BBL finale įspūdingai antrąją rungtynių pusę sužaidęs Kauno „Žalgiris“ 73:66 (14:18, 18:28, 25:12, 16:8) parklupdė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir tapo naujuoju lygos čempionu.

Naudingiausiu BBL finalo ketverto žaidėju buvo išrinktas žalgirietis Marcusas Brownas.

Finalą tritaškiu pradėjo V. Ginevičius – 3:0. Kauniečių taškų sąskaitą atidarė M. Brownas – 2:3. Sužaidus 3 minutes M. Browno baudos metimai atstatė pusiausvyrą – 5:5. „Žalgirį“ pirmą kartą šiame mače į priekį išvedė T. Watsono dvitaškis – 11:9. Taškas į tašką ketvirtį keturiais taškais be atsako užbaigęs „Lietuvos rytas“ buvo priekyje po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 18:14.

Antrajame kėlinyje BBL vicečempionai ir toliau strigo puikioje vilniečių gynyboje. Sužaidus 4 minutes „Lietuvos ryto“ pranašumas pirmą kartą šiame mače pasiekė dviženklę atžymą – 26:16. Po kelių minučių aikštės šeimininkų pranašumas siekė jau 14 taškų – 32:18. Svečiams buvo pavykę kelis kartus sumažinti deficitą iki dešimties taškų, tačiau pirmoji rungtynių dalis baigėsi BBL čempionams esant priekyje tais pačiais 14 taškų – 46:32.

Per didžiąją pertrauką gavę pylos nuo D. Maskoliūno žalgiriečiai į aikštelę grįžo kovingiau nusiteikę. Pradėjęs kėlinuką atkarpa 11:0 laikinosios sostinės klubas beveik pasivijo varžovus – 43:46. Sužaidus 4 minutes A. Čapino tritaškis po labai ilgos pertraukos „Žalgirį“ vėl išvedė į priekį – 49:48. Po šio epizodo aikštelės užvirė kova taškas į tašką. Pirmaujanti ekipa keitėsi po beveik kiekvienos sėkmingos vienos arba kitos komandos atakos. M. Gecevičiaus baudos metimai leido „Lietuvos rytui“ po trisdešimties žaidimo minučių pirmauti 58:57.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo nervingai. Abi ekipos dvi minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o tylą nutraukė M. Browno tritaškis – 60:58. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo – 64:61. Prabėgus septynioms su puse minutės T. Klimavičius svečius dar labiau atitolino – 66:61.

Netrukus tas pats T. Klimavičius pataikė tolimą metimą ir R. Kurtinaitį privertė prašyti minutės pertraukėlės – 69:63. K. Bajramovičiaus tritaškis nuo lentos sugrąžino viltį „Lietuvos rytui“ – 66:71. Pirmąjį vinį į vilniečių karstą prasidėjus paskutinei minutei įkalė T. Watsonas – 73:66. Per likusį laiką sostinės krepšininkams nepavyko pasivyti varžovu ir nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė „Žalgirio“ triumfą.

„Žalgiris“: M. Brownas 22 (tritaškiai 3/4), T. Klimavičius 17 (8 atk. kam.), D. Šalenga 11, M. Pocius 9, T. Watsonas 8 (8 atk. kam.), A. Čapinas 6.

„Lietuvos rytas“: M. Gecevičius 20 (baudos 10/10), K. Bajramovičius 14, S. Babrauskas 13 (8 atk. kam.), V. Ginevičius 8, D. Zavackas 5, S. Buterlevičius 4, J. Valančiūnas 2.