„Patvirtinta, kad kabelis buvo pažeistas dėl išorinės jėgos ar gadinimo“, – sakoma vyriausybės pareiškime.
Spalio 17 dieną Švedijos vyriausybė pranešė gavusi informacijos, kad buvo pažeistas abi šalis jungiantis telekomunikacijų kabelis, tačiau priežasties nustatyti nepavyko.
Manoma, kad kabelis buvo pažeistas tuo pačiu metu kaip ir Estiją bei Suomiją jungiantis dujotiekis „Balticconnector“ – valdžios institucijos mano, kad tai taip pat įvyko dėl išorinių faktorių.
Praėjusią savaitę NATO pranešė, kad reaguodama į povandeninei infrastruktūrai padarytą žalą stiprina patruliavimą Baltijos jūroje, įskaitant papildomus stebėjimo ir žvalgybos skrydžius.
Po to, kai buvo sustabdytas dujotiekio „Balticconnector“ darbas, dešimt Šiaurės Europos šalių, įskaitant Švediją, Suomiją ir Estiją, šį mėnesį susitarė sustiprinti svarbios infrastruktūros priežiūrą.
„Jūros dugne yra daugybė kabelių, vamzdynų ir infrastruktūros, kuri yra labai svarbi duomenų srautui (...) ir viskam, kas valdoma skaitmeniniu būdu“, – anksčiau sakė Švedijos ministras pirmininkas Ulfas Kristerssonas (Ulfas Kristersonas), pridūręs, kad šiuo metu pažeidžiamumas yra daug didesnis.
Penktadienį Suomijos policija pranešė, kad jos atliekamame tyrime dėl įtariamo „Balticconnector“ dujotiekio sabotažo tyrėjų dėmesio centre yra kinų laivas.
Praėjusiais metais dėl povandeninių sprogimų Baltijos jūroje trūko trys dujotiekiai, kuriais iš Rusijos į Vakarų Europą buvo tiekiamos gamtinės dujos.