Toks sprendimas priimtas ministrų kabineto posėdyje trečiadienį.
V. Pranckietis 2015–2016 m. buvo Kauno rajono savivaldybės tarybos narys. 2016 m. su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) sąjunga pateko į Seimą, tapo parlamento pirmininku.
Tarp LVŽS ir V. Pranckiečio prabėgo juoda katė. 2019 m. spalio mėn. LVŽS du kartus inicijavo balsavimą dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu ir jo atstatydinimo iš Seimo pirmininko pareigų, tačiau abiejų balsavimų metų neužteko balsų V. Pranckiečio atleidimui.
V. Pranckietis galiausiai pasitraukė iš valstiečių gretų, perėjo į Liberalų sąjūdį ir 2020 m. perrinktas į Seimą. Šiuo metu jis eina Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pareigas.
Vyriausybė trečiadienį nusprendė valstybinę pensiją skirti ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Šarūnui Saukai. Pensija V. Pranckiečiui ir Š. Saukai bus skiriama nuo šių metų rugsėjo 1 d.
Kam skiriama pirmojo laipsnio pensija
Teisę gauti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją turi pasipriešinimo okupacijoms dalyviai – kariai savanoriai, pasipriešinimo okupacijoms dalyviai – laivės kovų dalyviai, buvę aukščiausieji valstybės pareigūnai (Seimo pirmininkas, Ministras Pirmininkas, Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, Konstitucinio Teismo pirmininkas).
Taip pat asmenys, kuriems paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija, olimpiniai ir paralimpiniai čempionai, kurčiųjų žaidynių čempionai.
Pirmojo laipsnio valstybinė pensija yra keturių valstybinių pensijų bazių dydžio, t.y. 273,16 euro.
Gaudamas pirmojo laipsnio valstybinę pensiją gyventojas taip pat gali gauti ir įprastą „Sodros“ pensiją, kitas išmokas.