Lietuvos verslas


Naujausia informacija apie pinigus ir ekonomiką: atlyginimai, pensijos, įvairios išmokos, kainos, mokesčiai, bendrovių naujienos, aktualūs teisės aktų pasikeitimai. Lietuvos verslo naujienos vienoje vietoje.

REKLAMA
Laimingų kainų savaitgalis „Maximoje“: cukrus už 0,69 eurus ir 50 proc. pigesni ledai „Pols“  Laimingų kainų savaitgalis „Maximoje“: cukrus už 0,69 eurus ir 50 proc. pigesni ledai „Pols“

Laimingų kainų savaitgalis „Maximoje“: cukrus už 0,69 eurus ir 50 proc. pigesni ledai „Pols“

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kviečia ruoštis karštam vidurvasario savaitgaliui. Nuo šio ketvirtadienio iki sekmadienio visose „Maximos“ parduotuvėse taikomi specialūs savaitgalio laimingų kainų pasiūlymai – nuo 50 proc. pigesnių valgomųjų ledų „Pols“, kilogramo trešnių už 3,99 eurus iki 44 proc. pigesnio sausai marinuoto vištienos šlaunelių šašlyko ar „Extra Line“ cukraus vos už 0,69 eurus.

Seimas uždegė žalią šviesą uždaryti atliekų rūšiavimo įrenginius

Seimas ketvirtadienį įtvirtino galimybę savivaldybėms ilgainiui atsisakyti atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių (MBA) ir nustatė sąlygas, kaip ir kada ateityje jų būtų galima atsisakyti. Atsisakius MBA, iš gyventojų surinktos atliekos nebebūtų papildomai rūšiuojamos, o būtų gabenamos deginti.   Seimas ketvirtadienį priėmė tokias Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas: už balsavo 65, prieš buvo vienas, o trys susilaikė.

Parama žemės ūkio valdoms modernizuoti: paraiškų laukiama nuo rugsėjo

Šį rudenį ūkininkai ir žemės ūkio veikla užsiimantys juridiniai asmenys galės teikti paraiškas paramai gauti. Gautas lėšas bus galima investuoti į žemės ūkio valdas.   Pranešama, kad paraiškos veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ paramai gauti bus renkamos nuo šių metų rugsėjo 16 d. iki spalio 18 d. Šiam paraiškų teikimo laikotarpiui Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) skyrė 40 mln. eurų paramos lėšų iš Kaimo plėtros programos (KKP), rašoma pranešime.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

ECB vadovė: rugsėjo mėnesio sprendimo dėl bazinių palūkanų scenarijus „labai atviras“

Europos Centrinio Banko vadovė Christine Lagarde per spaudos konferenciją ketvirtadienį atsisakė įsipareigoti dėl galimo palūkanų normos mažinimo rugsėjo mėnesį, pareikšdama, kad kito pinigų politikos posėdžio scenarijus lieka „labai atviras“ ir priklausys nuo naujausių duomenų. ECB valdančioji taryba neturi „jokio išankstinio nustatyto dėl palūkanų normų kurso“, pabrėžė Ch. Lagarde.
Lietuvos verslas Prieš 5 val.

Gentvilas kritikuoja Matijošaitį dėl neįvykdytų pažadų Kaune rūšiuojant maisto atliekas: planuoja susitikimą

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas ketina susitikti su meru Visvaldu Matijošaičiu ir išreikšti kritiką dėl vieninteliame Lietuvoje Kauno mieste nerūšiuojamų maisto atliekų. Pasak ministro, savivaldybė atsisakė ir europinės paramos lėšų, kurios turėjo užtikrinti rūšiavimo sistemos mieste įdiegimą. „Mano konkretus įsipareigojimas iš tribūnos – nuvažiuoti pas Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį, paklausti, kodėl Kaunas yra vienintelis Lietuvos miestas, nerūšiuojantis maisto atliekų.

