Net šiais mokslo ir technologijų laikais negalime atsikratyti kai kurių mitų. Ypač daug neaiškios informacijos sklando apie pinigus. Įvairūs mitai gaubia bankomatus, kreditines korteles ir atsiskaitymus grynaisiais pinigais, akcijų rinkas. „Business Insider“ pateikia kelis iš populiariausių mitų ir juos sugriauna.
Bankomatai yra pavojingi, nes kas nors gali pavogti asmeninę informaciją
Iš tiesų yra pasigirdę pranešimų apie kortelių skaitytuvus, kurie nuskanuoja sąskaitos informacija ir gauna priėjimą prie asmeninių finansų, tačiau tai nereiškia, kad nebegalima naudotis bankomatais.
Apsisaugoti galima reguliariai tikrinant savo sąskaitas, saugotis asmenų, kurie bando padėti prie bankomato, bei bankomatų, kurie atrodo neįprastai. Jei kortelė negrąžinama iškart baigus operaciją, praneškite savo bankui. Dėl bankomato kaltės prarastus pinigus bankas turi jums grąžinti.
Naudojant grynuosius lengviau sekti, kiek išleidžiate nei atsiskaitant kreditine kortele
Tiesa ta, kad nors laikant ir leidžiant ribotą pinigų sumą kai kuriems žmonėms yra geriau, rekomenduotina naudoti debetines arba kredito korteles. Jos išlaiko duomenis apie jūsų įsigytus pirkinius. Be to, interneto bankai ir kitos programos teikia finansų priežiūros paslaugas, kurios padeda sekti, kiek ir kam išleidžiate. Galų gale, kortelėje pinigai labiau apsaugoti nuo vagių nei jūsų kišenėje.
Įdėti pinigus į sąskaita saugiau yra pas banko tarnautoją, o ne bankomate
Žmonės taip pat daro klaidų. Bet kuriuo atveju, įvykus klaidai ją išspręsti turės bankas. Vykdydami pinigų pervedimo operacijas, atidžiai stebėkite ir praneškite įvykus klaidai. Bankas yra įpareigotas išspręsti klaidą, tad saugokite visus operacijos duomenis.
Akcijų birža yra nesaugi
Iš dalies tai tiesa. Investicijos į akcijų biržą kelia realią riziką ir yra galimybė prarasti pinigų. Kita vertus, jei norima taupyti ilgam, saugiausia vieta nebūtinai yra banko sąskaita. Infliacija kiekvienais metais mažina pinigų vertę. Tad jeigu banko siūlomos palūkanos yra mažesnės už infliacija, pinigai yra prarandami.
Pirkite pigiausiai, parduokite brangiausiai
Tai, žinoma, teisingas patarimas, tačiau didžiausia investuotojų kvailybė yra ta, kad jie mano, jog gali atspėti, kada akcijos pasieks aukščiausią ir žemiausią taškus. Net dauguma profesionalių investuotojų negali to padaryti, tad būtų neprotinga manyti, kad jūs esate išimtis.
Per išpardavimus prekės parduodamos pigiausiai
Visų pirma, pirkti kažką, ko nereikia, neapsimoka netgi per išpardavimus. Antra, kai kurie „išpardavimai“ nėra tokia geri, kokie galėtų būti. Prieš skubėdami pasinaudoti kuponų ar kitomis akcijomis, kurios trunka tam tikrą laiko tarpą, greitai paieškokite internete, ar nerasite su kuo palyginti kainų.
Atlyginimą viršininkas pakels tada, kai to nusipelnysite
Būtų gerai, jei tai būtų tiesa. Tačiau tai vienas iš tų dalykų, kurių nepaprašęs, negausite. Viena iš priežasčių, kodėl vyrai uždirba daugiau už moteris – jie labiau pasitiki savimi ir ryžtasi paprašyti algos padidinimo, kurio jie nusipelno.
Kaina ant etiketės rodo, kiek daiktas kainuoja
Iš tiesų, etiketė nurodo tik pradinę kainą, kuri gali labai išaugti. Svarbu prisiminti, kad rūbus reiks prižiūrėti, automobilį apdrausti, o į kompiuterį įdiegti kompiuterinę įrangą. Tad perkant daiktus verta pagalvoti, kokias dar išlaidas dėl jų teks patirti.