Karas Ukrainoje

 

2022 m. prasidėjęs Rusijos puolimas Ukrainoje – didžiausia grėsmė nuo Šaltojo karo laikų virsti pasauliniu karu. Ne tik nuolat atnaujinamas karščiausių naujienų srautas, bet ir politinės analizės ir prognozės.

Zelenskis numojo ranka į Bideno liapsusą dėl Putino, pavadindamas jį „klaida“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį numojo ranka į JAV prezidento Joe Bideno liapsusą, kai pastarasis jį per klaidą pristatė kaip Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, pasakydamas: „kai kurias klaidas galime pamiršti“. Pradėjęs vizitą Airijoje, V. Zelenskis Šanono oro uoste susirinkusiems žurnalistams pasakė, jog „tai klaida. Manau, Jungtinės Valstijos suteikė Ukrainai labai daug pagalbos.

Ukrainos kariuomenė pranešė, kad į Baltarusijos oro erdvę įskrido rusų dronas

  Į Ukrainą paleistas rusų kovinis dronas įskriejo į Baltarusijos oro erdvę, šeštadienį pranešė Ukrainos kariuomenė. Kyjivo teigimu, penktadienio naktį virš Charkivo ir Donecko regionų numušti keturi Irano gamybos „šahedai“. „Penktasis išskrido iš Ukrainos oro erdvės ir nulėkė į Baltarusiją Gomelio regiono kryptimi“, – savo platformos „Telegram“ kanale rašė Ukrainos ginkluotųjų oro pajėgų vadas Mykola Oleščiukas.

Finansinė Kremliaus afera: vargstantiems nė cento, o už karą palaikančią nuotrauką – po 900 eurų

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios padaugėjo prorusiškos propagandos socialiniuose tinkluose. BBC išsiaiškino, jog Rusijos karo šalininkai gauna dideles pajamas iš reklamos, kai socialiniuose tinkluose skelbia apie karą Ukrainoje, kol skurstantys negauna nė cento.

Po drono atakos Rusijos Rostovo regione liepsnoja naftos bazė

Rusijos pietiniame Rostovo regione ankstyvą šeštadienio rytą liepsnose paskendo naftos saugykla – vietos valdžios teigimu, dėl gaisro kalta nepilotuojamo orlaivio ataka. Apie tai pranešė naujienų agentūros BBC tarnyba Rusijoje. Anot gubernatoriaus Vasilijaus Golubevo, gaisras naftos bazėje po bepiločio orlaivio atakos Rostovo regiono Cimliano rajone kilo maždaug 4.00 val. Tuo metu ugnis apėmė maždaug 200 kv. m plotą. Liepsnoms gesinti pasitelktas ugniagesių traukinys.

„Bloomberg“: Ukraina jau šią vasarą sulauks itin galingos amunicijos – kas trukdė ją gauti anksčiau?

Iki vasaros pabaigos Ukraina iš sąjungininkų gaus itin galingą amuniciją – naikintuvus F-16.  Apie tai skelbia leidinys „Bloomberg“.  Pranešama, kad iki vasaros pabaigos Ukraina iš Vakarų partnerių tikisi gauti 6 lėktuvus, o iki metų pabaigos – dar 20.  Pasak leidinio, šis naikintuvų skaičius yra gerokai mažesnis, nei tikėjosi Kyjivas.

Per Rusijos atakas Donecko srityje žuvo 5 žmonės ir 13 buvo sužeista

Per Rusijos pajėgų atakas prieš Kostiantynivkos ir Myrnohrado miestus Ukrainos Donecko srityje penktadienį žuvo mažiausiai penki žmonės ir 13 buvo sužeista. Kostiantynivkoje smogta įmonės teritorijai – čia žuvo du žmonės ir trys buvo sužeisti, feisbuke pranešė srities karinės administracijos vadovas Vadymas Filaškinas. Myrnohrade, jo duomenimis, žuvo trys žmonės, dar 10 patyrė sužalojimų. Pasak V. Filaškino, mieste būta dviejų smūgių – netoli administracinio pastato ir autobusų stotelės.