LEA: Savivaldybių energetikos plėtros pažanga spartėja

Atsinaujinančią energiją naudojančių elektrinių galia Lietuvoje praėjusiais metais sparčiai didėjo: baigiantis 2023-iesiems, vėjo jėgainių galia viršijo 1 200 MW, o saulės – 1 000 MW. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, pagal vėjo elektrinių įrengtąją galią pernai pirmavo Vakarų Lietuvos savivaldybės. Išsiskyrė Telšių rajono savivaldybė. Joje vėjo elektrinių įrengtoji galia siekė 204 MW.  Taip pat neatsiliko ir Akmenės bei Šilutės rajonų savivaldybės.
Lietuvos verslas Prieš 6 val.

Energetikos agentūra: iki liepos vidurio benzinas šalyje pigo 2 centais, dyzelinas – 5

Iki liepos vidurio (1–17 d.) didmeninė benzino kaina Lietuvoje sumažėjo dviem centais, dyzelino – penkiais. Lietuvos energetikos agentūros duomenimis (LEA), degalai išlieka 0,13–0,24 cento pigesni nei kitose Baltijos šalyse bei 0,03–0,07 cento kainuoja mažiau nei Lenkijoje. Kaip pranešė agentūra, liepos 15 dieną litras dyzelino šalyje vidutiniškai kainavo 1,46 euro, o benzinas – 1,50 Eur/l. Per savaitę benzino vidutinės kainos sumažėjo Lietuvoje, Latvijoje ir Vokietijoje 0,2–0,7 proc.

„Via Baltica“ atkarpai iki Lenkijos sienos – 48 mln. eurų ES paramos

Tarptautinės automobilių magistralės „Via Baltica“ 12 kilometrų atkarpos rekonstrukcijai Europos Komisija (EK) skyrė 48 mln. eurų paramos. Atnaujinus ruožą nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos dviejų juostų magistralė nuo Kauno iki Varšuvos bus visiškai užbaigta 2025 metų rudenį, ketvirtadienį pranešė Susisiekimo ministerija.
Lietuvos verslas Prieš 9 val.

LTG grupė steigia atstovybę Briuselyje, ieškos atstovo

Valstybės valdoma „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupė steigia atstovybę Briuselyje, ketvirtadienį pranešė bendrovė. LTG valdyba tokį sprendimą priėmė stiprindama grupės vaidmenį Europoje ir norėdama sklandžiau integruotis į Vakarų Europos geležinkelių sistemą.

Nemokamų vienkartinių puodelių degalinėse ar kavinėse neliks: Seimas uždraudė

Mažiau nei po metų, nuo 2025 m. gegužės 1 d., Lietuvoje įsigalios draudimas viešojo maitinimo įstaigoms nemokamai dalinti vienkartines plastikines pakuotes, praneša Aplinkos ministerija. Tokias Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, kurias iniciavo grupė parlamentarų, ketvirtadienį priėmė Seimas. Pakeitimais nustatyta, kad draudžiama nemokamai dalinti vienkartines plastikines pakuotes tik tada, kai jose pakuojamas maistas arba įpilami gėrimai.

Gaunantiems šias išmokas – svarbūs pakeitimai: Seimas pakeitė įstatymą

Ketvirtadienį Seimas pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtam įstatymo keitimo projektui, kuriuo siekiama suderinti anksčiau priimtus Šalpos pensijų įstatymo pakeitimus, užtikrinant visiems išmokų gavėjams vienodas galimybes dirbti. Už šiuos Šalpos pensijų įstatymų pakeitimus priėmimo stadijoje balsavo 105, susilaikiusių ir balsavusių prieš parlamentarų nebuvo. Socialinės apsaugos ir darbo komiteto siūlymu šiam projektui buvo taikyta skubos tvarka.
Lietuvos verslas Prieš 11 val.

Aktualu perkantiems vandenį buteliuose: nepatikėsite, kiek permokate

Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos šalių, kuri centralizuotam vandens tiekimui naudoja požeminį vandenį. Tačiau daugelis lietuvių vis tiek jį perka išpilstytą į butelius. Dėl to gyventojai ne tik prisideda prie papildomos taršos, bet ir patys neįtikėtinai daug permoka. Vandenį buteliuose perki – gamtą terši? „Vilniaus vandenų“ užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter“ balandį atlikta apklausa parodė, kad tik penktadalis (22 proc.) Lietuvos gyventojų geria vandenį iš čiaupo.

Dirbate naktį? Jums priklauso pusantro karto didesnis darbo užmokestis

Užtikrinant nepertraukiamą veiklą, visuomenės saugumą ir gerovę, daugybė įmonių ar įstaigų dirba nuolat, neatsižvelgiant į paros laiką. Tačiau darbas naktį yra specifinė darbo organizavimo forma, reikalaujanti tam tikros apsaugos darbuotojams, todėl naktį dirbantys darbuotojai turi gauti pusantro karto didesnę algą, praneša Valstybinė darbo inspekcija.
Lietuvos verslas Prieš 11 val.

Turintiems tokį elektros planą – bloga žinia: ragina suklusti, nes galite permokėti

Karšta šiųmetinė vasara išaugino elektros energijos poreikį ir nulėmė žymius kainų svyravimus biržoje. Ekspertai prognozuoja, kad stabilumo elektros rinkoje nebus ir artimiausiais mėnesiais.  Tad vartotojams esą dabar gali būti palankiausias metas fiksuoti elektros kainą ir taip apsidrausti nuo jos šuolių, rašoma pranešime žiniasklaidai.
REKLAMA
Taupymo žaidynės „Iki“: pasinaudokite nuolaidomis sūriui, mėsos gaminiams ir pasigaminkite šį hitu tapsiantį receptą  Taupymo žaidynės „Iki“: pasinaudokite nuolaidomis sūriui, mėsos gaminiams ir pasigaminkite šį hitu tapsiantį receptą

Taupymo žaidynės „Iki“: pasinaudokite nuolaidomis sūriui, mėsos gaminiams ir pasigaminkite šį hitu tapsiantį receptą

Patikimiausias būdas sutaupyti, tačiau vis tiek mėgautis sočiu, skaniu ir kokybišku maistu – patiekalus planuoti pagal akcijas. Apriboti savęs tik konkrečiais prekių ženklais nereikės, jeigu apsipirksite „Iki“ – čia „Savaitgalio nuolaidiškėse“ lojaliems pirkėjams paskelbtos solidžios nuolaidos ištisoms prekių kategorijoms. Tai gera proga ne tik gerokai sumažinti savo išlaidas, bet ir sukaupti dar didesnę sutaupytą sumą, kurią bus galima laimėti Taupymo žaidynėse.
Lietuvos verslas Prieš 12 val.

Akmenėje ir Klaipėdos rajone įdarbins dar 200 darbuotojų: štai ko ieško ir kokias algas siūlo

Vakarų medienos grupė (VMG) Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančiose medienos perdirbimo, baldų gamyklose ir pramonės inovacijų parke Klaipėdos rajone iki metų pabaigos planuoja įdarbinti dar beveik 200 įvairių sričių darbuotojų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Anot VMG grupės Personalo direktorės Raimondos Mačiulskienės, sparčiai vystoma, reikšmingą pridėtinę vertę Lietuvai kurianti pramonės infrastruktūra Akmenės LEZ ir pajūrio zonoje toliau augins specialistų poreikį.

Ruošiatės eiti į parduotuvę? Susitvarkykite, apsauga apžiūrės kiekvieną

Prekybos tinklai sunerimo ir ieško būdų, kaip kovoti su vagimis, kuriems lentynų ištuštinimas parduotuvėse yra tarsi kasdienis darbas. Nusikaltėliai nesikuklina ir neša viską – alkoholį, kavą, sūrius, sviestą ir kitus produktus.

Trinkūnaitės įmonė „Swissmoney“ stabdo dalį paslaugų

Lietuvos banko Lietuvos fintech kompanijai „Foxpay“ pritaikytos priemonės atsiliepė ir Šveicarijoje registruotai „Swissmoney“ platformai, kurią valdo su Ieva Trinkūnaite susijusi „Swiss Wealth management“,  skelbia portalas „15min“. Įmonė klientams pranešė, kad platformos veikla bus laikinai apribota. „Foxpay“ buvo tiesiogiai susijusi su „Swissmoney“ – teikė sąskaitų adresų (IBAN) ir mokėjimų paslaugas.

Garantinio tiekimo funkcija ilgiau nei pusmetį naudojasi virš 30 tūkst. vartotojų: institucijos paslaugą vadina reikalinga apsauga

Nors garantiniu tiekimu – pagal dalinai valstybės įtvirtinamą tarifą – elektrą gaunantys vartotojai nepriklausomą tiekėją pasirinkti privalo pasibaigus 6 mėnesių laikotarpiui, dalis jų tokią kainą už elektrą moka ir ilgiau, rodo garantinio tiekėjo ESO turimi duomenys.

„Swedbank“ Lietuvoje šiemet jau uždarė 4 skyrius – kiek dar uždarys?

Vienas didžiausių šalies komercinių bankų ir toliau iš Lietuvos gyventojų ir verslo uždirba milijoninius pelnus. Tačiau, panašu, kad jų vis tiek neužtenka. Bankas toliau uždarinėja klientų aptarnavimo padalinius, kad prireikus žmonėms gaišti ir važiuoti reikėtų daugiau. Šią savaitę „Swedbank“ pranešė, kad 2024 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje gavo 410 mln. eurų bendrųjų pajamų. Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu banko pajamos išaugo 57 mln. eurų.

LB apribojus „Foxpay“ veiklą, to pasekmes pajus apie 60 proc. klientų, bet Lietuvos gyventojų tai nepaveiks

Apribojus finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ veiklą, to pasekmes pajus apie 60 proc. bendrovės klientų, teigia Lietuvos banko (LB) Teisės ir licencijavimo departamento direktorius Arūnas Raišutis. Visgi, anot jo, apribojimai paveiks bendrovės užsienio klientus, o Lietuvos gyventojų ir įmonių nelies. „Tos apribotos klientų grupės yra visos susijusios ne su Lietuvos įstaigomis ar žmonėmis, tai yra yra užsienio rezidentai. Ta dalis, kuriai taikomi apribojimai, yra apie 60 proc.

Paaiškėjo, kada lietuviai palieka tėvų namus: moterys savo lizdą sukti pradeda anksčiau nei vyrai

Eurostatas: daugiausia lietuvių iš tėvų namų išsikrausto sulaukę apie 24 m. Lietuviai iš tėvų namų gyventi savarankiškai išsikrausto sulaukę vidutiniškai 24 metų. Tuo metu jauniausi Baltijos šalyse atskirai gyventi pradeda estai – sulaukę 22,8 m., o ilgiausiai su tėvais gyvena latviai, iki vidutiniškai 26,2 m., praneša Eurostatas. Kaip rodo naujausia agentūros apklausa, visose Baltijos šalyse savarankišką gyvenimą anksčiau pradeda moterys.

Ministerija derėsis dėl 118 mln. eurų Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino paramos

Vyriausybė trečiadienį pavedė Finansų ministerijai koordinuoti derybas dėl naujojo 2021–2028 metų Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansavimo laikotarpio, per kurį Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas Lietuvai skirs beveik 118 mln. eurų. Konsultuojantis su kitomis institucijomis dvišalėse derybose bus tariamasi dėl konkrečių finansavimo sričių Lietuvoje, pranešė ministerija.

Keičia kompensacijas už daugiabučių renovaciją – daugiau žmonių galės nemokėti

Trečiadienį Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo išplečiamas ratas gyventojų, kuriems bus kompensuojamos išlaidos už namų atnaujinimą. Projektu siekiama užtikrinti valstybės paramos teikimą nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11–13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos, žuvusių ir nukentėjusių gynėjų šeimos nariams (vaikams (įvaikiams), našliams (našlėms) ir tėvams (įtėviams). Taip pat projektu siekiama paspartinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyv...

Vyriausybė nusprendė steigti Utenos pramonės parką, pripažinti jį valstybei svarbiu projektu

Ministrų kabinetas trečiadienį nutarė Utenos savivaldybei priklausančiuose 20,45 hektarų ploto žemės sklypuose steigti pramonės parką. Šiuo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIM) parengtu nutarimu Vyriausybė nusprendė Utenos pramonės parką (Utenos PP) pripažinti valstybei svarbiu projektu. Parkas bus steigiamas savivaldybės valdomoje valstybinėje žemėje. Numatoma, kad iki projekto įgyvendinimo pabaigos 2039 metais jis turėtų pritraukti ne mažiau kaip 53,2 mln.

Eurostatas: infliacija Lietuvoje birželį – viena mažiausių ES

Suderinta metinė infliacija Lietuvoje, birželį siekusi 1 proc., buvo viena mažiausių Europos Sąjungoje (ES), skelbia Eurostatas. Mažesnė nei Lietuvoje metinė infliacija buvo tik Italijoje – 0,9 proc. – ir Suomijoje – 0,5 proc. Latvijoje šis rodiklis siekė 1,5 proc., Estijoje – 2,8 proc. Mėnesio infliacija Lietuvoje ir Latvijoje buvo nulinė, o Estijoje siekė 0,5 proc.  Visoje ES kainos per metus padidėjo vidutiniškai 2,6 proc., o vien euro zonoje – 2,5 proc.

„Litgrid“ modernizuoja įrangą: 4 pastočių rekonstrukcija atsieis 10 mln. eurų

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ modernizuoja elektros tinklus rekonstruodama Vaidotų, Šventosios, Leipalingio ir Usėnų transformatorių pastotes. Susidėvėjusi ir tarši įranga bus keičiama į aplinkai draugišką. Planuojama, kad rekonstrukcija atsieis 10 mln. Eurų be PVM.

Registrų centras: dauguma 2022 metais registruotų įmonių pernai veikė sėkmingai

Septynios iš dešimties 2022 metais registruotų įmonių pernai augino pajamas, tuo metu  13 proc. įmonių pajamos sumažėjo, o penktadalis pajamų visai negavo, remdamasis analitikų duomenimis pranešė Registrų centras. „Iš pateiktų finansinių ataskaitų matome, kad jau pirmaisiais veiklos metais kai kurios įmonės fiksavo milijonines apyvartas bei solidžius pelnus“, – pranešime sakė Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Karo pabėgėlio iš Ukrainos įdarbinimas įmonei apkarto: tūkstantinė bauda ir teismų maratonai ateityje

Vienos Lietuvos įmonės nė negalvojo, kad karo pabėgėlio iš Ukrainos įdarbinimas kaip reikiant apkars jo bendrovei. Atvykėliui vos išėjus iš darbo paaiškėjo, jog šis jau kurį laiką neturi teisės gyventi Lietuvoje, o to nepastebėjusios valstybinės institucijos už legaliai įdarbintą bendrovėje darbuotoją, rinko visus privalomus mokesčius.

Į sostinę grįžta naktiniai autobusų maršrutai

Vėlyvu paros metu savaitgaliais sostinės gyventojai ir svečiai galės grįžti namo patogiau. Nuo penktadienio sostinės gatvėmis pradės kursuoti naktiniai autobusai, pranešė Vilniaus savivaldybė. „Vasaros metu vyksta daug renginių, miestas gyvas ir naktį.

Lietuva ragina ES greičiau atsisakyti rusiškų SGD importo

Europai gegužę pirmąkart per pastaruosius dvejus metus iš Rusijos importavus daugiau  gamtinių dujų nei iš JAV, Lietuva ragina Europos Sąjungą (ES) greičiau atsisakyti rusiško kuro.

„Ikea“ ragina pirkėjus grąžinti ir jokiu būdu nenaudoti šių prekių – gali padegti namus

Trečiadienį išplatintame pranešime bendrovė ragina visus, įsigijusius kai kuriuos kiniškus nešiojamuosius įkroviklius „Ikea“, jų nebenaudoti ir kreiptis į parduotuvę dėl pinigų grąžinimo. Pasak pranešimo, kurdama ir vystydama gaminius, „Ikea“ taiko griežtą rizikos vertinimo ir testavimo programą. Jos kurios tikslas esą yra užtikrinti, kad gaminiai, kuriais prekiaujama, atitiktų visus rinkose galiojančius įstatymus ir standartus.

Smukusios degalų kainos Lietuvoje bei Lenkijos rinka smukdė „Viados“ rezultatus

Vienas didžiausių Lietuvoje degalinių tinklų „Viada LT“ pernai uždirbo 5,87 mln. eurų grynojo pelno, arba 2,1 karto mažiau nei 2022-aisiais (12,86 mln. eurų), jo pajamos mažėjo 7,9 proc. iki 1,172 mlrd. eurų (1,27 mlrd. eurų).  Įmonės pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir amortizaciją (EBITDA) pernai siekė 9,1 mln. eurų bei buvo 45 proc. mažesnis nei 2022 metais (16,57 mln. eurų), nurodoma Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.

Seimo komisija aiškinsis, kaip nemokumo administratoriams skirstomos bylos

Seimo Antikorupcijos komisija trečiadienį aiškinsis, kaip skirstomos bylos nemokumo administratoriams.  Kaip BNS posėdžio išvakarėse sakė komisijos vadovas, demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Stončaitis, „pakankamai daug“ administratorių nepatenkinti bylų paskirstymu ir jie patys rodo iniciatyvą situaciją keisti.   „Vienos pelningos, kitos absoliučiai nepelningos. Išaiškėjo net tokių atvejų, kad administratoriai net už savo lėšas administruoja nieko negaudami.

Skuodis su Lenkijos vicepremjeru aptars susisiekimą, 5G ryšio plėtrą

Susisiekimo ministras Marius Skuodis trečiadienį Vilniuje su Lenkijos vicepremjeru ir skaitmeninimo ministru Krzysztofu Gawkowskiu aptars bendradarbiavimą susisiekimo ir telekomunikacijų srityse, 5G ryšio plėtros klausimus, pranešė Susisiekimo ministerija.

Lietuviams prasimaitinti – vos po 8,3 euro per mėnesį: ar katinui tiek užtektų „gerovės valstybėje“?

Tuo metu, kai politikai ir ekonomistai šneka apie tai, kad Lietuva dar niekada taip gerai negyveno, nemaža dalis joje gyvenančių lietuvių gyvena žemiau skurdo ribos ir priversti gyventi sunkiomis sąlygomis. Šiemet įsigaliojo nauja paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarka. Vietoje anksčiau dalintų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos prekių paketų, žmonės gavo socialines korteles.

Iš Vilniaus išsikėlė gyventi į sodybą kaime: nesitikėjo, kad išlaidos taip pasikeis

Nuolat pasigirsta diskusijų, kur gyventi geriau: didmiestyje ar kaime. Vieniems labiau patinka veiksmas ir šurmulys, kitiems – gamta ir ramybė. Vis tik svarbiausias klausimas – kur pragyvenimas yra pigesnis? Daugelis gyventojų yra įsitikinę, kad mažame miestelyje pragyvenimo kaštai yra daug mažesni, mat tiek nekilnojamasis turtas (NT), tiek prekės ar paslaugos yra pigesnės ir kainos nėra tiek užkeltos, kiek, pvz., Vilniuje. Vis tik apie kai kurias išlaidas pagalvoja ne visi.

Armonaitė apie gynybos finansavimo didinimą: nereikėtų bijoti skolintis

Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės nuomone, siekiant didinti finansavimą šalies gynybai, nereikėtų bijoti skolintis krašto apsaugos reikmėms. „Jei pasinagrinėtume, kaip čia taip nutiko, kad Lenkija ar kai kurios kitos šalys skiria daugiau (krašto apsaugai - ELTA), tai jos ir skolinasi. Čia nieko baisaus. Tai yra normalus finansų valdymas“, – ,,Delfi“ iniciatyvos SAUGU forume kalbėjo A. Armonaitė.

Lietuva pateikė ieškinį ES teismui dėl dalies neišmokėtų RRF lėšų

Lietuva pateikė ieškinį Europos Sąjungos Bendrajam Teismui (ESBT) dėl Europos Komisijos (EK) sprendimo gegužę neišmokėti 8,7 mln. eurų iš Lietuvai skirtos 26 mln. eurų Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) paramos.  Tai BNS antradienį patvirtino Teisingumo ministerijos atstovas Paulius Žeimys. „ES steigimo sutartyse, šalių diskrecijai priskirtina teisė numatyti tiesioginių mokesčių politikos kryptis bei esmines savybes.

Vilniaus centre šimtams vartotojų sutriko elektros tiekimas

Antradienio popietę Vilniaus centre – Labdarių, Totorių, Islandijos, Liejyklos ir Vilniaus gatvėse – apie 15 val. sutriko elektros tiekimas. Jis buvo atstatytas kiek po 16 val., praneša Energijos skirstymo operatorius (ESO). „Po 15 val. sutriko elektros energijos tiekimas centrinėje Vilniaus dalyje. (...) Visiems 436 vartotojams tiekimas buvo atstatytas jau 16.08 val.

Šis prekybos tinklas užsidaro visas parduotuves: Lietuvoje išgyveno neilgai

Vos praėjusių metų lapkritį veiklą griausmingai pradėjęs prekybos tinklas „Maisto logistikos centras“, kurią valdo bendrovė „MLC prekyba“, neišgyveno nė metų. Antradienį jo atstovai paskelbė apie visų parduotuvių uždarymą. Buvęs bendrovės atstovas Erik Murin portalui tv3.lt patvirtino, kad nuo trečiadienio uždaromos visos trys tinkle parduotuvės. „Prekybos tinklo parduotuvės Kaune dydis buvo daugiau kaip 1 tūkst. kv.

Šimonytė: negalime sau kelti tikslo į „Invega“ įdėti 5 mlrd. eurų ir padengti visus verslo finansavimo poreikius

Iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) išgirdusi kritikos, kad plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) nesugeba patenkinti verslo investicijų poreikių, premjerė Ingrida Šimonytė atsako, kad tokio lygio finansavimas – ne valstybės funkcija.

Šimonytė – už iniciatyvą jūrinio vėjo parko konkursą leisti laimėti be konkurencijos: dabar investuoti regione sudėtinga

Seimui planuojant leisti antrajame Baltijos jūroje esančio vėjo parko rangos konkurse dalyvauti tik vienam rangovui, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl sudėtingų sąlygų investuotojams regione šis pakeitimas yra galimas. Visgi, anot ministrės pirmininkės, svarbiausia sąlyga yra skaidrus rangos konkurso organizavimas.

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 6,2 mln. eurų

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) platinimas. Gyventojai jų įsigijo už 6,2 mln. eurų, sudarytas 531 sandoris, pranešė Finansų ministerija. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,2 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, dvyliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti liepos 1–15 dienomis. Ši emisija bus išperkama 2025 m. liepos 16 d. VTL platinami per „Swedbank“ ir SEB bankus.

Baltijos valstybės informavo apie atsijungimą nuo rusiško BRELL žiedo: sinchronizacija su Europos tinklais vyks vasarį

Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemos operatorės pasirašė dokumentą, kuriuo informuos Rusiją ir Baltarusiją apie sprendimą nebepratęsti sutarties dėl dalyvavimo bendroje elektros sistemoje (BRELL žiede) nuo kitų metų vasario, antradienį pranešė energetikos ministras Dainius Kreivys. Kaip pranešė „Litgrid“, pranešimas jau išsiųstas šių šalių elektros perdavimo sistemos operatorėms.

SEB banko pelnas šiemet beveik nesumažėjo – 157 mln. eurų

Vienas didžiausių Lietuvos komercinių bankų SEB pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 156,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – beveik tiek pat, kaip ir pernai tuo pačiu metu, kai jis siekė 156,8 mln. eurų. SEB banko grupės pajamos augo 13,2 proc. iki 296,7 mln. eurų (pernai  tuo pat laiku – 262 mln. eurų), pranešė SEB.

Šimonytė mažų pajamų gavėjams siūlo ne drausti turtą, o tikėtis paramos

Stiprioms audroms Lietuvoje vis dažniau naikinant gyventojų turtą premjerė abejoja, ar mažas pajamas gaunantiems gyventojams apsimoka drausti nekilnojamąjį turtą (NT) nuo gamtos stichijų – šie žmonės mokėtų mažas įmokas, todėl gautų menkas išmokas. Ingrida Šimonytė mano, kad prasmingiau paramą suteiktų valstybė ar savivalda.

Policija pradėjo tyrimą dėl galimos vagystės Trinkūnaitės įmonėje „iSun Lithuania“

Teisėsaugos institucijų tiriamos finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ akcininkės Ievos Trinkūnaitės įmonė „iSun Lithuania“ kreipėsi į policiją dėl vagystės, ikiteisminį tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra. Pirmasis apie tai, remdamasis šaltiniais, pranešė naujienų portalas „Delfi“. „Esmė, kad birželio antroje pusėje galėjo būti perimti vieno kliento duomenys. Tai galėjo būti pavedimai ir visa kita. Pati įmonė dėl to kreipėsi į policiją.

Raginimas vilniečiams: rytoj ir poryt atsukite karštą vandenį bent 5 minutėms, bet nenusideginkite

Sostinėje namų administratoriai ir bendrijos, atsakingi už karšto vandens sistemų priežiūrą daugiabučiuose, liepos 17–18 d. kviečiami atlikti terminę dezinfekciją. Šis metodas, kuomet bent valandai pakeliama karšto vandens temperatūra, padeda išvengti legioneliozės. Dezinfekcija bus efektyvi, jeigu administratorių nurodytu metu gyventojai atsuks karšto vandens čiaupus. Ne mažiau svarbu nuolat laikytis įprastų prevencijos taisyklių, rašoma Vilniaus šilumos tinklų pranešime žiniasklaidai.

Svarbi žinia sostinės gyventojams: turėsite bent 5 minutėms atsukti čiaupus

Sostinėje namų administratoriai ir bendrijos, atsakingi už karšto vandens sistemų priežiūrą daugiabučiuose, liepos 17–18 d. kviečiami atlikti terminę dezinfekciją. Šis metodas, kuomet bent valandai pakeliama karšto vandens temperatūra, padeda išvengti legioneliozės, rašoma Vilniaus šilumos tinklų pranešime spaudai. Dezinfekcija bus efektyvi, jeigu administratorių nurodytu metu gyventojai atsuks karšto vandens čiaupus. Ne mažiau svarbu nuolat laikytis įprastų prevencijos taisyklių.
Į viršų