• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausią dalį visų šalies žemdirbių sudaro valdo smulkius ūkius. Dėl ribotos gamybos ir pajamų dažnai jiems stinga papildomų lėšų ūkio plėtrai.

Didžiausią dalį visų šalies žemdirbių sudaro valdo smulkius ūkius. Dėl ribotos gamybos ir pajamų dažnai jiems stinga papildomų lėšų ūkio plėtrai.

REKLAMA

Tačiau Žemės ūkio ministerija primina apie Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“.

Pagal ją iki lapkričio 29 d. dar galima kreiptis paramos, kuri siekia 25 tūkst. eurų vienam pareiškėjui.

Labai smulkių ūkių plėtrai šiuo paraiškų teikimo etapu skirta daugiau kaip 3,4 mln. eurų paramos lėšų, primena Nacionalinė mokėjimo agentūra, į kurią ir reikėtų kreiptis paramos.

Kokiai veiklai skiriama parama

Parama galės būti skiriama žemės ūkio produktų gamybai, įskaitant žemės ūkio produktų gamybą pripažinto žemės ūkio kooperatyvo savo narių valdose.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat parama skiriama žemės ūkio valdoje pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimui, įskaitant pirminį perdirbimą, taip pat pripažinto žemės ūkio kooperatyvo tik savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimą ir realizavimą, supirktų iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimą ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimą.

REKLAMA

Pareiškėjas veiklą gali vykdyti viename arba keliuose iš šių sektorių:

  • gyvulininkystė;
  • augalininkystė;
  • daržininkystė;
  • sodininkystė;
  • uogininkystė.

Kas gali kreiptis paramos

Paraiškas kviečiami teikti fiziniai ir juridiniai asmenys, savo vardu kaip valdos valdytojai įregistravę žemės ūkio valdą, o fiziniai asmenys – ir savo vardu įregistravę ūkininko ūkį.

Reikalavimas turėti savo valdą netaikomas kooperatyvams, kurie superka ir realizuoja tik iš savo narių valdose pagamintus ar išaugintus produktus arba juos perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus.

REKLAMA
REKLAMA

Fiziniai asmenys paraišką gali teikti su partneriu – reikalavimus gauti paramą atitinkančiu fiziniu asmeniu, vykdančiu žemės ūkio veiklą.

Partnerių skaičius nėra ribojamas. Paramos lėšas, skirtas projektui įgyvendinti, tiesiogiai gauna tik paramos gavėjas (pareiškėjas).

Reikalavimai pareiškėjui

Smulkusis ūkininkas, teikiantis paramos paraišką, nurodytą žemės ūkio veiklą turi vykdyti ne mažiau kaip 1 metus iki paraiškos pateikimo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo žemės ūkio valdos ekonominis dydis (VED) turi būti ne mažesnis kaip 8 tūkst. eurų ir ne didesnis kaip 16 tūkst. eurų, o kai paraiška teikiama su partneriu, – ne mažesnis kaip 4 tūkst. eurų ir ne didesnis kaip 16 tūkst. eurų.

VED dydžio intervalas taikomas kiekvienam bendradarbiaujančiam subjektui, tačiau netaikomas pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams.

Projektas turi būti įgyvendintas per 24 mėnesius nuo sprendimo skirti paramą priėmimo dienos.

Koks paramos dydis

Didžiausia galima paramos suma vienam projektui projektą įgyvendinant:

REKLAMA
  • iki 25 tūkst. eurų – vienam paramos gavėjui;
  • iki 50 tūkst. eurų – 2 ūkio subjektams,
  • iki 75 tūkst. eurų – 3 ūkio subjektams;
  • iki 100 tūkst. eurų – 4 ar daugiau ūkio subjektų.

Kompensuojama iki 85 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų be PVM, išskyrus atvejus, kai pareiškėjas prašo ar sutinka dėl mažesnio paramos intensyvumo taikymo, kuris negali būti mažesnis kaip 20 proc.

Žinotina, jog paramos gavėjo, sutuoktinių, susijusių įmonių didžiausia bendra gauta paramos suma 2023–2027 metų laikotarpiu negali viršyti 100 tūkst. eurų.

Partnerių giminystės ryšiai nėra laikomi susietumu, jei projekto dalyviai veiklą vykdo savarankiškai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų