Kas sukelia lūpų pūslelinę?
Išprovokuoti lūpų pūslelinę gali daugybė skirtingų priežasčių, vis dėlto, ši problema dažniausiai susijusi su nusilpusiu imunitetu ir vitaminų trūkumu.
Pūslelinės atsiradimą gali išprovokuoti:
- Peršalimas
- Perkaitimas
- Stresas
- Antibiotikai
- Sunkus darbas
- Netinkamas gyvenimo būdas
- Infekcijos
- Ultravioletiniai spinduliai
- Alkoholio vartojimas
- Nėštumas ar hormonų pokyčiai
Labiausiai paplitęs pirmojo tipo virusas, kurio metu lūpų srityje atsiranda pūslelės, kurios vėliau pratrūksta. Šių pūslelių vietoje po kelių dienų susidaro šašas, kuris vėliau nukrinta.
Visą šį laiką lūpose juntamas skausmas ir deginimas. Šašui nukritus žaizdelė užgyja, bet tik iki kito ligos paūmėjimo. Deja, esant palankioms sąlygoms lūpų pūslelinė gali kartotis itin dažnai, net po keletą kartų per metus.
Gydymas
Pajutus kylančią pūslelę nieko nelaukite ir naudokite jos gydymui skirtus preparatus, kuriuos galite įsigyti vaistinėje.
Norint išvengti lūpų pūslelinės pasikartojimo, taip pat svarbu peržvelgti savo gyvenimo būdą: meskite rūkyti, atsisakykite alkoholio ir didelių kiekių kavos.
Rekomenduojama vengti nuovargio, saugotis peršalimo ligų, vengti tiesioginių saulės spindulių ir naudoti apsauginį lūpų balzamą.
Na, ir žinoma pasirūpinkite, kad organizmas nuolat gautų visų reikiamų vitaminų ir mikroelementų. Svarbiausia – kad nepristigtų vitaminų A, C, E ir cinko.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!