Kultūros naujienos

 

Svarbiausios šalies kultūros pasaulio naujienos vienoje vietoje: klasikinės muzikos koncertų anonsai, meno parodos ir apdovanojimai.

Serialas „Šiogūnas“ nominuotas 25 „Emmy“ apdovanojimams

Didelio populiarumo sulaukęs serialas „Šiogūnas“ (Shogun), jau nuo pirmųjų kadrų įtraukiantis į feodalinės Japonijos pasaulį, trečiadienį buvo nominuotas 25 „Emmy“ apdovanojimams ir yra daugiausiai nominacijų šiemet sulaukęs pretendentas į „Oskarų“ atitikmenis televizijos pasaulyje. Serialas „Lokys“ (The Bear) susižėrė 23 nominacijas, o „Žmogžudystė tame pačiame pastate“ (Only Murders in the Building) – 21. Tuo metu „Tikras detektyvas.
Kultūra Prieš 8 val.

To dar nebuvo: Vilniaus centre surengta mados diskoteka

Drabužių prekės ženklo „THE POSE BRAND“ įkūrėja, žinoma stilistė ir „Badass Guru“ slapyvardžiu prisidengusi DJ Kamilė Bukauskaitė antradienio vakarą sujungė visas tris kūrybines veiklas ir drauge su renginių organizavimo ir filmavimo agentūra „Sveiki, mielieji“ surengė naujo formato vakarėlį „Utopija by „THE POSE BRAND“. Vakaro metu svečius šokdino net penki DJ, veikė vienos nakties meno galerija, na, o vakarėlio vinį įkalė performatyvus kolekcijos pristatymas, kurio modeliais tapo vogue šokėj...
Kultūra Prieš 9 val.

Kaune atidengiama Aleksandro Jogailaičio skulptūra

Kauno Ramybės parke minint Žalgirio mūšio dieną pirmadienį bus atidengta Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) kunigaikščio Aleksandro Jogailaičio skulptūra. Kaip skelbia Kauno savivaldybė, šios istorinės asmenybės įamžinimas primena apie Lietuvos ir Lenkijos pergalę prieš Kryžiuočių ordiną, Aleksandro indėlį į valstybingumą ir rūpestį Kauno parapija, Lietuvos ryšį su Lenkija ir Ukraina.

„Jaunas kaip Vilnius“ koncerte – ypatingi duetai: naujai nuskambės gerai žinomos dainos

Liepos 25-ąją, Vilniaus globėjo šv. Kristoforo dieną, sostinė jau trečią kartą kviečia į Vingio parką pasimėgauti įsimintinais „Jaunas kaip Vilnius“ koncertais. Žinomi popmuzikos atlikėjai suvienys jėgas, o publika pirmą kartą išgirs netikėtas legendinių dainų interpretacijas.  Jau po dviejų savaičių vyksiančiame koncerte po atviru dangumi laukia viso vakaro programa: pirmą kartą pristatomoje Jaunimo scenoje nuo 16 val.

Išrinktos penkios 2025-ųjų mažosios kultūros sostinės, tarp jų – Švėkšna, Dreverna

Išrinktos penkios kitų metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės, kurios atstovauja kiekvienam etnografiniam regionui, penktadienį paskelbė Kultūros ministerija. Mažosios kultūros sostinės vardai suteikti Pakruojo rajone esančiam Žeimeliui, Vilniaus rajone įsikūrusiai Rudaminai, Kudirkos Naumiesčiui, Drevernai ir Švėkšnai.
Kultūra 2024-07-12

Šeštadienį Nidoje prasideda tarptautinis Thomo Manno festivalis

Šį šeštadienį, liepos 13-ąją, Nidoje prasideda savaitę vyksiantis XXVIII tarptautinis Thomo Manno festivalis, siūlantis plačią kultūrinę programą Nidos ir visos Neringos svečiams ir bendruomenei. Koncertus, parodas, filmų peržiūras bei turiningas diskusijas – ir netgi unikalią operetę pagal Denis Diderot eiliuotą kūrinį skirtą pašto keliui iš Karaliaučiaus į Klaipėdą – visa tai šiemet jungia kultūros kraštovaizdžių ir viršūnių tema. „Pagal pirminę reikšmę viršūnė yra kalno viršūnė.
Kultūra 2024-07-11

