Sveikata

 

Tai naujienos apie svarbiausius atradimus, tyrimus, gydymo metodus ir sveikatos priežiūros politikos pokyčius. Skaitykite naujienas ir straipsnius apie ligų prevenciją, mitybą, fizinį aktyvumą, psichologinę gerovę ir naujausias medicinos technologijas. 

Dulkys nenustebtų, jei tektų trauktis iš ministro posto: „Politikoje nėra neįmanomų dalykų“

Prezidento kritikos beveik visos kadencijos metu sulaukęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad nustebtų, jeigu jam tektų pasitraukti iš pareigų. Visgi jis tikina su premjere apie ateitį Vyriausybėje dar nesikalbėjęs. „Nenustebsiu, nes, būkime sąžiningi, prisiminkime visą mano atėjimo istoriją. Taip pat buvo premjerės ir prezidento nuomonių išsiskyrimo. Politikos šachmatų lenta visada yra platesnė – aš jos visos nematau.
Sveikata Prieš 14 val.

Perpildė Klaipėdos medikų kantrybės taurę: „Išeina 56 slaugytojai, kas dirbs?“

Atmosfera ne taip seniai įsteigtoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) kaip reikiant įkaitusi. Jos vadovas Audrius Šimaitis teigia, kad nesulaukusi papildomos milijoninės injekcijos įstaiga jau kitąmet gali tapti nemoki. Darbuotojai gi perpykę, kad sujungus kelias ligonines neskubama suvienodinti algas. Politikai tuo metu kraipo galvomis, ar pinigai įstaigoje išties tinkamai valdomi.

Paaiškino, kodėl vaikai susižeidžia ant batutų: „Tėvai nenori prižiūrėti“

Vasarai įsibėgėjus į ligonines plūsta vaikai, susitraumavę ant batutų. Po įvykio, kai Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sūnus susilaužė ranką, šokinėdamas ant batuto, politikai jau svarsto apie taisyklių griežtinimą. Nori įpareigoti batutų nuomos paslaugų teikėjus pravesti instruktažą raštu ir žodžiu prieš išsinuomojant batutą. Pasak gydytojų, kasmet dėl rankų, kojų lūžių po pramogų ant batuto į ligonines patenka apie 1000 vaikų.
Sveikata Prieš 3 val.

Daugiau sužalojimų bus laikomi sunkiais sveikatos sutrikdymais

Kelios Lietuvos ministerijos išplėtė sąrašą, kas Lietuvoje bus laikoma sunkiu sveikatos sutrikdymu, pranešė Teisingumo ministerija. Ši, Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atnaujino sveikatai padarytos žalos mastą nustatančias taisykles. Pagal naujas taisykles, be kitų sužalojimų, sunkiu sveikatos sutrikdymu bus laikomi žandikaulių lūžiai ir veido dalių netekimai, atvejai, kai netenkama 30 proc.
Sveikata Prieš 5 val.

Klastingasis virusas toliau šienauja gyvybes: per birželį pražudė dar du lietuvius

Nuo erkinio encefalito šiemet jau mirė 5 žmonės, 2 iš jų – birželio mėnesį. Iš viso per šį mėnesį fiksuoti 125 susirgusieji, 59 iš jų gydyti ligoninėje. Specialistai įspėja, kad erkių platinamomis ligomis užsikrėsti įmanoma nuo namų ir visai nenutolus – su šiuo pavojingu gyviu galima susidurti tiesiog kieme ar parke. Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, klastingasis erkinio encefalito virusas per birželį pražudė dar du lietuvius.
Sveikata Prieš 8 val.

Kone pusė žmonių nežino, kad jų kraujospūdis per didelis: pasakė, kaip sumažinti

Hipertenzija arba padidėjęs kraujospūdis – viena dažniausių sveikatos problemų ir pagrindinis kardiovaskulinių ligų rizikos veiksnys tiek mūsų šalyje, tiek visame pasaulyje. Jeigu hipertenzija yra nediagnozuota ir neužtikrinta tinkama jos kontrolė, ji gali nulemti daugybės pavojingų būklių išsivystymą.
Sveikata Prieš 12 val.

Seimas spręs, ar įteisinti mobilias vaistines

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siūloma Lietuvoje įteisinti mobiliąsias vaistines.  Už tai, kad Seimas pradėtų svarstyti tokias pataisas, balsavo 64 parlamentarai, o susilaikė vienas.  Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Antanas Matulas pateikė parlamentui Farmacijos įstatymo pataisas, siūlančias leisti vaistinėms teikti išvažiuojamąsias paslaugas.
Sveikata Prieš 16 val.

Segalovičienė: sveikatos priežiūros specialistų trūkumas – didelė problema, derėtų svarstyti apie motyvacines priemones

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė sako, kad sveikatos priežiūros specialistų trūkumas kuria eiles valstybinėse gydymo įstaigose. Pasak jos, derėtų svarstyti apie motyvacinių priemonių skyrimą gydytojams, besirenkantiems dirbti viešajame sektoriuje, o ypač regionuose. „Šis klausimas (specialistų trūkumas – ELTA) tikrai kuria eiles.

Klaipėdos ligoninės vadovas: įstaigai reikia 28 mln. eurų, kitąmet ji gali būti nemoki

Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius Audrius Šimaitis sako, kad įstaigai reikia skirti 28 mln. eurų papildomo finansavimo, o 2025 metais kyla grėsmė, kad įstaiga gali tapti nemoki. Taip jis kalbėjo trečiadienį vykusiame Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje. „Apjungimo plano įgyvendinimui reikalingas papildomas finansavimas. (...) Visas šitas paketas (...) – 28 mln. eurų“, – sakė A. Šimaitis. Bazinio atlyginimo koeficientų sulyginimui reikalingi 4 mln.

Trūkstant medikų prezidento patarėja ragina ieškoti paskatų, kaip juos pritraukti į viešąjį sektorių

Prezidento patarėja sako, kad eiles valstybinėse gydymo įstaigose sukuria specialistų trūkumas, todėl ji siūlo galvoti apie paskatas ir motyvaciją jiems rintis dirbti viešajame sektoriuje, ypač regionuose. Irena Segalovičienė ragina galvoti apie socialines garantijas ir geresnes darbo sąlygas gydytojams ir kitiems specialistams. „Eiles šitas klausimas (specialistų trūkumas – BNS) kuria labai stipriai. Eilės dėl paslaugų labai rimta problema.

Šie simptomai išduoda geležies trūkumą: pasakė, kas padės

Nors vasaros metu vyraujantys šilti orai ir planuojamos atostogos neretai siejamos tik su geromis emocijomis, dalį žmonių vis tiek vargina emocinis disbalansas, nuovargis, mieguistumas bei jėgų trūkumas. Blogiausia, kad ne visiems šie simptomai dingsta net ir kokybiškai pailsėjus. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė aiškina, kad tokia situacija gali įspėti ne tik apie pervargimą, bet ir mikroelemento geležies trūkumą organizme.

Dulkys atmeta politikų kritiką: „Man asmeniškai ne taip svarbu, kas ką kalba, svarbu, kas ką daro“

Prezidentūrai ir opoziciniams socialdemokratams kritikuojant sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, jis sako esantis ramus dėl vykdomų reformų ir ragina jas vertinti ne politikus, o nepriklausomus ekspertus. „Aš esu ramus, mes ėmėmės giliųjų priežastinių dalykų ir tas rezultatas vėliau ar anksčiau bus.

NKC pristatė naują kraujo švitinimo aparatą: tai pagreitins onkologinių ligonių bei kūdikių gydymą

Nacionalinis kraujo centras (NKC) trečiadienį pristatė šiemet įsigytą komponentų švitinimo rentgeno spinduliais aparatą. Pasak įstaigos vadovo Daumanto Gutausko, 250 tūkst. eurų kainuojanti įranga leis daug greičiau švitinti onkologinių ligonių ar kūdikių gydymui reikalingą kraują. Be to, tai bus galima padaryti mažiausiai 3–4 valandomis greičiau nei iki šiol, mat anksčiau NKC eritrocitus švitinti veždavo į Kauno klinikas, sako D. Gutauskas.
Sveikata 2024-07-17

Kauno klinikose bus pristatytas magnetinio rezonanso linijinis greitintuvas

Trečiadienį Kauno klinikų Radiologinės diagnostikos centre bus pristatytas naujos kartos spindulinės terapijos aparatas, magnetinio rezonanso linijinis greitintuvas Elekta Unity. Kauno klinikų duomenimis, tai – pirmasis ir kol kas vienintelis toks hibridinis įrenginys Rytų ir Centrinėje Europoje, kuriame sujungtos linijinio greitintuvo spindulinės terapijos ir naviko vaizdinimo magnetinio rezonanso tomografu (MRT) galimybės.

Prieš naktį padarykite tai: nebus karšta miegoti

Vasaros naktimis, esant karštiems orams, gali suprastėti daugelio žmonių miego kokybė. Karštis ne tik trukdo mums užmigti, bet ir paskatina dažnus prabudimus naktimis, o ryte galime skųstis nuovargiu ir irzlumu. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė įvardija, kokias klaidas dažniausiai darome eidami miegoti, bei dalinasi naudingais patarimais, kaip džiaugtis giliu miegu net karščiausiomis naktimis.

Ministerija skirs papildomus 4 mln. eurų Klaipėdos universiteto ligoninei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketina papildomai skirti apie 4 mln. eurų Klaipėdos universiteto ligoninės informacinei sistemai kurti ir darbuotojų išeitinėms išmokoms kompensuoti. Apie tai BNS antradienį informavo ministro patarėjas Tomas Bagdonas. „Informacinėms technologijoms yra preliminariai iki dviejų milijonų eurų per dvejus metus ir du milijonai išeitinėms kompensacijoms, bet dar vyksta skaičiavimas, sprendžiami techniniai klausimai, tad pastaroji suma gali kisti“, – nurodė jis.

Poliklinikoje visas skyrius mėnesiui išeina atostogų – pacientai palauks

Viena didžiausių sostinės pirminės sveikatos priežiūros įstaigų – Centro poliklinika – savo internetiniame tinklapyje skelbia, kad vasarą Terapijos ir chirurgijos dienos skyrius nedirbs ištisą mėnesį. Dviejų savaičių atostogoms išeina ir Darbo medicinos klinikos darbuotojai.

Svarbu išsiruošusiems prie vandens telkinių: šiame paplūdimyje uždraudė maudytis

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad liepos mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 101 maudyklos iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktos maudyklos vandens kokybę. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų Vilnios upės Naujosios Vilnios paplūdimio maudykloje.
Sveikata 2024-07-16

Dėmesio širdininkams: kaip elgtis vasarą, kad neatsidurtumėte ligoninės palatoje

Vasara – bene kiekvieno laukiamiausias metų sezonas: ilgos, šiltos saulėtos dienos vilioja mėgautis grynu oru, aktyviai leisti laisvalaikį ir pagaliau džiaugtis taip ilgai lauktomis atostogomis.

Kankina pilvo pūtimas? Štai kas jums padės

Pilvo pūtimas, pilnumo, tempimo jausmas pažįstamas daugeliui. Kartais šiuos pojūčius lemia aiškios priežastys, pavyzdžiui, persivalgymas ar tam tikri maisto produktai, o kartais jie kyla tarsi iš niekur. Sveikatos specialistai sako, kad pilvo pūtimą, arba meteorizmą, gali sukelti, atrodytų, patys netikėčiausi dalykai – pradedant netinkamu maisto kramtymu, baigiant tam tikrais vartojamais vaistais. „Virškinamajame trakte dujų yra visuomet.

Šiems žmonėms priklauso daugiau nemokamų sveikatos paslaugų: pasitikrinkite – gal tai jūs

Visiems privalomuoju sveikatos draudimu apraustiems gyventojams Lietuvoje teikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamos medicinos paslaugos, jei dėl jų kreipiamasi į gydymo įstaigas, sudariusias sutartis su ligonių kasomis, o pas gydytoją specialistą vykstama turint siuntimą ir užsiregistravus. Vis dėlto vyresni gyventojai gali gauti didesnį nemokamų paslaugų paketą nei kitų amžiaus grupių žmonės.

Žarnyno vėžį išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku

Medtronick Lietuva teigia, jog storosios žarnos navikai auga lėtai ir paprastai simptomai pasireiškia vėlyvoje stadijoje. Ankstyvosios stadijos (lokalizuotas) storosios žarnos vėžys diagnozuojamas tik 40 proc. pacientų. Todėl labai svarbu pasitikrinti profilaktiškai. „Storosios žarnos vėžio prevencinė programa skirta vyrams ir moterims nuo 50 iki 74 metų (imtinai), kuriems vieną kartą per 2 metus gali būti atliekamas slapto kraujavimo testas.

Plėsis Pilaitės poliklinika: planuojamas naujas priestatas

Vilniuje ruošiamasi rekonstruoti Pilaitės sveikatos priežiūros centrą, planuojamas naujas priestatas, skelbia portalas „MadeinVilnius.lt“. Portalo žiniomis, projektui šį mėnesį pritarė Vilniaus miesto savivaldybė. „Projektuojamo pastato plotis 13 m, ilgis 36,6 m. Planuojamas keturių aukštų priestatas, kurio jungtis pritaikyta prie esamo pastato – 2 aukštų, o aukštesnioji dalis atspindi esamą užstatymą ir formą“, – apie būsimą poliklinikos priestato pastatą rašoma projektiniuose siūlymuose.
Sveikata 2024-07-15

Lietuvos mokslininkė – apie proveržį medicinoje: šis būdas gali pernešti vaistus tiesiai į vėžio ląsteles

Nanodalelės žymi proveržį medicinoje – jos atveria naujas galimybes vėžio gydymui, pristatydamos vaistus tiesiai į naviko ląsteles – tokiu būdu pasiekiamas didesnis gydymo efektyvumas. Nanotechnologijoms besivystant ir Lietuvoje, KTU Medžiagų fizika ir nanotechnologijos bakalauro studijų programai suteiktas kokybės ženklas EUR-ACE®. Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) docentė dr.
Sveikata 2024-07-15

Aušra Širvinskienė paskirta Respublikinio priklausomybės ligų centro vadove

Respublikinio priklausomybės ligų centro (RPLC) vadovo pareigas nuo rugpjūčio 1 d. pradeda eiti dr. Aušra Širvinskienė, laimėjusi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) gegužės mėnesį skelbtą konkursą. Ji pakeis iki šiol pareigas ėjusį dr. Emilį Subatą. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad rūpinantis priklausomybę išgyvenančiais asmenimis, svarbu užtikrinti savalaikį jų gydymą – šiai dienai tai itin aktuali problema, rašoma SAM pranešime spaudai.
Sveikata 2024-07-15

Vėl svilins kaip pirtyje: šiuos patarimus būtina žinoti kiekvienam

Vasariški orai džiugina daugelį, tačiau šoktelėjus termometrų stulpeliams, karštis gali tapti labai pavojingas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė teigia, kad net sveikiausi žmonės karštomis dienomis gali patirti perkaitimą, saulės smūgį, dehidrataciją bei širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus. Šiomis dienomis karščio ypatingai turėtų saugotis senjorai ir vaikai.

„Dulkio dienos – suskaičiuotos“: Blinkevičiūtė reikalauja pokyčių ministrų kabinete

Penktadienį Ingridai Šimonytei grąžinus Vyriausybės įgaliojimus prezidentui Gitanui Nausėdai, socialdemokratai teigia sunkiai matantys galimybę sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui tęsti darbą. Socialdemokratai ragina šalies vadovą pasinaudoti savo teise reikalauti Vyriausybės sudėties atnaujinimo.

Neįgalumą nustatys kitaip: gyventojus įspėja apie pokyčius

Nuo šiol žmonėms, sergantiems tam tikromis sunkiomis ligomis, kreipusis dėl negalios nustatymo, jiems bus taikoma supaprastinta tvarka, bus atliekamas tik medicininis vertinimas, atsisakant kitų negalios vertinimo ir apskaičiavimo procedūrų.

Perspėja gyventojus – nuo šios ligos Lietuvoje kenčia tūkstančiai: viskas ne taip, kaip jums atrodo

Alkoholio vartojimas Lietuvoje – vis dar opi ir nuolatos diskutuojama tema. Neretai lietuviai į alkoholį žvelgia, kaip į atsipalaidavimo ir pramogos priemonę, o kai kurie į šią medžiagą atsigręžia ir sunkiausiais savo gyvenimo momentais.

Ši paslauga nemokama, tačiau kai kurie tėvai be kalbų atsisako: „Sako, geriau žino, ką reikia daryti su savo vaiku“

Lietuvoje nuo 2023 metų naujagimiai nemokamai tikrinami net nuo 12 genetinių ligų, vis dėlto ne visi tėvai sutinka, kad jų ką tik dienos šviesą išvydęs vaikas būtų ištirtas. Gydytojai pažymi, jog retos ligos atveju jau vėliau pasireiškus simptomams efektyvų gydymą pradėti vėlu. Kaip pasakojo VUL Santaros klinikų Medicininės genetikos centro, Visuotinio naujagimių tikrinimo ir paveldimųjų medžiagų apykaitos ligų diagnostikos laboratorijos vyresnioji laboratorinės medicinos gydytoja dr.

Užsikrėtus COVID-19 gali sutrikti atmintis: paaiškino, kaip to išvengti

Smegenų migla, dėmesio sutelkimo sutrikimai ir atminties praradimas tapo įprastais daugelio žmonių, užsikrėtusių COVID-19, nusiskundimais. Iš tikrųjų nuo 10 iki 30 proc. visos populiacijos yra patyrę bent vieną iš šių būklių po užsikrėtimo. Dabar mokslininkai ne tik nustatė konkretų baltymą, galintį sukelti šias ligas, bet ir įrodė, kad skiepai gali sumažinti jų poveikį, ypač atminties praradimą.

Moterims itin aktualus tyrimas taps paprastesnis: bus galima atlikti namuose

TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas ir „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė papasakojo, kokie pokyčiai laukia moterų dalyvaujant gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje.  Laidoje Vaida iš Elektrėnų uždavė klausimą:  „Man 39 m., reguliariai dalyvauju gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje. Man procedūra labai nemaloni. Žinau, kad užsienyje tą dalyką galima atlikti namuose.
Sveikata 2024-07-14

Siaubas miške – nuodinga gyvatė įkando lietuvei į koją: medikas siunčia perspėjimą

Šiemet per pastarąsias porą savaičių į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę dėl gyvačių įkandimo kreipėsi net trys vaikai. Tiesa, gydytojai pastebi, kad tokie gyvačių įkandimai Lietuvoje reti, o dažniausiai rimto pavojaus gyvybei – nėra. Visgi nukentėję nuo angių pasakoja patiriantys didelį skausmą, o gydymas užtrunka.

Sparčiai plinta nauja COVID-19 atmaina: ligos pikas gali būti pasiektas jau šią žiemą

Nauja COVID-19 atmaina gali prisidėti prie didesnio užsikrėtimų skaičiaus šią žiemą. KP.3, kitaip dar vadinamas „FLuQE“, yra „FLiRT“ grupės atmaina, tačiau joje yra mutacija, kuri leidžia virusui lengviau plisti, skelbia portalas „IFL Science“. „FLiRT“ yra tik viena iš infekcijos atmainų, atsakingų už pasaulinę pandemiją 2020 m. Tai atmainų grupė, kuri greitai tapo dominuojančia, nes buvo labai lengvai užkrečiama. Grupėje buvo keli panašūs variantai, prasidedantys KP, iš kurių KP.

Ši paslauga yra legali Lietuvoje, tačiau dar sunkiai prieinama – daugelis to nežino

Vaistinis nėštumo nutraukimas Lietuvoje teisėtas jau nuo praėjusių metų sausio, tačiau vis dar sunkiai prieinamas. Vos kelios poliklinikos Vilniuje ir reta kituose miestuose besikreipiančiai moteriai sutinka padėti. Moterys priverstos kreiptis nelegaliai arba privačiai ir mokėti kelis kartus daugiau. O vėlai apie nėštumą sužinojusios dėl informacijos neprieinamumo rizikuoja priimti skubotą sprendimą, kurio galimai gailėsis.

Toks pokytis signalizuoja apie uždegimą: šlapimas gali įgyti kolos spalvą

Inkstų uždegimu gali susirgti kiekvienas. Štai laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė Erika gydytojui Alvydui Unikauskui papasakojo savo atvejį ir simptomus susirgus. Tad laidoje profesorius paaiškino, kokios yra galimos inkstų uždegimo rūšys ir kaip tai pasireiškia. Unikauskas teigia, kad yra du pagrindiniai inkstų uždegimo variantai. Galimas inkstų geldelių bei inkstų kūne atsiradęs uždegimas. Jie vienas nuo kito skiriasi.

Pervėrus tokiam skausmui negalima delsti nė minutės: šis organas gali greitai apmirti

Uždegiminių vyrų urogenitalinės sistemos ligų – gausybė, tačiau jei vienos jų praeina savaime, kitas reikia ūmiai gydyti. Medikai primygtinai pažymi, kad savigydai čia ne vieta, o ypač atidūs vyrai turėtų būti vasarą besimaudydami atviruose vandens telkiniuose. Be to, viena būklė reikalauja ypač skubios reakcijos, mat laiku nesikreipus į gydytoją galima netekti sėklidės.
Sveikata 2024-07-13

Mantas kritinį tašką pasiekė, kai jam tinkančių dydžių drabužių parduotuvėse nebeliko

Dažnai girdime, kad gero žmogaus turi būto daug. Socialinėje medijoje palaikyti apkūnius žmones, neskatinti jų keistis ir tvarkytis sveikatos šiandien darosi vis populiariau. Tačiau sportu užsiimančios ir sveiką gyvenimo būdą propaguojančios moterys šiai madai visiškai nepritaria. Gyventi sveikai ragina ir 110 kilogramų atsikratęs Mantas Micevičius.

Sumaištis Klaipėdoje: ligoninę ketina palikti 200 darbuotojų, meras skubiai prašo skirti milijonus

Situacija Klaipėdos universiteto ligoninėje toliau kaista – kaupiantis milijoniniam įsiskolinimui įstaigą ketina palikti 200 darbuotojų. Tokius skaičius pateikęs Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus pranešė kartu su kitais merais jau kreipęsis į aukščiausius valdžios atstovus.

Medikai nustebę – į ligonines plūsta angių sukandžioti žmonės

Grybavimas Varėnos rajono miške penkiolikmetei merginai virto skaudžia patirtimi – jai į šlaunį įgėlė angis. Greitosios medicinos pagalba atvežė paauglę į Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vaikų skubiosios pagalbos skyrių. Toks atvejis Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje jau ne pirmas, mat per pastarąsias porą savaičių nuo gyvatės įgėlimo medikai atvežė dar du nepilnamečius.

Grėsmė dėl Baltijos jūros: ar saugu maudytis ir kada vanduo įšils iki 25 laipsnių?

Nors poilsiautojų prie Baltijos jūros vasarą netrūksta, tačiau nuolat pabrėžiama, kad vanduo – nešvarus. Antraštės skelbia, kad Baltija yra viena labiausiai užterštų jūrų. Negalime pasidžiaugti ir akį traukiančia spalva – vanduo drumzlinai žalias, juo labiau kad ir kiek įkaista oras – Baltija šyla lėtai.

Nė dienos – be neblaivių pacientų: kai kurie jų etatiniai, kiti apsinuodija ne tik alkoholiu

Nė dienos – be neblaivių pacientų, o per didžiausius vasaros karščius dar išauga srautai žmonių, besiskundžiančių apsinuodijimais ne tik alkoholiu, bet ir maistu. Tokią pastarojo meto kasdienybę darbe apibūdina Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus vedėja Vilma Krušnienė.

Dulkys tikina jaučiantis Nausėdos palaikymą: prezidentas savo parašu parėmė visas sveikatos pokyčių iniciatyvas

Prezidento kritikos beveik visos kadencijos metu sulaukęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad jaučia penktadienį antrai kadencijai prisiekusio Gitano Nausėdos palaikymą. Visgi, pažymi ministras, ar po Vyriausybės grąžintų įgaliojimų jis liks poste – nuspręsti turės premjerė. „Man atrodo, kad reikia, visų pirma, klausti premjerės“, – žurnalistams Seime sakė A. Dulkys, pažymėdamas, kad savo kadencijos metu jautė šalies vadovo palaikymą.

