• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. Nors šiandien odontologija siūlo daugybę modernių sprendimų, daugelis pacientų vis dar nežino, kad galima atkurti visus dantis vos per kelias dienas – estetiškai, patikimai ir be ilgo laukimo. Apie dantų  atkūrimo fiksuotais dantų protezais galimybes pasakoja odontologijos klinikos „Precize“ gydytoja odontologe Gintarė Žmuidinavičienė.

Dantų netekimas – ne tik estetinė, bet ir funkcinė bei psichologinė problema, su kuria susiduria daugybė žmonių. Nors šiandien odontologija siūlo daugybę modernių sprendimų, daugelis pacientų vis dar nežino, kad galima atkurti visus dantis vos per kelias dienas – estetiškai, patikimai ir be ilgo laukimo. Apie dantų  atkūrimo fiksuotais dantų protezais galimybes pasakoja odontologijos klinikos „Precize“ gydytoja odontologe Gintarė Žmuidinavičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Fiksuoti ar išimami – kas lemia kokybę?

Pasak pašnekovės, vienas dažniausių pacientų nusivylimų – diskomfortas dėl išimamų plokštelių. Jos linkusios judėti, kristi iš burnos, spausti ar net pažeisti gleivinę, todėl žmonės vengia valgyti kietesnį maistą, kalbėti, šypsotis. „Tuo tarpu fiksuoti protezai – tai sprendimas, kai protezai pritvirtinami ant implantų, todėl jie yra stabilūs, nekrenta, nedengia viso gomurio, leidžia jaustis natūraliai ir patogiai“, – sako gydytoja odontologė. 

REKLAMA

G. Žmuidinavičienės teigimu, išimami protezai dažniausiai gaminami iš akrilinės plastmasės, kuri ilgainiui kaupia apnašą, yra gana trapi ir lengvai lūžta. Tuo tarpu ant implantų fiksuojamų protezų gamybai pasitelkiamos pažangesnės, patvaresnės ir atsparesnės apnašoms medžiagos, taip užtikrinant lengvesnę atkurtų dantų priežiūrą ir ilgaamžiškumą.

REKLAMA
REKLAMA

„Taigi, su fiksuotais protezais pasiekiamas funkcionalus, estetiškas ir ilgalaikis rezultatas, o išimami protezai dažniausiai yra tik laikinas, mažiau higieniškas ir nepatogus sprendimas“, –  apibendrina pašnekovė.

Funkcija, estetika ir pasitikėjimas savimi

Gydytoja odontologė sako, kad ant implantų atkurti dantys gerokai pranašesni ir estetine prasme. Atliekant nuolatinį protezavimą, galima rinktis cirkonio keramikos konstrukciją – itin estetišką, sluoksniuotą medžiagą, preciziškai atkuriančią natūralius dantų sluoksnius ir spalvų perėjimus. Tokie protezai nei spalva, nei blizgesiu nesiskiria nuo natūralių dantų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Be to, dantų forma ir dydis individualiai modeliuojami pagal paciento veido bruožus, todėl pasiekiamas itin natūralus ir estetiškai patrauklus šypsenos vaizdas. Tuo tarpu išimami protezai dažniausiai gaminami su šabloniniais, vienspalviais dantimis, todėl jiems trūksta natūralumo“, – aiškina G. Žmuidinavičienė.

REKLAMA

Mitai apie implantaciją – laikas juos paneigti

Pasak pašnekovės, vieni dažniausių tarp pacientų sklandančių mitų – kad implantai gali neprigyti, procedūra bus labai skausminga ar net gali būti pavojinga vyresniame amžiuje. Gydytoja odontologė ramina: „Implantų neprigijimo rizika – itin maža, ji siekia vos 2 proc. O amžius tikrai nėra kliūtis – sėkmingai atkūriame dantis ir 80-mečiams pacientams.“

REKLAMA

Implantacija atliekama taikant vietinę nejautrą, todėl jos metu pacientai nejaučia jokio skausmo. „Šiek tiek skausminga gali būti pirmoji gijimo savaitė, tačiau vaistai nuo skausmo padeda sumažinti diskomfortą ir leidžia pacientui greitai grįžti prie įprastos kasdienės veiklos. O svarbiausia – jau po 2–7 dienų pacientui uždedami nauji dantys. Tai reiškia, kad žmogui nereikia ilgai būti be šypsenos“, – aiškina gydytoja odontologė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, pasak specialistės, pirmosiomis savaitėmis po dantų atkūrimo neretai jaučiamasi neįprastai – juk buvusi bedantė burna, staiga tampa pilna. Todėl natūralu, kad skruostams, lūpoms ir net liežuviui reikia šiek tiek laiko prisitaikyti. Kartais net galimas laikinas šveplavimas, tačiau paprastai per kelias savaites prie naujųjų dantų visiškai priprantama.

REKLAMA

Sprendimas visiems – nepriklausomai nuo situacijos

Pašnekovės teigimu, dantis implantais galima atkurti net esant itin sunykusiam žandikauliui – implantai sriegiami kampu toje žandikaulio vietoje, kur dar yra kaulo, todėl dažniausiai nereikia jo priauginimo, o pacientas patiria mažiau diskomforto. Esant poreikiui gali būti pridedama dirbtinio kaulo, ilgainiui suaugančio su nuosavu. Tai leidžia pasiekti puikius rezultatus net sudėtingesniais atvejais.

REKLAMA

Ar tai brangu? Yra ir ekonomiškų sprendimų

Daugeliui atrodo, kad fiksuoti protezai – tik pasiturintiems. Tačiau gydytoja pabrėžia: „Yra sprendimų ir turintiems ribotą biudžetą – nuo ekonominių fiksuotų plastikinių protezų iki išimamų protezų ant dviejų implantų.“

Gydytoja aiškina, kad fiksuoto protezo kaina priklauso nuo pasirinktos konstrukcijos. Esant ribotoms finansinėms galimybėms, galima rinktis ant keturių implantų fiksuojamą ekonominį plastikinį protezą, gaminamą iš sustiprinto plastiko. Toks protezas kainuoja maždaug 1000 eurų daugiau nei įprasta akrilinė išimama plokštelė, tačiau yra gerokai patogesnis ir higieniškesnis. „Vis dėlto, šis sprendimas laikomas laikinu ilgalaikiu variantu, nes, kaip ir kiekviena plastmasė, jis, laikui bėgant gali lūžti“, – sako gydytoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei atkūrimas ant keturių implantų vistiek per brangus, dar ekonomiškesnis sprendimas – ant dviejų implantų fiksuojama, todėl gerokai stabilesnė ir komfortiškesnė išimama plokštelė. Toks dantų atkūrimo būdas ypač tinkamas apatiniam žandikauliui. 

Kas trejus metus pacientai taip pat gali pasinaudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensacija. Dantų protezavimo išlaidos kompensuojamos sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, pripažintiems nedarbingais ar iš dalies darbingais, taip pat tiems, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ar žandikaulių onkologinės ligos.

REKLAMA

Šiuo metu kompensuojamoji suma yra 670,39 Eur, o tam tikrais atvejais – gydytojų konsiliumo sprendimu – gali siekti net 2062,70 Eur. Be to, daugelyje privačių klinikų pacientams suteikiama galimybė už dantų protezavimo paslaugas atsiskaityti ir išsimokėtinai.

Kiekvienam pacientui ieškoma geriausio sprendimo

„Svarbiausia – nebijoti ateiti pasitarti. Išklausę paciento lūkesčius ir įvertinę finansines galimybes, visada galime surasti optimaliausią sprendimą“, – baigdama pokalbį ragina gydytoja odontologė Gintarė Žmuidinavičienė.

Fiksuoti protezai ne tik pagerina kramtymo funkciją, bet ir sugrąžina pasitikėjimą savimi, pagerina išvaizdą, padeda atsipalaiduoti bendraujant. Pasak gydytojos, daugelis pacientų po gydymo net susigraudina: „Jie sako, kad pagaliau vėl gali šypsotis, kalbėtis, juoktis. Vieni jų džiaugiasi didesne sėkme darbe, kiti – sugrįžusiu noru bendrauti, žymiai pagerėjusiu socialiniu gyvenimu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų