• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Planuodama kitų metų valstybės biudžetą Vyriausybė svarsto galimybę didinti pridėtinės vertės ir gyventojų pajamų mokesčius bei 0,1 proc. apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą. Taip pat jau galandamas kirvis ir motinystės pašalpoms kirsti.Tokie planai išdėstyti praėjusią savaitę Vyriausybės parengtame pranešime valdančiųjų partijų Seimo nariams. Daugiausia dėmesio skiriama „Sodrai“, rašo „Lietuvos rytas“

REKLAMA
REKLAMA

Siūloma, kad „Sodra“ ateityje mokėtų tiktai draudžiamąją pensijos dalį, kuri priklausytų nuo kiekvieno žmogaus įmokų. Tuo tarpu pagrindinė pensijos dalis, Vyriausybės vadinama „solidariąja“, būtų mokama iš valstybės biudžeto.

REKLAMA

Tam reikalingų papildomų lėšų būtų galima gauti padidinus gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčius. Galimi naujų mokesčių tarifai Vyriausybės parengtame dokumente neminimi.

„Sodros“ pervedimų į privačius pensijų fondus kitais metais siūloma nedidinti ir palikti esamus 2 proc. Taip būtų galima sutaupyti 600 mln. litų. Vyriausybė taip pat siūlys neatidėlioti pensinio amžiaus ilginimo.

REKLAMA
REKLAMA

Vienintelė gera žinia – siūlymas nustatyti maksimalias „Sodros“ įmokas daugiausia uždirbantiems žmonėms. Šios lengvatos jau seniai reikalauja užsienio investuotojai.

Motinystės (tėvystės) pašalpas Vyriausybė siūlo mokėti tik 1 metus, o maksimali išmoka negalėtų viršyti 1,5 vidutinės algos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsimenama ir apie būtinybę įvesti turto bei naujus akcizo tipo mokesčius importuojamoms prekėms, pavyzdžiui, automobiliams.

Dokumente raginama apmokestinti visą nekilnojamąjį turtą. Tačiau siekiant nepakenkti neturtingiems gyventojams reikėtų nustatyti nedidelį mokesčio tarifą, pavyzdžiui, 0,1 proc.

Kol kas nė viena frakcija nepritaria jokiems naujų mokesčių įvedimams ir papildomų pajamų į biudžetą siūlo ieškoti kitais būdais.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų