Kinijos valdančioji Komunistų partija renkasi Pekine sudaryti ekonomikos planą ateinantiems penkiems metams, praneša BBC.
Nors darbotvarkė yra slapta, analitikai teigia, jog užuot siekę aukšto ekonomikos augimo tempo, Kinijos lyderiai nori sumažinti atotrūkį tarp turtingųjų ir vargšų ir tarp pakrančių ir šalies gilumos zonų.
Pastaraisiais metais Kinijos ekonomika smarkiai augo – daugiausia dėl eksporto.
Susitikimas rengiamas tuo metu, kai atsinaujino diskusijos dėl žmogaus teisų padėties.
Kiek anksčiau šią savaitę išplatintas laiškas, pasirašytas 23 Komunistų partijos vyresniųjų, raginantis atšaukti žodžio laisvės ribojimus.
Laiške Kinijos cenzūros sistema apibūdinta kaip „skandalas“.
Šis raginimas pareikštas praėjus keletui dienų po to, kai įkalintas disidentas Liu Xiaobo, kovojęs už demokratiją Kinijoje, buvo apdovanotas Nobelio taikos premija.
Šimto aktyvistų grupė Kinijoje pasirašė peticiją, raginančią jį paleisti.
Yra spėliojama, kad politinė reforma bus Komunistų partijos susitikimo darbotvarkėje, kadangi premjeras Wen Jiabao neseniai pasisakė už atvirumą.
Kalbėdamas su CNN anksčiau šį mėnesį, jis teigė, jog reikalavimai „demokratijos ir laisvės [Kinijoje] taps neatremiami“.
O rugpjūtį Kinijos premjeras sakė, kad „be politinių reformų Kinija gali prarasti tai, ką ji jau pasiekė reorganizavusi ekonomiką“.
Tačiau Kinijos valstybinė žiniasklaida apie demokratijos ir laisvės reikalavimus nepraneša.
Komunistų partijos kongresas, kuriame turėtų dalyvauti ir šalies prezidentas bei premjeras, truks keturias dienas. Paprastai susitikimo detalės pateikiamos tik jam pasibaigus.