Aktualijos

 

Naujausia informacija apie svarbiausias Lietuvos aktualijas: politika, švietimas, teismų naujienos, žinios apie sveikatos apsaugą ir svarbiausios temos iš visuomenės gyvenimo.

Klaipėdos pietinėje dalyje žmonės negali net užmigti: kaltų nėra, o smirda vis tiek

Įsibėgėjant vasarai Klaipėdoje vėl paaštrėjo jau daugiau nei dešimtmetį, ypač karštuoju metų sezonu, užklumpanti milžiniška smarvė. Lauke plius 30, o žmonės priversti gyventi ir miegoti užsidarę langus. Tačiau net pats į Klaipėdą atvykęs Aplinkos ministras tiesiai bijo pasakyti, kurios įmonės šią smarvę skleidžia. O įvardintos tarp eilučių – ginasi.
Aktualijos Prieš 2 val.

Klimatologas atskleidžia, ką žada rugpjūtis: turi liūdnų žinių

Kol dar vietomis yra tropiniai orai, kai termometrų stulpeliai šokteli iki 28 laipsnių šilumos, klimatologai žada permainas. Dar liepos pabaigoje tikimasi rimtesnio poslinkio ir vėsesnių orų. Tačiau rugpjūčio antrąją savaitę prognozuojamas dar vienas atšilimas, galintis atnešti ekstremalių reiškinių.  Pasak Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros doc.
Aktualijos Prieš 2 val.

Kaimynai prakalbo apie žmogžudystę šalia Utenos: šeima nebuvo rami

Šeimos konfliktas Utenos rajone baigėsi tragedija – apie pusę antros nakties buvo nužudyta šešiasdešimt šešerių moteris. Vyras, kuriam nustatytas vidutinis girtumas, uždarytas į areštinę. Kaimynai sako, esą šeima nebuvo rami, konfliktų ten pasitaikydavo, tačiau tiek kaimo seniūnė, tiek policijos pareigūnai nieko blogo apie įtariamą žmonos žudiką pasakyti negali. Esą teisėsaugininkams jis nebuvo žinomas. Tai jau ketvirta nužudyta moteris per pastarąsias kelias savaites.
Aktualijos Prieš 3 val.

Paaiškino, kodėl vaikai susižeidžia ant batutų: „Tėvai nenori prižiūrėti“

Vasarai įsibėgėjus į ligonines plūsta vaikai, susitraumavę ant batutų. Po įvykio, kai Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sūnus susilaužė ranką, šokinėdamas ant batuto, politikai jau svarsto apie taisyklių griežtinimą. Nori įpareigoti batutų nuomos paslaugų teikėjus pravesti instruktažą raštu ir žodžiu prieš išsinuomojant batutą. Pasak gydytojų, kasmet dėl rankų, kojų lūžių po pramogų ant batuto į ligonines patenka apie 1000 vaikų.

Landsbergio pastabos TS-LKD rinkimų programai: ragino nepamiršti koalicijos partnerių

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijai tvirtinant trumpąją rinkimų programą, partijos garbės pirmininkas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis ragino konservatorius nepamiršti, jog pastarosios kadencijos darbai buvo atlikti kartu su valdančiosios koalicijos partnerių parama. „Pasižiūrėjus į dokumentų projektus, matau vieną vietą, kurią reiktų šiek tiek papildyti arba paryškinti. Te nebus tai priimta kaip senio kritika ir puolimas.
Aktualijos Prieš 3 val.

