Ministerija taip pat ankstina paraiškų teikimą pretenduoti į šias lėšas.
„Teikti paraiškas pagal šią priemonę bus galima nuo gegužės 2 dienos iki birželio 30 dienos. Atsižvelgiant į padidėjusią užkrečiamųjų ligų grėsmę šiam kvietimui skirta lėšų suma nuo 1 mln. eurų padidinta iki 2,6 mln. eurų“, – penktadienį nurodoma ministerijos pranešime.
Ūkiams, laikantiems iki 20 sąlyginių gyvulių, didžiausia paramos suma gali siekti 4 tūkst. eurų, o ūkiams, turintiems daugiau gyvulių, parama apskaičiuojama priklausomai nuo gyvulių skaičiaus.
Už šias lėšas bus galima įsirengti aptvarus, įsigyti pašarų terminio apdorojimo įrangą, konteinerius ir patalpas, skirtas laikyti gaišenoms, darbo rūbų ir batų plovimo ir džiovinimo įrangą.
BNS anksčiau rašė, kad Seimo Kaimo reikalų komitetas ne kartą aiškinosi, kaip Lietuvoje pasirengta galvijų ligų protrūkiams ir galimų užkratų pasekmių likvidavimui.
Kaip BNS yra sakęs komiteto vadovas Kęstutis Mažeika, šalyje nustačius tokių ligų židinius, būtų „baisios pasekmės“: uždraustas mėsos, pieno eksportas.
Lietuvoje snukio ir nagų liga paskutinį kartą nustatyta 1982 metais. Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija Lietuvai dabar yra suteikusi statusą be šios ligos. Mėlynojo liežuvio liga Lietuvoje niekada nebuvo nustatyta.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!