Ukrainos kaliniai mainais į malonę sutinka vykti į frontą

Arturas Kačurovskis yra vienas iš tūkstančių ukrainiečių kalinių, kurie priėmė pasiūlymą stoti į kariuomenę ir kovoti su rusais mainais į malonę. Už vagystę kalėti nuteistas 27-erių metų jaunuolis paleistas lygtinai, kad galėtų prisijungti prie kariuomenės. Grįžti namo jis galės tik pasibaigus karui. „Galbūt gyvenimas ten šiek tiek pataisys mane į gerąją pusę“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP Boryspilio kalėjime netoli Kyjivo, laukdamas išvykimo į frontą.

Mūšio lauke žuvo Ukrainos operos dainininkas Ihoris Voronka

Per karo veiksmus Ukrainoje žuvo operos dainininkas, Nacionalinės akademinės kapelos „Dumka“ artistas Ihoris Voronka. Apie tai feisbuke pranešė jo žmona Maryna Rajevska. „Su dideliu liūdesiu gavau žinią iš savo vyro Ihorio Voronkos kovos draugų apie jo žūtį mūšio lauke liepos 6-osios vakarą“, – parašė ji ir pridūrė, kad šeima negali suorganizuoti laidotuvių ir gauti oficialių dokumentų apie artisto mirtį, nes teritorija, kurioje jis buvo nužudytas, yra okupuota Rusijos.

Zelenskis įteikė Meloni Laisvės ordiną

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įteikė Laisvės ordiną Italijos ministrei pirmininkei Giorgiai Meloni už svarų asmeninį indėlį stiprinant Ukrainos ir Italijos bendradarbiavimą. Apie tai pranešė prezidento kanceliarijos spaudos tarnyba. „Volodymyras Zelenskis įteikė Laisvės ordiną Giorgiai Meloni už svarų asmeninį indėlį stiprinant Ukrainos ir Italijos bendradarbiavimą, remiant mūsų valstybės suverenumą ir teritorinį vientisumą“, – sakoma pranešime.

Ukrainos oro gynyba perėmė penkias raketas, 11 bepiločių orlaivių „Shahed“

Ukrainos oro gynybos daliniai sunaikino penkias Rusijos paleistas raketas ir 11 dronų „Shahed 131/136“, „Telegram“ susirašinėjimo programėlėje paskelbė Ukrainos karinių oro pajėgų vadas generolas leitenantas Mykola Oleščiukas.

NATO vadovas įspėja: Rusija prieš kelias Aljanso šalis pradėjo didelio masto koordinuotą hibridinę kampaniją

NATO atpažįsta didelio masto koordinuotą hibridinę kampaniją, kurią Rusija vienu metu pradėjo prieš kelias Aljanso nares. Tai prieš prasidedant Ukrainos ir NATO Tarybos posėdžiui spaudos konferencijoje pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Generalinis sekretorius pabrėžė, kad ši kampanija vienu metu nukreipta prieš kelias sąjungininkų valstybes. Konkrečių šalių jis neįvardijo.

Macronas: Prancūzija rems Ukrainą tiek, kiek reikės

Prancūzija ir toliau rems Ukrainą „tiek, kiek reikės“, ketvirtadienį po NATO aukščiausiojo lygio susitikimo pareiškė prezidentas Emmanuelis Macronas. E. Macronas, žurnalistų paklaustas apie savo susitikimus su Joe Bidenu, taip pat sakė, kad sunkumų patiriantis JAV prezidentas atrodo „atsakingas“ ir visiškai kontroliuojantis padėtį.

Karas Ukrainoje. Kilus įtampai dėl JAV planų Vokietijoje dislokuoti raketas – Maskvos skambutis JAV vadovybei

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ieško, kaip toliau palaikyti karo prieš Ukrainą mašiną. V. Putinas penktadienį pritarė mokesčių didinimo paketui ir tikisi daugiau pinigų surinkti iš darbininkų ir įmonių.

