Pasak EK, dėl silpnų inovacinių galimybių šios valstybės susiduria su rimtais iššūkiais bandydamos tapti labiau žiniomis ir įgūdžiais paremtomis pramonėmis.
Ataskaitoje teigiama, kad nuo 2008 metų Lietuvai apvyko ištaisyti buvusį kainų konkurencingumo praradimą ir diversifikuoti eksporto rinkas.
„Lietuva taip pat ėmėsi veiksmų gerinti savo konkurencingumą, tačiau ekonomika vis dar susiduria su keliais iššūkiais“, - rašoma EK ataskaitoje.
EK manymu, didesnės privačios investicijos į tyrimus ir inovacijas padėtų pasiekti ilgalaikį postūmį link žinių ekonomikos. Mokslinių tyrimų politikos tikslas turėtų būti siekti naudos iš mokslo tose srityse, kur Lietuva yra konkurencinga. Be to pažymima, kad vykdomos aukštojo mokslo sistemos reformos taip pat gali padėti išlyginti įgūdžių poreikį ir pasiūlą.
Anot EK, Lietuvos energetikos infrastruktūrai naudinga būtų didesnė konkurencija ir geresnis tinklų apjungimas, kas sumažintų energijos kainas ir paskatintų ekonomikos augimą. Be to, mūsų šalis galėtų pasitempti energijos efektyvumo srityje.
Nors Lietuvoje buvo imtasi priemonių gerinti mokesčių surinkimą, mokesčių vengimo lygis vis dar išlieka aukštas, rašoma EK ataskaitoje. Tai, pasak Briuselio, nutekina viešuosius finansus ir sulaiko investicijas į augimą skatinančias ekonomikos sritis.
Lietuvos pramonė (nuotr. Balsas.lt)
EK pateiktoje ES valstybių narių konkurencingumo ataskaitoje geriausio įvertinimo sulaukė Vokietija, Danija, Suomija, Švedija, Austrija, Airija, Nyderlandai, Jungtinė Karalystė, Belgija ir Prancūzija. Antroje grupėje liko Estija, Slovėnija, Ispanija, Italija, Portugalija, Graikija, Malta, Kipras ir Liuksemburgas.