Sodas ir daržas

 

Čia rasite visą naudingiausią informaciją, susijusią su sodu ir daržu: ekspertų interviu, sodininkų patarimai ir paprasti, tačiau aukso vertės patarimai visiems besidomintiems sodu.

Kieme neliks nė vieno šliužo: ekspertė atskleidė, kas padės

Invaziniai šliužai – prieš keletą metų į Lietuvą atkeliavę gyviai, kurie sugebėjo prisitaikyti prie šalies klimato ir sėkmingai daugintis. Daugeliui sodininkų jie tapo nepakenčiama problema, kuri savo kelyje naikina viską, ką mato. Apie tai, kaip išnaikinti šiuos parazitus papasakojo sodo prekių parduotuvės „Klėtelė“ konsultantė Dalia Mačiuitienė. „Invaziniai šliužai jau jokia naujiena. Mes su jais kovojame jau kokius 8 metus, kai užsivežėme jų iš Ispanijos su egzotiniais augalais.

Dabar padarykite tai savo braškėms: už tai atsidėkos derliumi

Liepa – pats uogų ir vaisių metas. Sodininkams tai papildomi rūpesčiai, tačiau kai kurių darbų atidėti vis dėlto nevalia. Vienas įdomiausių darbų sode – vaismedžių akiavimas, kitaip sakant, skiepijimas miegančia akele. Labiausiai šis būdas tinka jauniems medeliams ir medelynuose auginamiems laukinukams perskiepyti. Norint akiuoti senesnius medžius, būtina iš anksto nupjauti jų šakas, paliekant atitinkamo ilgio stagarus. Ant jų priauga vilkaūglių, į kuriuos ir akiuojama.
Sodas ir daržas Prieš 8 val.

Radinys Lietuvos žemėje nustebino net specialistus: to išvysti nesitikėjo

Lietuvos gamtoje pasirodė išskirtinis augalas – miškinė gluosvė, pasižyminti ypatingomis savybėmis. Kaip matyti iš Pagramančio regioninio parko socialiniuose tinkluose pasidalintos nuotraukos, šis augalas išties keistas, mat neturi nė krislelio žalumos. Aptiko išskirtinį augalą Beje, jį pamačius, ko gero, galima sumaišyti ir su grybu – nors tai nėra grybas, bet turi glaudų ryšį su grybiena.

Pamačiusi, kas slepiasi šiltnamyje, Regina liko be žado: parodė visiems

Daugelis sodininkų atėję į savo šiltnamius mėgsta apžiūrėti savo augantį derlių, patikrinti, ar visi augalai sveiki, ar jiems nieko netrūksta. Tačiau Skuodo rajone į savo šiltnamį užėjusi Regina aptiko radinį, kuris sukėlė jai klausimų. Tai – buvo įspūdingų spalvų drugys, kuris ropojo šiltnamio žeme.

Nežydi hortenzijos? Pasakė, kas padės

Augindami žydinčius augalus, visada tikimės, kad galėsime džiaugtis įstabiais žiedais. Tačiau kartais nutinka taip, kad gėlė nepražįsta ar žydi trumpai ir blankiai. Ne išimtis ir hortenzijos. Iš tiesų jų žiedai yra įspūdingi: dideli, gražių spalvų. Tačiau ne visada pavyksta jais pasigrožėti. Šiame straipsnyje ir aptarsime priežastis, kodėl nežydi hortenzijos bei patarsime, kaip tai ištaisyti.

Violetos sodas praeivius palieka be žado: ateina pagirti asmeniškai

67-erių kaunietės Violetos Mečinskienės sodas, stovintis netoli Druskininkų patraukia tiek praeivių, tiek svečių akį ir užburia savo grožiu. Violeta savo sode augina įvairiausių gėlių bei krūmų, tačiau didžiąją dalį užima rožės, kurios metai iš metų vis pildė tuščias sodybos vietas. – „Kas atvažiuoja, sako, kad labai gražu. Ir praeiviai negaili gražių žodžių – tai paglosto širdį.“ Sodybą Violeta su vyru įsigijo prieš 9 metus ir jau tada pradėjo tvarkyti aplinką, pildyti savo rožių kolekciją.

Ši piktžolė – aukso gysla: padeda mesti svorį

Bene kiekvienas iš mūsų esame savo sode ar darže radę žliūgę, apsiraizgiusią ir išsikerojusią ir be gailesčio ją išrovėme, nė nesusimąstydami, kad žliūgė, jei ją tinkamai panaudojame, gali virsti ir vaistu, ir maistu. Kuo naudinga žliūgė mūsų organizmui ir ką moksliniai tyrimai skelbia apie jos medicininį poveikį ir naudą, kviečiame skaityti toliau.

Ragina pasisodinti šį augalą sode: taps tikra pažiba

Knipofija – egzotiško ir išskirtinio grožio gėlė, kilusi iš Afrikos, tačiau savo ryškiomis spalvomis džiuginanti ir lietuvių akį. Ji puikiai prisitaikė augti mūsų krašte, gerai ištveria žiemas, o gėlynui ar sodui suteikia išskirtinumo bei unikalumo. Iš tiesų knipofija ryškiai išsiskiria iš kitų augalų, ypač iš natūraliai Lietuvoje augančių, todėl dažniausiai gėlyne auginama kaip pagrindinis akcentas. Kuo ypatingas knipofijos auginimas ir priežiūra, dalinamės šiame straipsnyje.

Pamirškite samanas trinkelėse: štai, kas padės

Samanos yra didžiausia grėsmė gražiam kiemeliui. Be to, dėl jų grindinio paviršius gali tapti slidus, todėl kyla pavojus nukristi. Pradėjusios augti tarp plytų ar plytelių, samanos augs tol, kol užvaldys jūsų lauko terasą – arba kol jas išvalysite.

Specialistė atskleidė stebuklingas priemones nuo šliužų ir skruzdžių: „Jus išgelbės 2 buteliukai“

Gausybę lankytojų sutraukiantį parką „Babilono sodai“ įkūrę Vita Aušrienė ir Andrius Aušra pasidalino savo sėkmės paslaptimis. Laidoje „Svajonių sodai“ verslininkai pažedrs žydinčių augalų priežiūros patarimų.  Gėlių ir miniatiūrų parke „Babilono sodai“ galima ne tik pakeliauti neišvykus iš Lietuvos, bet ir pasigrožėti ten klestinčių augalų įvairove, paskanauti čia pat užaugintų vaistinių ir prieskoninių augalų arbatos.

Ragina sode pasodinti šias gėles: žydės visą sezoną

Kiekvienas sodininkas nori, kad jo sodas būtų gražiausias, tačiau tam, kad išėjus pro duris jus džiugintų akiai malonus vaizdas, reikia žinoti, kokius augalus pasirinkti, kad džiaugtis būtų galima visą sezoną ar net metus, tačiau su minimalia priežiūra. Želdynų dizainerė Indrė Aleliūnaitė-Kulbokė papasakojo, kaip ir kokias gėles derėtų rinktis savo sodui, kad vaizdas džiugintų tiek jūsų, tiek svečių ar praeivių akį.

Kurklių sode neliks nė kvapo: ekspertė išdavė, kas padės

Kurkliai – vienas labiausiai sodininkus erzinančių kenkėjų, kuris sunaikina derlių glūdėdamas po žeme. Šį daržo „svečią“ iš savo lysvių iškrapštyti sunku dėl to apie tai, kaip išnaikinti kurklius, papasakojo sodo prekių parduotuvės „Klėtelė“ konsultantė Dalia Mačiuitienė. Moteris paaiškino, kokių yra veiksmingų būdų kurklių naikinimui.

Antaninos trąšos pomidorams daro stebuklus: išdavė legendinį receptą

Yra puikus receptas tam, kad pomidorų derlius išties pradžiugintų. Kas svarbiausia – populiarių ir ganėtinai brangių mikrobiologinių trąšų „Baikal EM 1“ alternatyvą galima pasigaminti patiems. Receptas išties paprastas: į trijų litrų indą įpilkite apie 2,5 litro distiliuoto (būtinai!) šilto vandens. Įdėkite 100 gramų gyvų mielių, ištirpintų šiltame vandenyje, ir įpilkite pusę puodelio cukraus. Indą uždenkite marle ir pastatykite šiltoje vietoje. Retkarčiais jį pakratykite.

Padarykite tai savo agurkams: derliumi neatsidžiaugsite

Tam, kad jūsų daržas atneštų kokybišką bei gausų derlių, būtina teisingai juo pasirūpinti. Šį kartą papasakosime, kaip teisingai reikia tręšti agurkus, ypač jeigu jūs auginate juos atvirame grunte. Daugybe sodininkų vis dažniau atsisako chemijos darže, nes norisi valgyti sveiką ir ekologiškai švarią produkciją. Tad vietoje mineralinių trąšų dabar galite naudoti natūralias trąšas.

Pelargonijos sukraus daugybę žiedų: štai, ką reikia daryti

Sodininkystės entuziastai žino, kad niekas taip nepuošia sodo, kaip žydinčios gėlės. Vienas lauko ekspertas atskleidė, kad įprastas virtuvės prieskonis gali pakeisti pelargonijų būklę. Žinomos dėl savo ryškių žiedų ir elegantiškų ekspozicijų, pelargonijos gali sunkiai išgyventi karštyje, jei nėra tinkamai prižiūrimos. Laimei, gėlių guru Elise Harlock iš „Prestige Flowers“ teigia, kad paprasta gudrybė su cinamonu gali padėti šiems populiariems augalams išlikti atspariems karščiams.

Padarykite tai agurkams ir pomidorams: augs daug geriau

Kai jau net nenorite žiūrėti į chemiškai pagamintų komercinių trąšų pusę, bet sodo ir dažo augalams vis tiek norisi padėti geriau augti, tai visada yra išsigelbėjimas – natūralios trąšos iš buities. O vienos bene daugiausiai pripažinimo sodininkų tarpe įgavo ir mielės. Tręšimas mielėmis yra gal kiek ir neįprastas būdas pamaitinti augalus ir pagerinti jų sveikatą, bet tikrai pažeriantis daugybę privalumų. Aptarkime, kuo naudingas toks būdas, kokius augalus galima tręšti mielėmis.

Pamatę Jurgitos sodą praeiviai sustoja: atskleidė aukso vertės patarimus

Praėjus pro 49-erių Trakų rajone gyvenančios Jurgitos Sėjūnaitės sodą – daugelis netektų žado. Tankus, žalias ir apie šeimos gyvenimą istorijas pasakojantis sodas yra kupinas įvairiausių detalių, kurios visos buvo Jurgitos pasodintos, užaugintos ir nuglostytos. Moteris pasakoja, kad darydama daugybę klaidų persodindama augalus, besimokydama ir vis iš naujo sodindama ji sugebėjo šį sodą susikurti per 14 metų.

Daugelis augalus laisto neteisingai: 1 klaida baigiasi liūdnai

Sodininkystės ekspertas perspėjo, kad netinkamai laistant augalus, jų lapai gali saulėje nudegti – tai ypač aktualu pradedantiesiems sodininkams. Vasara sodininkams pats darbymetis. Tačiau jei esate naujokas, turite būti tikri, kad viską darote teisingai – augalų gyvybė yra jūsų rankose. Vienas sodininkas socialiniame tinkle „TikTok“ perspėjo, kad netinkamas augalų laistymas per karščius yra dažniausiai daroma klaida. Jis sekėjams pademonstravo, kaip jie turėtų tai daryti, rašo express.co.uk.

Sandros sodas atima žadą praeiviams: nuo tokio šedevro sunku atitraukti akis

Pro vieną Klaipėdoje, Bandužių rajone, stovintį daugiabutį namą praeiti nesustojus tiesiog neįmanoma, nes jame gyvenanti floristiką baigusi Sandra Samoškienė savo rankomis prie įėjimo sukūrė tikrą grožį, kuris nepalieka abejingos nė vieno praeivio širdies. Moteris niūrų daugiabučio žolyną pavertė į sodą, kuris atrodo lyg rojaus kampelis. Sandra jau trečią vasarą džiugina savo išpuoselėtu sodeliu, tiek daugiabučio gyventojus, tiek pro jį praeinančius žmones.

Išdavė geriausias namines pomidorų trąšas: sulauksite gausaus derliaus

Viena sodininkė pasidalijo naminių trąšų receptu, padėsiančiu subujoti hortenzijoms ir pomidorams. Joms tereikės atliekų iš virtuvės. Trąšos būtinos ir hortenzijoms, ir pomidorams, tačiau pastariesiems reikia daugiau maistinių medžiagų. Hortenzijos gali gerai augti ir be trąšų, tik jos prasčiau žydės, o pomidorai, amžinai „alkani“ augalai, vis nepasisotina maistingomis medžiagomis iš dirvos. Jei juos reguliariai tręšite, jie augs sveiki ir sunokins gausų derlių.

Padarykite tai savo svogūnams: kenkėjai nebepuls

Ne visiems pasiseka sulaukti produktyvaus nuostabių didžiulių svogūnų galvų ar sveikų laiškų derliaus. O viena iš tai lemiančių problemų yra svogūnų ligos ir kenkėjai. Priežasčių svogūnams užsikrėsti gali būti įvairių, pradedant sodinukų kokybės neatitikimais, baigiant tinkamų auginimo bei sandėliavimo sąlygų neužtikrinimu, todėl reikia numatyti galimybes užkirsti kelią šioms bėdoms įvykti.

Padarykite tai savo begonijoms: apdovanos įspūdingais žiedais

Ką renkatės: kambarinių begonijų egzempliorius su įspūdingo dekoratyvumo lapais ar kelis mėnesius žydinčias lauko begonijas? Kaip jau galite numanyti, begonija patiks kiekvieno skoniui ir tiks įvairiems poreikiams patenkinti, nes tarp įvairių gėlių rūšių, jų veislių pasiūla yra viena iš gausiausių. Šios gėlės nesudėtingai prižiūrimos, lengvai dauginamos ir auginamos įvairiose namų bei lauko vietose.

Išdavė geriausias pomidorų trąšas: derlius padvigubės

Kaip ir kada tręšti pomidorus jau daugiau mažiau aišku, bet ramybės neduoda tinkamos trąšos pomidorams pasirinkimas. Kartais nenutuokdami, kokių elementų reikia pomidorams skirtingose augimo sąlygose, griebiame bet kurią komercinių trąšų pakuotę ir jomis bandome suteikti šioms daržovėms maisto. Ne tokios drastiškos priemonės galėtų būti ir naminės natūralios trąšos, tokios kaip medžio pelenai, dilgėlių nuovirai ir kita.

Patręškite agurkus šiuo būdu: gausus derlius garantuotas

Kai jau vasarą pradeda rodytis pirmieji agurkų klestėjimo ženklai, jau nuo pirmų dienų stebime jų būklę. Ar tai pradedant rodytis pirmiesiems pageltusiems lapams, o gal pradėjusios pulti negausios kenkėjų pajėgos, arba šiaip suteikiant imunitetą, imame naudoti įvairias priemones ir trąšas. Visuomet svarstytinas variantas turėtų būti ir natūralios trąšos, nes agurkų tręšimas natūraliomis medžiagomis sveikintinas ir pagirtinas.

Sodininkas Kęstas atskleidė, kaip atsikratė šliužų: neliko nė vieno

Kova su šliužais sodininkams tampa tikru galvos skausmu, ypač, kai jie užpuola ilgai puoselėtus ir kruopščiai prižiūrėtus augalus. Tačiau sodininkas Kęstas pasidalijo savo naudojamais būdais, kaip išnaikina šiuos kenkėjus savo sode. Vyras sako išbandęs daugybę įvairių triukų, pirko ir moliuskocidus, tačiau pasirinko naudoti natūralias priemones, nes cheminės yra pavojingos gali kelti pavojų ir žmonėms, ir augintiniams.

Padarykite tai savo avietėms: augs daug geriau

Avietė (lot. Rubus) priklauso erškėtinių (lot. Rosaceae) augalų šeimai, gervuogių genčiai. Pasaulyje žinoma apie 120 aviečių rūšių. Puikiai auga vidutinių platumų klimato juostoje. Gali augti ir šalto klimato kraštuose. Lietuvoje, natūraliomis sąlygomis avietės mėgsta augti tiek lapuočių, tiek spygliuočių, tiek mišriuose miškuose. Taip pat jų galima rasti pamiškėse, miško kirtimuose, drėgnesnėse vietose. Mūsų krašte savaime auga tokios aviečių rūšys kaip paprastoji avietė (lot.

40 metų pomidorus auginanti Asta išdavė auksinius triukus: derlius nustebins

Viena iš sodininkams didesnius iššūkius keliančių daržovių – pomidorai. Nors daugelis trokšta pasigirti dideliu jų derliumi, tačiau tai pavyksta ne kiekvienam. Dėl to apie tai, kaip augina pomidorus, papasakojo 40-ies metų pomidorų auginimo patirtimi galinti pasigirti Asta Skomskytė. Moteris atskleidė, kad gyvena Vosyliukuose ir pomidorus augina kone pusę amžiaus.

Atskleidė 1 šilauogių auginimo gudrybę: rezultatas nustebins

Maisto likučiai yra labai naudinga trąša sodo augalams, o vienas sodininkas atkreipė ypatingą dėmesį į konkrečias atliekas. Sodo tręšimas yra viena geriausių investicijų, nes žada didesnius žiedus, gausesnį derlių ir apskritai sveikus ir bujojančius augalus, tačiau kokybiškiausios trąšos nėra pigios. Laimei, išmanūs sodininkai atrado, jog konkrečios maisto atliekos ne tik padeda sutaupyti, bet ir gerokai sumažina išmetamo maisto kiekį.

Padarykite tai savo pomidorams: augs daug geriau

Britų sodininkystės ekspertas pasidalijo mažai žinoma genėjimo gudrybe, kuri padės pagausinti pomidorų derlių. Neseniai sodininkystės mėgėjai sužinojo apie mažiau žinomą gudrybę, leisiančią pasimėgauti gausesniu pomidorų derliumi. Pasak Karališkosios sodininkų draugijos, pomidorai yra viena mėgstamiausių britų auginamų daržovių, nes duoda gausų šviežių sultingų vaisių derlių. BBC laidoje „Sodininkų pasaulis“ (angl.

Rasos sukurtas sodas stulbina visus: nuo tokio grožio sunku atitraukti akis

Neretai galima išgirsti posakį „mano namai – mano tvirtovė“. Panašiu posakiu vadovaujasi ir Plungės rajone, Stanelių kaime, gyvenanti Rasa Gliožytė, kuri susikūrė išskirtinio grožio kiemą. Jame, kaip pati moteris sako, kiekvienas žiedas apčiupinėtas, prižiūrėtas ir mylimas. „Viskas prasidėjo po truputėlį. Aš čia gyvenu tik tris metus, tai viskas ėjosi pamažu, po truputėlį derinant augalus, sodinant ir prižiūrint.

Didžiausios hortenzijų priežiūros klaidos: šiukštu jų nekartokite

Augindami žydinčius augalus, visada tikimės, kad galėsime džiaugtis įstabiais žiedais. Tačiau kartais nutinka taip, kad gėlė nepražįsta ar žydi trumpai ir blankiai. Ne išimtis ir hortenzijos. Iš tiesų jų žiedai yra įspūdingi: dideli, gražių spalvų. Tačiau ne visada pavyksta jais pasigrožėti. Šiame straipsnyje ir aptarsime priežastis, kodėl nežydi hortenzijos bei patarsime, kaip tai ištaisyti.

Šį augalą vadina kepenų šluota: ragina išbandyti

Kiaulpienės auga kaip piktžolės beveik visose žolingose vietose ir pievose. Jos atrodo kaip mažos saulutės žolėje, kurių pirmieji pumpurai pasirodo pavasarį ir išsilaiko iki vasaros pabaigos. Tai – visiškai įprastas ir puikiai mums pažįstamas augalas, kuris slepia nepaprastą gydomąją galią. Tai – puiki pagalba norintiems numesti svorio. Medicininiais tikslais galite naudoti visas kiaulpienės dalis – nuo ​​šaknies iki žiedo.

Ragina padaryti tai savo pomidorams: užaugs daug skanesni

Pomidorai – bene daugiausia dėmesio reikalaujantis daržo augalas. Norėdami turėti gausų pomidorų derlių, privalote žinoti, kaip juos prižiūrėti, kokiomis ligomis šie vaisiai dažniausiai serga ir kaip šių ligų išvengti. Kad pomidorai būtų sveiki ir gausiai derėtų, būtina sudaryti kuo palankesnes sąlygas jiems augti. Tam reikia ir žinių, ir pastangų. Dažnai augintojai skundžiasi, kad pomidorai žydi, bet nemezga vaisų, krinta žiedai, gelsta užuomazgos ir lapai, augalai vysta.

Atskleidė, kaip išlaikyti tobulą veją: tereikia žinoti kelis patarimus

Graži, sveika veja yra kiekvieno sodininko svajonė. Tačiau norint išlaikyti tobulą veją, reikia daugiau nei tik reguliariai pjauti žolę. Reikia žinių, tinkamų įrankių ir laiko. Šiame vadove pateikiami patarimai, kaip išlaikyti tobulą veją visus metus, aptariami tinkami pjovimo dažnumai, vejos aeracija ir kokybiškos sodo technikos svarba. Vejos pjovimo dažnumas ir aukštis Vienas iš svarbiausių vejos priežiūros aspektų yra tinkamas pjovimas.

Lietuvoje pražydo vienas nuodingiausių augalų: įspėja šiukštu jo neliesti

Per Jonines Labanoro girioje pražydo viena puošniausių ir įspūdingiausių gėlių – didžiažiedė rusmenė (Digitalis grandiflora). Socialinio tinklo „Facebook“ Labanoro regioninio parko puslapyje pranešama, kad ši gražuolė gėlė, su savo stambiais gelsvais žiedais, kurie primena antpirščius, yra tikra miškapievių ir pakelių puošmena. „Ji nemėgsta nei saulės, nei pavėsio, todėl aptinkama miškapievėse, pakelėse.

Padarykite tai savo serbentams: augs daug geriau

Juodieji serbentai – augalai, kurių uogos vertinamos tiek dėl savo skonio, tiek dėl naudingų savybių sveikatai. Jos įkvėpė net poetus!. „Augo sode serbenta / Ašarinėm kekėm – / Buvo meilė taip šventa! / Niekam nepasakėm…“ – rašė Jonas Aistis. Šiame tekste aptarsime juodųjų serbentų istoriją, augimo sąlygas, sodinimą ir priežiūrą, taip pat išsamiau išnagrinėsime jų naudingąsias savybes. Juodieji serbentai (Ribes nigrum) pirmą kartą paminėti rašytiniuose šaltiniuose XIV amžiuje.

Išdavė šilauogių auginimo patarimus: derliaus nespėsite skaičiuoti

Norint džiaugtis gausiu šilauogių derliumi, reikia išmanyti šių augalų auginimo subtilybes ir tinkamai jais rūpintis. TV3 laidoje „Svajonių sodai“ Telšių rajono medelyno „Dekoratyviniai augalai“ savininkė Bronė Linkevičienė pasidalino savo patirtimi ir patarimais, kaip užtikrinti, kad šilauogių krūmai suteiktų gausų derlių.

Sodininkė Ramunė atrado, kaip išnaikinti šliužus: išbandykite patys

Nepaisant to, kad šliužai ir sraigės yra lėti, jie, nors ir nelaukiami, atsiranda soduose, apgraužia augalus ir po savęs palieka daugybę problemų. Ir nors yra daugybė patarimų, kaip juos naikinti, sodininkė Ramunė teigia radusi du veiksmingiausius būdus. Šliužai ir sraigės per vieną naktį gali pridaryti daugiau žalos augalams nei kai kurie kiti sodo kenkėjai per visą sezoną. Sodininkai praleidžia valandų valandas puoselėdami savo sodus ir daržus, o šie kenkėjai ima ir viską sunaikina.

Sukasi pomidorų lapai? Štai, kas padės juos išgelbėti

Pomidorai – kiekvieno daržininko sodo puošmena: raudoni ir geltoni, maži ir dideli, stebinantys savo skoniu ir išvaizda, jie yra neatsiejamas vasaros stalo atributas. Tačiau tam, kad derlius džiugintų, augalai turi būti sveiki. Visgi, viena dažniausių problemų – pomidorų lapų sukimąsis – pirmasis ženklas, kad augalui kažkas negerai. Kodėl raitosi pomidorų lapai ir kaip to išvengti – skaitykite toliau.

Pasakė, kada geriausias laikas laistyti augalus: įsidėmėkite

Sodininkavimo sezonas jau įsibėgėjo, todėl tenka reguliariai laistyti augalus ir veją. Dar visai neseniai pagrindiniai laistymo įrankiai buvo laistytuvas ir laistymo žarna, tuo tarpu dabar parduotuvėse galima rasti įmantriausių laistymo sistemų, lašelinių laistymo įrenginių, automatizuotų požeminių laistymo sistemų, daugybę rūšių purkštuvų, jau nekalbant apie vandens talpų pasirinkimą. Pradžiai verta susipažinti su efektyvaus laistymo taisyklėmis ir būdais.

Pasakė, ar tikrai verta augalus tręšti pienu: žino ne visi

Tręšimo pienu istorijos šaknys prasidėjo maždaug 2000 metais, kai vienas ūkininkas užsienyje paprasčiausiai pradėjo purkšti pieno perteklių ūkio paskirties žemėje. O šiai dienai turime tikrą pieno panaudojimo sodininkystėje bumą. Vieni pastebėjo, kad tręšimas pienu lėmė teigiamus pokyčius ir augalas geriau augo bei buvo mažiau kamuojamas ligų. Antri skundėsi šleikščiu kvapu ar netgi pastebėjo tragiškų rezultatų augalui.

Padarykite tai savo šilauogėms: derliumi neatsidžiaugsite

Priežasčių, kodėl raudonuoja šilauogių lapai, yra ne viena. Jei pastebėjote pirmuosius raudonus šilauogių lapus, kviečiame iš arčiau susipažinti su tai lemiančiomis priežastimis ir sprendimo būdais, padėsiančiais jų išvengti. Viena iš galimų priežasčių, kodėl raudonuoja šilauogių lapai, tai maistinių medžiagų trūkumas. Kai šilauogių augalams trūksta pagrindinių maistinių medžiagų, pavyzdžiui, azoto, fosforo ar geležies, jų lapai gali paraudonuoti.

Šiukštu nerinkite šių augalų: apie jų nuodingumą žino ne visi

Planuojantiems žoliauti miškuose, specialistai primena apie miškuose randamus naudingus bei nuodingus augalus, o taip pat augalus, kuriais pasigrožėjus, reikėtų juos palikti miškui. Birželio pabaigoje ir liepos pradžioje Lietuvos miškuose bei pamiškėse galima rasti gausybę naudingų sveikatai žolinių augalų, rašoma pranešime spaudai.

Atsikratykite sraigių ir šliužų sode: štai, kas padės

Šliužai ir sraigės yra besočiai padarai ir gali padaryti žalos jūsų sodams, tačiau jų galite atsikratyti naudodami paprastą virtuvės ingredientą. Vasarai įsibėgėjant ir sodams žydint, daugelis ieško veiksmingų būdų, kaip apsaugoti augalus nuo įprastų kenkėjų, pavyzdžiui, šliužų ir sraigių. Sraigių ir šliužų atsikratykite naudodami druską Viena iš išbandytų priemonių yra paprastas, daugelio namuose turimas produktas – valgomoji druska.

Padarykite tai savo hortenzijoms: apdovanos įspūdingais žiedais

Hortenzijos – vieni populiariausių ir įstabiausiai žydinčių krūmų mūsų soduose. Jos išsiskiria savo įspūdingo dydžio bei įvairių formų ir spalvų žiedais. Bene, įspūdingiausios ir labiausiai trokštamos yra mėlynais žiedais žydinčios hortenzijos. Tačiau kaip šią spalvą išgauti ir / arba kaip ją išlaikyti? Apie tai ir skaitykite šiame straipsnyje. Nuo ko priklauso hortenzijų spalva? Hortenzijos – tikrai unikalūs augalai.

Išdavė auksinius bijūnų priežiūros patarimus: žiedų nespėsite skaičiuoti

Bijūnai – tai vieni iš labiausiai vertinamų daugiamečių augalų, kurie kasmet džiugina savo ryškiais ir kvapniais žiedais. Jie yra ne tik populiarūs miestų ir sodybų želdynuose, bet ir laikomi itin mažai priežiūros reikalaujančiais augalais. Visgi norint, kad bijūnai kasmet žydėtų dar gausiau ir džiugintų akį, būtina žinoti keletą svarbių priežiūros taisyklių.

Kurklių sode neliks nė vieno: štai, ką reikia daryti

Paprastasis kurklys (Gryllotalpa gryllotalpa) – kurklinių (Gryllotalpidae) šeimos vabzdys, dar vadinamas parpliu, turkliu. Tai yra požeminių erdvių vabalas, kuris gyvena po žeme ir gali sukelti žalą augalams. Kūno ilgis iki 5 cm. Galva nedidelė, burnos organai nukreipti į priekį, antenos neilgos. Turi trumpus odiškus antsparnius, ilgus vėduokliškus ir plačius sparnus. Priekinės kojos rausiamojo tipo. Patelė deda iki 500 kiaušinių, vystosi ilgai (2–2,5 metų) ir gyvena žemėje.

Šilauogės sukraus neregėtą derlių: rašykitės šiuos patarimus

Prasidėjus pavasariniam darbymečiui, dažnai atsiranda noras pokyčiams sode. Vieni sodininkai keičia augalus vietomis, kiti – mugėse ieško, ką gi naujo būtų galima pasisodinti ir auginti. Tačiau svarbu ne tik, ką auginti, bet ir kokie augalai geriausiai auga vieni šalia kitų ar net kenkia vieni kitiems. Šiame straipsnyje gvildename klausimą, ką sodinti šalia šilauogių, kad šios derėtų ir duotų gausų derlių.

Patręškite šiuo mišiniu savo agurkus: derliaus nespėsite rinkti

Kai jau vasarą pradeda rodytis pirmieji agurkų klestėjimo ženklai, jau nuo pirmų dienų stebime jų būklę. Ar tai pradedant rodytis pirmiesiems pageltusiems lapams, o gal pradėjusios pulti negausios kenkėjų pajėgos, arba šiaip suteikiant imunitetą, imame naudoti įvairias priemones ir trąšas. Visuomet svarstytinas variantas turėtų būti ir natūralios trąšos, nes agurkų tręšimas natūraliomis medžiagomis sveikintinas ir pagirtinas.
Į viršų