Jau šį penktadienį Kaune – tradicinė Aludarių diena: nemokamas koncertas ir gausybė kitų pramogų

Liepos 12 d. Kaunas švęs „Volfas Engelman Nealkoholinis“ iniciatyva jau septintus metus iš eilės organizuojamą Aludarių dieną. Šventės metu lauks ne tik žymiausių atlikėjų pasirodymai, bet ir ekskursijos po bravorą, tik šiai progai išvirti gėrimai ir degustacijos, rašoma pranešime spaudai. Renginio organizatoriai pažada, jog penktadienį geresnės vietos praleisti vakarą su draugais nerasite, rašoma pranešime spaudai.
Kultūra 2024-07-09

Dainų šventė ir miego festivalis: unikalus lopšinės performansas atkreipia dėmesį į krizę

Šį savaitgalį Vilniuje, Dainų šventės metu, įvyko įspūdingas miego performansas. 6 tūkstančių balsų fone vyko performansas, kurio tikslas – atkreipti dėmesį į pasaulinę miego trūkumo krizę. Šis unikalus projektas, organizuotas pirmojo Europoje miegui ir ilgaamžiškumui skirto festivalio Sleep Fest, pabrėžė kritinę miego deficito įtaką pasaulinei sveikatai.
Kultūra 2024-07-09

„Bliuzo naktys“ švenčia jubiliejų: žvaigždės nardė minioje, nuskambėjo bliuzo repas

Penktadienį Varniuose, ant Lūksto ežero kranto, 30-ąjį kartą suskambo „Bliuzo naktų“ akordai. Publiką pasitiko ežeras, saulė ir muzika, atlikėjai džiugino minią superhitais, nestigo linksmų siurprizų.  „Oldskūliniai“ kemperiai, „Volkswagen“ vabalai, stilingai dekoruotos palapinės, kaubojiškomis skrybėlėmis pasipuošę žmonės – visa tai pasitinka atvykus į „Bliuzo naktis“, rašoma pranešime spaudai.
Kultūra 2024-07-06

Šeštadienį – finalinis dainų šventės akordas: kviečia puoštis tautiniu kostiumu

Visą savaitę Lietuvą džiuginusi Dainų šventė šeštadienį pasieks kulminaciją: Vilniaus Vingio parke nuskambės Dainų diena. 12 tūkstančių choristų atliks daugiau nei 3 valandų programą, kurioje skambės ir Dainų šventės klasika jau tapę, ir specialiai šių metų šventei parašyti kūriniai. „Kad giria žaliuotų“ – taip pavadinta ne tik šių metų Dainų šventė, bet ir ją uždarysianti Dainų diena.
REKLAMA
REKLAMA

Tapytojos Rūtės Merk paroda Nacionalinėje dailės galerijoje atskleidžia technologijų pažadus ir kūniškumo ribas

Liepos 5 d., penktadienį, 18 val. LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje atidaroma tarptautinio pripažinimo sulaukusios tapytojos Rūtės Merk darbų paroda „Pažadai“. Lankytojai kviečiami apmąstyti, kaip naujosios technologijos keičia kūnus, pačią kūniškumo sampratą ir kaip tapybos medija gali perteikti mūsų gyvenamojo laiko troškimus, technologijų pažadus.
Kultūra 2024-07-05

Lietuva ruošiasi giedoti Tautišką giesmę: himnas skambės net po vandeniu

Jau šį šeštadienį 21 val. Dainų dienoje Vingio parke ir visame pasaulyje 15-ą kartą skambės milijonų lietuvių giedama Tautiška giesmė. Šįkart unikaliai tradiciškai ruošiamasi itin atsakingai: Naujojoje Zelandijoje dviratį minantis Aurimas Valujavičius ieško tinkamiausios vietos, egzotiškose Ramiojo vandenyno salose įsikūrę lietuviai lygina tautinę atributiką, o narai repetuoja giesmę po vandeniu.

„Jaunas kaip Vilnius“ šventę miestiečiams kurs su partneriais: kviečia jungtis visus norinčius

Šv. Kristoforo dieną, liepos 25-ąją, Vilnius antrą kartą per metus švęs savo gimtadienį, o miestiečių ir sostinės svečių lauks įsimintinas renginys Vingio parke – muzikos šventė „Jaunas kaip Vilnius“. Dešimtys skirtingų stilių atlikėjų susitiks tam, kad sukurtų nepaprastą reginį ir netikėtus duetus, svečių lauks ir klasikinė dalis su orkestru, o visą muzikinį pasirodymą vainikuos britų žvaigždės Ritos Oros pasirodymas.
Kultūra 2024-07-02

Kanklių koncerto režisierius Aleksandras Špilevojus: „Mane pribloškė vyraujanti atmosfera“

Jau šįvakar, liepos 2 d., 18 val., Šv. Jonų bažnyčioje įvyks tradicinis Dainų šventės renginys –  kanklių koncertas „Skambėkite kanklės“, subursiantis per 400 muzikantų. Šio renginio režisierius – dramaturgas, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas Aleksandras Špilevojus. Daugumai pažįstamas iš teatro pasaulio, režisierius ne mažiau talentingai prisideda ir prie muzikinių renginių, o kurdamas Dainų šventei, ilgą laiką gilinosi į kanklių ir senųjų papročių gyvavimą. Tad Šv.

Dainų šventės programoje – Folkloro diena ir Kanklių koncertas: ansambliai atkeliaus net iš Australijos

6000 atlikėjų, 9 valandos nepertraukiamo veiksmo ir 15 hektarų apimanti renginio teritorija – tokiais skaičiaus rytoj, liepos 2 d., pasitiks Dainų šventės Folkloro diena. Įsitraukti į ilgiausią šimtmetį mininčios tradicijos renginį, jau liepos 2 d. kvies kolektyvai iš visos Lietuvos, visuomenei pristatysiantys seniausius ir įdomiausius šalies amatus, šokius bei dainas.
Kultūra 2024-07-01

Po šimto metų: Kauno Dainų slėnis sužaliavo lietuviškomis dainomis ir šokiais

Dirigento Alfonso Vildžiūno rankos pakilo ir žmonių pilną Kauno Dainų slėnį užliejo „Lietuviais esame mes gimę“, taip pradėta šimto metų sukaktį mininti Dainų šventė „Kad giria žaliuotų“. Dainų dienoje Kaune šeštadienį dalyvavo apie 3,5 tūkst. choristų ir atlikėjų iš visos Lietuvos ir išeivijos, renginį stebėjo tūkstantinė žmonių minia, nusėdusi atnaujinto amfiteatro suolus ir šlaitus.

Dvyliktokas Tomas parašė romaną: jau dabar vadinamas sensacija

Knygą parašyti Tomas Valiūnas troško nuo vaikystės. Ne tik troško, vis pamėgindavo, tačiau baigti nepavykdavo. Baigęs dešimtąją Pranciškonių gimnazijos Kretingoje klasę vaikinas užsispyrė išsiaiškinti – sugeba jis rašyti ar ne, rašoma pranešime žiniasklaidai. Paaiškėjo, kad sugeba. Ir visai neblogai – neseniai pasirodęs jo debiutinis romanas „Lažybos prie karsto“ jau dabar vadinamas lietuviško detektyvo sensacija.

Prasidėjo pirmasis Klaipėdos pilies džiazo festivalio renginys „Vyšnia džiazo sode“

Klaipėdos pilies džiazo festivalis startuoja pristatydami Vyganto Švobos knygą apie legendinį Lietuvos saksofonininką profesorių Petrą Vyšniauską. „Vygantas Švoba parašė puikią knygą apie legendinį saksofonininką Petrą Vyšniauską. Pakalbinti visi garsiausi Lietuvos džiazo muzikantai, kompozitoriai. Labai daug įdomių istorijų ir apie Petrą ir apie Lietuvos džiazo raidą. Knyga drąsiai gali pretenduoti į muzikos istorijos metodinės literatūros sąrašą.
Kultūra 2024-06-26
REKLAMA
REKLAMA

Dainų šventei į Lietuvą grįžta tautiečiai net iš 29 pasaulio šalių: sieks sujungti tautą

Birželio 30 d. Vilniuje įvyks neeilinis, mastu ir turiniu išsiskiriantis Pasaulio lietuvių bendruomenės organizuojamas renginys. Rotušės aikštėje įsikurs specialus paviljonų miestelis, kuriame šurmuliuos apie 650 atlikėjų, 37 tautinės bendrijos ir organizacijos iš 29 skirtingų pasaulio šalių – nuo kaimyninės Latvijos iki tolimos Australijos, JAV, Argentinos. Po pasaulį pasklidę lietuviai sugrįžta suburti tautą.

Pristatytas 30-asis Kristupo festivalis: intriguojantys pasirodymai, muzikų jubiliejai ir pasaulinės premjeros

„Publika Lietuvoje yra labai išprususi, ji žino, ko ateina ir ką nori išgirsti“, – taip apie Kristupo festivalio žiūrovus ir klausytojus sako viena iš festivalio organizatorių, vargonininkė Renata Marcinkutė Lesieur. Trisdešimt metų jubiliejų švenčiantis festivalis šiais metais klausytojams Vilniuje ir visoje Lietuvoje siūlo net 37 renginius. Dauguma jų – nemokami.
Kultūra 2024-06-21

Už knygą apie Harį Poterį suplojo solidžią sumą: galite praturtėti

Reta pirmojo leidimo knyga apie Harį Poterį aukcione parduota už daugiau nei 45 tūkst. svarų sterlingų (57 200 JAV dolerių). Vienas pirmųjų iš 500 1997 m. išspausdintos J. K. Rowling knygos „Haris Poteris ir išminties akmuo“ egzempliorių buvo parduotas trečiadienį Edinburge, kur ir buvo parašyta didžioji knygos dalis. Viršelio apačioje yra rašybos klaida, dar viena klaida yra 53 puslapyje: įrangos sąraše „1 lazdelė“ paminėta du kartus.   Tikėtasi už knygą gauti nuo 40 tūkst.
Kultūra 2024-06-20

Šalia Vilniaus rotušės – nemokamas muzikos vasaros festivalis po atviru dangumi

Muzikos ir kultūros festivalis „Rotušės kolonada 2024“ šią vasarą į vieną pagrindinių sostinės aikščių grįžta jau ketvirtąjį kartą. Nuo birželio pradžios iki pat rugsėjo šalia Vilniaus rotušės po atviru dangumi kiekvieną savaitę vyks nemokami koncertai, kuriuose dalyvaus įvairių muzikos stilių atlikėjai, taip pat savo kūrybą pristatys tvarios mados kūrėjai. Vilniaus rotušė praneša, kad festivalio metu, iš viso įvyks 13 nemokamų muzikos ir kultūros renginių. Birželio 20 d. 19 val.
Kultūra 2024-06-18

Baleto gerbėjai LNOBT premjeroje nėrė į aštuonioliktąjį amžių

Baleto gerbėjai LNOBT premjeroje nėrė į aštuonioliktąjį amžių Šeštadienio vakarą Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pakvietė publiką į paskutiniąją sezono premjerą: rafinuotu grožiu ir intymumu užburiantį choreografo Angelino Preljocajo baletą „Parkas“.   Pasak paties choreografo, šis prieš 30 metų Paryžiuje pirmą kartą parodytas ir žymiausias pasaulio scenas apkeliavęs baletas – tarsi tuščia jūros kriauklė, kurią kiekvienos šalies šokėjai užpildo vis iš naujo.

FARM ON FIRE Joninių festivalyje – trys „Michelin“ gido apdovanojimuose įvertinti šefai

Antrus metus iš eilės Ukmergėje rajone, ekologiškoje sodyboje „Farmers Circle“ vyksiančiame festivalyje „Farm on Fire“ svečių lauks ne tik milžiniški Joninių laužai, legendinių Lietuvos atlikėjų muzika, bet ir pažintis su naujais, gurmaniškais skoniais.
Kultūra 2024-06-14

Dainius Kazlauskas apie naują spektaklį: pjesę parašiau tam, kad suskambėtų mylima daina

Vos praėjusiais metais į teatro sceną po beveik 12 metų pertraukos sugrįžęs režisierius Dainius Kazlauskas pristato naujausią savo darbą – muzikinį spektaklį „Kurortinis romanas“, kuriame kartu su žymiais Lietuvos aktoriais vaidins ir pats. Istorija pasakos apie vyro bei moters santykį ir nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus antrąją pusę, į miestą, kuriame kone kiekvienas turi šiltų prisiminimų ir sentimentų – Palangą.
Kultūra 2024-06-14

Šįvakar bus pristatyti pirmieji į „Michelin“ gidą atrinkti Lietuvos restoranai

Ketvirtadienį specialiame renginyje bus pristatytas pirmųjų į „Michelin“ gidą atrinktų Lietuvos restoranų sąrašas. Anot bendrovės, taip bus užbaigtas Baltijos šalims skirtų rekomendacijų sąrašas. „Naujasis gidas atskleis Lietuvos restoranų unikalumą, skleis žinią apie talentingus šalies šefus ir leis jiems toliau puoselėti aistrą, kūrybiškumą bei pagarbą vietos kulinarijos tradicijoms“, – pasakojo „Michelin Guide“ direktorius Gwendalas Poullennecas.
REKLAMA
REKLAMA

Liudas Rimkus. Kaip prekės ženklui neištirpti triukšme?

Ar įsivaizduojate ant sienos universiteto rinkodaros ar komunikacijos fakultete šią citatą: „Gyvenimą paskyriau komunikavimui, kitaip tariant, melavimui. Žmonės dirbantys komunikacijos srityje, nieko negamina, nesukuria jokio kūrinio, nekeičia pasaulio, bet jį gražina, paverčia priimtinu, padeda jį virškinti. Šis nevaisingumas mus graužia.

Po žiūrovų nakvynės teatre – bilietai į naują LNDT sezoną ir 4-ias premjeras

Lietuvos nacionalinis dramos teatras praėjusį savaitgalį pakvietė žiūrovus dalyvauti dienos ir nakties renginiuose „Sapnuojame naują sezoną“ ir laukti naujo sezono bilietų prekybos pradžios. Visą dieną iš teatro prieigų buvo transliuojamos įvairios radijo laidos apie teatrą, vakare jaunoji publika šėlo DJ nevykėlės koncerte, o naktį žiūrovai buvo pakviesti nakvoti teatre.
Kultūra 2024-06-11

„Orkestro vasaros“ koncertuose – itališkos melodijos, duoklė animacijos mėgėjams ir grafų Tiškevičių Palangai

Nuo birželio 13-os iki rugpjūčio 31 d., kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį 18.30 val., Palangos orkestras kviečia prasmingai valandai su pučiamųjų muzika gražiausio Lietuvos parko rotondoje: 33 muzikinių istorijų pripildyti vakarai, 3 skirtingos programos, kuriose kiekvienas ras atgaivą nuo kasdienybės.
Kultūra 2024-06-11

Paaiškėjo apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laimėtojai: kino kūrėjai pagerbti 15-ąjį kartą

Birželio 9 d. Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) koncertų salėje įvyko iškilminga, jubiliejinė, 15-oji „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonija, kurios metų geriausiems kino kūrėjams buvo išdalinta 21 statulėlė ir 1 specialusis apdovanojimas. Daugiausiai „Sidabrinių gervių“ atiteko režisierės Marijos Kavtaradzės filmo „Tu man nieko neprimeni“ bei Deimanto Narkevičiaus filmo „Čiulbanti siela“ komandoms, rašoma pranešime spaudai.

„Sidabrinė gervė“ apdovanojimų raudonuoju kilimu žengė žinomi žmonės: išraiškingas stilius kaustė dėmesį

Sekmadienį Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertų salėje vykstančioje ceremonijoje kino kūrėjams įteikta 19 „Sidabrinės gervės“ statulėlių ir 3 specialieji apdovanojimai.

Paaiškėjo, kas ves Nacionalinius kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė 2024“

Sekmadienį, birželio 9-ąją televizijos bei radijo laidų vedėja Eglė Kernagytė-Dambrauskė ir aktorius Andrius Bialobžeskis naujutėlėje sostinės LVSO salėje sveikins kino bendruomenę, kuri jau 15-ąjį kartą švęs profesinius naujuosius metus – itin laukiamus apdovanojimus „Sidabrinė gervė“.  Šis duetas dar niekuomet nebuvo susitikęs ant scenos, nors artimai bendravo šeimomis, rašoma pranešime spaudai.

Nacionaliniame kultūros forume – aštri diskusija apie kultūros ir verslo sinergiją regionuose

Nuolat visuomenei ir politikams priminti kultūros svarbą. Kultūra jungia praeitį, ateitį ir dabartį, skatina bendruomenių veiklą, pritraukia talentus, kuria vietos įvaizdį, gydo įsisenėjusias stigmas, jungia skirtingas disciplinas, skatina verslą. Ten, kur yra kultūros, gera vieta gyventi. Tokios ir panašios mintys skambėjo devintajame Nacionaliniame kultūros forume, kuris šiais metais buvo skirtas kultūros verslumui.
Kultūra 2024-06-07

Kultūros naktis Vilniaus muziejuje ir su Vilniaus muziejumi!

Kultūros nakties metu geriau pažinti parodą „Kaupti. Saugoti. Atskleisti. Muziejaus detektyvas“ padės ypatinga, vieno parodos kuratorių – Sauliaus Pilinkaus ekskursija. Ekskursijos pradžia 19 val.  „Kaupti. Saugoti. Atskleisti. Muziejaus detektyvas“  Vilniaus muziejaus rinkinyje – su Vilniumi susiję objektai ir istorijos: daiktai, vaizdai, dokumentai ir pasakojimai.
Kultūra 2024-06-07
REKLAMA
REKLAMA

Aleksandras Špilevojus: sunku patikėti, kad Lietuvoje dramaturgija gali būti taip apleista

Dramaturgas, režisierius ir aktorius Aleksandras Špilevojus antrus metus iš eilės per „Kultūros naktį“ savo talentą įdarbins „LATGA Autorių namuose“. Pernai net 7 valandas istorijas pasakojęs menininkas šiandien, birželio 7 d., klausysis žiūrovų istorijų, kurias vėliau galbūt pavers pjese. Su populiariausiu 2023 m. dramos autoriumi pasikalbėjome ne tik apie artėjantį renginį, bet ir apie dviprasmišką lietuviškos dramaturgijos situaciją, kritiką bei darbo teatre užkulisius.
Kultūra 2024-06-07

Naujoje TARTLE parodoje – didžiausia privati kolekcija ir kviestinė publika

Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“ šiandien atidaryta nauja paroda „Vien šventieji“, kviečianti pasižvalgyti po krikščioniškųjų atvaizdų keliones liaudies ir profesionalioje dailėje. Parodoje pristatomi šventieji, atkeliavę tiek iš XVI amžiaus, tiek iš šiuolaikinių autorių dirbtuvių.  Vieni jų sukurti menininkų, ilgus metus besimokiusių profesionalaus amato, kiti –  savamokslių kaimo dievdirbių, kūrusių iš tikėjimo, savais būdais ir priemonėmis.
Kultūra 2024-06-06

Naujoje TARTLE parodoje – didžiausia privati lietuvių liaudies meno kolekcija ir unikali XVI a. religinė tapyba

Lietuvos meno pažinimo centre „Tartle“ šiandien atidaryta nauja paroda „Vien šventieji“, kviečianti pasižvalgyti po krikščioniškųjų atvaizdų keliones liaudies ir profesionalioje dailėje. Parodoje pristatomi šventieji, atkeliavę tiek iš XVI amžiaus, tiek iš šiuolaikinių autorių dirbtuvių.  Vieni jų sukurti menininkų, ilgus metus besimokiusių profesionalaus amato, kiti –  savamokslių kaimo dievdirbių, kūrusių iš tikėjimo, savais būdais ir priemonėmis.
Kultūra 2024-06-06

Kastytis Sarnickas išleidžia antrąjį romaną – „Voyage voyage“: aštrus sarkazmas ir egzistenciniai klausimai

