„Nuo lapkričio 16 d. Rumunijos biudžetas išsems savo finansines galimybes, ir mes nieko nebegalėsime padaryti, nes iki mūsų ketverius metus valdę liberalai demokratai skyrė į jį lėšų vien dešimčiai mėnesių“, - sakė V. Ponta. Jis pridūrė, kad ankstesnis ministrų kabinetas sudarė „optimistinį biudžetą, parengtą pagal užkeltus Europos fondų įsisavinimo parametrus, nerealiai aukštus eksporto ir mokesčių surinkimo rodiklius. Iš tikrųjų šių parametrų nebuvo laikomasi, ir metų pabaigą šalis pasitinka su ženkliu trūkumu“.
Praėjusiais metais Rumunijos vyriausybė gavo iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Europos Sąjungos (ES) 20 mlrd. eurų paramą, kad išgelbėtų savo ekonomiką, kurią drebina giliausia krizė per pastaruosius 60 metų.
Šių metų kovą Bukareštui išduota nauja 5 mlrd. eurų kreditinė linija. Mainais į paramą, kreditorių reikalavimu, vyriausybė 25 proc. sumažino atlyginimus valstybės sektoriuje, 15 proc. - pensijas, nutraukė kelias socialines programas ir atleido šimtus tūkstančių valstybės tarnautojų.
„Diržų veržimosi“ politika sukėlė masines gyventojų protesto akcijas, dėl kurių nuo metų pradžios buvo atstatydintos dvi vyriausybės, o gegužę prie valdžios vairo stojo opozicija.