Landsbergis: svarbu, kad po Seimo rinkimų Vyriausybė būtų formuojama centro politinių jėgų

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, jog po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų svarbu, kad valdančiojoje daugumoje ir Vyriausybėje išliktų centro partijos. „Labai svarbu, kad po kitų rinkimų būtent tas centras Lietuvoje taip pat atlaikytų. Ir kad būsima Vyriausybė, kad būtų formuojama centre, centro partijų“, – ketvirtadienio vakarą po TS-LKD tarybos posėdžio žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Tragedijos Nidoje detalės: kalnas nuo kurio leidosi žuvusi jauna moteris – labai pavojingas

Skaudi nelaimė Nidoje. Leisdamasi nuo kalno dviračio nesuvaldė ir atsitrenkusi į medį žuvo jauna dviratininkė. Šalmo 34-erių moteris nedėvėjo. Leisdamasi nuo vadinamo Bažnyčios kalno Nidoje, žuvo 34-erių dviratininkė. Moteris važiavo apie trečią valandą nakties, nedėvėjo šalmo ir dviratį sumėčius trenkėsi į pakelėje augantį medį.  Kaip pasakoja medikai, vežant avariją patyrusią moterį, ją greitosios automobilyje ištiko klinikinė mirtis.

Petras Gražulis papuolė į nemalonią situaciją: akimirka užfiksuota vaizdo įraše

Petras Gražulis vėl papuolė į nemalonią situaciją. Šį kartą besiblaškantis europarlamentaras užfiksuotas vaizdo įraše. Ketvirtadienį Strasbūre Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen perrinkta antrajai penkerių metų kadencijai. Skelbiant slapto balsavimo rezultatus pasaulio žiniasklaidos atstovai filmavo U. von der Leyen, tačiau akys ne ką mažiau krypo ir į netoliese besiblaškantį P. Gražulį.

Nausėda JK susitiko su Norvegijos, Azerbaidžano ir Armėnijos lyderiais

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Europos politinės bendrijos (EPB) viršūnių susitikimo Jungtinėje Karalystėje paraštėse susitiko su Norvegijos ir Armėnijos premjerais, Azerbaidžano prezidentu. Kaip ketvirtadienį pranešė Prezidentūra, susitikime su Norvegijos premjeru Jonu Gahru Store daugiausia dėmesio skirta šalių bendradarbiavimui gynybos ir ekonomikos srityse, hibridinių grėsmių ir paramos Ukrainai klausimams aptarti.
Aktualijos Prieš 4 val.

Šimonytė apsisprendė: ves TS-LKD kandidatų sąrašą į Seimą

Premjerė Ingrida Šimonytė ves Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatų sąrašą į Seimą. Apie savo apsisprendimą ji pranešė ketvirtadienio vakarą vykusiame partijos tarybos posėdyje. „Per prezidento rinkimus siekiau, centro dešinės rinkėjai turėtų savo vertybes atitinkančio pasirinkimo galimybę. Tokių žmonių yra reikšminga dalis. Ir jaučiu įsipareigojimą ir atsakomybę ne tik prieš bendruomenę, bet ir prieš juos“, – konservatorių tarybos posėdyje teigė I. Šimonytė.
Aktualijos Prieš 5 val.

Ingrida Šimonytė paskelbė vesianti konservatorius Seimo rinkimuose, asmeninei draugei skyrė aukštą poziciją

Premjerė Ingrida Šimonytė paskelbė vesianti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos sąrašą Seimo rinkimuose. Politikė taip pat sieks Seimo nario vietos vienmandatėje Antakalnio rinkimų apygardoje, kaip ir praeituose rinkimuose.  I. Šimonytė iki šiol išlaikė intrigą tiksliai nepasakydama savo verdikto dėl sąrašo vedimo, todėl net buvo kalbų, kad prezidentas Gitanas Nausėda įkalbinėja premjerę pačią siekti darbo Europos Komisijoje.

Daugiau sužalojimų bus laikomi sunkiais sveikatos sutrikdymais

Kelios Lietuvos ministerijos išplėtė sąrašą, kas Lietuvoje bus laikoma sunkiu sveikatos sutrikdymu, pranešė Teisingumo ministerija. Ši, Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atnaujino sveikatai padarytos žalos mastą nustatančias taisykles. Pagal naujas taisykles, be kitų sužalojimų, sunkiu sveikatos sutrikdymu bus laikomi žandikaulių lūžiai ir veido dalių netekimai, atvejai, kai netenkama 30 proc.
Aktualijos Prieš 5 val.

Dalis Lietuvos europarlamentarų balsavo už Ursulos von der Leyen perrinkimą, prieš – Aurelijus Veryga

Ursulą von der Leyen ketvirtadienį antrai kadencijai paskyrus Europos Komisijos pirmininke, dalis Lietuvos europarlamentarų – Virginijus Sinkevičius, Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius ir Paulius Saudargas – viešai teigė balsavę už jos kandidatūrą. Nors balsavimas buvo slaptas, prieš teigė pasisakęs Aurelijus Veryga.

Čmilytė-Nielsen įvertino pasibaigusią pavasario sesiją: ji buvo sėkminga

Sugiedoję himną, ketvirtadienį parlamentarai užbaigė pratęstą Seimo pavasario sesiją. Paskutiniame jos plenariniame posėdyje dėkodama parlamentarams už bendrą darbą, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad tai buvo sėkminga sesija. Nors netrūko aštrių diskusijų, ji pasidžiaugė, kad svarbiausiais klausimais buvo rastas sutarimas.
Aktualijos Prieš 7 val.

Aplinkos viceministrė Radavičienė paliko postą

Aplinkos viceministrė atsakinga už atliekų tvarkymą ir taršos prevencijos politiką Raminta Radavičienė palieka postą, ketvirtadienį pranešė aplinkos ministras Simonas Gentvilas. „Labai dėkoju R. Radavičienei už visą atliktą darbą. Su geriausiomis emocijomis išsiskyrėme. Bet į kadencijos pabaigą, kad profesionalai gauna pasiūlymus ir būna apsisprendimai“, – Seimo posėdžio metu teigė S. Gentvilas.
Aktualijos Prieš 7 val.

Nufilmuota: judrioje Vilniaus gatvėje vyras krisdavo ant automobilių kapotų

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas, kaip sostinėje, Pilaitės mikrorajone, siautėja keistai ir pavojingai besielgiantis vyras – gulasi ant automobilių, važiuojančių judria gatve, kapotų ir kelia pavojingas situacijas. Sostinės gyventojos pasidalintame vaizdo įraše socialiniame tinkle „Facebook“ užfiksuota, kaip vyras, einantis per gatvę, krenta ant eisme dalyvaujančių automobilių kapotų. Automobilių vairuotojai judrioje gatvėje buvo priversti sustoti.

Lietuvos vadovai sveikina Ursulą von der Leyen tapus EK pirmininke

Europos Parlamentui (EP) patvirtinus Ursulą von der Leyen Europos Komisijos (EK) pirmininke, Lietuvos vadovai sveikina politikę, paskirtą dar vienai penkerių metų kadencijai. „Sveikinimai Ursulai von der Leyen (…). Pasauliui reikia stipresnės Europos, o Europai reikia ryžtingų lyderių“, – socialiniame tinkle „X“ rašė prezidentas Gitanas Nausėda. Savo ruožtu EK vadovę sveikindama Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymėjo, jog Bendrijai šiuo metu svarbiausias tęstinumas.
Aktualijos Prieš 7 val.

Žaibiška vagystė iš „Rimi“: išnešė cigarečių už 8 tūkst. eurų

Vyras, prisidengęs veido kauke, trečiadienio naktį plaktuku išdaužė duris ir apvogė „Rimi“ parduotuvę, esančią Vilniuje, Linkmenų gatvėje. Išnešė cigarečių už 8 tūkstančius eurų.  Pagal pirminius policijos duomenis, liepos 17 d. apie 1 val. Vilniuje, Linkmenų g., iš parduotuvės, išdaužius stiklines įėjimo duris, buvo pavogti cigarečių pakeliai. Nuostolis – 8 312,05 eurai.

Klastingasis virusas toliau šienauja gyvybes: per birželį pražudė dar du lietuvius

Nuo erkinio encefalito šiemet jau mirė 5 žmonės, 2 iš jų – birželio mėnesį. Iš viso per šį mėnesį fiksuoti 125 susirgusieji, 59 iš jų gydyti ligoninėje. Specialistai įspėja, kad erkių platinamomis ligomis užsikrėsti įmanoma nuo namų ir visai nenutolus – su šiuo pavojingu gyviu galima susidurti tiesiog kieme ar parke. Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, klastingasis erkinio encefalito virusas per birželį pražudė dar du lietuvius.

Seimą pasiekė įstatymas dėl poligonų statybų Tauragės ir Šilalės rajonuose: ministras pabrėžia, kad tokių objektų poreikis augs

Spaudimas turėti daugiau kariuomenės treniravimosi erdvių išliks, sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, Seimui pristatęs įstatymo pataisas dėl poligonų Tauragės ir Šilalės rajonuose steigimo. Siūlomais teisės aktais siūloma pripažinti objektus ypatingos svarbos projektais ir paspartinti jų statybas. Po pateikimo Seimas pritarė įstatymo projektui, 61 Seimo nariui balsavus už, 4 – prieš. Dar 10 balsuojant susilaikė.

URM ragina pilečius iš anksto pasiruošti kelionėms į Paryžiaus olimpiadą

Olimpines ir paralimpines žaidynes Prancūzijoje stebėsiančius Lietuvos piliečius Užsienio reikalų ministerija ragina pasirūpinti kelionės dokumentais, jų kopijomis bei specialiu draudimu, iš anksto suplanuoti kelionių maršrutus ir peržiūrėti draudžiamų įsinešti daiktų sąrašą. Visoje šalyje olimpinių ir paralimpinių žaidynių metu bus maksimaliai sustiprintas saugumas, įvedami eismo ribojimai, rengiamos papildomos patikros.
Aktualijos Prieš 8 val.

Patvirtintos naujos sveikatai padarytos žalos mastą nustatančios taisyklės

Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo bei Teisingumo ministerijų vadovai pasirašė bendrą įsakymą ir patvirtino atnaujintas taisykles, kuriomis remiantis bus nustatoma žala, padaryta smurtą patyrusių asmenų sveikatai. Skelbiama, kad naujos taisyklės plačiau ir aiškiau apibrėžia atvejus, kai patirtas sveikatos sutrikdymas gali būti laikomas sunkiu. Taip pat naujoji redakcija detaliau apibūdina atvejus, kai dėl kūno sužalojimų yra netenkama dalyvumo.
Aktualijos Prieš 9 val.

Seimui pristatyta Kantaravičiaus kandidatūra į LAT teisėjus

Seimui ketvirtadienį pristatyta Dariaus Kantaravičiaus kandidatūra į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjus. Parlamente pristačius šio teisėjo kandidatūrą į LAT, ją vėliau svarstys Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Seimas dėl D. Kantaravičiaus kandidatūros planuoja apsispręsti parlamento rudens sesijos metu. D. Kantaravičius, kad jo, kaip teisėjo, darbo stažas yra apie 16 metų.
Aktualijos Prieš 9 val.

URM įspėja piliečius: šiame Europos mieste stiprinamas saugumas – pasiruoškite

Artėjant Paryžiaus olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms, Užsienio reikalų ministerija atkreipia Lietuvos piliečių, stebėsiančių sporto varžybas ar tiesiog būsiančių Prancūzijoje, dėmesį – visoje šalies teritorijoje olimpinių (liepos 26–rugpjūčio 11 d.) ir paralimpinių žaidynių (rugpjūčio 28–rugsėjo 8 d.) metu bus maksimaliai sustiprintas saugumas. Lietuvos ambasada Prancūzijoje nuolat atnaujina rekomendacijas Lietuvos piliečiams interneto svetainėje.
Aktualijos Prieš 9 val.

Ignas Vėgėlė ieško sąjungininkų: vardija, su kuo pradėjo derybas

Buvusiam kandidatui į prezidentus Ignui Vėgėlei siekiant suburti koaliciją rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams, ne visos kviečiamos politinės jėgos yra susidomėjusios tokiu advokato pasiūlymu. Kol „Jaunoji Lietuva“ yra pasiryžusi jungtis prie I. Vėgėlės telkiamos koalicijos, Nacionalinis susivienijimas į teisininką žvelgia skeptiškai.