Šią vasarą ne tik radijo imtuvuose, bet ir iš Jūsų lūpų nostalgiškai skambės „Voyage voyage“, to priežastis – Kastytis Sarnickas, daugeliui žinomas kaip grupės „G&G Sindikatas“ narys Kastetas, išleidžia savo antrąjį romaną būtent šiuo prancūzišku pavadinimu – „Voyage voyage“! Kastyčio Sarnicko debiutinis romanas „Turnė“ skaitytojus pavergė savo skaudžiai taikliu humoru.
Kultūra 2024-06-06

Muzika, šokis ir teatro kaukės: sostinėje iki paryčių šurmuliuos „Kultūros naktis“

Savaitės pabaigą Vilniaus miestas pasitinka bene didžiausiu festivaliu Lietuvoje – tradicine Vilniaus „Kultūros naktimi“. Penktadienį (birželio 7 d.) vyksiančio festivalio programoje numatyta per 100 lankytojus kviečiančių renginių, o organizatoriai tikisi miesto gatvėse išvysti arti 200 000 lankytojų. Programoje – ir šokiai iki paryčių, ir miesto meno panoramą papildantys užsienio svečiai, ir edukacinės programos šeimoms su vaikais.
Kultūra 2024-06-06

Vingio parke – drag karalienių koncertas: laikas pasiųsti žinią, kad visos šeimos Lietuvoje yra svarbios

LGBT bendruomenės festivalio „Lithuanian Pride“ organizatorė Nacionalinė LGBT teisių organizacija LGL pristato pagrindines didžiojo koncerto žvaigždes. Pasaulinio garso „RuPaul’s Drag Race“ atlikėjos nuo Monrealio iki Amsterdamo vienija jėgas „Lithuanian Pride“ didžiajam koncertui Vingio parke.

Gurmanus į sostinės Naujamiestį pakvietė pirmoji Baltijos šalyse natūralaus vyno mugė „Noah’s Ark“

Birželio 1-ąją gurmanus į sostinės Naujamiestį pakvietė pirmoji Baltijos šalyse natūralaus vyno mugė „Noah’s Ark“. „Gyvenimas yra per trumpas prastam vynui“, – šypsosi natūralių vynų entuziastė bei „Naked Noah“ įkūrėja Jūratė Plungytė. Anot jos, neturėtume numoti ranka į tai, kaip gaminamas maistas, ar koks vynas patenka ant mūsų stalo, todėl ji siūlo kelis patarimus, kaip atskirti geriausią iš geriausių.
Kultūra 2024-06-01

Panevėžyje visuomenei atveriamas Eidrigevičiaus menų centras

Po beveik aštuonerius metus trukusių ginčų, svarstymų ir statybų penktadienį Panevėžyje visuomenei atveriamas tapytojo, grafiko, rašytojo, knygų iliustratoriaus, performansų autoriaus Stasio Eidrigevičiaus menų centras. „Pasaulyje puikiai žinomo menininko S. Eidrigevičiaus menų centro atidarymas Panevėžyje – nacionalinės svarbos ir reikšmės kultūros įvykis.
Kultūra 2024-05-31
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus dailės akademijos erdvės atsiveria visuomenei: pristatys daugiau nei 300 kūrėjų

Sėkmingai startavusi praėjusiais metais Vilniaus dailės akademijos studentų baigiamųjų darbų paroda šiemet vėl peržengia dailės akademijos sienas ir išplinta į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Telšių meno erdves. Studentams ši paroda – galimybė pristatyti tai, kuo jie akademijoje gyveno dvejus ar ketverius metus, pažvelgti į savo kūrybą bendraamžių, dėstytojų ir meno gerbėjų akimis.   Antroji „VDA Baigiamųjų darbų paroda / VAA Graduation Show“ bus atidaryta birželio 3 dieną.
Kultūra 2024-05-30

Vieną geriausių pasaulio restoranų aplankęs Praspaliauskas atskleidė, kodėl kai kuriose šalyse vengia viešbučių

„Arzak“ – vardas, kurio nereikia pristatyti tikriems aukštosios virtuvės mėgėjams. Tai – ne kartą vienu iš trijų geriausių pasaulio restoranų pripažintas, tris „Michelin“ žvaigždutes turintis Arzak šeimos restoranas Ispanijoje, veikiantis nuo XIX amžiaus. Jame su žmona Rasa neseniai atšvęstų vestuvių proga apsilankęs žinomas šefas, restorano „Amandus“ įkūrėjas Deivydas Praspaliauskas teigia parsivežęs daugybę naujų idėjų ir įkvėpimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Holivudo aktoriai sveikina tūkstančius gerbėjų Vilniuje: „Lietuva – nuostabi, o lietuviai – labai gražūs žmonės“

