Tuo metu atskirai paskelbtos ataskaitos parodė, jog praėjusį mėnesį pramonės gamyba taip pat sumenko, o gamintojų kainos patyrė didžiausią nuosmukį nuo pandemijos pradžios.
JAV centrinis bankas pastaruoju metu sparčiai didino palūkanų normas, siekdamas atvėsinti didžiausią pasaulio ekonomiką, namų ūkiams susidūrus su dešimtmečių aukštumas pasiekusia infliacija, kurios pasekmės plinta visuose sektoriuose, įskaitant anksčiau atsparumą demonstravusias vartotojų išlaidas.
Mažmeninė prekyba sumažėjo daugiau nei tikėtasi – 1,1 proc., palyginti su praėjusiu mėnesiu, iki 677,1 mlrd. JAV dolerių, rodo naujausi Prekybos departamento duomenys.
Lapkritį, remiantis atnaujintais duomenimis, susitraukimas siekė 1 procentą.
Pardavimų universalinėse parduotuvėse ir degalinėse mažėjimas buvo pagrindinis nuosmukio veiksnys, o automobilių ir baldų segmentai taip pat traukėsi.
Praėjusį mėnesį degalų kainos mažėjo, o analitikai teigė, kad blogas oras visoje šalyje galėjo laikinai sulėtinti transporto priemonių pardavimus.
Išlaidos restoranuose ir baruose taip pat buvo paveiktos – lapkričio–gruodžio mėnesiais jos sumažėjo 0,9 proc., nepaisant to, kad anksčiau, net esant aukštai infliacijai, išliko didelės.
„Vartotojai ir toliau leidžia, nors ir lėtėjančiu tempu, palyginti su ankstesniu atsigavimo laikotarpiu“, – sakoma JAV prezidento Joe Bideno (Džo Baideno) pranešime.
Mažmeninė prekyba išliko 6 proc. didesnė nei 2021 metų gruodžio mėnesį. Taip pat Prekybos departamentas pranešė, kad per visus praėjusius metus bendri pardavimai šoktelėjo 9,2 proc., palyginti su 2021-aisiais.