• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opelės burnoje: būdai padėsiantys greičiau užgyti

Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Burnos opelė nėra paprasta žaizdelė. Tai daug diskomforto kelianti bėda, o jei burnos gleivinė išopėjusi ne vienoje vietoje? Būtina imtis priemonių ir gyvenimo kokybė tikrai pagerės!

Burnos opelė nėra paprasta žaizdelė. Tai daug diskomforto kelianti bėda, o jei burnos gleivinė išopėjusi ne vienoje vietoje? Būtina imtis priemonių ir gyvenimo kokybė tikrai pagerės!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sudėtingiausia tai, kad priežastis ne visuomet aiški, o specifinio gydymo – vis dar nėra, mat opelių priežastis būtų sunku ir suskaičiuoti. Vis dėlto yra nemažai priemonių, kurios gali veiksmingai padėti; vienos jų – specialias apsaugines plėveles ant pažeistų vietų sudarančios natūralios ir saugios sudėties medicinos priemonės. O kokios kitos priemonės? Ogi jos visai paprastos.

REKLAMA

Ką daryti, kad opelės užgytų greičiau ir skaudėtų mažiau?

Pateikiame Jums septynis paprastus patarimus, padėsiančius greičiau užsigydyti opeles, jausti mažiaus skausmo ir diskomforto bei sumažinti atkryčio tikimybę:

  • Vartokite pakankamai skysčių. Tinkamiausias – natūralus mineralinis vėsesnis vanduo, padedantis ne tik išplauti bakterijas ir toksinus, bet ir sumažinti skausmą bei uždegimą, drėkinti gleivinę ir išvengti bendro skysčių netekimo. Vanduo negali būti per karštas ar per šaltas. Rekomenduojama vengti saldžių bei gazuotų gėrimų, nes jie gali pasunkinti jaučiamus simptomus.
  • Skalaukite burnos ertmę silpnu druskos ar chlorheksidino tirpalu. Taip pat puikiai tiks augaliniai skalavimo skysčiai, kurie sutrauks gleivinę, sumažins skausmą ir uždegimą, apsaugos nuo antrinių bakterinių infekcijų bei dantenų kraujavimo.
  • Kruopščiau rūpinkitės burnos higiena. Rinkitės burnos ertmės priežiūros priemones su švelniais augaliniais priedais (pavyzdžiui, šalavijų ekstraktu), jūros druska ir pan. Venkite natrio laurilsulfato ir alkoholio, nes šios sudėtinės dalys gali ne tik sustiprinti skausmą ir uždegimą bei burnos gleivinės dehidrataciją, bet ir paskatinti naujų opelių susiformavimą. Rinkitės itin minkštus dantų šepetėlius lanksčia galvute – naudojant tokius dantų šepetėlius būdinga mažesnė tikimybė mechaniškai pažeisti burnos gleivinę ir dantenas.
  • Pasirūpinkite švelnia ir vitaminų kupina mityba. Atminkite, kad kietas, aštrus, labai sūrus ir pernelyg karštas maistas gali papildomai pažeisti burnos gleivinę, tad valgykite tik vos drungną, labai minkštą ir vitaminingą maistą. Puikiai tiks bananai, trintos daržovių ir vištienos sriubos, grūdinės košės, troškiniai ir pan. Nenaudokite pernelyg daug prieskonių – aštrus maistas dirgina pažeistą burnos gleivinės vientisumą.
  • Jei jaučiate didelį skausmą ir diskomfortą – nekentėkite. Gali padėti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, vis dėlto dėl jų vartojimo būtinai pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  • Naudokite apsaugines plėveles ant pažeistos burnos gleivinės sudarančias medicinos priemones, pavyzdžiui, Anaftin. Anaftin gelis padeda kontroliuoti mažų burnos pakenkimų sukeliamą skausmą, pavyzdžiui, atsirandantį išsivysčius aftiniam stomatitui, aftinėms opoms, taip pat mažiems ortodontinių plokštelių ir netinkamai pritaikytų protezų sukeltiems pakenkimams. Sudėtyje esanti hialurono rūgštis ir alavijai (lot. Aloe Vera) paspartina natūralų pakenktų audinių gijimą. Ši medicinos priemonė išsiskiria unikalia sudėtimi ir konsistencija, padedančia padengti skausmingas opeles specialia plėvele. Ši plėvelė natūraliai pagreitina pažeistos burnos gleivinės regeneraciją, nes skausmingos vietos efektyviai apsaugomos nuo neigiamo aplinkos poveikio. Be to, audiniai veiksmingai drėkinami. Būtina pabrėžti, kad dėl ilgai negyjančių opų ir blogėjančios savijautos būtina kreiptis į gydytoją – gali būti, kad priežastis yra giliau nei atrodo.
  • Nedelskite, kai opelė negyja. Mažosios opelės paprastai užgyja per dvi savaites, didesnės – per šešias, vis dėlto jei bet kokia opelė neužgyja ilgiau nei per dvi savaites, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju. Galbūt opelių priežastis susijusi su grybeline, virusine, bakterine ar kitokios kilmės infekcija, kurios gydymui būtinas receptinių vaistinių preparatų kursas. Kai kada negyjanti opelė gali būti pirmasis burnos vėžio pranašas, tad visuomet geriau apsidrausti ir pasitikrinti, nes kai kuriais atvejais laikas ir budrumas – itin svarbūs.

Straipsnį parengė: „Berlin Chemie“. 

Gairės:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gairės:
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų