Visgi agentūra pažymėjo, kad „kanadiečiai ir toliau susidūrė su aukštesnėmis maisto kainomis“, kurios augo sparčiausiai per daugiau nei keturis dešimtmečius.
Metų infliacija, palyginti su rugpjūčio mėnesio rodikliais, sumažėjo 0,1 procentinio punkto iki 6,9 procento.
Infliacijos pikas užfiksuotas birželį – 8,1 procento.
Analitikai tikėjosi didesnio kainų kritimo, kai Kanados bankas per pastaruosius mėnesius penkis kartus padidino pagrindinę paskolų palūkanų normą, siekdamas atvėsinti ekonomiką ir sugrąžinti infliaciją iki 2 proc. tikslinio lygio.
„Dėl tebesilaikančios aukštos infliacijos Kanados bankas dar labiau padidins palūkanų normas“ iki metų pabaigos net 50–75 baziniais punktais, mano finansinių paslaugų kooperatyvo „Desjardins“ analitikas Royce'as Mendesas.
Kitas centrinio banko pranešimas turėtų būti paskelbtas spalio 26 dieną.
Kanadoje rugsėjį benzino kainos mažėjo trečią mėnesį iš eilės lyginant jas su ankstesnio mėnesio kainomis, išaugus pasauliniam naftos tiekimui.
Visgi kainos degalinėse vis dar buvo 13 proc. didesnės nei prieš metus.
Per pastaruosius 10 mėnesių smarkiai brango mėsa, pieno produktai, duonos gaminiai, vaisiai ir daržovės bei kiti maisto produktai.
Kanados statistikos departamentas nurodė tokius kainų augimą skatinusius veiksnius kaip nepalankūs orai, didesnės sąnaudos, įskaitant trąšas ir gamtines dujas, taip pat „geopolitinis nestabilumas, kylantis dėl Rusijos invazijos į Ukrainą“.
Nepaisant vėstančios būsto rinkos, rugsėjį pirkti būstą Kanadoje vis tiek kainavo brangiau.
Taip pat kilo nuomos kainos, baldų ir keleivinių transporto priemonių kainos bei mokesčiai už mokslą.
Tuo tarpu vaizdo įranga ir skaitmeniniai įrenginiai, telefono ryšio paslaugos ir vaikų priežiūra kainavo pigiau.