Susisiekimo sektoriaus darbuotojų profesinė sąjunga CWU teigė, kad planuojami streikai, numatyti rugpjūčio 26 ir 31 bei rugsėjo 8 ir 9 dienomis, bus didžiausi tokie streikai šią vasarą, o jais bus siekiama iškovoti „orų ir tinkamą atlyginimų padidinimą“.
Sprendimas dėl streikų priimtas po neseniai įvykusio buvusios valstybinės įmonės „Royal Mail“ darbuotojų balsavimo. Balsavime dalyvavo 77 proc. profsąjungos narių, iš kurių 97,6 proc. pritarė streikų idėjai.
Per keturias streikų dienas į darbą neišeis daugiau nei 115 tūkst. pašto darbuotojų.
„Niekas nepriima sprendimo streikuoti lengvabūdiškai, bet pašto darbuotojai yra pasiekę ribą“, – sakoma CWU generalinio sekretoriaus Dave'o Wardo pranešime.
„Negali būti jokių abejonių, kad pašto darbuotojai yra visiškai vieningi dėl savo ryžto užsitikrinti orų ir tinkamą atlyginimo padidinimą, kurio jie nusipelnė“, – pridūrė jis.
Visgi „Royal Mail“ vadovybė apkaltino CWU, kad per tris mėnesius trukusias derybas nepavyko „įsitraukti į jokią prasmingą diskusiją dėl pokyčių, reikalaujančių modernizacijos, ar pateikti alternatyvių idėjų“.
Įmonės veiklos direktorius Ricky McAulay teigė, kad profsąjunga atmetė pasiūlymą dėl atlyginimų padidinimo 5,5 proc., o tai buvo „didžiausias padidinimas, kurį siūlėme per daugelį metų“.
„Galime finansuoti šį pasiūlymą tik jei bus įgyvendinti pokyčiai, kurie leis kompensuoti išlaidų padidėjimą“, – pridūrė jis.
Atskiros valstybinės bendrovės „Post Office“, atsiskyrusios nuo „Royal Mail“ 2012 metais, darbuotojai surengė streiką dėl atlyginimų praėjusį mėnesį.
Šią vasarą JK gausu streikų – pavyzdžiui, geležinkelių tinklo darbuotojai neseniai surengė didžiausius per tris dešimtmečius streikus.
Praėjusią savaitę Anglijos bankas prognozavo, kad JK infliacija šiais metais pasieks aukščiausią lygį nuo 1980 metų – šiek tiek daugiau nei 13 procentų.
Bankas taip pat prognozavo, kad šiais metais Didžioji Britanija panirs į užsitęsusią recesiją ir paskelbė didžiausią palūkanų normų kėlimą nuo 1995 metų.