Nuo nesąžiningos prekeivės nukentėjusi mergina savo istorija pasidalijo socialinio tinklo grupėje „Nepatikimi asmenys“.
Prarado pusantro šimto eurų
Nepatikimų asmenų profiliams skirtoje viešinti grupėje įrašą paskelbė ir per „Facebook“ platformą nukentėjusi mergina.
Ji sako ieškojusi paspirtuko ir radusi kitos merginos skelbimą, kuris jai pasirodė patrauklus, nes pardavėja siūlė paspirtuką įsigyti už mažesnę nei kituose skelbimuose kainą.
Nukentėjusioji įraše pridėjo vėliau sužinojusi, kad paspirtuko pardavėja su tuo pačiu skelbimu apgavo ir daugiau žmonių.
„Rašo, kad parduoda elektrinį paspirtuką, laukia, kol perveda pinigus ir užblokuoja. Rašiau per kitą anketą, ar yra, parašė, kad turi, nors jau man „pardavusi“ buvo“, – dalijosi mergina.
Ji pridėjo ir susirašinėjimą su nesąžininga prekeive. Į akis krenta „pardavėjos“ prašymas pinigus pervesti grynaisiais per „Perlo“ terminalą, taip pat pasiūlymas paspirtuką siųsti per paštomatą. Bet į tai komentaruose greitai sureagavo kitas grupės narys.
„Dirbau kurjeriu ir tikrai žinau, kad joks paspirtukas į paštomatą netilptų kaip ji rašė“, – komentavo vaikinas.
Kitas vyriškis „pardavėjos“ profilį atpažino pagal kitą skelbimą.
„Jau kokie 4 mėnesiai kaip šita „Marija“ iš zonos apgaudinėja. Gaila, kad taip nepasisekė ir jums, na, bet logiškai pagalvojus, paspirtukas „Xiaomi pro 2“ neįmanoma, kad 150 eurų kainuotų“, – rašė vyriškis.
Dar kita narė pridėjo, kad ta pačia anketa besinaudojęs asmuo jau prieš kurį laiką dalijosi kiek kitokiais apgaulingais skelbimais.
„Sezonas atidarytas! Žiemą, kai visi namie sėdėjo, pardavinėjo teliką. Dabar paspirtukas.
Nu bet kaip žmonės perka iškart kažkokius „Perlo card“, aš tik šioje grupėje sužinojau, kad tokios išvis egzistuoja“, – rašė moteris.
Perlaidą gali atsekti tik su policijos pagalba
Kaip naujienų portalą tv3.lt informavo „Perlas network“ marketingo direktorė Renata Mozuraitė, apgaulę per „Perlo“ terminalą patyręs gyventojas pirmiausia turi kreiptis į policiją.
„O policija kreipsis į mus ir mes tada jau žiūrėsime, kuo galime padėti“, – sako įmonės marketingo direktorė.
R. Mozuraitė atkreipia dėmesį, kad piniginės perlaidos yra tik iki 100 eurų, tad jų didelės vertės nėra. Ji prideda, kad nors atėjusio perlaidos atsiimti žmogaus tapatybę ir prašoma įrodyti, darbuotojai niekada nežino, ar tai tikrai tas žmogus, kurio dokumentą atėjęs asmuo rodo.
„Žmogus, siųsdamas perlaidą, suteikia mums žmogaus, kuris ją gaus, vardą ir pavardę ir telefono numerį.
Ir kai gavėjas ateina atsiimti pinigų, visų pirma jis turi turėti perlaidos kodą, kurį gauna SMS ir turi pateikti dokumentą atsiimdamas su vardu ir pavarde.
(...) Visko atsitinka, bet mes negalime nustatyti, ar ten tikrai tas žmogus ateina“, – sako R. Mozuraitė.
Ragina būti atsargiems
Savo ruožtu Lietuvos policijos atstovai negalėjo suteikti daugiau informacijos apie „pardavėją“ ir ar asmeniui jau yra pritaikyta atsakomybė už veiksmus.
„Apgailestaujame, bet pagal asmens duomenų apsaugą reglamentuojančius teisės aktus, informacijos apie konkrečius asmenis ir jų atžvilgiu vykdomus procesinius veiksmus, su tyrimu nesusijusiems asmenims teikti negalime“, – informavo Lietuvos policija.
Laiške naujienų portalui tv3.lt pridedama, kad Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai ragina žmones būti budresniais ir atidesniais, prekes rinktis labai atsakingai – pirkti tik iš patikimų asmenų ar internetinių parduotuvių, paieškoti ir pasiskaityti atsiliepimų apie juos – galbūt yra ir anksčiau pasiūlymais susiviliojusių ir apgautų žmonių.
„Stengtis rinktis atsiskaitymo būdą, kai pinigais sumokami tik gavus prekę ir įsitikinus, kad ji kokybiška.
Parduodant prekes patariama sulaukti, kol į banko sąskaitas tikrai bus pervesti pinigai, ir tik tada išsiųsti prekę.
Taip pat neskubėti atlikti veiksmų, kurių reikalauja sukčiaujantys asmenys, ypač kai reikalaujama pateikti asmeninius duomenis, prisijungimo prie elektroninės bankininkystė kodus, ar tuoj pat patvirtinti mokėjimus“, – įspėja pareigūnai.
Lietuvos policijos duomenimis, per septynis 2021 m. mėnesius visoje Klaipėdos apskrityje dėl įvairaus pobūdžio sukčiavimo pradėti 176 ikiteisminiai tyrimai, pernai per tą patį laikotarpį – 109 ikiteisminiai tyrimai.