• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pramonininkai siūlo Vyriausybei formuojant kitų metų biudžetą taupymo priemonių ieškoti ne didinant mokesčius, o skatinant ekonomikos augimą.

REKLAMA
REKLAMA

Rezervų siūloma pasidairyti ir motinystės išmokose. Valdžios atstovai apie mokesčius kalba atsargiai, tačiau leidžia suprati motinystės išmokų karpymą vertinantys palankiai, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA

Baimindamiesi, kad formuodama kitų metų biudžetą   Vyriausybė gali numatyti jiems nepalankių priemonių, pavyzdžiui, didins mokesčius ar įvesti naujų, pramoninkai patys bando siūlyti būdus, kaip sutaupyti viešųjų finansų. Vyriausybė norėtų per porą metų deficitą sumažinti maždaug 4,5 mlrd. litų.

Pramonininkų nuomone, biudžetą kur kas labiau papildytų ne nauji ar didesni mokesčiai – tai esą galėtų būti kraštutinė priemonė, – o naujos darbo vietos ir sumažinta šešėlinė ekonomika.

REKLAMA
REKLAMA

„Paprasti skaičiavimai rodo, kad investicijas nukreipus darbo vietų kūrimui ir tą didžiulį bedarbystės lygį, kuris dabar siekia trečdalį milijono, sumažinus bent 100 tūkst. žmonių, iš karto biudžetas gautų apie 1,5 mlrd. litų papildomų pajamų“, – teigė Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys.

Naujoms darbo vietoms kurti pramonininkai siūlo naudoti dar neįsisavintus Europos Sąjungos milijardus. Darbdavių nuomone, didinti mokesčius sunkmečiu būtų visai netikęs sumanymas. Tačiau valdžia neskuba žadėti atsisakyti papildomų pajamų iš mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš visos pagarbos pramonininkams, iš jų pastangų, kad jei bando ieškoti kelių, dokumento, kuris bent primintų alternatyvius pasiūlymus pajamų arba išlaidų konsolidavimui, iš tikro nebuvo“, – kalbėjo Seimo Biudžeto komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas.

„Jeigu pavyks konsoliduoti biudžetą mažinant išlaidas maksimaliai, galbūt tas klausimas dėl mokesčių didinimo vienokia ar kitokia forma bus paliktas ateičiai“, –žadėjo Ministro Pirmininko tarnybos kancleris Deividas Matulionis.

REKLAMA

Tačiau kur kas palankiau valdantieji sutinka pasiūlymus taupyti mažinant išmokas motinoms. Pramonininkai siūlo diferencijuoti motinystės išmokas ir derinti pašalpas su darbu, pavyzdžiui, išėjus motinystės atostogų leisti 2–3 metus dirbti gaunant tik pusę pašalpos.

Pati Vyriausybė svarsto galimybę motinystės atostogas trumpinti ar nustatyti jų išmokų ribas.

REKLAMA

„Tai yra turbūt didžiausia problema, kuri šiuo metu yra neišspręsta, nes įmokos ir išmokos balansas yra labai tragiškas. Turiu omeny, kad motinystės išmokos iš esmės yra vykdomos iš kitų išmokų , iš tų pačių pensininkų ir kt.“, – kalbėjo D. Matulionis.

Pasak jo, mažinamos motinystės išmokos gali padėti sutaupyti beveik 800 mln. litų, kai iš naujų mokesčių skaičiuojamas taupymo efektas sudarytų tik apie 500 mln. litų. Tačiau patys koalicijos partneriai pripažįsta, kad dėl mokesčių ir išmokų mažinimo kol kas nepavyksta susitarti net tarpusavyje.

Aurelija Malakauskaitė

LTV „Panorama“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų