Jis pavadino „perdėtais“ nuogąstavimus, jog dėl vartojimo lėtėjimo Kinijoje ir visame pasaulyje naftos kainos šį mėnesį krito 16 procentų.
Tuo pat metu Kuveito atstovas H. al Ghaisas, OPEC vyriausiuosju diplomatu paskirtas šį mėnesį, pabrėžė, jog tiek šio valstybių kartelio, tiek ir kitų šalių naftos gamintojams pradeda trūkti pajėgumų papildomam tiekimui į rinką.
„Žengiame plonu ledu, jei galima taip išsireikšti, nes laisvų pajėgumų lieka vis mažiau“, – sakė H. al Ghaisas, pabrėždamas, kad „yra tikimybė, jog jų gali pritrūkti“.
Jo žodžiais, krizės priežasčių reikėtų ieškoti daug metų vykdytoje investicijų politikoje – nepakankamo pasaulinės naftos pramonės finansavimo tiek naujų telkinių plėtrai, tiek naftos perdirbimo gamyklų ir kitos infrastruktūros statybai.
OPEC vadovas taip pat pareiškė manąs, kad pasaulinė naftos paklausa tebėra pakankamai didelė, kad galėtų absorbuoti bet kokius papildomus srautus iš Irano, jei jie bus paleidžiami atsakingai ir palaipsniui.
H. al Ghaisas teigė, kad esant tokiam dideliam neapibrėžtumui dar per anksti prognozuoti galimus OPEC+ aljanso sprendimus, kurie gali būti priimti kitame posėdyje rugsėjo 5-ąją.
OPEC+ aljansas anksčiau šį mėnesį nustebino rinką susitaręs dėl simbolinio gavybos padidinimo – vos 100 tūkst. barelių per parą, nepaisant JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) raginimų reikšmingai didinti tiekimą, išreikšto per jo vizitą į Saudo Arabiją praėjusį mėnesį.