Seimas rudenį spręs, ar skatinti statytojus įrengti priedangas naujuose pastatuose

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti pataisas, kad Lietuvoje trūkstant priedangų statytojai lengvatomis būtų skatinami jas įrengti naujai statomuose ar atnaujinamuose pastatuose.  Pakeitimais siūloma gyvenamųjų namų statytojus, kurie savo lėšomis įrengs priedangas, atleisti nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos arba ją sumažinti.  Už tai, kad pataisas Seimas svarstytų, balsavo 66 Seimo nariai, prieš nebuvo, o 28 susilaikė.
Aktualijos Prieš 9 val.

Sukčiai nusitaikė į paštomatų naudotojus: specialistai primena, kaip apsisaugoti

Paštomatų tinklą Lietuvoje valdanti „Omniva LT“ perspėja šalies gyventojus dėl padažnėjusių bandymų sukčiauti prisidengiant bendrovės vardu. Internetiniai sukčiai siunčia netikras nuorodas ir bando išvilioti mokėjimo kortelių duomenis. Įmonė perspėja siuntimo paslaugomis besinaudojančius klientus ir prašo atidžiai įvertinti gaunamą informaciją.
Aktualijos Prieš 9 val.

DIENOS PJŪVIS. Moterų atlyginimai nepaveja vyrų: ar reikės įsikišti valstybei?

Lietuvoje vyrai uždirba vidutiniškai 14 proc. daugiau nei moterys. Didžiausias atotrūkis – finansinės ir draudimo veiklos įmonėse: jose vyrai gauna trečdaliu daugiau nei moterys. Toks didžiulis algų skirtumas, anot specialistų, atsiranda dėl to, kad moterys dažnai renkasi mažiau apmokamas specialybes. Valstybės duomenų agentūra skelbia, kad pernai bendras vidutinis vyrų ir moterų algų atotrūkis siekė 14 proc. Tai – 3 procentais daugiau, nei 2022-aisiais.
Aktualijos Prieš 10 val.

Mitalas liepė Ažubaliui išeiti iš Seimo: sergate kovidu, turėkite proto

Ketvirtadienį Seimo posėdyje parlamentaras Audronius Ažubalis dalyvavo dėvėdamas veido kaukę. Laisvės partijos narys Vytautas Mitalas išprašė A. Ažubalį iš posėdžių salės, nes jis esą serga kovidu.  Seimo posėdžio metu konservatorius A. Ažubalis išsakęs savo pasiūlymą dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įstatymo pakeitimo projekto buvo paprašytas išeiti iš posėdžių salės.
Aktualijos Prieš 10 val.

Nuo rudens – atliekų tvarkymo pakeitimai: dalis gyventojų mokės daugiau

Ketvirtadienį Seimas pritarė siūlymui, kuris užtikrintų, kad atliekų tvarkymo srityje būtų taikomas principas „teršėjas moka“ – sąnaudos už surenkamas nebuitines atliekas būtų įtrauktos į vietinę rinkliavą. Tokius Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimus palaikė 65 Seimo nariai, balsuojant susilaikė 3, 1 parlamentarai pasisakė prieš.
Aktualijos Prieš 10 val.

Monika Navickienė iš partijos trauktis neketina: nešiosiu lankstinukus

Nors Seimo rinkimuose nedalyvaus, iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų atsistatydinusi konservatorė Monika Navickienė neketina trauktis iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos. „Norėčiau likti partijos nare. Visgi, tai vienintelė politinė jėga, su kuria sieju savo asmenines vertybes“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė M. Navickienė.
Aktualijos Prieš 10 val.

Nepaisant kritikos, Seimas pritarė naujos Genocido centro reformai

Nepaisant kritikos ir protestų, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (LGGRTC) atsiras naujas kolegialus valdymo organas – taryba. Šiam ir kitiems pokyčiams ketvirtadienį pritarė Seimas: už reformą balsavo 62 Seimo nariai, prieš – trys, penki parlamentarai susilaikė. Tarybą, kuri veiks greta LGGRTC direktoriaus,  sudarys iš viso 11 narių, skiriamų penkerių metų kadencijai.
Aktualijos Prieš 10 val.

Landsbergis: civilinės sąjungos ir kandidato į EK klausimai politiškai niekada nebuvo sieti

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tikina, kad „laisviečiai“ niekada nešantažavo jo frakcijos Seime narių dėl civilinės sąjungos. Politikas tikina taip pat nedalyvavęs jokiuose pokalbiuose, kuriuose būtų kalbama apie paramą civilinei sąjungai mainais į „laisviečių“ palaikymą konservatorių teikiamam kandidatui į Europos Komisiją (EK). „Politiškai niekada nebuvo sieta. Ir aš manau, kad būtų labai neteisinga tai daryti.
Aktualijos Prieš 11 val.

Šatūnas: dalis baltarusiškų automobilių į Lietuvą galės patekti dar mėnesį

Lengvieji automobiliai su baltarusiškais numeriais į šalį galės įvažiuoti dar mėnesį, jei jais važiuos leidimą gyventi Lietuvoje bei galiojančias vizas turintys jų savininkai, sako užsienio reikalų viceministras.  „Mes priėmėme sprendimą, kad įvertinant mūsų kaimynystę, didelį srautą Baltarusijos piliečių, judančių į Europos Sąjungą per Lietuvą ir Lenkiją, mums reikia tam tikro prisitaikymo laikotarpio“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė Simonas Šatūnas.
Aktualijos Prieš 11 val.

Žygimantas Pavilionis – Europos reikalų komiteto pirmininkas

Parlamentas ketvirtadienį Seimo vicepirmininku paskirtą Žygimantą Pavilionį patvirtino ir Europos reikalų komiteto vadovu. „Šiuo nutarimo projektu siūloma panaikinti Žygimanto Pavilionio kaip Užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigas ir jį patvirtinti Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko“, – posėdžio metu sakė Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma. Už šį siūlymą balsavo 85 Seimo nariai, susilaikė 2, prieš balsavusių nebuvo.
Aktualijos Prieš 11 val.

Šeimų sąjūdis susirinko prie Seimo, nes įtarė klastą dėl Civilinės sąjungos: „Mes labai nepatiklūs “

Vykstant paskutiniajam Seimo pavasario sesijos posėdžiui, netoli jo susirinko grupė žmonių, lydima Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovų. Ir nors paskutiniajame Seimo posėdyje nebuvo įtrauktas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, susirinkę žmonės teigė, jog nepasitikintys valdžios atstovais ir įtariantys klastą.  Per paskutinį pavasario Seimo posėdį prie Seimo susirinko gana negausi grupė žmonių, pasisakančių prieš Civilinės sąjungos įstatymo projektą.

Nuo kitų metų gegužės maitinimo įstaigos negalės nemokamai dalinti vienkartinių indų

Seimas nusprendė nuo kitų metų gegužės pradžios uždrausti viešojo maitinimo vietose, masiniuose renginiuose ir paplūdimiuose neatlygintinai dalinti vienkartinę pakuotę, sudėtyje turinčią plastiko. Šias „laisviečio“ Kasparo Adomaičio teiktas Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo, Aplinkos apsaugos įstatymų ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas po priėmimo palaikė 94, du prieš buvo ir 18 parlamentarų susilaikė.
Aktualijos Prieš 11 val.

Laurynas Kasčiūnas įvardijo, kas būtų geriausias kandidatas į EK

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas tikina, kad konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis būtų geriausias kandidatas į Europos Komisiją (EK). „Aš manau, kad Gabrielius Landsbergis būtų geriausias“, – Seime žurnalistams teigė L. Kasčiūnas, svarstydamas, kad pats partijos lyderis apie ambicijas siekti EK posto nekalba dėl to, jog yra kuklus žmogus.
Aktualijos Prieš 11 val.

Kasčiūnas siūlys regiono gynybos ministrams svarstyti dėl bendro kasetinių šaudmenų įsigijimo

Lietuvai nutarus trauktis iš kasetinius šaudmenis draudžiančios konvencijos, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas tikina siūlysiąs regiono kolegoms svarstyti dėl bendrų šios amunicijos įsigijimų. „Apie regioninių pirkimų galimybę šiai minutei kalbėti anksti. Vertinčiau ją kaip labai įdomią“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė L. Kasčiūnas, nurodydamas, jog dėl tokių galimybių galėtų tartis Suomija, Lenkija bei Baltijos šalys. „Tai tos šalys, kurios galėtų tokius pirkimus daryti.
Aktualijos Prieš 11 val.

Provokacija prie Seimo – sudeginta LGBT bendruomenės vėliava

Nepaisant to, kad į paskutinį pavasario sesijos Seimo posėdį nebuvo įtrauktas Civilinės sąjungos įstatymo projekto klausimas, šiam įstatymui prieštaraujantis ir visuomenininku save pristatantis Raimondas Šimaitis su bendraminčiais ketvirtadienį prie parlamento sudegino LGBT bendruomenės vėliavą. Pats R. Šimaitis žurnalistams teigė, kad tos pačios lyties poroms įteisinti savo santykius leidžiančius įstatymus Seime „stumia“ Lietuvos priešai.

Seimas pritarė: bus įrengiama daugiau priedangų ir perspėjimo sistemų, kuriama mobili programėlė

Seimas ketvirtadienį priėmė Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programą – joje numatyta naujų priedangų, perspėjimo sistemų įrengimas, specialios mobiliosios programėlės sukūrimas. Įgyvendinti visas programoje numatytas priemones preliminariai reikės 285 mln. eurų, iš kurių apie 103 mln. eurų sudarys Europos Sąjungos lėšos. Už programą balsavo 86 parlamentarai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 27 Seimo nariai.
Aktualijos Prieš 12 val.

Lietuva traukiasi iš kasetinius šaudmenis draudžiančios konvencijos

Ketvirtadienį Seimas nusprendė denonsuoti Oslo konvenciją, draudžiančią kasetinių šaudmenų naudojimą. Lietuvai pasitraukus iš šios tarptautinės sutarties nelieka ribojimų įsigyti, kaupti, o karo atveju prireikus – ir panaudoti kasetinius šaudmenis. Pasitraukimą palaikė 103 Seimo nariai, vienas parlamentaras balsavo prieš, susilaikė 4. Tam, ratifikuota tarptautinė sutartis būtų denonsuota, sprendimą turi palaikyti bent 3/5 Seimo narių – paremti sprendimą turi bent 85 parlamentarai.
Aktualijos Prieš 13 val.

Pirmą dieną galiojant draudimui, apgręžta virš 20 automobilių baltarusiškais numeriais

Nuo vidurnakčio įsigaliojus draudimui į Lietuvą atvykti lengviesiems automobiliams su baltarusiškais registracijos numeriais, iki 7 val. į Lietuvą neįleista jau virš 20 tokių transporto priemonių. „Dabar, vadovaujantis reglamentų nuostatomis, mūsų pareigūnai turi apgręžti automobilius, jeigu vairuoja ne savininkas. Iki šios valandos buvo 6 atvejai, kai tokie asmenys bandė pravažiuoti.
Aktualijos Prieš 13 val.

Prie Seimo – piketas dėl Genocido centro reformos: „Neleisime perrašyti Lietuvos istorijos“

Seimui ketinant apsisręsti dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) reformos, ketvirtadienį prie parlamento susirinko mažiausiai keturios dešimtys pokyčiams nepritariančių gyventojų.
Aktualijos Prieš 13 val.

Dėl viesulo sukeltų padarinių dviejose Kelmės rajono seniūnijojs paskelbta ekstremalioji situacija

Kelmės rajono meras Ildefonsas Petkevičius trečiadienį dviejose savivaldybės seniūnijose paskelbė savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją. Ekstremalioji situacija paskelbta Pakražančio seniūnijos (Raudiškės, Grinių, Jauniškės ir Ūpainių kaimai) ir Kukečių seniūnijos (Burbaičių piliakalnis, viensėdis) teritorijose dėl katastrofinio meteorologinio reiškinio – labai smarkaus vėjo (viesulo) ir jo sukeltų pasekmių, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Aktualijos Prieš 13 val.

Dulkys nenustebtų, jei tektų trauktis iš ministro posto: „Politikoje nėra neįmanomų dalykų“

Prezidento kritikos beveik visos kadencijos metu sulaukęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad nustebtų, jeigu jam tektų pasitraukti iš pareigų. Visgi jis tikina su premjere apie ateitį Vyriausybėje dar nesikalbėjęs. „Nenustebsiu, nes, būkime sąžiningi, prisiminkime visą mano atėjimo istoriją. Taip pat buvo premjerės ir prezidento nuomonių išsiskyrimo. Politikos šachmatų lenta visada yra platesnė – aš jos visos nematau.
Aktualijos Prieš 14 val.

Įsigaliojo draudimas į Lietuvą įvažiuoti Baltarusijoje registruotiems automobiliams

Nuo ketvirtadienio vidurnakčio įsigaliojo draudimas į Lietuvą atvykti lengviesiems automobiliams su baltarusiškais registracijos numeriais. Tuo metu atvykusieji per pusmetį turi išvykti arba persiregistruoti. Draudimas įvažiuoti į ES teritoriją galioja lengviesiems automobiliams, nepriklausomai nuo jų savininko ar vairuotojo turimos pilietybės. Lietuvos teritorijoje jau esantys lengvieji automobiliai su baltarusiškais registracijos numeriais privalo išvykti iki kitų metų sausio 18 dienos.
Aktualijos Prieš 16 val.

Seimas spręs, ar įteisinti mobilias vaistines

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma Lietuvoje įteisinti mobiliąsias vaistines.  Už tai, kad Seimas pradėtų svarstyti tokias pataisas, balsavo 64 parlamentarai, o susilaikė vienas.  Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas pateikė parlamentui Farmacijos įstatymo pataisas, siūlančias leisti vaistinėms teikti išvažiuojamąsias paslaugas.
Aktualijos Prieš 16 val.

Nausėda dalyvaus Europos politinės bendrijos viršūnių susitikime Jungtinėje Karalystėje

Ketvirtadienį prezidentas Gitanas Nausėda dalyvaus Europos politinės bendrijos (EPB) viršūnių susitikime Jungtinėje Karalystėje. Prezidentūros duomenimis, susitikime daugiausia dėmesio bus skiriama geopolitiniams iššūkiams, karui Ukrainoje, saugumo ir ekonomikos klausimams. Bus aptariami demokratijų saugojimo, kovos su dezinformacija ir hibridinėmis grėsmėmis bei migracijos klausimai.
Aktualijos Prieš 17 val.

Seimui bus pristatytas įstatymas dėl karinių poligonų statybų Tauragės ir Šilalės rajonuose

Ketvirtadienį Seimui bus pateiktas Krašto apsaugos ministerijos (KAM) inicijuojamas įstatymas, kuriuo siūloma steigti karinius poligonus Tauragės ir Šilalės rajonuose. Teisės aktais ketinama pripažinti šiuos objektus ypatingos svarbos projektais. Siekiant užtikrinti sklandų poligonų įkūrimą bei jų efektyvų naudojimą, įstatymu siūloma numatyti specialų teisinį reguliavimą, paspartinantį reikiamos infrastruktūros kūrimą. Poligonų statyboms norima palengvinti teritorijų planavimo procedūras.
Aktualijos Prieš 17 val.
Į viršų