Šeštadienį Vilniuje oficialiai atidarytas jau šeštasis didžiausias Baltijos šalyse populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics 2024 powered by Samsung“. Ant šou efektais akį traukiančios „LITEXPO“ scenos žengė aktoriai ir kūrėjai iš visame pasaulyje garsių projektų: „Hario Poterio“, „Marvel“, „Kalniečio“ ir kitų. Visą savaitgalį norintys galės gyvai susitikti, pabendrauti, įsiamžinti ar net gauti mūsų šalyje viešinčių Holivudo žvaigždžių autografus.
Kultūra 2024-05-25

Prasidėjo 3 dienų festivalis „Revolution“: nematyti pasirodymai, ekspertų pranešimai, stalo dekoro ir tortų konkursai

Trečiadienį Vilniuje prasidėjo didžiausio Baltijos šalyse idėjų ir tendencijų festivalio „Revolution“ renginiai, kurie Vilniaus rotušėje ir įvairiose Senamiesčio erdvėse vyks tris dienas – iki pat penktadienio vakaro.  Festivalis „Revolution“ startavo trečiadienį viešbučio „Pacai“ kiemelyje, kur gausiai susirinko festivalio organizatoriai, dalyviai ir svečiai, rašoma pranešime spaudai.
Kultūra 2024-05-22

Šarūno Saukos ir Nomedos Saukienės galerijoje – naujausias tapytojo darbas „Europos saugumo architektūra“

Gegužės 25 d. 15 val. Zarasų krašto muziejaus padalinyje Kraštiečių muziejuje (D. Bukonto g. 1, Zarasai) vyks Šarūno Saukos ir Nomedos Saukienės galerijos gimtadienio renginys. Vasaros sezono laikotarpiui atidaroma nauja ekspozicijos salė, kurioje Š. Sauka pristatys naujausią savo paveikslą „Europos saugumo architektūra“ ir šią temą atliepiančių darbų kolekciją.
Kultūra 2024-05-22

„Pulko duktė“ į sceną sukvies žinomus šalies solistus: dainuos ir Liudas Mikalauskas

Klaipėdos valstybinio  muzikinio teatro komiška opera „Pulko duktė“ gegužės 25- 26 d. publikos lauks naujoje salėje „Jūra“. Spektaklyje dainuos talentingieji Muzikinio teatro ir kviestiniai solistai: Rita Petrauskaitė, Lina Dambrauskaitė, Mindaugas Jankauskas, Tomas Pavilionis, Liudas Mikalauskas ir kiti.
Kultūra 2024-05-22

Jubiliejinis architektūros savaitgalis „Open House Vilnius“ sulaukė 42 tūkst. vizitų

Dešimtą kartą vilniečius ir miesto svečius džiuginusi architektūros šventė sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus – ekskursijos sulaukė 42 tūkst. vizitų. Renginio svečiai turėjo galimybę apsilankyti ekskursijose pastatuose, kurias vedė gidai-savanoriai,  pabendrauti su miesto kūrėjais ir stebėti meninius pasirodymus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kultūra 2024-05-20

Lotynų muzikos superžvaigždė J Balvin surengė karščiausią metų šou

Šeštadienį (gegužės 18 d.) didžiausią šalyje „Žalgirio“ areną Kaune sprogdino lotynų muzikos ritmai – čia koncertą surengė pasaulinė muzikos superžvaigždė J Balvin. Karščiausiu metų šou pretenduojantis tapti koncertas buvo pasaulinių gastrolių „Que Bueno Volver A Verte“ dalis. Pirmąkart Lietuvoje koncertavęs muzikos apdovanojimų rekordininkas J Balvin, kurio įrašai pasaulyje parduoti didesniu nei 35 mln. tiražu, atliko didžiausius savo hitus ir naujausias dainas, rašoma pranešime spaudai.
Kultūra 2024-05-19
Į viršų