Sveikata
Tai naujienos apie svarbiausius atradimus, tyrimus, gydymo metodus ir sveikatos priežiūros politikos pokyčius. Skaitykite naujienas ir straipsnius apie ligų prevenciją, mitybą, fizinį aktyvumą, psichologinę gerovę ir naujausias medicinos technologijas.
Vyrų organizmas į antsvorį reaguoja kitaip nei moterų: įspėjo, kuo tai gresia
Didėjantis svoris vyrams gali būti rimtų sveikatos problemų ženklas, tačiau daugelis į tai numoja ranka tol, kol nepajunta pirmųjų sutrikimų. Specialistai įspėja – vyrų organizmas į antsvorį reaguoja kitaip nei moterų, o nepasitenkinimas išvaizda gali ne tik sukelti fizinių problemų, bet ir prisidėti prie emocinės sveikatos.
„Moksliniais tyrimais nustatyta, kad moterų ir vyrų medžiagų apykaita yra skirtinga.
Ne tik žaizdos ir traumos, bet ir lėtinės ligos: dūrė pirštu į sveikatos sektoriaus spragas rengiantis krizei
Karas ir kitos ekstremalios situacijos gali tapti nemenkais išbandymais sveikatos sektoriui. Dar koronaviruso pandemija parodė, kad krizės išbalansuoja įprastus gydymo procesus, todėl detalus pasiruošimas – vienas esminių veiksnių, galinčių pagelbėti krizinių akimirkų akivaizdoje.
Nauja tvarka, kaip gydymo įstaigoms apmokės už paslaugas: štai kas keičiasi
Atnaujinta sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo tvarka siekiama užtikrinti tvaresnį Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų panaudojimą ir paskatinti gydymo įstaigas labiau orientuotis į pacientų poreikius. Pokyčius inicijavo Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK).
Naujoji apmokėjimo tvarka pristatyta gydymo įstaigoms dar šių metų kovo pradžioje.
Šie produktai – vitamino D šaltiniai: valgykite dažniau
Vyraujant vėjuotiems, šaltiems ir drėgniems orams, peršalti tampa ypač lengva – pakanka kiek per ilgai pabūti lauke be šaliko ar sušalti kojas. Tokiu metu kur kas dažniau suserga tie, kurių imunitetas nusilpęs.
„Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė dalijasi patarimais, kaip sustiprinti savo imuninę sistemą, rašoma pranešime spaudai.
Imunitetui sustiprinti reikia laiko
„Neretai žmonės tikisi, kad pradėjus vartoti vitaminus, rezultatai bus juntami jau po kelių dienų. Deja, taip nėra.
Jakubauskienė: siūlymas pirmąsias dvi ligos dienas iš darbuotojų nereikalauti gydytojo išrašo sulaukia palaikymo
Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad diskusijos dėl nedarbingumo tvarkos pakeitimų, kuriais pirmąsias dvi ligos dienas žmogus į darbą galėtų neatvykti neturėdamas gydytojo išrašo, vyksta sėkmingai. Anot jos, ši iniciatyva sulaukia tiek darbdavių, tiek profesinių sąjungų atstovų palaikymo.
„Diskusijos šiuo metu vyksta labai aktyviai.
44-erių Andriui vėžį išdavė nekaltas simptomas: gydytojai įspėja visus
Andriaus (44 m.) ligos istorija prasidėjo nuo smulkmenos – niežulio kakle. Nacionaliname vėžio centre pakartotinai atlikus echoskopiją ir biopsiją buvo nustatyta III stadijos melanoma be pirminio židinio.
Nacionalinio vėžio centro (NVC) gydytoja onkologė Jolita Gibavičienė primena, jog melanoma gali išsivystyti ne tik iš esamų, įgimtų apgamų, bet gali atsirasti, kaip naujas darinys odoje – dėmė, guzelis, mazgas.
Atskleidė, ką naudoti pirmiau – tarpdančių siūlą ar dantų šepetėlį: kiti daro neteisingai
Netinkamas dantų šepetėlio, dantų pastos ar tarpdančių siūlo pasirinkimas bei naudojimas ilgainiui gali sukelti dantenų uždegimą, dantų emalio pažeidimus, tarpdančių ėduonį. Specialistai pastebi, kad daugelis pacientų pas odontologą apsilanko tik pajutę skausmą, tačiau toks delsimas dažnai atneša ne tik didesnes gydymo išlaidas, bet ir ilgalaikes burnos sveikatos problemas.
Nusipelniusi Šiaulių slaugytoja atvėrė širdį: po staigios sūnaus mirties negalvojo, kad galės dirbti
Sveikatos apsaugos ministerijos jau 21 kartą organizuotuose Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimuose Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos vardas suteiktas ir įteiktas Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos garbės ženklas Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų konsultacijų skyriaus Diabeto mokyklos slaugytojai diabetologei Vaidai Karbočienei.
Ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje medikė sakė, kad tai yra didžiulis įvertinimas, gaunamas kartą gyvenime.
Vaistinėse lietuviai masiškai šluoja šias prekes: skubiai įspėja, kad tinka ne visiems
Naujausia visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad 6 iš 10 gyventojų (63 proc.), susiduriančių su antsvoriu ar nutukimu, pirmiausia imasi keisti savo mitybą, o daugiau nei pusė (52 proc.) siekia būti fiziškai aktyvesni.
Vis dėlto specialistai pastebi, jog daugelis ieško ir greitesnių sprendimų – maisto papildų ar vaistų, tikėdamiesi greitesnio rezultato, rašoma pranešime spaudai.
Šiems Lietuvos gyventojams 1 medicinos paslauga priklauso nemokamai: kiti net nežino
Pacientų pavėžėjimo paslauga kriterijus atitinkantiems lietuviams priklauso nemokamai – primenama, kas gali ja pasinaudoti ir ko svarbu nepamiršti.
Aktualia informacija apie nemokamą pavėžėjimo paslaugą socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Erkės, uodai, bitės, gyvatės: kaip elgtis įkandus ir kada kyla didžiausias pavojus
Pavasarį daugelis žmonių laisvalaikį dažniau leidžia sužaliavusioje gamtoje. Nepaisant ar tai būtų miškas, parkas, poilsiavietė ar net namų kiemas – šiuo metų laiku bene visur galima susidurti su uodais, erkėmis, vapsvomis, bitėmis ar širšėmis, o kai kurie jau pastebi ir saulėje besišildančias angis.
Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė dalijasi, kaip reikėtų elgtis kiekvieno gyvio įgėlimo atveju.
Kviečia vilniečius nemokamai pasitikrinti dėl vėžio: štai kada galima tą padaryti
Minint Euromelanomos mėnesį, trečiadienį sostinės Vingio parke rengiama speciali akcija, kurios metu miesto gyventojai ir svečiai galės nemokamai pasitikrinti apgamus ir kitus odos darinius.
Anot renginio organizatorių, šia akcija siekiama kuo plačiau skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją. Euromelanomos patikros taip pat bus vykdomos Sapiegos klinikoje Vilniuje ir Širvintų rajono savivaldybės sveikatos centre.
Pajutę galvos skausmą neskubėkite griebtis vaistų: štai ką reikėtų padaryti
Galvos skausmą tikriausiai yra patyręs kiekvienas, mat šis simptomas gali būti jaučiamas tiek susirgus ar pavargus, tiek patiriant stresą ar net paprasčiausiai geriant per mažai vandens. Anot vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininko Deimanto Auškalnio, dažnas žmogus galvos skausmo nevertina kaip rimto organizmo signalo ir nesigilina į jį sukėlusias priežastis.
9 svarbios priežastys, kodėl verta kasdien plauti nosį
Teigiama, kad kasdienis nosies plovimas buvo praktikuojamas jau senovėje. Taigi jau prieš šimtus metų žmonės žinojo, kad nosies higiena – svarbus švaros ritualas, padedantis džiaugtis laisvesniu kvėpavimu, geresne nosies gleivinės funkcija, suretėjusiu infekcinių ir alerginių ligų dažniu ir net ... geresne gyvenimo kokybe! Pristatome Jums devynias kasdienio nosies plovimo teikiamas naudas.
Raginimas tėvams: šia būtina pažyma pasirūpinkite nelaukdami rudens
Artėjant vasaros atostogoms, ligonių kasų specialistai ragina tėvelius nedelsti ir profilaktiškai patikrinti vaikų sveikatą. Gydytojo išduodamas Mokinio sveikatos pažymėjimas galioja vienerius metus.
