Paryžiuje įsikūrusios agentūros mėnesinėje ataskaitoje teigiama, kad naftos kainos, palyginti su birželį pasiektu piku, nukrito 30 JAV dolerių už barelį dėl augančių atsargų ir „stiprėjančio nerimo prastėjančių ekonomikos perspektyvų fone“.
Tuo tarpu gamtinių dujų ir elektros kainos šoktelėjo iki naujų aukštumų ir paskatino kai kurias šalis pereiti prie naftos naudojimo, pranešė TEA.
„Keliuose regionuose siaučiant karščio bangoms, naujausi duomenys patvirtina padidėjusį naftos naudojimą elektros energijos gamyboje – ne tik Europoje ir Artimuosiuose Rytuose, tačiau ir visoje Azijoje“, – nurodė agentūra.
„Kitą kurą renkasi ir Europos pramonininkai“, – teigia TEA
Atitinkamai, organizacija padidino paklausos augimo prognozę 380 tūkst. barelių per parą.
Dabar TEA skaičiuoja, kad 2022 metais paklausa išaugs 2,1 mln. barelių per parą iki 99,7 mln. barelių per parą.
2023-aisiais rodiklis pasieks 101,8 mln. barelių per parą, viršydamas ikipandeminį lygį.
TEA teigė, kad naftos tiekimą į Europą didina „išskirtinė paklausa“ tarp šilumos ir elektros energijos gamintojų bei pramonininkų.
Ataskaita paskelbta antradienį įsigaliojus Europos Sąjungos planui 15 proc. sumažinti dujų vartojimą visame bloke.
Šiomis pastangomis siekiama mažinti energijos kainų krizę, kurią paskatino Rusijos sukeltas karas Ukrainoje.
ES šalys taip pat baiminasi, kad Rusija gali sumažinti dujų tiekimą žiemą, keršydama Vakarų šalims už jų įvestas sankcijas.
Ketvirtadienį savo mėnesinėje rinkos ataskaitoje Saudo Arabijos vadovaujamas naftos kartelis OPEC sumažino paklausos prognozę 300 tūkst. barelių per parą.
Naftą eksportuojančių šalių organizacija dabar numato, kad naftos paklausa šiais metais padidės 3,1 mln. barelių per parą iki 100,02 mln. barelių per parą. Visgi ji taip pat atkreipė dėmesį į „pastaruoju metu stebimą tendenciją gaminti daugiau žalios energijos“.
OPEC ir jos 10 sąjungininkių grupė, vadovaujamų Rusijos, susitarė rugsėjį padidinti gavybą 100 tūkst. barelių per parą.
Liepą ir rugpjūtį sutartas prieaugis siekė beveik 650 tūkst. barelių per parą, tačiau kartelis sunkiai įgyvendino savo kvotas.
OPEC, kuriai priklauso 13 narių, liepos mėnesį padidino gavybą 162 tūkst. barelių per parą iki 28,8 mln. barelių per parą, o didžioji dalis produkcijos gauta buvo iš Saudo Arabijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir Kuveito, teigiama organizacijos mėnesinėje ataskaitoje.
Tuo metu gamyba Venesueloje ir Angoloje sumažėjo.