„Vis dar manau, kad yra kelias toliau mažinti infliaciją ir kartu išlaikyti sveiką darbo rinką“, – sakoma penktadienį paskelbtose jos kalbos, kurią ji šią savaitę sakys Nevadoje, ištraukose.
„Nors esama rizikos, kol kas turimi įrodymai rodo, kad mes einame tokiu keliu“, – pridūrė J. Yellen.
Nors buvo manyta, kad didžiausios pasaulio ekonomikos augimas sulėtės, šios prognozės nepasitvirtino ir antrąjį ketvirtį ūkio augimas, kurį palaikė verslo investicijos ir vartotojų išlaidos, paspartėjo. Darbo rinka taip pat išliko stipri.
Tokių rezultatų buvo pasiekta nepaisant politikos formuotojų pastangų sumažinti paklausą ir pažaboti infliaciją, o tai pakurstė viltis, kad centrinio banko vykdoma agresyvi palūkanų normų didinimo kampanija leis sulėtinti kainų kilimą išvengiant didelės recesijos.
J. Yellen savo kalbos ištraukose pažymi, kad metinė infliacija šiuo metu yra beveik šešiais procentiniais punktais mažesnė už 2022 metų birželį pasiektą 9,1 proc. piką, o ekonomika toliau auga.
Ji pridūrė, kad per pastaruosius metus padidėjo ir realusis vidutinis valandinis darbo užmokestis, tad kiek sumažėjo per pastaruosius dešimtmečius susikaupusi darbo užmokesčio nelygybė.
„Tikiuosi, kad svarbūs laimėjimai, kurių pasiekėme per pastaruosius pustrečių metų, bus atsparumo šaltinis ateinančiomis savaitėmis ir mėnesiais, net jei mūsų ekonomika toliau vės“, – pažymėjo J. Yellen.
Infliacija Jungtinėse Valstijose liepą pakilo pirmą kartą per maždaug metus, o tai daro spaudimą centriniam bankui, kurio pareigūnai svarsto, ar reikia dar didinti palūkanų normas.
Tačiau infliacijos rodiklis, palyginti su pernykščiais skaičiais, tebėra nedidelis.