Tarp dviejų Marijampolės mokyklų šiomis dienomis verda intensyvus darbas. Būrys jaunų žmonių piešia ant plytinės elektros skydinės sienų.Pastatas atrodė nekaip – nurašinėtas keiksmažodžiais, purvinas ir niūrus.Tad viena miesto menininkė sugalvojo skydinę pagražinti.
„Aš pati netoliese čia gyvenu, čia buvo mano abi mokyklos ir tiesiog tas pastatas man krito į akį kaip tokia apleisčiausia vieta šito rajono“, – pasakoja menininkė ieva Voroneckytė.
Marijampolės kultūros centras tokiai idėjai pritarė. Mieste nemažai aptepliotų pastatų, kurie aplinkos tikrai nepuošia. Sienas dažniausiai bjauroja paaugliai. Todėl sugalvota, kad jie patys ir turi gražinti pastatus. Esą taip mažiau niežti nagus teplioti sienas.
„Kad pamatytų alternatyvas, kad galima ne tik bjauroti tuos pastatus, bet ir su menininkų pagalba sukurti gražius produktus ant pastatų. Marijampolėje ne vienas pastatas yra pagražintas. Ir laikosi, niekas nebjauroja ir tikrai viskas čia pas mus gražiai vyksta“, – teigia projekto koordinatorė Raimonda Bogužaitė.
Elektros skydinę tapo ir marijampolietės menininkės bičiulis iš Indonezijos. Esą išgirdęs, kad vyks toks projektas, pats pasisiūlė padėti. Tiesa, menininkas į televizijos kameras nekalba. Meno pasaulyje slapyvardžiu žinomas indonezietis yra nutaręs slėpti savo veidą.Prie skydinės gražinimo gali prisidėti kas tik nori. Štai trys gimnazistai, piešiantys ant sienos sako, kad tik išgirdę apie tokį projektą nusprendė dalyvauti:
„Tiesiog noriu prisidėti prie miesto gražinimo. Kad ir po pamokų kažkokios veiklos atsirastų. Įdomu.“
„Šitaip daug geriau. Nors puošia miestą.“
„Apgriuvusi visa buvo. O dabar įdomiau ir atrodo ir akį traukia.“
Marijampolėje yra daug išpieštų pastatų sienų. Jau penktus metus kiekvieną vasarą į miestą atskrenda menininkai iš Londono ir Niujorko. Kasmet nutapo po kelias sienas. Jie irgi renkasi pilkus, apgriuvusius, miesto nepuošiančius pastatus. Už tai menininkai atlygio negauna. Gražinti Marijampolę sumanė meno pasaulyje gerai žinomas Niujorke gyvenantis Rimvydas Bartkus, dar žinomas Ray Bartkus.