„Žvalgybos tarnybos suėmė aštuonis pagrindinius „South Pars / North Dome“ dujų gamyklos darbininkų streiko lyderius“, – vietos gubernatoriaus pavaduotoją Akbarą Pouratą citavo naujienų agentūra „Tasnim“.
Šiame milžiniškame, didžiausiame pasaulyje, dujų telkinyje, kurį Iranas dalijasi su Kataru, – dirba apie 40 000 žmonių.
„Aštuonios šioje srityje veikiančios įmonės ir subrangovai buvo įtraukti į juodąjį sąrašą dėl kurstymo streikuoti“, – pridūrė A. Pouratas.
Gegužės pradžioje vietos žiniasklaida pranešė apie išorės rangovų, dalyvavusių remiant streikus tame pačiame rajone, suėmimą.
Balandžio pabaigoje pareigūnai paskelbė, kad pradėjo keisti 4 000 darbuotojų, kurie streikavo reikalaudami geresnių atlyginimų ir darbo sąlygų, į kitus.
Tačiau darbininkams palanki naujienų agentūra ILNA pranešė, kad streikininkai šioje dujų gamykloje „toliau tęsė savo profsąjungos reikalavimus“.
Pagrindiniai raginimai buvo šie: „79 proc. padidinti darbo užmokestį“, nutraukti diskriminacinę praktiką ir užtikrinti asociacijų laisvę.
2022 metais Irane kilo kelios mokytojų ir autobusų vairuotojų streikų bangos, per kurias jie pasmerkė mažus atlyginimus ir dideles pragyvenimo išlaidas.
Irano aukščiausiasis lyderis ajotala Ali Khamenei balandžio pabaigoje sakė, kad kai kurie darbininkų protestai buvo naudingi šaliai, nes padėjo valstybei suprasti darbuotojų reikalavimus.
Irano ekonomika jau seniai kenčia nuo Vakarų sankcijų, o pastaruoju metu ją paveikė didelė infliacija ir rekordinė nacionalinės valiutos devalvacija.