Daugiau komentarų nurodė kreiptis į Susisiekimo ministeriją.
„Susisiekimo ministro 2019 metų lapkričio 11 dienos įsakymu Lietuvos pašto valdyba buvo išrinkta pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, todėl tokios valdybos priimti sprendimai negali būti laikomi teisėtais“, – rašoma Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorės Violetos Šulčytės sausio 17 dienos rašte, kurį matė BNS.
Jame nurodoma, kad nuspręsta taikyti Prokuratūros įstatyme numatytą viešojo intereso gynimo priemonę ir įspėti Lietuvos pašto valdybos narius, kad jie nedarytų teisės pažeidimų.
„Nepriimtų jokių sprendimų (...) ir nevykdytų šios valdybos jau priimtų sprendimų, iki bus išrinkta ir pradės veikti nauja valdyba, kuri šiuos sprendimus turėtų persvarstyti iš naujo“, – nurodoma rašte.
V. Šulčytės raštas skirtas penkiems Seimo opozicijos nariams, kurie lapkričio pabaigoje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl naujos įmonės valdybos teisėtumo.
Apie prokurorų raštą pranešusiam portalui 15min.lt Lietuvos pašto vadovė Asta Sungailienė sakė besitikinti, kad kasdienei įmonės veiklai prokurorų nurodymas įtakos nepadarys, o valdybos pirmininkas, valstybės įmonės Lietuvos radijo ir televizijos centras vadovas Remigijus Šeris teigė, kad jokių sprendimų ir nedaroma.
Su R. Šeriu BNS susisiekti nepavyko.
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius praėjusią savaitę sakė, kad atnaujinta Lietuvos pašto valdyba turėtų būti suformuota kovo mėnesį. Šiuo metu vyksta trijų nepriklausomų narių paieška, jie turėtų pakeisti dalį ministerijos atstovų.
Dabartinėje valdyboje dar dirba Susisiekimo ministerijos atstovai Roma Andruškevičienė, Povilas Drižas, Saulius Kerza bei Janina Laskauskienė.
Senoji Lietuvos pašto valdyba atšaukta nuo lapkričio 26 dienos, nors nepriklausomi nariai tvirtino, kad jų įgaliojimai nutrūko spalio 31 dieną, ministrui pasirašius pirmą įsakymą ją atleisti. Ministras ir jį pavadavęs aplinkos ministras iš viso pasirašė 3 įsakymus dėl valdybos atleidimo, abi šalys nesutarė, ar jie galiojantys.