„Taip, jeigu veikla vykdoma, kaminas jau dūmus meta. Tai taip paprastai“, – Eltai patvirtino V. Varnas.
„Lifosa“ sėkmingai atnaujino savo veiklą“, – Eltai teigė komunikacijų agentūros „Fabula“ atstovai.
Birželio pradžioje bendrovės išplatintame pranešime pranešta, kad pirmasis veikti pradėjo gamyklos Fosforo rūgšties cechas, o likusių padalinių veikla atnaujinama laikantis techninio reglamento. Nors „Lifosą“ atstovaujančios agentūros atstovai neatskleidė, kiek atnaujinamo darbų likę, jie tvirtina – galimybės grįžti į rinką yra.
„Galime tik pažymėti, kad, kaip buvo skelbta, šiuo metu yra užtikrintos galimybės sklandžiai sugrąžinti pažangius „Lifosos“ gaminius į rinką“, – atsakyme teigė agentūros atstovai.
Atsakyme žiniasklaidai taip pat paminima, kad visi darbuotojai jau grįžo į darbo vietas ir visos prielaidos ilgalaikei veiklai yra.
„Visos prielaidos stabiliai ir tvariai gamyklos veiklai yra, gamyklos veiklai būtini darbuotojai sugrįžo į darbo vietas“, – rašoma „Fabula“ atsakyme.
„Sodros“ duomenimis, liepos 2 d. gamykloje dirbo 888 žmonių.
Pritaikė sankcijas
Praėjusių metų liepą „Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pranešė, kad bendrovė gali būti laikinai konservuojama nuo spalio mėnesio. Taip buvo nutarta po daugiau kaip metus trunkančių tiekimo grandinės sutrikimų ir amoniako trūkumo, Vyriausybei pritaikius „Lifosai“ sankcijas ir paskyrus laikinąjį administratorių.
Visgi lapkričio mėnesį „Eurochem“ pranešė, kad vyksta derybos dėl gamybos atnaujinimo. Tuo metu „Eurochem Group AG“ direktorių valdybos pirmininkas Samiras Brikho teigė, kad sankcijos bendrovei netaikomos, o Europos Sąjunga gegužę dar kartą patvirtino, kad trąšų pramonei neturėtų būti taikomos sankcijos. Tam pritaria ir JAV, ES bei Jungtinė Karalystė.
2024 m. gegužės pabaigoje „Lifosa“ pranešė planuojanti atnaujinti gamybą, o birželio pradžioje pranešė, kad pradeda gamybinės veiklos atnaujinimą. Tuo pačiu metu V. Varnas pranešė, kad darbuotojai jau grįžta iš prastovų.
100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai bendrovei „EuroChem Group“, kurios 90 proc. akcijų valdo Kipro įmonė „AIM Capital“ – ji iki karo Ukrainoje priklausė oligarchui Andrejui Melničenkai, o šiuo metu jos naudos gavėja yra verslininko žmona Aleksandra. Jie abu įtraukti į Europos Sąjungos sankcionuojamų asmenų sąrašą.