Išsklaidė mitą, ar galima maudytis mėnesinių metu: gydytoja atsakė į 10 dažniausių klausimų

Atostogas planuojate pagal menstruacijų kalendorių? Juk tomis dienomis šiukštu negalima bristi į jūrą... Kad ir koks populiarus būtų šis mitas, jis tiek pat absurdiškas, kiek giliai vis dar įsišaknijęs mūsų galvose. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytoja akušerė-ginekologė Evelina Boreikaitė sako, kad mėnesinės – ne priežastis nei atsisakyti atostogų, nei maudynių jų metu.

PSO: COVID-19 vis dar nusineša apie 1,7 tūkst. žmonių gyvybių per savaitę

Dėl COVID-19 kas savaitę visame pasaulyje miršta apie 1 700 žmonių, ketvirtadienį pranešė Pasaulio sveikatos organizacija ir paragino rizikos grupių gyventojus toliau skiepytis nuo šios ligos. PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas perspėjo dėl mažėjančių skiepijimo apimčių.
Sveikata 2024-07-12

Gydytojas įspėjo: laikysena ir rega nėra pačios didžiausios vaikų problemos

Jau tapo ganėtinai įprasta didžiausiomis vaikų sveikatos problemomis laikyti prastėjančią laikyseną ir regą, ir dėl to kaltinti išmaniųjų įrenginių naudojimą. Visgi šeimos gydytojas Vilius Rajeckas sako, kad šiais laikais vaikų sveikatai didžiausią grėsmę kelia ne ekranai, o antsvoris ir nutukimas – šios problemos dažniausiai apčiuopiamos profilaktinių sveikatos patikrinimų metu.
Sveikata 2024-07-11

Kardiologė pasakė, kaip išvengti insulto, infarkto ir ankstyvos mirties: tai – efektyviausia priemonė

Praėjusių metų Higienos instituto duomenys rodo, kad mirštančiųjų nuo širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) skaičius smarkiai mažėja. 2022 m. nuo išeminių širdies ligų ir insulto mirė 1 866 darbingo amžiaus (16–64 m.) žmonės, o 2023 m. šis skaičius sumažėjo iki 1 569. Tai – net 29,5 proc. mažiau nei 2015-aisiais. Prof.

Už piktnaudžiavimą nuteista buvusi Nacionalinio kraujo centro vadovė Bikulčienė, jai skirta daugiau nei 33 tūkst. eurų bauda

Buvusi Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo, jai skirta 33 tūkst. 600 eurų bauda. „Įvertinus visus bylos įrodymus, teismas nusprendžia pripažinti Joaną Bikulčienę kalta“, – sakė nuosprendį ketvirtadienį paskelbęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Arūnas Bartkus. Be to, buvusiai darbovietei, Nacionaliniam kraujo centrui, ji turės atlyginti 20 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Aptiko naujų vėžį sukeliančių cheminių medžiagų: jos mūsų mobiliuosiuose telefonuose ir automobiliuose

Mobiliuosiuose telefonuose, elektromobiliuose ir daugumoje šiuolaikinių prietaisų naudojamose baterijose yra toksiškų „amžinų cheminių medžiagų“, kurios plačiai paplitusios mūsų ore ir vandenyje, teigiama JAV mokslininkų atliktame tyrime. Mokslininkai nustatė, kad įkraunamos ličio jonų baterijos gamybos metu ir jas išmetus į aplinką patenka kenksmingų medžiagų, vadinamų PFAS.

Išaugo pavojus šiems žmonėms: gresia silpnumas, širdies ritmo sutrikimai

Padidėjęs ar sumažėjęs kraujospūdis, silpnumas, širdies ritmo sutrikimai – kone dažniausi skundai, kuriuos, orui įkaitus iki 25–30 ir daugiau laipsnių, iš senjorų išgirsta medikai. Visgi dalis vyresnio amžiaus žmonių linkę pervertinti savo galimybes: užuot vengę kaitintis saulėje, imasi sodo darbų, vyksta į parduotuves ar pasivaikščioti, pamiršta vartoti pakankamai skysčių, o tai gresia rimtomis sveikatos bėdomis.
Į viršų