Pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės globojama iniciatyva skirta pagerinti ankstyvąją krūties vėžio diagnostiką Lietuvoje.
Į 16 metus iš eilės Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (IWAV) organizuojamą renginį susirinko garbūs svečiai: pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, geros valios ambasadorės Beata Nicholson ir Asta Meschino, tenoras Antanas Zakarauskas, Nacionalinio vėžio instituto gyd. radiologė Jurgita Ušinskienė, Lietuvoje reziduojančių ambasadų, medicinos, verslo, kultūros ir meno atstovai, remiantys labdaringą veiklą.
Iškilmingą labdaros vakarą atidarė ir sveikinimo žodį tarė iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ pirmininkė Aušra Mikulytė.
„Mums labai daug reiškia, kai mūsų siunčiama žinutė pasiekia bent vieną moterį. Lyginant su praėjusiais metais, turime 30 proc. daugiau pasitikrinusių nuo krūties vėžio, todėl tuo labai didžiuojamės. Ir nors šią iniciatyvą vainikuoja labdaros vakaras, mes tuo neapsiribojame – mes kasdien siekiame priminti apie prevencinės medicinos svarbą, skatiname moteris pasitikrinti sveikatą“, – kalbėjo A. Mikulytė.
Palaikymą iniciatyvai išreiškė ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, kuri dėkojo moterims už įkvepiantį pavyzdį, ištvermę, stiprybę ir valią.
„Tikiu, kad kiekvienas toks renginys kaip šiandien gali padėti pasiekti daugiau širdžių, daugiau moterų. Tikiu, kad kiekviena „Sužydėjusios vilties“ iniciatyva gali paskatinti laiku užsiregistruoti pas gydytoją ir nieko nelaukiant pasižymėti asmeniniame kalendoriuje kitą artimiausią patikros dieną. Be galo svarbu, kad po sveikatos sistemos optimizavimo kiekvienai moteriai būtų užtikrinta prieiga prie kokybiškų paslaugų, ir svarbiausia – laiku“, – teigė D. Nausėdienė.
Tikromis istorijomis paremta jaudinanti pjesė
Šių metų labdaros vakaro temos – „Kintsugi žmonės“ sumanytoja Agnė Grigaliūnienė pasakojo, kad ši idėja jai kilo asmeninių patirčių dėka.
„Šių metų renginys – pats jautriausias, nes jo konceptas ir forma man gimė pačiu aštriausiu būdu, keliaujant per galimos pacientės kelią, kuomet medikai man pačiai įtarė krūties vėžį. Ačiū Dievui, šiandien esu sveika, bet laukiant biopsijos rezultatų gyvenimas atsivėrė kitomis spalvomis ir atsiskleidė visu grožiu. Supratau, kas svarbu, brangu ir kaip viskas trapu“, – atviravo A. Grigaliūnienė.
Idėjos kūrėjai šį kartą svečius pakvietė stebėti jautrią Gyčio Ivanausko režisuojamą dokumentinę pjesę, paremtą tikrais moterų išgyvenimais.
Ištraukas iš moterų istorijų skaitė žinomos Lietuvos aktorės – Toma Vaškevičiūtė, Gintarė Latvėnaitė, Nelė Savičenko.
„Ar supranti, mama, kad plepėdama aš iš tiesų noriu pasakyti visai kitus dalykus, tik nedrįstu. Kažką panašaus į „Kaip gera, kad tave turiu, mama. Kaip gera, kad koridoriuje dar stovi tavo batai. Kad ant lentynos paguldytas ilsisi perukas, kurio kada nors tau nebereikės. Kad grįžusi iš mokyklos girdžiu artėjančius žingsnius ir žinau – jie tavo. Nieko į tą garsą nekeisčiau, mama. Ar supranti tai?“ – pjesėje skambėjo tokie žodžiai.
Didžiausio iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ metų renginio oficialus organizatorius – „OLIVE. Gyva komunikacija“.
Šiais metais prie projekto prisidėjo itin didelė kūrybos žmonių komanda: šoko Goda Laurinavičiūtė, skambėjo „Future Cello“ muzika, Giedrės Kilčiauskienės balsas, grojo Leon Somov.
Renginyje meno instaliaciją kūrė Mantas Petruškevičius, scenografiją kartu su „Video projektais“ kūrė Gytis Šapranauskas ir Gustas Scinskas.
Savo darbais prie renginio prisidėjo Aurimas Juodiškis, Kamilė Bukauskaitė, Ineta Gabreliūnaitė, Algirdas Drėma, Monika Čereškaitė, Agnė Pačekajė, „Ledo meistrai“. Renginį filmavo „3x3 LIETUVA“ komanda.
Vyko aukcionas
Labdaros renginio aukcioną vedė charizmatiškasis Rolandas Mackevičius ir geros valios ambasadorė Beata Nicholson.
Surinktos lėšos bus skiriamos Lietuvos onkologinėms ligoninėms ir krūties audinių žymeklių įsigijimui.
Iškilmingo vakaro metu svečiai galėjo įsigyti meno dirbinių, juvelyrikos, sveikatinimo ir grožio paslaugų, vakarienės degustacijų, asmeninio tobulėjimo sesijas, poilsį SPA kompleksuose, bilietus į koncertus, sporto varžybas.
Labdaros renginį organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, kuri vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris.
Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.