• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius nesutinka su Generalinės prokuratūros išvada, kad pernai Lietuvos pašto valdyba buvo paskirta pažeidžiant teisės aktus. Ministras tvirtina, kad naujoji valdyba buvo paskirta ne pažeidžiant, o esą ginant viešąjį interesą.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius nesutinka su Generalinės prokuratūros išvada, kad pernai Lietuvos pašto valdyba buvo paskirta pažeidžiant teisės aktus. Ministras tvirtina, kad naujoji valdyba buvo paskirta ne pažeidžiant, o esą ginant viešąjį interesą.

REKLAMA

Sausio pabaigoje Generalinė prokuratūra paskelbė, kad praėjusių metų rudenį Lietuvos pašto valdyba paskirta neteisėtai, todėl jos sprendimai negalioja. Susisiekimo ministerija turi inicijuoti naujos valdybos formavimą.

Nepritaria prokuratūrai

Tačiau susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sako manantis nepažeidęs teisės aktų ir nepriėmęs netinkamų sprendimų.

„Mes nemanome, kad padarėme kažkokias klaidas ar pažeidėme teisinius aktus. Manau, reikėtų gerbiamos prokurorės nutartį vertinti plačiau. Nėra nei faktų, nei pagrindo manyti, kad kažkokiais veiksmais yra pažeidžiamas viešasis interesas. <...> Pastebėjome, kad yra teisinės reglamentavimo nesutapimas, nes iškyla klausimas, kaip steigti valdybą, jeigu visa valdyba atsistatydina“, – Seimo Ekonomikos komitete trečiadienį kalbėjo J. Narkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat sakė manantis, kad „konstatuota, kad valdybos atšaukimas yra teisėtas“, o valdybos sušaukimas ne tik nepažeidžia viešojo intereso, bet ir jį esą gina.

REKLAMA

„Mes svarstome galimybę apskųsti šitą prokurorės nuomonę“, – patikino ministras.

Komiteto narys Eugenijus Gentvilas ministro teiravosi, ar jis prisiima atsakomybę, kad Lietuvos paštą ir jo valdybą padarė neveiksniais, nes valdyba šiuo metu neturi teisių.

„Aš neinterpretuosiu, gerbiamas kolega, jūsų interpretavimo. Prokuratūra nemato pagrindo ginti viešąjį interesą, todėl, kad jis yra nepažeistas. Čia yra faktas. Jūs, gerbiami kolegos politikai, galite interpretuoti tai, kaip yra jūsų nuomonė. Aš interpretuoju taip, kokia yra mūsų pozicija“, – sakė J. Narkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Valdyba yra veikli. Yra raginimas valdybos nariams nepriimti sprendimų, kurie pažeistų tam tikrą viešąjį interesą“, – tikino ministras, nors Generalinė prokuratūra pripažino, kad valdybos sprendimai negalioja.

Seimo narys Bronislovas Matelis pastebėjo, kad prokuratūros sprendime minima, kad ministras pripažino padaręs klaidą, todėl ir nesikreipta į teismą, tačiau komiteto posėdyje ministras kartoja įstatymo nepažeidęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man susidaro toks įspūdis, kad jūs sprendimus priimate nelabai savarankiškai. <...> Kas jūsų prašė sujaukti valstybinės įmonės darbą ir sukelti chaosą?“ – klausė B. Matelis.

„Jūsų pozicijos išreiškimas yra grynai politinis. Dabar naudojate savo politinę retoriką ir išsakote poziciją iš savo politinio matymo. Dėl to aš to nekomentuosiu, todėl, kad su daugeliu jūsų išsakymų nesutinku. Mano sprendimai orientuoti į viešojo intereso gynimą“, – pakartojo J. Narkevičius.

REKLAMA

Pažeidė teisės aktus

J. Narkevičius sausio pabaigoje teigė, kad naujoji valdyba turėtų būti suformuota kovo mėnesį. Šiuo metu vyksta trijų nepriklausomų narių paieška, jie turėtų pakeisti dalį ministerijos atstovų.

Lietuvos pašto valdybos paskyrimą Generalinė prokuratūra įvertino pernai lapkritį gavusi penkių Seimo opozicijos narių prašymą. Anot parlamentarų, nauja valdyba buvo paskirta pažeidžiant teisės aktus dėl kandidatų nepriklausomumo ir atrankos kriterijų. 

Senoji Lietuvos pašto valdyba atšaukta nuo lapkričio 26 dienos, nors nepriklausomi nariai tvirtino, kad jų įgaliojimai nutrūko spalio 31 dieną, ministrui pasirašius pirmą įsakymą ją atleisti. Ministras ir jį pavadavęs aplinkos ministras iš viso pasirašė tris įsakymus dėl valdybos atleidimo, abi šalys nesutarė, ar jie galiojantys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų