasadorių nėra.

Lietuvos ambasadorius NATO – apie ES apsiginklavimą: „Naiviai galvojome, kad karo nebus“

Pastaruoju metu vis dažniau girdim kalbas apie Europos Sąjungos gynybos pramonės atgaivinimą. Tačiau ar pakankamai šalys yra apsiginklavusios dabar ir ar turimos ginkluotės užtektų, jeigu iškiltų reali grėsmė? Klausiame Lietuvos ambasadoriaus NATO Deivido Matulionio. Ar gali būti, kad Europos Sąjunga yra per mažai apsiginklavusi? Buvo tas laikotarpis, kai naiviai galvojome, kad karo nebus.

Kasčiūnas apie gynybos planus Lietuvai: „Pavasarį turėsime gerų žinių“

Vyriausybėje vykęs pasitarimas dėl gynybos finansavimo neatsakė į klausimą, kas, kaip ir kiek mokės už brangstančią krašto apsaugą. Tuo metu Lietuvos kariuomenės vadas jau skirsto Lietuvos žmones į įgalius ir neįgalius siūlyti, kam bus skiriami pinigai. Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

Atsargos pulkininkas: Rusija karui dabar skiria 17 proc. nuo BVP

Pastaruoju metu Europos Sąjunga ėmėsi atkurti savo gynybos pramonę. Kokia situacija Europoje dabar ir kiek laiko reikėtų, kad ginkluotės gamyklos pradėtų darbuotis reikimu intensyvumu laidoje „Dienos komentaras“ atsakė atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis. Vokietijos kancleris Olafas Scholzas paragino kitas Europos Sąjungos šalis tiekti daugiau ginklų Ukrainai, jeigu Jungtinės Valstijos nustotų tiekti.

Kojala apie tai, ką Trumpo laimėjimas reikštų Ukrainai: „Nerimo tikrai yra“

Europos Sąjungoje karinė ir finansinė parama Ukrainai pajudėjo. Tačiau kol ji šalies nepasiekė, tai labai juntama mūšio lauke. Prastėja viešoji opinija apie prezidentą Zelenskį dėl jo konflikto su kariuomenės vadu Zalužnu, kurį šiomis dienomis aprašo įtakingiausi Vakarų dienraščiai. Kaip visa tai šįmet atsilieps Ukrainos išlaisvinimo pastangoms? Klausiame politologo Lino Kojalos.

Finansų ministrė vardina, kokie mokesčiai kiltų didinant gynybos finansavimą: „Nemokamų pietų nebūna“

Kol Ukraina ginasi fronte, Lietuva ieško, iš kur paimti pinigų augantiems gynybos poreikiams. Kokius šaltinius mato finansų ministrė, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Gintarė Skaistė. Po susitikimo Vyriausybėje nuskambėjo tokia žinia, kad jeigu skolintis gynybai Lietuvai per dešimtmetį kainuotų milijardą eurų vien palūkanų. Ar mūsų biudžetas pavežtų tokias sumas, ar vis tiek reikėtų didinti mokesčius tam, kad turėtume iš ko palūkanas susimokėti paskui? Turbūt nemokamų pietų nebūna.

Ekspertas apie Taivano technologijų tiekimą Rusijai: „Elgiasi, kaip bet kuri gudri valstybė“

Kariauti su Ukraina Rusijai, atrodo, padeda ir Lietuvos valdančiųjų mylimas Taivanas. Kaip praneša Taivano žiniasklaida, nepriklausomas tyrimas rodo, jog mūsų valdžios draugai taivaniečiai tiekė aukštąsias technologijas Rusijos karo pramonei. Kaip tai dera su Lietuvos deklaruojama vertybine užsienio politika? Aiškinamės su politilogu Šarūnu Liekiu.

Lietuviai išgeria mažiau, bet ekspertai nerimauja: ar alkoholį pakeitė kitokie svaigalai?

Lietuviai alkoholio geria vis mažiau, o mažėjimo tempas – kone sparčiausias Europoje, taip skelbia Pasaulio sveikatos organizacija. Tačiau ekspertams kelia nerimą jaunimo polinkis alkoholį keisti narkotikais. Apie šią tendenciją laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovė Aušra Želvienė. Per dešimtmetį alkoholio vartojimas Lietuvoje sumažėjo daugiausiai, kone labiausiai iš visų Europos valstybių.

Nausėdos patarėjas apie Landsbergio pasisakymą dėl Rusijos: „Grėsmės yra, niekas to neneigė“

Apie galimus papildomus gynybos finansavimo šaltinius ir situaciją dėl grėsmių kalbame su Prezidento vyriausiuoju patarėju nacionaliniam saugumui Kęstučiu Budriu. Prezidentas pareiškė, kad siūlymai finansuoti gynybą didinant PVM yra nepriimtini, nes tai kels naštą patiems gyventojams. Tai kokius kitus būdus Prezidentas siūlo? Prezidentas siūlo rinkinį skirtingų būdų. Visų pirma, tai yra ekonomikos augimas ir mokesčio bazės didinimas.

Ekonomistas turi gerų žinių paskolų turėtojams: „Labai karštos euro zonos ekonomikos atvėsinimas“

Kada būsto paskolas turintys lietuviai galės pagaliau mokėti žmoniškesnes palūkanas? Ar aukštomis palūkanomis paprasti žmonės dabar sumoka už vyriausybių ekonominės politikos klaidas? Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ kalbėjo banko „Citadelė“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas. Kas šiemet laukia būsto paskolas turinčių žmonių? Kada mažės įmokos? Kalbant apie bazines palūkanas euro zonoje, situacija yra tokia, kad rinka mato 82 proc.

Kirkilas apie EŽTT sprendimą, dėl kurio Lietuvai skirtos šimtatūkstantinės baudos: išskyrė klaidas

Lietuva neatmeta galimybės skųsti Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo, kuriuo pripažinta, kad kalinant Saudo Arabijos pilietį, kaip įtariama, slaptame Jungtinių Valstijų Centrinės žvalgybos agentūros kalėjime Lietuvoje, buvo pažeista Europos žmogaus teisių konvencija. Dabar Lietuva turi atlyginti šimtatūkstantines baudas. Kas dėl to kaltas, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė buvęs vyriausybės vadovas Gediminas Kirkilas.

Ekonomistas apie liūdnas ateities prognozes Lietuvai: „Reikia keisti įstatymą“

Naujausias Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tyrimas rodo, kad Lietuva užima paskutinę vietą pagal būsimą pensijų dydžio santykį su iki tol gautu darbo užmokesčiu. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad EBPO neteisingai skaičiuoja. Plačiau apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė ekonomistas Romas Lazutka.

Karo istorikas: „Turėtume būti pripratę prie pavojaus“

Pastaruoju metu pasipylė kalbų, kad grėsmės padidėjo ir Rusija artimiausias metais gali pulti Lietuvą. Kiek pagrįsti tokie teiginiai, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė karo istorikas, parlamentaras Valdas Rakutis. Tai pastaruoju metu padažnėjo informacijos, kad esą Rusija vos ne dabar puola Lietuvą.

Eugenijus Gentvilas apie Sausio 13-ąją ir šių dienų politikų rietenas: „Lietuvai tai labai kenksminga“

Minėdami Sausio 13-ąją dar labiau suvokiame šiandienines grėsmes. Tąkart savo laisvę apgynėme, tačiau ar šiandien būtume pasiruošę tą padaryti? Apie tai ir apie šių dienų politikų nesutarimus laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Nepriklausomybės akto signataras Eugenijus Gentvilas. Ar dabar sugebėtume apginti Lietuvos laisvę? Sugebėtumėm. Tikrai gerai prisimenu sausio 13-ąją ir esu įsitikinęs, kad Lietuvos žmonės tikrai gintų vienaip ar kitaip.

Nausėda nubaudė Landsbergį? Taip vertina faktą, kad jo nepakvietė susitikti su Zelenskiu

Daukanto aikštės rūmai nusprendė nepakviesti ministro Gabrieliaus Landsbergio į Prezidentūroje įvykusį Ukrainos vadovo Volodymyro Zelenskio bei jo delegacijos apsilankymą. Plačiau apie Užsienio reikalų ministro ir Prezidento peštynes kalbame su vadinamuoju valstybininkų klano lyderiu, buvusiu Adamkaus patarėju Albinu Januška.

Klimatologas apie šią žiemą: „Artimiausi orai – linksmieji kalneliai“

Savaitgalį Lietuvą spaudęs šaltis staiga pasitraukė. Ar galime manyti, kad didžiuosius šios žiemos šalčius jau išgyvenom ir kiek laikysis atšilimas kalbame su klimatologu Arūnu Bukančiu. Kodėl temperatūra taip drastiškai šokinėja? Šiluma plūdo iš šiaurės, kaip bebūtų keista. Pirmiausia atšilo Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir, galiausiai, pas mus. Taip pat gerokai aukštesnė temperatūra vidinėje troposferoje nei prie žemės.

Politologas apie ambasadoriaus Lenkijoje nepaskyrimą: „Primena audrą stiklinėje“

Lietuva jau keturis mėnesius neturi paskirto ambasadoriaus Lenkijoje. Dėl kandidatų į ambasadorius vyksta aršus žodžių karas tarp prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos. Apie šią skandalingą ir valstybei kenkiančią situaciją laidoje „Dienos komentaras“ pasakojo politologas Mindaugas Jurkynas.