Kasmetiniai visų ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikų ir mokinių iki 18 metų, taip pat pilnamečių moksleivių, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas mokyklose sveikatos patikrinimai yra privalomi ir nemokamai atliekami toje gydymo įstaigoje, kurioje asmuo yra prirašytas.
Tyrimas: vokeliais ar dovanomis šiose gydymo įstaigose atsidėkoja kas 10 šalies gyventojas
Lietuvoje medikams neoficialiais pinigais ar dovanomis per pastaruosius 12 mėn. atsidėkojo kas dešimtas gyventojas, lankęsis viešosiose gydymo įstaigose. Dažniausiai už suteiktas medicinos paslaugas atsidėkoja vyresnio amžiaus žmonės – tokius duomenis atskleidė viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta gyventojų apklausa.
12 proc.
Susidėvėjo sąnarys? Viskas, ką reikia žinoti apie nemokamą jo keitimą
Pernai Lietuvoje, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu, buvo atlikta daugiau kaip 12 tūkstančių sąnarių keitimo operacijų, kurių išlaidas padengė ligonių kasos. Didžiausią jų dalį – apie 11 tūkstančių – sudarė klubo ir kelio sąnarių keitimo operacijos. Valstybinė ligonių kasa paaiškina, ką reikia žinoti norint gauti kompensuojamą dirbtinį sąnarį.
Parlamentarai grįžta prie abortus įteisinančio įstatymo
Seimas antradienį planuoja grįžti prie Reprodukcinės sveikatos įstatymo projekto, kuriuo siūloma įteisinti abortus ir numatyti, kad ši paslauga būtų teikiama nemokamai.
Parlamentarai šio projekto turėjo imtis praėjusį ketvirtadienį, tačiau opozicinės Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narė Rita Tamašunienė paprašė klausimą atidėti iki kito posėdžio.
Prašymo motyvų politikė nenurodė, anksčiau ji prašė šį projektą išvis išbraukti iš darbotvarkės.
Artritas – liga, kuri gali prasidėti bet kuriuo gyvenimo etapu: atpažinkite laiku
Artritas yra autoimuninė liga, kuri gali prasidėti bet kuriuo gyvenimo metu, juo gali susirgti ir vaikai. Kas yra itin svarbu kalbant apie artritą – nors ši liga yra neišgydoma, jos simptomai turi būti valdomi, kitaip žala sąnariams ar kitoms sistemoms bus itin didelė.
Lietuvoje – jau 75 mirtis nuo gripo šį sezoną
Lietuvoje gegužės 5–11 d. (19-ąją šių metų savaitę) bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis nežymiai padidėjo ir siekė 729,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų (18-ąją savaitę buvo 682,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų), pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras.
Šį gripo sezoną sergamumo rodiklis yra mažesnis nei pernai tuo pačiu metu (2024 m. 19-ąją savaitę siekė 916,9 atvejo 100 tūkst.
Epidemiologė įspėjo dėl mirtimi galinčių baigtis infekcijų: viena jų tyko tiesiog sode
Neseniai pasibaigusi Pasaulinė imunizacijos savaitė vėl priminė apie vakcinų svarbą ir paskatino diskusijas visuomenėje. Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje užfiksuotas mirtinas stabligės atvejis, o Latvijoje nuo difterijos pernai mirė ketverių metų berniukas. Nors daugeliui atrodo, kad tokios ligos jau praeitis, specialistai įspėja – šios infekcijos niekur nedingo ir vis dar kelia realią grėsmę, ypač tiems, kurie pamiršta pasiskiepyti pakartotinai.
Kviečia nemokamai pasitikrinti, ar nesergate vėžiu: nepraleiskite progos
Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet nustatoma apie 400 naujų melanomos (odos vėžio) atvejų. Siekiant atkreipti dėmesį į prevencijos svarbą bei užkirsti kelią odos vėžiui ateityje šių metų gegužės 14 d. Lietuvos dermatovenerologų draugija kartu su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centru, Vilniaus visuomenės sveikatos biuru „Vilnius sveikiau“ ir partneriais organizuoja nemokamą akciją.
Sveikata po 30-ies, 40-ies ir 50-ies: štai ką būtina žinoti vyrams
Vyrų sveikata kinta priklausomai nuo amžiaus, o pirmieji pokyčiai ima ryškėti sulaukus 30-ies. Procesas įsibėgėja sulaukus 40-ies, o ypač 50-ies metų. Visose amžiaus grupėse rekomenduojama reguliariai atlikti profilaktinius sveikatos tyrimus – net ir jokiems simptomams neatsiradus. Šiais gyvenimo tarpsniais padidėja tikimybė susidurti su pavojingomis ligomis, kurios ilgą laiką gali vystytis nepastebimai.
Agnė sužinojo, kad serga itin reta liga: išgirdusi diagnozę, gydymo dar ilgai negavo
Nuo paauglystės siaubingus negalavimus jautusi šiaulietė nuėjo Kryžiaus kelią, kol sužinojo, kad jai itin reta liga – Spragtuko sindromas. Tačiau net ir išgirdusi diagnozę, moteris negavo gydymo. Operuoti ją ryžosi Kauno klinikų medikai, jie atliko pirmąją tokią operaciją Baltijos šalyse.
Šiaulietė Agnė dabar džiaugiasi gyvenimu. Trisdešimtmetį perkopusi jauna moteris pasakoja, kad sveikatos sutrikimai prasidėjo dar paauglystėje.
Kauno mokslininkai ruošia naują būdą pažaboti mirtiną odos vėžį: didžiausia rizika – turintiems daug apgamų
Kasmet daugėja melanomos – pavojingiausio odos vėžio – atvejų, kuris pasiglemžia trečdalio susirgusiųjų gyvybes. Tad mokslininkai ieško būdų, kaip pažaboti odos vėžį. Kauniečiai sukūrė naujus dažiklius – tam tikrus cheminius junginius, su kuriais paruoštas priemones užtepus ant darinio ir paveikus tam tikra šviesa, tai sukeltų vėžinių ląstelių susinaikinimą.
Melanoma – agresyviausia odos vėžio forma – vystosi žaibiškai ir kasmet pasiglemžia šimtus tūkstančių gyvybių.
Gydytojai pasakoja, ko prisigalvoja žmonės: kai kurie gydosi priemonėmis iš gėlių parduotuvių
Kasmet Lietuvoje vaistais apsinuodija apie pusę tūkstančio žmonių, apie dvi dešimtis žmonių dėl to kiekvienais metais miršta. O kas trečias apsinuodijęs – vaikas. Smalsūs vos kelerių metų vaikai dažniausiai prisiragauja neatsakingai senelių ar tėvų paliktų tablečių.
Anot medikų, ir suaugusieji gerdami medikamentus pridaro tokių klaidų, dėl kurių paskui tenka gaivinti reanimacijoje.
Asmeninis treneris pažėrė kritikos sporto klubams: „Turim didelę problemą“
Fizinis aktyvumas yra vienas iš būdų ne tik stiprinti imunitetą, bet ir žmogaus kūną. Kineziterapeutas ir asmeninis treneris Paulius Leskauskas sako, kad bet koks fizinis aktyvumas, net jei tai yra ėjimas į darbą pėstute, jau prisideda prie geresnės savijautos. O štai sporto klubams treneris žeria kritiką.
Kineziterapeuto teigimu, savo savijautą pagerinti norintys žmonės nebūtinai turi užsirašyti į grupines treniruotes ar pradėti lankytis sporto salėje.
Štai kaip ligoninės ruošiasi dienai X: daug ko trūksta, bet daro iš savo lėšų
Jaunųjų gydytojų asociacijos apklausa parodė, kad daugiau nei pusė sveikatos priežiūros specialistų mano, kad yra visiškai nepasiruošę teikti pagalbą karo sąlygomis.
Žolininkai ragina prisiskinti šių itin naudingų gėlių: padės ir virškinimui, ir aknės pažeistai odai
Pražydę laukai ir pievos dovanoja gausybę gamtos gėrybių. Tik svarbu žinoti, ką rinkti ir kaip ruošti. O vaistažolės veikia ir kaip stipriausi antibiotikai, gydo traumas ir padeda išvalyti po žiemos apsunkusį organizmą. Tad siužete išvysite, ką ir nuo ko naudoti.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Laukus ryškiai geltonai nudažė kiaulpienės. Tad vaistažolininkas, Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas Marius Lasinskas ragina paskubėti ir prisiskinti šių gamtos dovanų.
NVSC: šiais metais Lietuvoje užfiksuota 10 erkinio encefalito atvejų
Per pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvoje užfiksuota 10 erkinio encefalito atvejų. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, tai dvigubai mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.
„2024 m. sausio-kovo mėn. registruota 22 erkinio encefalito atvejų“, – rašoma Eltai atsiųstame atsakyme.
Pasak NVSC atstovų, fiksuojamos išaugusios nuo šios ligos besiskiepijančių žmonių apimtys. Skaičiuojama, jog pernai nuo erkinio encefalito pasiskiepijo beveik 316 tūkst.
Nauja vaikų reabilitacijos klinika Kaune džiugina mažuosius: vaikų pokyčiai milžiniški
Kauno klinikose duris atvėrė nauja vaikų reabilitacijos klinika, kurioje pacientų antplūdis. Nors naujausi metodai, kvalifikuoti specialistai ir net robotai džiugina sergančių vaikų tėvus, deja, nemokamų paslaugų pacientams vis dar labai trūksta. Sveikatos apsaugos ministrė sako, tam, kaip visada, pinigų nėra.
Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Apie Birutės Vėsaitės siūlymą pasisakė ir Žemaitaitis – viskas dėl nemokamų abortų ir kontracepcijos
Socialdemokratės Birutės Vėsaitės siūlymas leisti visais atvejais abortus daryti nemokamai ir už dyką moterims dalyti kontraceptines tabletes ir prezervatyvus sukiršino ne tik Seimą, bet ir visuomenę. Vieni pritaria, kad moterys galėtų rinktis abortą, jei nemato kitos išeities, ir pinigų stoka tam neužkirstų kelio. O kiti abortus vadina žudymu ir nesutinka, kad tai būtų daroma už mokesčių mokėtojų pinigus.
Lietuviai vaistinėse šluoja 1 prekę: paaiškino, kodėl
Vos prasidėjus intensyviam augalų žydėjimui, vaistinių duomenys rodo ryškų priešalerginių priemonių paklausos augimą – balandžio ir gegužės mėnesiais jų pardavimai išaugo net 30 proc., lyginant su kovu. Dažniausiai gyventojai ieško tablečių, nosies purškalų ir akių lašų, padedančių sumažinti sezoninių alergijų simptomus.
Ministrė Jakubauskienė apdovanojo 56 nusipelniusius šalies medikus
Ketvirtadienį Nacionaliniame Kauno dramos teatre surengti 21-ieji Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuojami Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai. Šiemet už nuopelnus sveikatos sistemai ministrė Marija Jakubauskienė apdovanojo 56 šios profesijos specialistus.
Garbės ženklai įteikti 23 šalies gydytojams, 22 slaugytoms ir 11 sveikatos apsaugos darbuotojų. Dar 23 medikams skirtos premjero Gintauto Palucko padėkos.
Karo medikas papasakojo apie misijas Ukrainoje: įvardijo svarbiausią išmoktą pamoką
Ilgiau nei trejus metus vykstant karui Ukrainoje, dar neužsimiršus koronaviruso pandemijai, verda diskusijos apie Lietuvos sveikatos sistemos pasirengimą tinkamai valdyti krizes.
Parlamentarai žada imtis abortus įteisinančio įstatymo
Seimas ketvirtadienį planuoja pradėti svarstyti Reprodukcinės sveikatos įstatymo projektą, kuriuo siūloma įteisinti abortus ir numatyti, kad ši paslauga teikiama nemokamai.
Grupė Seimo narių iš valdančiųjų ir opozicinių frakcijų siūlo nėštumo nutraukimą įteisinti įstatymu.
Dabar aborto tvarka apibrėžiama sveikatos apsaugos ministro įsakymu.
Pagal projektą, į įstatymą būtų perkelta dabar ministro nustatyta nėštumo nutraukimo tvarka.
Atsikėlę ryte atlikite 1 veiksmą: jausitės daug geriau
Artėjant vasarai, norisi jaustis žvaliai ir kupiniems jėgų. Tačiau daugeliui pavasario pabaigoje vis dar trūksta energijos, o savijauta nėra tokia gera, kokios norėtųsi.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė pastebi, kad šiuo metu žmonės dažnai susiduria su tam tikrų vitaminų ir mineralų trūkumu, todėl organizmui reikia šiek tiek pagalbos, kad vasarą pasitiktume stipresni, rašoma pranešime spaudai.
37-erių vilnietei staiga ėmė lietis vaizdas: sužinojusi to priežastį įspėja visus
Prieš ketverius metus 37 metų vilnietė Milda pajautė, kad kažkas nutiko akims. Problemų su regėjimu neturėjusiai moteriai pradėjo lietis vaizdas, iš arti ji nematė vyro ir vaikų veidų, gatvėje neįžiūrėdavo atvažiuojančių automobilių.
„Pagalvojau, kad akys galėjo suprastėti dėl darbo prie kompiuterio. Kreipiausi į kelias gydymo įstaigas, kuriose man užsiminta, kad tai gali būti reta genetinė liga. Man buvo parekomenduota kreiptis į Kauno klinikas, ką aš ir padariau“, – prisimena Milda.
Iš medikų – skubi žinia Lietuvos gyventojams
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centras skubiai kreipiasi pagalbos į neabejingus asmenis – išseko būtinos kraujo atsargos. Prisidėti gali kiekvienas, tapdamas kraujo donoru.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia VUL Santaros klinikų Kraujo centras, itin trūksta keturių kraujo grupių kraujo.
Trūkstant kraujo – skubus prašymas
Donorinis kraujas gali išgelbėti gyvybę – prisidėti prie to gali kiekvienas, galintis neatlygintinai dovanoti kraujo.
Pastebėjus tokį apgamą kuo greičiau skubėkite pas gydytoją: kelią mirčiai užkirskite laiku
Remiantis Nacionalinio vėžio instituto (NVI) duomenimis, 2024 metais Lietuvoje buvo užregistruota apie 1800 naujų odos vėžio atvejų, iš kurių apie 400 sudarė odos melanoma. Per pastaruosius du dešimtmečius sergamumas odos vėžiu Lietuvoje išaugo beveik tris kartus.
Pasak BIOFIRST klinikos gyd. dermatovenerologės dr. Silvijos Kontautienės, kurios domėjimosi sritis – odos onkologiniai susirgimai, ši tendencija pastebima tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų.
Pasiūlius steigti mobilias vaistines – įspėjimas: gali trūkti jose dirbsiančių specialistų
Seimo konservatoriams siūlant regionuose steigti mobilias vaistines, Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė sutinka, kad vaistų prienamumas regionuose yra didelis iššūkis. Tačiau asociacijos pirmininkė pažymi, kad steigiant tokias vaistines, gali pritrūkti jose dirbsiančių specialistų.
„Jei šiandien mes kalbame apie mažesnius miestelius iki 3 tūkst. gyventojų, kaimo vietovės yra išimtis, kur gali dirbti farmakotechnikai.
Auksiniai kineziterapeuto patarimai: kaip sustiprėti ir nepersitempti sportuojant
Fizinis aktyvumas yra vienas iš būdų ne tik stiprinti imunitetą, bet ir žmogaus kūną. Kineziterapeutas ir asmeninis treneris Paulius Leskauskas sako, kad bet koks fizinis aktyvumas, net jei tai yra ėjimas į darbą pėstute, jau prisideda prie geresnės savijautos.
Pašnekovas sako, kad norintys pradėti judėti nebūtinai turi užsirašyti į grupines treniruotes ar pradėti lankytis sporto salėje.
NVSC: per savaitę koronavirusas pražudė žmogų
Šalyje mažėjant sergamumui, pastarąją savaitę mirčių išvengti nepavyko. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, koronavirusas pražudė vieną žmogų.
Pasak NVSC, tai jau 59 mirtis nuo COVID-19 šį sezoną. Tuo metu mirties atvejų nuo gripo iš viso registruota 74.
Vis tik, baigiantis gripo sezonui, bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir koronavirusu rodiklis sumažėjo, lyginant su ankstesne savaite, ir siekė 682,9 atvejo 100 tūkst.
SAM paaiškino, kada būtų taikoma tvarka registruoti ne pas specialistą, o į kabinetą
Pacientų organizacijoms kritiškai vertinant Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) bandomąjį projektą registruoti pacientus ne pas konkretų gydytoją, o į tam tikros srities specialisto kabinetą, ministerija sako, kad tokia praktika būtų taikoma tik tada, kai pacientui svarbu skubiai patekti pas gydytoją.
„Kada mes kalbam apie bendrą registracijos srautą, tai kalbam apie tai, kad pacientams pagal jų ligos situaciją reikia kuo greičiau patekti pas gydytoją ir situacijos būna įvairios.
Apklausa: atkleidė, kiek laiko dauguma gyventojų laukia eilėje pas gydytojus
Norėdami apsilankyti pas gydytojus specialistus, eilėje šalies gyventojai dažniausiai laukia nuo dviejų iki keturių savaičių, rodo LRT užsakymu atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.
Tyrimo duomenimis, tokį laukimo eilėje laikotarpį nurodė 32 proc. respondentų. 20 proc. apklaustųjų sako, kad konsultacijos pas gydytoją yra laukę nuo dviejų iki trijų mėnesių, o 12 proc. nurodo pas gydytoją per pastaruosius dvejus mėnesius patekę per savaitę.
Anot apklausos, iki mėnesio eilėje laukė 36 proc.
6 iš 10 gyventojų palaiko idėją uždrausti papildomas priemokas už gydymą
Šeši iš dešimties Lietuvos gyventojų palaiko siūlymą uždrausti gydymo įstaigoms imti papildomas priemokas už valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros paslaugas, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa.
„Vilmorus“ atliktos apklausos duomenimis, 60,5 proc. gyventojų mano, kad priemokas reikėtų panaikinti.
Beveik 28 proc. respondentų teigia, jog priemokas reikėtų palikti, o likusieji neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Sveikatos ministrė Marija Jakubauskienė – apie gąsdinimus, kad eilės tik didės: „Tai – manipuliacinė retorika“
Į kritikos laviną, kad uždraudus priemokas gydymo įstaigose eilės kaip tik išaugs, sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė reaguoja ramiai. Ji atkerta, kad kalbos, jog papildoma priemoka gerina paslaugos kokybę, tėra manipuliacinė retorika, o paslaugų kokybė viešajame sektoriuje esą niekuo nenusileidžia privačiam.
„Viskas arba nieko“ – tokia pozicija ne vienas bendruomenės atstovas pasitinka Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotą siūlymą uždrausti priemokas gydymo įstaigose.
Ar išties uždraus pasirinkti geresnį lęšiuką ar sąnario protezą? Pasakė, kas tėra komforto reikalas
Sveikatos apsaugos ministerijos užmojis panaikinti neteisėtas priemokas gydymo įstaigose sukėlė nevienareikšmių reakcijų. Pacientai nuogąstavo, kaip bus tais atvejais, kai išties norės pasirinkti kokybiškesnę paslaugą ir norės patys susimokėti skirtumą tarp to, ką apmoka valstybė, o ko – ne.
Ypač daug klausimų kilo dėl akių lęšiuko ar sąnario protezo pasirinkimo.
Mirtingumą nuo lėtinių ligų sumažino 40 proc. – mokslininkas papasakojo, ko valdžia privertė imtis gyventojus
Šiomis dienomis sparčiai populiarėjant įvairioms ilgaamžiškumo (angl. longevity) puoselėjimo praktikoms kai kurie į tai pataria aklai visa galva nepanirti. Gyvensenos medicinos specialistas dr. Tomas Vaičiūnas pirmiausia siūlo atsigręžti į natūraliai susiformavusių „mėlynųjų zonų“ (angl. blue zones) fenomeną, kur sveikų šimtamečių koncentracija yra didžiausia.
Vis daugiau nėščiųjų kenčia dėl nutukimo: medikai vardija, kodėl tai pavojinga
Medikai susiėmę už galvų – vis daugiau nėščiųjų kenčia nuo nutukimo. Lietuvoje per kelerius metus jų padaugėjo keturis kartus. Gimdyti atvyksta būdamos ir 100, ir 150 kilogramų. Anot gydytojų, nutukimas per nėštumą kelia daug pavojų tiek moteriai, tiek jos nešiojamam kūdikiui.
Kartais per riebalų sluoksnius neįmanoma echoskopu ištirti vaiko, išgirsti jo širdies dūžių. Nutukusioms sunkiau pagimdyti, o gimęs vaikas turi daugiau sveikatos bėdų.