JAV paskelbė apie dar vieną karinės pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė – 255 mln. dolerių

JAV ketvirtadienį paskelbė apie dar vieną karinės pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė – 255 mln. dolerių, kad padėtų jai kovoti su tebesitęsiančia Rusijos invazija. Į naująjį paketą įeina jau anksčiau JAV paskelbta oro gynybos sistema „Patriot“, taip pat priešlėktuvinės raketos NASAMS, daugkartiniai raketų paleidimo įrenginiai HIMARS ir 155 bei 105 milimetrų artilerijos šaudmenys, pranešė Pentagonas. Pasak Pentagono, ginklai bus tiekiami iš turimų JAV karinių atsargų.

Zelenskis „įsitikinęs“, kad Ukraina vieną dieną įstos į NATO

Prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė esąs įsitikinęs, kad Ukraina galiausiai įstos į NATO, po Aljanso pareiškimo, kad Rusijos užpulta šalis eina „negrįžtamu“ keliu į narystę. „Turime tvirtą formuluotę dėl Ukrainos judėjimo į NATO negrįžtamumo. Kiekvienas žingsnis iš tiesų artina mus prie narystės“, – sakė V. Zelenskis spaudos konferencijoje NATO aukščiausiojo lygio susitikime kartu su Aljanso vadovu Jensu Stoltenbergu.

JAV paskelbus planus Vokietijoje dislokuoti raketas – Kremliaus grasinimai: tai signalizuoja apie sugrįžtantį šaltąjį karą

Jungtinių Valstijų planas Vokietijoje nuolat dislokuoti tolimojo nuotolio raketas sukels Šaltojo karo laikų lygio konfrontaciją tarp Rusijos ir Vakarų, ketvirtadienį pareiškė Kremlius. „Mes nuolat žengiame žingsnius Šaltojo karo link. Grįžta visi Šaltojo karo su tiesiogine konfrontacija atributai“, – Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė Rusijos valstybinės televizijos žurnalistui.

Rusijos kariuomenė smogė Chersone likviduojant apšaudymo padarinius, keli žmonės sužeisti

Rusijos kariai pakartotinai smogė Chersono Dnieprovskio rajone tuo metu, kai buvo likviduojami ankstesnio smūgio padariniai, yra nukentėjusių. Apie tai „Telegrame“ pranešė Chersono srities karinės administracijos vadovas Oleksandras Prokudinas. „Rusijos kariuomenė dar kartą apšaudė Chersono Dnieprovskio rajoną. Priešas taikėsi į gyvenamuosius rajonus. Likviduojant atakos padarinius, okupantai vėl smogė panaudodami droną“, – sakė O. Prokudinas.

Per Rusijos atakas rytų Ukrainoje žuvo penki žmonės

Rusijos vykdomas rytų ir šiaurės rytų Ukrainos bombardavimas ketvirtadienį nusinešė penkių žmonių, įskaitant ir vieną vaiką, gyvybes, o tik prieš kelias dienas Jungtinės Tautos perspėjo, kad išpuoliai prieš civilius gyventojus tapo sisteminiai, pranešė pareigūnai. Šią savaitę Ukraina patyrė virtinę mirtinų smūgių, įskaitant pirmadienio raketų ataką prieš Kyjivą ir kitus miestus, kai buvo iš dalies sugriauta vaikų ligoninė ir žuvo daugiau kaip 40 žmonių.

NATO viršūnių susitikimo kuluaruose vyksta Zelenskio ir Bideno susitikimas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir JAV prezidentas Joe Bidenas susitiko NATO viršūnių susitikimo Vašingtone kuluaruose, pranešė „Ukrinform“ korespondentai. Tikimasi, kad pagrindinė jų derybų tema bus padėtis Ukrainoje ir tolesnė JAV lyderystė tarptautinėms pastangoms ​​remti šalį. Prieš susitikimą su J. Bidenu V. Zelenskis ne kartą pabrėžė, kad Ukraina tikisi, jog JAV panaikins apribojimus panaudoti Vakarų ginklus smogiant kariniams taikiniams Rusijoje.

Rusų raketų smūgis į Kyjivo vaikų ligoninę apsunkino vėžiu sergančių vaikų gydymą

Kyjive įsikūrusiame Nacionaliniame vėžio institute, į kurį po rusų raketos smūgio didžiausiai Ukrainos vaikų ligoninei buvo perkelta dešimtys vėžiu sergančių mažųjų pacientų, buvo daugiau darbo nei įprastai. Per smarkiausią per pastaruosius keturis mėnesius Rusijos įvykdytą Ukrainos sostinės bombardavimą pirmadienį buvo smarkiai apgadinta vaikų ligoninė „Ochmatdyt“. Smūgis išgąsdino šeimas, ypač vaikus, kurie ir taip kovoja su gyvybei pavojingomis ligomis.

Rusų pilotą sukrėtė bendrų išpuolis prieš vaikų ligoninę Kyjive: perdavė Ukrainai svarbią informaciją ir vadų nuotraukas

Vienas Rusijos karininkas buvo sukrėstas okupantų išpuoliu prieš vaikų ligoninę Kyjive, todėl Ukrainos žvalgybai perdavė vertingus dokumentus ir vadų nuotraukas.  Apie tai skelbia Ukrainos „Informacinio pasipriešinimo“ grupė, cituoja „Ukrinform“. Pranešama, kad 22-ajai sunkiųjų bombonešių aviacijos divizijai priklausantis Rusijos pilotas Ukrainai perdavė dokumentus, susijusius su jo karinio dalini veikla ir vadovybės štabo nuotraukas.

Ryžtinga Bideno žinutė: Ukraina gali sustabdyti ir sustabdys Putiną

Kalbėdamas per Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos 75-ojo viršūnių susitikimo atidarymo ceremoniją, JAV prezidentas Joe Bidenas pasakė esąs įsitikinęs, kad Ukraina gali sustabdyti Rusijos valdovą Vladimirą Putiną. „Europoje toliau tęsiasi V. Putino pradėta agresija prieš Ukrainą. Ir V. Putinas nenori nieko kito, kaip tik visapusiškai pavergti Ukrainą, sunaikinti Ukrainos demokratiją, Ukrainos kultūrą, nušluoti Ukrainą nuo žemės paviršiaus.

Po ilgos pertraukos Ukraina dronu puolė Maskvą

Pirmą kartą per ilgą laiką Ukrainos drona naktį puolė Rusijos sostinę Maskvą. Tačiau ketvirtadienį miesto meras „Telegram“ kanale teigė, kad nepilotuojamas orlaivis buvo numuštas. Maskvos meras Sergejus Sobianinas sakė, kad incidentas baigėsi be rimtų padarinių, nes dronas buvo numuštas netoli mažo Stupino miestelio į pietus nuo sostinės. Maskva yra beveik už 700 kilometrų nuo Rusijos sienos su Ukraina ir retai tampa Ukrainos taikiniu.

Erdoganas: NATO ir Rusijos konfrontacijos galimybė kelia nerimą

Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį pareiškė, kad bet kokia tiesioginės Rusijos ir NATO konfrontacijos galimybė kelia „nerimą“, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“. R. T. Erdogano komentarai paskelbti NATO lyderiams susirinkus Vašingtone ir Kremliaus atstovui Dmitrijui Peskovai pareiškus, kad Rusija planuoja „reagavimo priemones“, į „labai rimtą grėsmę“ iš Aljanso.

Umerovas: Ukraina turi planą laimėti karą prieš Rusiją, bet reikia daugiau ginklų

Ukrainos valdžia turi planą, kaip laimėti karą su Rusija, tačiau šiam planui įgyvendinti šaliai reikia daugiau ginklų, interviu Amerikos televizijos kanalui „Fox News“ sakė Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas, pranešė „Ukrinform“. „Galime laimėti. Turime planą. Viešai sakome, kad mums reikia daugiau ginklų. Dvejonės perduoti šiuos ginklus ir dvejonės duoti Ukrainai leidimą [smogti į taikinius Rusijoje] užtrunka, o laikas yra lemiamas.

Rusija sako, kad Rytų Ukrainoje užėmė dar vieną kaimą

 Rusijos kariuomenė ketvirtadienį pareiškė užėmusi dar vieną nedidelį kaimą Rytų Ukrainos Donecko srityje. Rusijos gynybos ministerija nurodė, kad jos kariai „išlaisvino Voschodo kaimą“, esantį už maždaug 30 km į šiaurės vakarus nuo Donecko miesto. Tai naujausias lėtai į priekį žengiančių Maskvos pajėgų teritorinis laimėjimas.

Ukraina teigia sulaikiusi krovininį laivą, naudotą grūdų eksportui iš Krymo

Ukraina ketvirtadienį pranešė sulaikiusi užsienio krovininį laivą ir jo kapitoną. Šalis įtaria, kad šis laivas neteisėtai eksportavo ukrainietiškus grūdus iš aneksuoto Krymo pusiasalio. Nuo tada, kai 2022 m. pradžioje Rusija užgrobė daugybę Ukrainos žemės ūkio paskirties žemių, Kyjivas kaltina Maskvą neteisėtai nuimant derlių ir gabenant okupuotose teritorijose užaugintus grūdus į trečiąsias šalis.

Nuo karo pradžios daugiau nei 23 tūkst. ukrainiečių nuo mobilizacijos pabėgo į Moldovą

Nuo Rusijos okupacinių pajėgų įsiveržimo pradžios daugiau kaip 23 000 18–59 metų amžiaus vyrų nelegaliai kirto Ukrainos ir Moldovos sieną, kad išvengtų mobilizacijos, skelbia „Radio Svoboda“. „Statistiniai duomenys, kuriuos „Radio Svoboda“ pateikė pasieniečiai ir Generalinė migracijos inspekcija, rodo, kad nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. gegužės 31 d. apie 23 500 ukrainiečių vyrų [į Moldovą] įvažiavo nelegaliai, t. y. apeidami kontrolės punktus“, – skelbia „Radio Svoboda“. Kaip žurnalist...

Landsbergis: leidimas ukrainiečiams smogti Rusijos gilumoje būtų atsakas ir į Europoje rengiamas hibridines atakas

Vakarų leidimas Kyjivui naudoti ukrainiečiams tiekiamus ginklus smūgiams Rusijos gilumoje būtų reikšmingas atsakas ne tik į Kremliaus Ukrainoje vykdomus nusikaltimus, bet ir Europoje rengiamas hibridines atakas, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Stebime hibridines atakas ir intensyvią Rusijos agentų veiklą visoje Europoje. Su tuo susidūrė ir mano šalis, kai buvo užpultas Rusijos opozicijos atstovas.

Lietuva Ukrainai perdavė šovinių, antidronų ir sulankstomų lovų

Ketvirtadienį Ukrainos kariuomenę pasiekė Lietuvos perduoti antidronai, šoviniai ir sulankstomos lovos, praneša Krašto apsaugos ministerija. Pasak ministerijos, Lietuva, reaguodama į Ukrainos prašymus, šiemet jau pristatė 155 mm amunicijos, šarvuočių M577 ir M113, antidronų sistemas, žiemos sezonui reikalingą įrangą ir šiltų rūbų komplektų, prieštankinio granatsvaidžio „Carl Gustaf“ šaudmenų, nuotolinio detonavimo sistemų RISE-1, generatorius, dalimis išardytą lengvąjį atakos lėktuvą L-39ZA „Al...

Kyjivas siekia naujo taikos susitikimo dalyvaujant Rusijai – skuba iki JAV rinkimų

Kyjivas nori prieš lapkritį įvyksiančius JAV rinkimus sušaukti antrą viršūnių susitikimą dėl taikos Ukrainoje, šįkart – dalyvaujant Rusijai, trečiadienį pranešė agentūra „Bloomberg“, remdamasi informuotais šaltiniais. Praėjusį mėnesį Šveicarijoje įvyko pirmasis Ukrainos taikos aukščiausiojo lygio susitikimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 90 šalių atstovai. Rusija į jį nebuvo pakviesta.

NATO stiprina pajėgumus – Lenkijoje veikia nauja priešraketinės gynybos sistema

Redzikove (Lenkija) pradėjo veikti naujas JAV priešraketinės gynybos objektas, parengtas Aljanso gynybai, rašo „Ukrainska Pravda“, remdamasi NATO pranešimu. „Šis objektas, vadinamas „Aegis Ashore“, yra didesnio NATO priešraketinės gynybos skydo dalis ir yra skirtas aptikti, sekti ir perimti skrendančias balistines raketas. „Tai svarbus žingsnis transatlantiniam saugumui ir NATO gebėjimui apsisaugoti nuo didėjančios balistinių raketų grėsmės.

Karas Ukrainoje. Zelenskis įsitikinęs, kad Ukraina įstos į NATO: „Pasieksime tai“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė esąs įsitikinęs, kad Ukraina galiausiai įstos į NATO. Apie tai jis kalbėjo spaudos konferencijoje kartu su NATO vadovu Jensu Stoltenbergu.  Svarbiausi įvykiai: 23:50 | Oficialu: JAV paskelbė apie dar vieną karinės pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė – 255 mln. dolerių JAV ketvirtadienį paskelbė apie dar vieną karinės pagalbos Ukrainai paketą, kurio vertė – 255 mln. dolerių, kad padėtų jai kovoti su tebesitęsiančia Rusijos invazija.

NATO lyderiai susitarė inicijuoti Ukrainai skirtą pagalbos ir mokymų misiją

NATO lyderiai trečiadienį susitarė inicijuoti projektą, pagal kurį Aljansas pirmą kartą koordinuos karinę paramą Ukrainai bei mokymus. Šią informaciją sužinojo naujienų agentūra „dpa“. Misija, pavadinta NATO Saugumo pagalba ir mokymai Ukrainai (NSATU), turėtų startuoti penktadienį. Iki šiol NATO šalys paramą Ukrainai koordinavo per neformalią JAV vadovaujamą Ukrainos kontaktinę grupę. Startavus NSATU, paramą oficialiai koordinuos pati NATO.

NATO lyderiai pažadėjo skirti Ukrainai mažiausiai 40 mlrd. eurų vertės karinę pagalbą

NATO lyderiai trečiadienį savo susitikime Vašingtone pažadėjo „per ateinančius metus“ suteikti Ukrainai mažiausiai 40 mlrd. eurų vertės karinę pagalbą. „Skirdamos proporcingus įnašus, sąjungininkės ketina per ateinančius metus suteikti minimalų 40 mlrd. eurų finansavimą ir teikti tvaraus lygio saugumo pagalbą, kad Ukraina nugalėtų“, – pažymima susitikimo deklaracijoje.

Budelių egzekucija: rusai Zaporižios srityje nušovė į nelaisvę paimtus Ukrainos karius

Rusijos pajėgų kariškiai Zaporižios srityje nušovė du į nelaisvę paimtus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karius. Ukrainos generalinė prokuratūra dėl to pradėjo tyrimą.  Apie tai pranešė Ukrainos generalinė prokuratūra, skelbia „Ukrinform“.  Pasak prokuratūros, liepos 10 dieną socialiniuose tinkluose buvo išplatintas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip Rusijos kariai nušovė du sulaikytus Ukrainos gynėjus.

Zelenskis ir Scholzas aptarė „Patriot“ sistemų tiekimą, padėtį mūšio lauke

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas per susitikimą Vašingtone aptarė papildomų oro gynybos sistemų „Patriot“ tiekimą, padėtį mūšio lauke ir viršūnių susitikimo dėl taikos rezultatų įgyvendinimą. Apie tai praneša naujienų agentūra „Ukrinform“, remdamasi pranešimu, paskelbtu V. Zelenskio tinklalapyje.

„dpa“: NATO įspės Kiniją dėl paramos Rusijos karui prieš Ukrainą

Vašingtone susirinkę NATO lyderiai trečiadienį turėtų įspėti Kiniją dėl jos paramos Rusijos karui prieš Ukrainą, sakoma parengtame tekste, su kuriuo susipažino naujienų agentūra „dpa“. Kinija „tapo svarbia Rusijos karo prieš Ukrainą įgalintoja“, nes ji plėtoja vadinamąją „limitų nevaržomą“ partnerystę ir teikia didelę paramą Rusijos gynybos pramonės bazei, tvirtinama tekste. „Tai padidina grėsmę, kurią Rusija kelia savo kaimynams ir euroatlantiniam saugumui“, – dėstoma toliau.

Pamatykite: „Rammstein“ koncerte į minios nešamą valtį grupės nariai įsisodino ypatingai pasipuošusią mergaitę

Grupės „Rammstein“ koncertas vienai žiūrovei įsimins ilgam. Pripučiamoje valtyje sėdinčius atlikėjus nešant miniai vienas iš grupės narių čiupo mažą žiūrovę ir įsisodino į valtį „plaukti“ kartu į sceną.  Maža šviesiaplaukė mergaitė buvo pasipuošusi Ukrainos vėliavos spalvų suknia.  Grupės gitaristas Richardas Kruspe’as minioje pamatė ypatingai pasipuošusią mergaitę ir įsisodino ją kartu.

Duda: niekas iš išorės negali blokuoti Ukrainos stojimo į NATO

Trečiadienį prieš prasidedant pagrindinei NATO viršūnių susitikimo Vašingtone daliai, Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda žurnalistams sakė, kad sprendimą dėl Ukrainos narystės NATO gali priimti tik NATO narės ir Ukrainos žmonės, kurių nuomonė šiuo klausimu yra aiški.

Nyderlandai skiria 300 mln. eurų pirkti amuniciją naikintuvams F-16, kurie bus perduoti Ukrainai

Nyderlandai papildomai skirs 300 mln. eurų pirkti šaudmenis naikintuvams F-16, kurie bus pristatyti į Ukrainą, pranešė Nyderlandų gynybos ministerija. „Nyderlandai skiria papildomus 300 mln. eurų įsigyti amunicijai naikintuvams F-16, kuriuos Nyderlandai netrukus suteiks Ukrainai. Tai papildomi pinigai prie 150 mln. eurų, anksčiau rezervuotų šiam tikslui.

Zelenskis atvyko į JAV Kongresą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo vizito Vašingtone metu atvyko į JAV Kongresą susitikti su abiejų partijų vadovybe aukštuosiuose rūmuose, praneša naujienų agentūros „Ukrinform“ korespondentas. Kaip teigiama, vėliau V. Zelenskis abiejų partijų lyderiams Senate įteikė Ukrainos apdovanojimus. Valstybės vadovas turėtų tiesiogiai pabendrauti su demokratų lyderiu, senatoriumi Chucku Schumeriu ir respublikonų lyderiu, Senato nariu Mitchu McConnellu.

Per vizitą Austrijoje Indijos premjeras Modi pareiškė esąs pasirengęs padėti atkurti taiką Ukrainoje

Indija yra pasirengusi suteikti visą įmanomą paramą taikos atkūrimui karo draskomoje Ukrainoje, trečiadienį Vienoje, po Kyjivo sukritikuoto vizito į Kremlių, pareiškė ministras pirmininkas Narendra Modi.

CNN šaltiniai: JAV ruošiasi galimam Rusijos sabotažui – dalyje karinių bazių Europoje padidintas pavojaus lygis

JAV karinėse bazėse visoje Europoje praėjusią savaitę pirmą kartą per dešimtmetį buvo įvestas padidintas pavojaus režimas, kai JAV gavo žvalgybos informaciją, kad Rusijos remiami veikėjai svarsto galimybę surengti sabotažo atakas prieš JAV karinį personalą ir objektus.  Apie tai leidiniui CNN sakė keli su klausimu susipažinę šaltiniai. Šaltinių teigimu, JAV gauti žvalgybos duomenys rodo, kad Rusija įtraukė JAV bazes ir karinį personalą kaip galimybę atakuoti per įgaliotuosius asmenis.

Ukraina kuria naują „legioną“, verbuosiantį kovai užsienyje gyvenančius ukrainiečius

Ukrainos kariuomenė pradėjo naują iniciatyvą, siekdama privilioti užsienyje gyvenančius kovinio amžiaus vyrus, Kyjivui desperatiškai mėginant papildyti išsekusias pajėgas fronto linijose. Vadinamasis Ukrainos legionas kuriamas po daugiau nei dvejus metus trunkančių kovų, per kurias patirta daug aukų ir išeikvotas karių skaičius, reikalingas mūšiuose su besiveržiančiomis Rusijos pajėgomis.

Diplomatai: NATO susitarė pasakyti, kad Ukraina eina „negrįžtamu keliu“ į narystę

Trečiadienį NATO šalys susitarė pasakyti galutinėje jų viršūnių susitikimo Vašingtone deklaracijoje, kad Ukraina eina „negrįžtamu keliu“ į narystę, sakė keli diplomatai.

Zelenskis: naikintuvai F-16 priartins ilgalaikę taiką

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė, kad naikintuvų F-16 pristatymas jo šaliai padės užbaigti kautynes su Rusija. „F-16 priartina teisingą ir ilgalaikę taiką, pademonstruodami, kad teroras turi žlugti visur ir visada“, – socialiniuose tinkluose pažymėjo Ukrainos lyderis. JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas trečiadienį pranešė, kad NATO sąjungininkės pradėjo ​​naikintuvų F-16 perdavimą Ukrainai.

Blinkenas: NATO sąjungininkės pradėjo naikintuvų F-16 perdavimą Ukrainai

NATO sąjungininkės pradėjo žadėtą ​​naikintuvų F-16 perkėlimą į Ukrainą, kad sustiprintų gynybą prieš Rusiją, trečiadienį pranešė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas. „Kol mes kalbame, vyksta F-16 reaktyvinių lėktuvų perdavimas iš Danijos ir Nyderlandų“, – sakė A. Blinkenas per NATO 75-mečio viršūnių susitikimą Vašingtone.

Norvegija perduos Ukrainai šešis naikintuvus F-16

Norvegija nusprendė perduoti Ukrainai šešis naikintuvus F-16, pareiškė norvegų premjeras Jonas Gahras Støre. „Ukrainos gebėjimas apsiginti nuo oro atakų yra labai svarbus jos kovoje su Rusija. Norvegija nusprendė perduoti Ukrainai šešis naikintuvus F-16. Orlaivių pristatymą planuojame pradėti 2024 m.“, – sakė J. G. Støre. Pasak jo, Norvegija taip pat ir toliau rengs Ukrainos pilotus. „Rusija nuo karo pradžios atakuoja Ukrainą iš oro.

Zelenskis laukia naikintuvų: „Kaip mama manęs laukdavo po pamokų“

Vašingtone vykstant NATO viršūnių susitikimui, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paprašė sąjungininkių didelio kiekio Vakarų naikintuvų, kad Ukraina atremtų prieš daugiau nei dvejus metus pradėtą ​​plataus masto Rusijos invaziją. Ukraina tikisi šią vasarą gauti pirmąjį naikintuvą F-16, tačiau Ukrainai reikia mažiausiai 128 naikintuvų, tvirtino V. Zelenskis, sakydamas kalbą Ronaldo Reagano fonde Vašingtone. Pasak jo, Rusija gali per dieną dislokuoti 300 lėktuvų Ukrainai pulti.
Į viršų