Vardija, kokios yra mėgstamiausios lietuvių kelionių kryptys: didesnė kaina – ne kliūtis

Vaikų žiemos atostogos – proga trumpam pabėgti į šiltus kraštus. Kur šiomis savaitėmis skrenda tautiečiai, kiek kainuoja kelionės ir kiek jos per metus pabrango laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Turizmo verslo asociacijos vadovė Žydrė Gavelienė. Ar daug tautiečių Kalėdas sutiko ne Lietuvoje, o svetur? Kalėdinis periodas, pradedant prieš Kalėdas ir baigiant po Trijų Karalių, yra vienas iš labiausiai keliaujamų periodų metuose.

Vidmantas Janulevičius apie Lietuvos pramonę: „Esame čempionai“

Lietuvos bankui skelbiant, kad pramonė po nuosmukio jau stiebiasi aukštyn, jos atstovai džiaugtis neskuba. Kodėl pramonės laukia sunki žiema, kiek kils atlyginimai ir ar gresia naujų bankrotų, kalbamės su Pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi. Pramonė lipa iš duobės – taip situaciją apibūdina Lietuvos bankas. Ar sutinkate su tokia išvada, ar problemos tikrai praeityje? Jeigu atvirai, manau, kad problemų dar gali būti. Jos gali būti ir vasario, ir kovo mėnesį.

Skvernelis apie vokiečių brigadą Lietuvoje: „Pagrindinis šiuo momentu mūsų saugumo garantas“

Informacija apie lietuvių vangumą ruošiantis priimti Vokietijos brigadą pateko ir į vokiečių „Der Spiegel” leidinį. Gal krašto apsaugos sistemoje yra manančių, kad jos mums nelabai reikia?  Į šį klausimą laidoje „Dienos komentaras“ atsakymo ieškojo Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Saulius Skvernelis. Ar jums kažkas žinoma apie šią skandalingą istoriją? Neaišku, kiek informacija yra patikima.

Kuodis apie naujus Rusijos siekius pakenkti: „Turime problemą“

Rusija siekia didinti naftos kainas, todėl bando įtikinti OPEC šalis mažinti naftos gavybą. Didesnė naftos kaina lemtų didesnę infliaciją Lietuvoje ir Europos Sąjungoje, lemtų ir didesnes palūkanas. Ar Rusijai toks planas pavyks, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė ekonomistas Raimondas Kuodis. Ar pavyks Rusijai pasiekti savo tikslą ir padidinti naftos kainas iki beveik 100 dolerių už barelį? Turime problemą.

Paaiškėjo, kuris konservatorius populiariausias: „Tai lemia pareigos ir tam tikra ramybė“

Naujausi bendrovės „Baltijos tyrimai“ skelbiami reitingai rodo, kad pastaruoju metu augo visuomenės palankumas visam būriui opozicijos politikų. Už ką apskritai rinkėjai ima labai nemėgti atskirų politikų, kaip kad nemėgstamas Gabrielius Landsbergis? „Dienos komentare“ – pokalbis su sociologe Rasa Ališauskiene. Naujausi apklausos rezultatai rodo, kad tarp politikų, kurių populiarumas pakilo daugiau nei 3–4 procentiniais punktais vyrauja centro kairės politikai.

Tomas Tomilinas apie nesibaigiančius miškų kirtimus: „Džiaugiuosi kilusiais skandalais“

Nors Seimas leido šaudyti žvėris naudojant naktinio matymo taikiklius, Lietuvoje toliau drastiškai naikinama tai, ko reikia ir žvėrims, ir medžiotojams – miškai. Apie tai, ar politikai pradės spręsti miškų naikinimo problemą, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Tomas Tomilinas.

COVID-19 plinta kaip gaisras: ekspertė paaiškino, kas rodo jo pavojingumą

Pastaruoju metu daugėja sergančiųjų kovidu, o simptomai dažnai būna panašūs į gripo. Praėjusią savaitę 26-iose savivaldybėse buvo registruotas epideminis sergamumo lygis. Apie tai, ar sunkiai serga pacientai ir, ar gali tekti vėl prisiminti ribojimus, pokalbis su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstove Greta Gargasiene. Po savaitgalio fiksuota daugiau nei 2300 užsikrėtimų. Ar kelia nerimą tokie skaičiai? Peršalimo ligų sezonas jau prasidėjo.

Kojala apie blokuojamą JAV paramą Ukrainai: „Atsidarytų galimybės Kremliui plėsti okupuotą teritoriją“

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas užblokavo 50 mlrd. eurų vertės Europos Sąjungos paramą Ukrainai. Dabar Jungtinės Amerikos Valstijos spręs, ar skirti papildomus 55 mlrd. eurų su Rusijos agresija kovojančiai šaliai. Kokios pasekmės būtų Ukrainai, jei paramos nepatvirtintų ir Jungtinių Valstijų Kongresas, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala. Kokios perspektyvos, kad Ukraina gaus 55 mlrd.
Į viršų