• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant tramdyti šilumininkus ir jų monopolijas, Vyriausybė pritaria siūlymui šilumos ūkio prižiūrėtojus atskirti nuo šilumos tiekėjų.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį pasitarime Vyriausybė iš esmės buvo linkusi pritarti nuostatai, kad bendrojo naudojimo objektų administratoriai ir šildymo sistemos prižiūrėtojas būtų nesusiję su šilumos tiekėju ir komunalinių paslaugų teikėjais.

REKLAMA

Pasak Premjero Andriaus Kubiliaus, atskirose savivaldybėse yra problema, kad tie patys savininkai valdo ne tik šilumos ūkį, bet ir daugiabučių namų administratorius ir tokiu atveju atsiranda interesų konfliktas, kuris atsiliepia vartotojui. Ne paslaptis, kad tai ypač aktualu vilniečiams.

„Akivaizdu, kad jeigu ir šilumos tiekėjas, ir daugiabučio namo administratorius, kuris prižiūri to namo šilumos ūkį, priklauso tiems patiems savininkams, tai tokių savininkų interesas dažniausiai būna kiek galima didesnis šilumos vartojimas, nepaisant to, ar ta šiluma efektyviai naudojama. Nuosavybės santykių šioje vietoje atskyrimas ir tuo pačiu galimybė vartotojams geriau ginti savo interesus tikrai yra labai svarbus dalykas“, - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė Premjeras Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Energetikos ministro Arvydo Sekmoko teigimu, Šilumos ūkio įstatymo pataisomis bus koreguojama atskirų namų šilumos sistemos ir karšto vandens tiekimo priežiūra. Esą šiuo metu pagrindinė problema yra interesų konflikte, kai prižiūrėtojai turi sąsajų su šilumos tiekėjais.

“Šiuo įstatymo paketu siekiama atriboti prižiūrėtojus nuo šilumos tiekėjų, kad tokio konflikto nebūtų. Šitas sprendimas, be abejo, yra horizontalus, tai nėra nukreipta į vieną įmonę, tačiau tokių problemų, taip akivaizdžiai iškilusių Vilniaus savivaldybėje, iš tikro nesimato. Tokia sisteminė problema gali būti ir kitose savivaldybėse, tačiau įstatymų paketas neturėtų užtraukti papildomos administracinės naštos toms savivaldybėms, kur tos problemos nėra. Šilumos ūkio ir karšto vandens tiekimo namuose prižiūrėtojai neturėtų būti susiję su šilumos tiekėjais ir tuo būdu jie turėtų atstovauti vartotojų, bet ne tiekėjų interesams“, - aiškino A. Sekmokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras neprognozavo, kiek dėl numatomų pokyčių galėtų atpigti šildymas. Šildymo kaina esą priklauso nuo to, kokį kurą naudoja savivaldybės. Naujoji tvarka galiotų tik daugiabučiams, neturintiems bendrijų ir kurių šildymą reguliuoja samdomas administratorius.

Darbo grupė iki trečiadienio Vyriausybei turės pateikti galutines Šilumos ūkio įstatymo pataisas.

Kritiką dėl šilumos ūkio monopolijų ne kartą buvo pareiškusi ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų