Kas slepiasi už baltos šypsenos: burnos higienistė atskleidė dantų balinimo rizikas ir naudą

Akinančiai balta šypsena mūsų visuomenėje neretai laikoma sveikatos ir gyvybingumo simboliu. Marijampolėje dirbanti sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ dantų higienistė Audronė Knopkutė svarsto, kad toks sąlyginai aklas Holivudo šypsenos siekimas dažnai priveda prie ne pačių saugiausių dantų balinimo priemonių.
REKLAMA
Mėgaukitės visaverčiu gyvenimu / „Nobel Biocare“ nuotr.  Mėgaukitės visaverčiu gyvenimu / „Nobel Biocare“ nuotr.

Susigrąžinkite šypseną ir visavertį gyvenimą su All-on-4® gydymo metodika

Šypsena – mūsų vizitinė kortelė, atskleidžianti gražiausias emocijas: džiaugsmą, pritarimą, draugiškumą, palaikymą. Ji be galo svarbi kuriant tarpusavio santykius ar mezgant ryšius su naujais žmonėmis. Todėl dantų netekimas gali tapti ne tik opiu sveikatos sutrikimu, bet ir gerokai pabloginti socialinio gyvenimo kokybę. Prieš 25 metus sukurta unikali All-on-4® gydymo metodika padėjo šimtams tūkstančių žmonių pasaulyje susigrąžinti šypseną ir gyvenimo pilnatvę.

Užklupo danties skausmas? Įsidėmėkite šiuos patarimus

Su dantų skausmu anksčiau ar vėliau tenka susidurti daugeliui iš mūsų. Kodėl taip nutinka ir ką reikėtų daryti? Dažniausios dantų skausmo priežastys Dantis gali skaudėti dėl įvairių priežasčių, ir ne visais atvejais besiskundžiantieji skausmu gali nurodyti, kurį būtent dantį jiems skauda. Tarpdančiuose įstrigęs maistas. Kartais maistas tiesiog įstringa tarpdančiuose arba net ir pačiame dantyje, jeigu tas yra sugedęs.

Mitai apie dantų ėduonį: ar tikrai kalti saldumynai ir netinkama pasta?

Bėdų dėl dantų ėduonies turi net 95 procentai visos populiacijos. Dėl tokio „populiarumo“  apie šios ligos priežastis ir pasekmes sklando daugybė mitų, kurie, deja, su realybe kartais neturi nieko bendra. Šį kartą norime išsklaidyti dažniausius mitus ir atskleisti, kaip tinkamai pasirūpinti dantimis bei išvengti ėduonies.

TOP 6 priežastys, kodėl kraujuoja dantenos: įsidėmėkite

Dantenos gali kraujuoti dėl stomatologinių bei kitų sveikatos problemų. Jei taip nutinka retai (pavyzdžiui, valantis dantis) – nieko baisaus. Vis dėlto, jei ši problema pasireiškia kone kasdien – vertėtų sunerimti. Atrinkome 6 dažniausias priežastis, kodėl gali kraujuoti dantenos ir kaip sau padėti. Dažniausios dantenų kraujavimo priežastys Hormoniniai pokyčiai. Su dantenų kraujavimu antroje nėštumo pusėje neretai susiduria būsimosios mamytės.

Kamuoja nemalonus burnos kvapas? Atskleidė galimas to priežastis

Jeigu artimieji ėmė skųstis, kad jums iš burnos sklinda nemalonus kvapas, neįsižeiskite, o verčiau padėkokite. Pasak odontologų, pačiam užuosti savo burnos kvapą yra nepaprastai sunku ir geriausia, kai apie iškilusią problemą mus įspėja artimieji. Pasirodo, kad nemalonų kvapą iš burnos gali sukelti ne tik higienos stoka, bet ir įvairios ligos. Testą gali atlikti kiekvienas Nors pačiam užuosti savo burnos kvapą yra sunku, tačiau įmanoma.

Didžiausi dantų emalio priešai: rūgštis ir cukrus

Emalis yra kiečiausia žmogaus kūno medžiaga, tačiau ji nėra nenugalima. Tai – medžiaga, sauganti danties vidų, jo gyvas dalis, todėl kuo geriau pasirūpinsite savo dantų emaliu, tuo ilgiau išlaikysite sveikus ir natūralius dantis.  Susipažinkite, kas gali labiausiai pakenkti jūsų dantų emaliui, ir ką reikia daryti, jog užkirstumėte tam kelią: 1. Gerai išskalaukite dantis po rūgščių produktų vartojimo.

7 patarimai, kaip išsaugoti sveikus dantis

Kad ir koks nesudėtingas procesas atrodytų dantų valymas, čia klaidų, deja, neišvengiama. Taigi, ką reikėtų žinoti?  1. Nebijokite valgyti kieto maisto (net jei dantys yra visiškai sveiki). Kramtyti kietą maistą yra būtina – ir kalba visai ne apie riešutų gliaudymą. Nebijokite valgyti morkų, obuolių ir kopūstų – dantims tai bus tikrai naudinga. 2. Netrumpinkite dantų valymo laiko, net jei kur nors skubate. Valytis dantis būtina du kartus per dieną ir ne trumpiau kaip dvi minutes.

Kai skaudą dantį, nors replėmis rauk: kur galima gauti skubią odontologo pagalbą naktį ar savaitgalį?

Kas susidūrė, turbūt neprieštaraus, kad danties skausmas – vienas iš nemaloniausių, kurį norisi pašalinti kuo greičiau. Tą patį galima pasakyti ir apie kitas odontologines bėdas.

Šiems gyventojams priklauso kompensacija protezuojant dantis: štai ką būtina žinoti

Gyventojai dažnai domisi, kam priklauso kompensacija protezuojant dantis ir kaip šią paslaugą gauti. Paaiškinimus apie tai pateikia Valstybinė ligonių kasa. Kaip pakliūti į sąrašą kompensuojamai dantų protezavimo paslaugai gauti? Pirmiausia kreipkitės į gydymo įstaigos, prie kurios esate prisirašę, gydytoją odontologą.

Pasakė, kas kiek laiko reikia keisti dantų šepetėlį

Dantų valymas du kartus per dieną maždaug po dvi minutes yra pirmas žingsnis siekiant išsaugoti sveikus dantis ir burną. Tačiau daugelis elgiasi neteisingai, kai kalba pasisuka apie tai, kaip dažnai reikia keisti dantų šepetėlį. Gydytoja odontologė dr. Safa Al-Naher pasidalino svarbiausiais patarimais, kad galėtumėte džiaugtis gražia ir sveika šypsena. Kas kiek laiko keisti dantų šepetėlį? Dr.

Atsakė į amžiną klausimą: dantis valyti prieš ar po pusryčių?

Gydytojas Michaelas Mosley įspėjo, kad rytais būtina valyti dantis, tačiau daugelis vis dar nežino, kada tai daryti – prieš ar po pusryčių. Sveikatos guru paaiškino, kad daugelis tai daro neteisingai, o ši klaida susilpnina dantų emalį – kietą blizgią dantis dengiančią medžiagą. M. Mosley, „Fast 800“ mitybos plano autorius, socialiniame tinkle „X“ (buvęs „Twitter“) atskleidė, kad rytinės dantų higienos laikas yra labai svarbus.

Pagrindinės dantų priežiūros taisyklės: pasitikrinkite, ar tikrai teisingai valote dantis

Statistika rodo, kad net 20 proc. pasaulio gyventojų nesilaiko odontologų rekomendacijų ir nesivalo dantų du kartus per dieną. Pasak sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ burnos higienistės Viktorijos Sokaitės, sveiki ir estetiškai atrodantys dantys lemia ne tik žmonių pasitikėjimą savimi ar teigiamą aplinkinių vertinimą, bet ir sumažina įvairių burnos ertmės ligų riziką.

Šiukštu nesivalykite dantų duše: paaiškino, kodėl

Nors dantų valymas duše gali nekelti tiesioginės grėsmės sveikatai, vis dėlto nepamirškite, kad gali kilti tam tikrų pavojų. Payal Bhalla, „Quest Dental“ vyriausioji gydytoja odontologė, atskleidė kelias priežastis, kodėl verčiau vengti šio įpročio. Pasak Payalm viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl reikėtų vengti valytis dantis duše, yra susijusi su bakterijomis – naudojant tą patį vandens šaltinį dantų šepetėlio šlapinimui ir kūno prausimui sudaro palankias sąlygas kryžminei taršai.
REKLAMA
Dantų tiesinimas (nuotr. Shutterstock.com) Dantų tiesinimas (nuotr. Shutterstock.com)

Pamatykite stulbinamus rezultatus: kaip šypsena atrodo prieš ir po dantų tiesinimo kapomis

Ar esate girdėję posakį – šypsena, tai žmogaus vizitinė kortelė? Vis dėlto, toli gražu ne visi gali pasidžiaugti žavia, akį traukiančia šypsena. Daugybė žmonių kenčia nuo kreivų dantų keliamo diskomforto ir vis atidėlioja gydymą teisindamiesi, kad tai skausminga ar, kad tam reikia skirti daug laiko.
REKLAMA
Dantų tiesinimas (nuotr. Shutterstock.com) Dantų tiesinimas (nuotr. Shutterstock.com)

Atsakė: dantų tiesinamosios kapos ar breketai?

Visuomenės nuomonę apie dantų tiesinimą vis dar stipriai įtakoja dešimtmečius vyravę stereotipai ir mitai. Gan didelė grupė žmonių vis dar įsitikinę, kad dantų tiesinimas galimas tik vaikystėje ir paauglystėje. Kita grupė žmonių nesiryžta tiesinti dantų dėl profesinių sumetimų arba bijodami atrodyti neestetiškai.
REKLAMA
Dantų tiesinimas (nuotr. Shutterstock.com) Dantų tiesinimas (nuotr. Shutterstock.com)

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis: moteris dalijasi savo asmenine patirtimi

„Esu didelė estetė ir man labai svarbi ne tik tvarkinga mano aplinka, bet ir pačios išvaizda, kuriai daug pridėtinės vertės duoda graži šypsena“, – teigia pacientė Neringa. Dalinamės Neringos K. istorija tiesinant dantis D‘aligner dantų tiesinimo sistema. Pristatykite savo ortodontinio gydymo atvejį. Ar apie dantų tiesinimą susimąstėte ir anksčiau? Jei taip, kodėl atidėliojote gydymą? Mano ilgas dantų tiesinimo kelias prasidėjo nuo 12 metų.
REKLAMA
Dantų tiesinimas (nuotr. Shutterstock.com) Dantų tiesinimas (nuotr. Shutterstock.com)

Dantų tiesinimas kapomis: pliusai ir minusai, kuriuos vertėtų apsvarstyti

Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo dantų tiesinimas skaidriomis dantų tiesinimo kapomis ir nors toks gydymas pasižymi daugybe privalumų, gydytojai skuba įspėti – dantų kapos nėra universalus, visiems pacientams tinkamas gydymo metodas. Jeigu vargstate su kreivais dantimis ir ruošiatės kreiptis į odontologus pagalbos, norime jus supažindinti su dantų tiesinimo kapų pranašumais ir trūkumais į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį prieš pasirenkant gydymo būdą.
REKLAMA
Dantų tiesinimas kapomis (nuotr. Shutterstock.com) Dantų tiesinimas kapomis (nuotr. Shutterstock.com)

Klaidos nešiojant tiesinamąsias kapas: tai užkerta kelią tobulos šypsenos link

Dantų tiesinimas skaidriosiomis kapomis – tai inovatyvus gydymas. Toks tiesinimo metodas – alternatyva pacientams, kurie yra alergiški metalams, taip pat tiems, kurie nenori gydymo breketų sistema, keliantiems aukštus reikalavimus estetikai. Dantų tiesinimas breketais dažnai asocijuojasi su estetiniais (matosi metaliniai arba keramikiniai breketai ir metalinės vielutės), priežiūros (valgant prikimba maistas, sunkiau valyti) ir kitais iššūkiais.
REKLAMA
Tiesinamosios dantų kapos (nuotr. Shutterstock.com) Tiesinamosios dantų kapos (nuotr. Shutterstock.com)

Dantų tiesinimo kapos – kodėl verta jas rinktis?

Jeigu susidūrėte su kreivų, netaisyklingai išaugusių dantų problema, greičiausiai norite juos kuo greičiau ištiesinti ir džiaugtis žavia, sveika šypsena. Vis dėlto, jei dar delsiate ir negalite apsispręsti, kokį dantų tiesinimo metodą pasirinkti, norime jums pristatyti inovatyviausią ir mažiausiai diskomforto sukeliantį dantų tiesinimo būdą – dantų tiesinimą kapomis.
REKLAMA
Dantų tiesinimas kapomis (nuotr. Shutterstock.com) Dantų tiesinimas kapomis (nuotr. Shutterstock.com)

Tiesinamųjų kapų pagalba – ideali šypsena ir nauji mitybos įpročiai

„Nustebau sužinojusi, kad dantis tiesintis niekada nėra vėlu“ , – teigia Nadežda, viena iš daugelio, odontologijos klinikos „Denticija“ pacientų sėkmingai užbaigusių dantų teisinimo kursą skaidriomis kapomis. Tiesinamosios dantų kapos – tai modernus, greitas ir beveik nepastebimas dantų tiesinimo būdas. Nešiodami skaidres kapas pacientai gali gyventi įprastu, kasdieniniu ritmu nejausdami jokių suvaržymų. Susipažinkite su Nadeždos sėkmės istorija tiesinant dantis skaidriosiomis kapomis.

Didžiausios dantų priežiūros klaidos: nedelsiant pakeisite savo įpročius

Dantų valymo esami mokomi nuo ankstyvo amžiaus. Žinome, kad turime valyti dantis du kartus per dieną, vertikaliais ir sukamaisiais judesiais, tačiau retai savęs klausiame, ar tikrai žinome kaip tą daryti. Usefulbeautytips.net pateikia keletą klaidų, kurias darote valydami dantis, ir priežasties, kodėl niekada neturėtumėte valyti dantų iškart po valgio. 1. Padedate dantų šepetėlį atgal jo neišvalydami. Po kiekvieno naudojimo dantų šepetėlį reikia labai gerai išvalyti.
REKLAMA
Dantų tiesinimo kapos (nuotr. Shutterstock.com) Dantų tiesinimo kapos (nuotr. Shutterstock.com)

Vis labiau populiarėjantis nematomas dantų tiesinimas – kas tai?

Daugybę metų dantų tiesinimas buvo apipintas šiurpiomis istorijomis ir mitais. Manyta, kad toks dantų gydymas yra ne tik be galo skausmingas, bet ir neestetiškai atrodantis bei nepatogus pacientui. Šiandien situacija visai kitokia, pasirodo, kad dantis galima ištiesinti naudojant specialias, beveik nepastebimas, diskomforto nekeliančias ir lengvai prižiūrimas dantų kapas. Kodėl svarbu ištiesinti kreivus dantis? Ne paslaptis, kad tiesūs dantys atrodo estetiškai.

Kreivi dantys: štai kokią įtaką jie daro mūsų sveikatai

Dantų tiesinimas – procedūra, atliekama ne tik norint pasirūpinti estetika, bet ir siekiant išvengti sveikatos problemų. Šiais laikais yra nemažai priemonių, tinkamų siekiantiems turėti tiesius dantis. Kodėl ne visi dantys yra tiesūs? Yra keletas priežasčių, kodėl mūsų dantys gali būti netiesūs. Taip gali nutikti dėl: per mažo žandikaulio, skirtingų dydžių viršutinio ir apatinio žandikaulio, genetikos. Kad ir kokia būtų priežastis, netiesūs dantys gali daryti įtaką ir bendrai sveikatai.
Į viršų